Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2013., 17:21   #1
Heisenberg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 11
Monitor ili nesto drugo

Imam problem koji me muci vec mjesec dana. Ne znam da li je do monitora, drivera ili tko zna cega. Kad gledam bilo koji film u bilo kojem playeru ili video s youtuba slika trza ili blokira. Isto tako u mozili mi je iskljucen smooth scrooling jer isto tako trza i nemoguce je surfat, boli glava. Svi su driveri instalirani. Imao sam i drugi komp i posudio sam ati 7750 i opet isto. Probao sam pokrenut neku igru i ako je fps izmedju 30 i 59 isto tako slika trza i blokira. Ako je fps lock 60 onda je slika u redu, ide glatko. Probao sam i sa vga i dvi kablom, nema razlike. Snimio sam kamerom video gdje se vidi u cemu je problem. Uzivo se jos jace vidi to trzanje, trokiranje itd... Dell 2312HM, H81 amp up, integrirana graficka, cx 400.
Pomagajte.

https://www.youtube.com/watch?v=rl2okl7AdC0
Heisenberg je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2013., 10:33   #2
Heisenberg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 11
Izgleda da svima steka taj video, pa zato nitko nista ne pise.
Jedino sam na Ipadu2 vidio da ide glatko.

Meni tako izgleda svaki film koji gledam preko kompa!
Ne znam sta da radim.

link na video, ako ima netko da mu radi video bez stekanja nek se javi(8-22 sek).

http://www.youtube.com/watch?v=aLiJqmCRFws

Zadnje izmijenjeno od: Heisenberg. 27.12.2013. u 10:44. Razlog: link
Heisenberg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2013., 10:49   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Meni ne šteka, ali imam osjećaj da ima nekakav lag koji je najviše vidljiv kada kamera šeta lijevo-desno s onim kućama u pozadini. Začudo taj lag nije vidljiv kada tokom te scene ekranom prođe nekakav bijeli leptir.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2014., 14:55   #4
Heisenberg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 11
Probao sam Battlefield 4 na integriranoj grafici 4670k i na mjestima gdje fps dodje oko 30 i vise sto bi trebalo biti igrivo, meni trza, vidi se ogroman ghosting, nesto slicno kao na videu, nesto ne valja. Taj sam problem imao i prije na drugom kompu i stvarno ne znam kako se toga rjesit, sve sam probao.

Isto tako i svaki film koji gledam recimo u Media player classic ima slican problem, slika zapinje, trza i ghosta i doslovno vidim lice i pol covjeka kad kamera snima kao u videu s youtube-a od 8-22 sec.

Nesto ne stima u frame rateu izmjedju monitora i kompa.

Jel ima neki expert da mi rijesi problem?
Heisenberg je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2014., 16:16   #5
Heisenberg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 11
Evo nasao sam sliku na netu koja opisuje moj problem.

http://img195.imageshack.us/img195/6862/65114286.jpg

Tako mi izgleda i svaki film/video koji pokrenem! Na slici su palma, stup i auti poduplani, a meni je tako cijela slika kad gledam film.

Zadnje izmijenjeno od: Heisenberg. 01.01.2014. u 16:40.
Heisenberg je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2014., 18:06   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Metoda eliminacije?

Dovuci duple dijelove i mijenjaj jedan po jedan dok ne otkrijes do cega je...

- zamjeni monitor (posudi), probaj s nekim drugim, ako je isto, onda je do sourcea
- kreni po ostatku - graficka, kablovi, OS (probaj s nekog Linuxa npr.), driveri, itd.

Nedavno frend kupio neku fancy telku, da bi mi kukao kako mu laga sve zivo i da ne zna u cemu je problem. Isto metodom dosao do toga da je u postprocessingu telke problem, ugasio postprocesiranje kompletno i sve proradilo. Pa ispada da te fancy telke unose 80-150ms delay na sliku ako upalis te beskorisne "theatre mode" gluposti.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2014., 18:51   #7
Heisenberg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 11
Vec sam probao i s dr monitorom, i os Xp 7 i 8, i s dr gafickom i maticnom i procom i memorijom. Jedino hard disk i napajanje mi je ostalo, cisto sumnjam da je to.

evo jedan zanimljivi test, ni to mi ne radi kako treba

http://frames-per-second.appspot.com/
Heisenberg je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2014., 14:27   #8
pc.servis.
Registered User
 
pc.servis.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Problem ti je grafika tj nedovoljno rama na istoj fps može biti u redu ali slika ima blur efect prilikom pomicanja smanji postavke i rezoluciju pa probaj jer ta grafa koju imaš je onako prva pomoć a ne za gaming ili gledanje hd filmova na visokim rezama. Provjereno jer se meni dešava na jednoj igri fps 40-55 ali prilikom okretanja pogleda unutar igre totalni blur efect čim se postavke smanje sa najačeg na nivo ispod tj visoki režim igra radi normalno uz isti fps. Ako ni to ne pomogne onda ti je ta mbo otišla pa pa.
pc.servis. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na