Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2013., 20:14   #1
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Problem sa maticnom plocom ili memorijom

Pozdrav,


Imam jedan mali problem, nakon danasnjeg ciscenja racunala, racunalo nije uspjelo sa sve 3 plocice rama upaliti, (2x1GB + 1x2GB). Vracajuci jednu po jednu plocicu nazad racunalo je normalno funkcioniralo (stavi jednu, izvadi, stavi drugu, izvadi ..), sve dok nebi stavio sve tri u nekoj (random) kombinaciji. Necu reci da sam isprobao sve moguce kombinacije, ali dosta njih i jednostavno ne prodje post beep.

Ploca: Asus P5W Dh Deluxe
Memorije: G.Skill PK Series 2x1GB + PQ Series 1x2GB


Rjesio sam problem tako sto sam stavio samo 1x1GB i 1x2GB. Vjerojatno je bitno spomenuti da sam i prije imao problema iste vrste, ali na kraju bi sve proradilo.

Interesira me samo tko je sukrivac problema (Ja sam glavni) - Memorija ili ploca?

Hvala
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2013., 13:59   #2
Zellenny
Premium
Moj komp
 
Zellenny's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 242
Nije uopće htio upaliti ili je upalio bez slike? Ako je ovo drugo, malo digni napon za ram
Zellenny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2013., 15:38   #3
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Zellenny Pregled postova
Nije uopće htio upaliti ili je upalio bez slike? Ako je ovo drugo, malo digni napon za ram
Bilo je vise slucajeva. U jednom se upalio i stajao je na onom bios startupu, napise 4096MB, ali ne ide dalje, nemozes niti uc u bios nista. A drugi slucaj je da nema slike.
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2013., 23:42   #4
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Citiraj:
Autor Zellenny Pregled postova
Nije uopće htio upaliti ili je upalio bez slike? Ako je ovo drugo, malo digni napon za ram
Pogledao sam vrijednosti na CPU-Z i na netu za obje memorije.

PQ i PK

Ispada da su testirane na 1.8 - 1.9 i 1.9 - 2.0, a SPD stoji na 1.8, buduci da se ne razumijem pretjerano, a pogledao sam u biosu imam jednu opciju za memory voltage (koju sam nasao) i ona ide tako 1.8 pa inkrement po 0.1 do 2.5 negdje. To vjerojatno onda podize SPD voltage za sve slotove, neznam dal zelim prckati previse po tome prije nego netko kaze da je sigurno.

I kako to izgleda u CPU-Z
Prvi slot
Drugi slot
dashko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na