Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2010., 08:23   #1
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
(riješeno) Creative X-Fi Xtreme Gamer onemogućava bootanje Windowsa

kad instaliram drivere od zvučne neće se upalit komp...dođe do starting windows i stane(i samo se ona slika windowsa vrti)
sve živo probao(promjene PCI slotova i drivera...osim zvučne imam i tv karticu) jedino još nisam napravio format windowsa i promjenu biosa(imam najnoviji)

prije je zvuk radio normalno i mogao sam namještat sve creative postavke...sad toga više nema...a sve je isto kao i prije
konfa je iz moj komp

uspijem privremeno dobit nekakav zvuk ali to je ništa,opet nemam nikakvih opcija koje nudi x-fi xtreme gamer zvučna jer ništa ne radi

ponavljam: kad pravilno instaliram drivere i napravim restart ne želi uć u windowse...onda odem u safe mode,napravim unistal creative drivera sa driver sweeperom i onda opet mogu uć u win
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 18:42   #2
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Meni zvuči kao neispravna kartica
Ako imas neki disk bezveze sa strane probaj dići nabrzinu win neki, ako se dogodi isto baci karticu, ako bude radilo kako treba backup podataka i reinstal
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.11.2010., 18:57   #3
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579



imam win7 jogurt da nije on šta kriv,inače mi radi dobro

-->
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Meni zvuči kao neispravna kartica
Ako imas neki disk bezveze sa strane probaj dići nabrzinu win neki, ako se dogodi isto baci karticu, ako bude radilo kako treba backup podataka i reinstal
nemam disk
sad sam probao sa starijim biosom matične ali opet sve po starom

pa kako je moguće da je pred kojih par tjedana radilo sve normalno i sad odjednom krepala
da li overklok utječe na komponente i PCI slotove?

znači nije moguće da ju ometa neki nestali pobrisani file,ili možda neki program s kojim se ne slažu?



imam win7 jogurt da nije on šta kriv,inače mi radi dobro

m4x je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 20:50   #4
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732



imam win7 jogurt da nije on šta kriv,inače mi radi dobro

ak nije PCI zakljucan na onaj takt koji bi trebao biti onda je vrlo vjerojatno "skurena" ili OC ometa rad probaj jos nazad vratiti tvornicki takt proca i rama pa vidi jel bude i dalje zezalo
-->
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
nemam disk
sad sam probao sa starijim biosom matične ali opet sve po starom

pa kako je moguće da je pred kojih par tjedana radilo sve normalno i sad odjednom krepala
da li overklok utječe na komponente i PCI slotove?

znači nije moguće da ju ometa neki nestali pobrisani file,ili možda neki program s kojim se ne slažu?



imam win7 jogurt da nije on šta kriv,inače mi radi dobro

ak nije PCI zakljucan na onaj takt koji bi trebao biti onda je vrlo vjerojatno "skurena" ili OC ometa rad probaj jos nazad vratiti tvornicki takt proca i rama pa vidi jel bude i dalje zezalo
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 22:03   #5
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
ak nije PCI zakljucan na onaj takt koji bi trebao biti onda je vrlo vjerojatno "skurena" ili OC ometa rad probaj jos nazad vratiti tvornicki takt proca i rama pa vidi jel bude i dalje zezalo
a nisam namještao PCI slot kad nisam njega ni gledao,dal ima ta mogućnost u biosu i koji takt bi trebao bit?

gledao sam zvučnu i nigdje nisam vidio da ima nešto spaljeno,glavni "procesor" od zvučne je pokriven sa pasivnim hladnjakom i zaljepljen tako da za njega neznam
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 22:06   #6
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Da, ako si OCao poželjno je stavit vrjednost pci agp ili pci-e sa auto na ako se dobro sjecam pci 33 agp 66 pci-e 100 ali provjeri to jos jednom, znaci sa auto svejedno na tvorničke postavke jel ploča zna povečat tu frekvenciju ako nemaš pci/agp lock uključen ili nemaš tu opciju.

PS ista stvar je i sa voltažama ako OCaš trebaš-poželjno isto ručno sve postavit na default.

Edit: ako nemađ neki hard sa strane probaj skinit neki Live CD i pokrenit mašinu s njega, trebalo bi sve radit ako neradi baci zvučnu
Edit2 : provjeri ako ima matična integrušu zvučnu jel isključena, ako si vadio ovu i Win instalirao drajvere za integrušu znaju se dogadjat točno stvari koje opisuješ (opet to lako eliminiraš sa Live CD-om )
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2010., 23:11   #7
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Da, ako si OCao poželjno je stavit vrjednost pci agp ili pci-e sa auto na ako se dobro sjecam pci 33 agp 66 pci-e 100 ali provjeri to jos jednom, znaci sa auto svejedno na tvorničke postavke jel ploča zna povečat tu frekvenciju ako nemaš pci/agp lock uključen ili nemaš tu opciju.

PS ista stvar je i sa voltažama ako OCaš trebaš-poželjno isto ručno sve postavit na default.

Edit: ako nemađ neki hard sa strane probaj skinit neki Live CD i pokrenit mašinu s njega, trebalo bi sve radit ako neradi baci zvučnu
Edit2 : provjeri ako ima matična integrušu zvučnu jel isključena, ako si vadio ovu i Win instalirao drajvere za integrušu znaju se dogadjat točno stvari koje opisuješ (opet to lako eliminiraš sa Live CD-om )
da li je Ubuntu dobar za tu provjeru ili neki drugi? sad skidam Ubuntu...

javlja mi neki registry nedostatak: PlxCoreu.plu da nedostaje..valjda

skinuo sam Fix Helpmateu koji bi riješio taj registry ali nemam ******************

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 07.11.2010. u 00:39. Razlog: samo se igraj...
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2010., 12:23   #8
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
EDIT:napravio sam reinstal windowsa i za sada zvuk radi kao i creative software...izgleda da ipak nije spaljena

a zašto nije prije radilo pojma nemam...neće valjda opet krepat
m4x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na