Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2007., 15:49   #1
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Savjet u vezi zamjene artikla (nakon reklamacije)

Zamolio bih shtovane chlanove koji su vech imali slichnih iskustava da mi udijele pokoji savjet.
Rijech je o sljedechem: Danas odnesoh svoju radeonku 9800pro na reklamaciju (pochela bacati artefakte u 3D i 2D modu) u Ve-Mil.
Kako oni vishe nemaju dotichnu karticu u svojoj ponudi, pretpostavljam da che navjerovatnije dochi do zamjene za kakav drugi model.
E sad! Malchice me je zabrinulo shto mi je tip pocheo spominjati kako bi eventualno radeonka 9600pro doshla u obzir kao zamjena jer, po njemu, to je najblizhe ovoj mojoj R9800pro shto oni imaju ovoga trena na lageru (a da je AGP, naravno). Ja i ne bih bash prihvatio neshto shto ima slabije performanse od ovoga shto sam do sada imao. Nije mi problem niti dodati kakvih 100-200 kn vishe pa uzeti i neshto bolje.
Pa eto..chisto da pitam, a ponajvise zato da me Ve-Mil ne bi zeznuo, kako se to rijeshava?
Prolistah par slichnih tema ovdje i...po onome shto prochitah, zamjena bi trebala ichi na nachin da oni (Ve-Mil) uzmu posljednju cijenu po kojoj su prodavali artikal (koji je trenutno na reklamaciji) i...ili mi ponude povrat novca ili mi za taj novac ponude drugu VGA karticu uz opciju nadoplate za kakav bolji model (s tim da mi rekoshe kako bih mogao maximalno 200 kn nadoplatiti).
Eto, sad mi vi lijepo udijelite koji savjet. Jesam li krivo protumachio nachin na koji bi se ta zamjena trebala rijeshiti? Ako jesam, molio bih da me uputite na...pravi put

Unaprijed zahavljujem...


P.S. Isprike moderatorima ako sam temu otvorio u krivom pod-forumu.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 16:03   #2
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
6600GT ako budu imali.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2007., 16:06   #3
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Ne. Netko je ovdje napisao da mu je inspektor iz drzavnog inspektorata osobno rekao da "ako nemaju isti proizvod raspoloziv, da ti zamjene tvoj neispravni, moraju ti vratiti puni iznos novca koji si platio"

Znaci ako nemaju radeonku 9800pro, cak ni istog proizvodjaca, imas pravo na povrat iznosa koji si platio Naravno da ne skodi to provjeriti, al ne daj se prevarit.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 16:14   #4
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Hm...dakle, povrat one svote koju sam ja dao..prilikom kupnje, a ne posljednji iznos po kojem su oni prodavali karticu (cijena joj se promijenila za cca 40-ak kuna tako da taj detalj ovdje zapravo i nije tako bitan)??

Eh, ne samo da nemaju vishe 6600GT na svojem cijeniku vech...nemaju niti obichnih 6600 (non GT). Po ovom shto sada imaju...ja bih ciljao na kakvu 7300GT ili X1650 (jedino to dvoje bi ishlo unutar onih 200 kn nadoplate).
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 16:23   #5
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
Ne. Netko je ovdje napisao da mu je inspektor iz drzavnog inspektorata osobno rekao da "ako nemaju isti proizvod raspoloziv, da ti zamjene tvoj neispravni, moraju ti vratiti puni iznos novca koji si platio"



imaš pravo na povrat novca, ali ne punu cijenu koju si platio već zadnju po kojoj se prodavao proizvod...
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 16:24   #6
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Ako nemaju u prodaji dio koji ti je otisao, moraju ti ili dati puni iznos koji si platio za njega, znaci onaj koji ti pise na racunu, ili ti mozes uzeti nesto drugo od robe za tu cjenu ili ako je veca cjena nadoplatiti ili ako je manja da oni tebi daju jos razliku u cjeni... nadam se da si me shvatio.. isti slucaj imam i ja sada sa reklamacijom megaworks zvucnika u hgspotu pa cekam kako ce se to rijesiti, a oni isto tako u ponudi vise nemaju te zvucnike ali niti neke u tom rangu ili bolje, na slabije se kao i ti ne zelim vracati
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 16:37   #7
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Dakle, ako nishta drugo...dobro sam shvatio onaj dio koji se tiche..povrata novca, tj. da imam pravo na - povrat. A ovo shto jedni govore da imam pravo na povrat novca po kojem sam kupio artikal, dok drugi govore da imam pravo na povrat ali po posljednjoj cijeni po kojoj su prodavali karticu, kako vech spomenuh, to u mojem sluchaju i nije tako vazhno (razlika je sitnih 40-ak kn).
Ima li tko kakvih konkretnih informacija u vezi onoga shto mi je recheno da bih mogao nadoplatiti maximalno 200 kn za kakav bolji proizvod. Kada je Ve-Mil u pitanju...to stvarno jest njihova politika ili me...muljaju?
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 18:04   #8
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Zakon o obaveznim odnosima, clanak 410:
(1) Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavatelja o nedostatku može po svom izboru:

1) zahtijevati od prodavatelja da nedostatak ukloni,

2) zahtijevati od prodavatelja da mu preda drugu stvar bez nedostatka,

3) zahtijevati sniženje cijene,

4) izjaviti da raskida ugovor.

(2) U svakom od tih slučajeva kupac ima pravo i na poprav*ljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu, uključujući i štetu koju je ovaj zbog nedostatka stvari pretrpio na drugim svojim dobrima
(3) Troškove otklanjanja nedostatka i predaje druge stvari bez nedostatka snosi prodavatelj.


Isto tako ima u Zakonu o zastiti potrosaca navedeno (neznam tocno koji clanak, ali budem pogledao pa cu postat tocan citat) da ako se odlucis na povrat love, vracaju ti iznos koji je napisan na racunu tj. onoliko koliko je kostala ta kartica na dan kupnje (za ovo nisam 100% siguran, budem jos provjerio).
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 20:13   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Uzmi X1650 - brža kartica od tvoje 9800pro s naprednim mogućnostima, a cijenu ti trebaju računati prema onome što ti piše u računu od kartice.

Također za novu karticu TREBAŠ dobiti novu garanciju (pošto nije isti proizvod).
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2007., 21:09   #10
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Nammoth Pregled postova

Isto tako ima u Zakonu o zastiti potrosaca navedeno (neznam tocno koji clanak, ali budem pogledao pa cu postat tocan citat) da ako se odlucis na povrat love, vracaju ti iznos koji je napisan na racunu tj. onoliko koliko je kostala ta kartica na dan kupnje (za ovo nisam 100% siguran, budem jos provjerio).




zgoda iz hgspota od prije par dana. crkla dvd pržilica nakon skoro dvije godine, koju sam platio nešta više od 400kn. odnio na servis, ustanovili su da ne radi i vratili lovu, ali ne 400+kn već oko 240kn.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2007., 21:26   #11
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Oukej, svi su savjeti i prijedlozi uzeti u obzir.
Zaramoth je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 00:12   #12
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Posto je Ve-mil u pitanju budi strpljiv, ne uzimaj i ne potpisuj nista sto neces i sto nije u tvom interesu i sretno . i javi rezultat . Prijava Inspektoratu dosta pomaze i ubrza stvari kod njih , naravno ako prethodno te otkantaju i trazis napismeno dokaz o cijelom postupku .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 10:32   #13
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Jedna zgoda od ~2000 god.
U Austriji u Mediamarktu je kolega uzeo cd przu 2X. Nakon oko 6mj krepala u potpunosti. Odnjeli mi tu przu u graz, predali ju i ostavili podatke vlasnika.
Tamo su rekli da nazove kroz tjedan-dva. To je i ucinio i rekli mu da moze doci po przu.
Kad smo stigli tamo cekala ga je prza drugog proizvodjaca, ali 4X, koja je bila u ducanu skuplja oko 400-500 silinga, jer vise nisu imali na lageru prze 2X.
Naravno nije trebao nista doplatiti. Ta je prza radila ok.
Proizvocjace se ne sjecam, ali je to sasvim posten deal. Tj. ako nema tog proizvoda vise trebao bi dobiti prvi jaci model do njega bez ikakvih doplata.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 10:44   #14
kvaka
Premium
Moj komp
 
kvaka's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 47
Evo ovih dana bas imao slucaj:
1. riknula agp x800xt kupljena prije 23 mjeseca (jos mjesec jamstvo)
2. skeptican, odnio ju u trgovinu, prilozio racun i jamstveni list
3. za 2 tjedna mi javili da je nepopravljivo i da imam pravo na povrat novca, obzirom da nemaju zamjensku, preko 3000kn, sto ce rec, onoliko koliko je kostala prije dvije godine
4. dosao, uzeo komponente u toj vrijednosti
5. sjedim kod kuce i molim boga da jos nesto te vrijednosti/starosti/dobavljivosti rikne...
kvaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 20:01   #15
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Citiraj:
Autor kvaka Pregled postova
Evo ovih dana bas imao slucaj:
1. riknula agp x800xt kupljena prije 23 mjeseca (jos mjesec jamstvo)
2. skeptican, odnio ju u trgovinu, prilozio racun i jamstveni list
3. za 2 tjedna mi javili da je nepopravljivo i da imam pravo na povrat novca, obzirom da nemaju zamjensku, preko 3000kn, sto ce rec, onoliko koliko je kostala prije dvije godine
4. dosao, uzeo komponente u toj vrijednosti
5. sjedim kod kuce i molim boga da jos nesto te vrijednosti/starosti/dobavljivosti rikne...
,drago mi je radi tebe.Nadam se da će i njemu dobro proći.
Ako nije tajna, o kojoj se trgovini radi,to je dosta dobra reklama jer inače oko toga samo piz...je
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 21:02   #16
kvaka
Premium
Moj komp
 
kvaka's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 47
Citiraj:
Autor