Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2023., 16:37   #3121
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Što misliš što bi Revolut napravio da si njima nešto dužan? Mi ovdje pričamo o nečemu drugome.
Baš volim te teze "što bi bilo kad bi bilo"...
Ne znam što bi Revolut napravio ali znam što rade naše banke, dokazano crno na bijelo, prodaju informacije o korisniku i što treba i što ne treba, a to ide toliko daleko da legalni kamatari znaju čak i povijest bolesti korisnika, sve preko banke jer je ovaj kupio lijekove preko kartice.
Ali ajmo mi bolje pričati što bi Revolut radio, a ne o tome što banke rade i zbog čega nižu afere... lol.

Citiraj:
Pitanje je bilo što ne valja s Revolutom? Pa ovaj cijeli topic je odgovor na to pitanje
Znači i dalje nemaš konkretan odgovor koji su to problemi s Revolutom...

Citiraj:
Ja pitam: “od čega živi Revolut?”
Od čega? Od prodaje podataka?
I to je još jedan u nizu besmislenih zaključaka koji se može prikačit svakoj velikoj kompaniji bez ikakvih dokaza.
Revolut nije potpuno besplatan i ima naknade za podizanje keša, promjenu valute, nekoliko biznis programa i različitih kartica, a tu je i suradnja s Visom i MasterCardom jer se preko njih vrši plaćanje.
Ali ajmo donosit zaključke bez smisla i svrhe, kako paše bankarskom lobiju koji želi zaštititi ljude od zle kompanije Revolut

Citiraj:
Također, osobno se ne slažem s praksom prodavanja duga legalnim lihvarima i nije mi jasno kako to može biti legalno.
Barem se u tome slažemo.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2023., 18:55   #3122
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Što misliš što bi Revolut napravio da si njima nešto dužan? Mi ovdje pričamo o nečemu drugome.

Pitanje je bilo što ne valja s Revolutom? Pa ovaj cijeli topic je odgovor na to pitanje

Ja pitam: “od čega živi Revolut?”

Upućen sam eto u LOKALNI IT sustav banke pa me zanima otkuda njima resursi da se pokriju na GLOBALNOJ razini.

Moj poslodavac nema nikakvih problema da koristim Revolut. Također, osobno se ne slažem s praksom prodavanja duga legalnim lihvarima i nije mi jasno kako to može biti legalno.

Za ovaj dio prvi puta cujem, koliko znam uvjet za zaposlenje u banci je da imas otvoren tekuci kod njih i primas placu kod njih. Ili me nekolicina prijatelja/poznanika koji rade po nasim bankama ( pbz, erste, adiko, kent ) lažu.
Po tome bih rekao da ne možeš primanja prebaciti negdje drugdje.

Druga stvar kao što sam već napomenuo revolut nema fizicke poslovnice, znaci manje ljudi, manje troskova. Dio zarade sigurno dolazi od prodaje informacija o nasoj potrosnji i sl, a uz to opet spomenuti planovi. Metal, ultra, itd… kak se vec zovu, koje dosta ljudi koristi…

Osobni plusevi revoluta:
1. Pare sjednu instant
2. Pare posaljem nekome instant
3. Pare primim od nekoga instant
4. Jednokratne virtualne kartice
5. Solidan tečaj valuta kada putujem van EU
6. Nema naknade za vođenje računa tj standard plana

Meni dovoljno, a revolut ne radi sa nasim informacijama nista sta i druge banke ne rade.
Ono cega sam ja jedino svjestan, je to da sam totalno nebitna stavka sa nebitnim primanjima u citavom bankarskom sustavu. Tako da ako ce se netko okoristiti jednim nebitnim devom samo naprijed. Previse se opterecujete glupostima, osim ako nemate milijune na racunu kao pravi HDZ-ovci, onda mozda i imate razloga za brigu o zaštiti vaše “imovine”.
Ja nemam pa mi tak svejedno šta Revolut radi sa mojim informacijama, jer sigurno to isto radi i PBZ. 🤓
devaa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2023., 20:55   #3123
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Osobni minusi:

1. Support.
2. Support!!!
3. Blokada sredstava bez razloga.
4. Odbijanje transakcija bez razloga.
5. Previše ograničenja za free plan.
6. Preskupi paid planovi za ono što nude, sad/uskoro opet dižu cijene.
7. Još uvijek nije najbolje rješenje kao jedina banka za bilo što vezano uz državu ili poslovanje općenito.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 00:00   #3124
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Revolut

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Od čega? Od prodaje podataka?
I to je još jedan u nizu besmislenih zaključaka koji se može prikačit svakoj velikoj kompaniji bez ikakvih dokaza.
Revolut nije potpuno besplatan i ima naknade za podizanje keša, promjenu valute, nekoliko biznis programa i različitih kartica, a tu je i suradnja s Visom i MasterCardom jer se preko njih vrši plaćanje.
Ali ajmo donosit zaključke bez smisla i svrhe, kako paše bankarskom lobiju koji želi zaštititi ljude od zle kompanije Revolut

Sorry ali ga lupetaš. Zvučiš kao ljevičar u vječnoj borbi protiv velikih.

Znam otprilike što je sve potrebno da bi banka funkcionirala, bar IT dio. Zato mi nije jasno kako to uspjeva jednom Revolutu s toliko “besplatnih” usluga.

Transakcije nisu besplatne. Ako ih ti ne plaćaš onda ih plaća netko drugi. A tko? Možda onaj koga zanimaju detalji tvojih transakcija
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 00:11   #3125
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Nastavljaš ti u svom paušalnom pisanju i teorijama zavjere za koje nemaš nikakve dokaze.

Nakon što si ranije napisao da imaju puno problema zbog načina rada, iako nisi naveo ni jedan problem, sad si razvio cijelu jednu konstrukciju kako je dotična firma stvorena s namjernom da krade podatke korisnika i "nekom" prodaje.
Uozbilji se.
Instaliraj Revolut i malo prouči što se sve plaća i odakle im prihodi, nemoj pisat napamet, free plan na Revolutu je poprilično ograničen...
Na kraju krajeva, taman i da se nešto prodaje, opet biram i koristim manje zlo od dokazanih krimosa, tj. tvojih poslodavaca.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 00:56   #3126
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Osobni minusi:

1. Support.
2. Support!!!
3. Blokada sredstava bez razloga.
4. Odbijanje transakcija bez razloga.
5. Previše ograničenja za free plan.
6. Preskupi paid planovi za ono što nude, sad/uskoro opet dižu cijene.
7. Još uvijek nije najbolje rješenje kao jedina banka za bilo što vezano uz državu ili poslovanje općenito.
Pratim baš temu i neke mi stvari nisu baš jasne, kad usporedim s vlastitim i iskustvom bliskih ljudi koji koriste Revolut.

1. i 2.

Imao sam par transakcija (avioprijevoznici i turističke usluge) gdje usluga nije odrađena (otkazan let ili usluga/smještaj) gdje sam službenim putem (žalba direktno aviokompaniji, bookingu ili nečem desetom) tražio povrat sredstava na koje sam imao pravo.

Natezao sam se mjesecima s takvima, najtvrđi orah je bila aviokompanija koja je otišla u stečaj. Srećom, platili smo karte Revolutom i nakon oko 7 mjeseci natezanja s aviokompanijom i osiguranjem i ne znam s kime sve ne...otkrili smo da Revolut ima support i za takve stvari (nisam očekivao da se i time bave).
Tražili me dokaze da sam pokušao službenim putem i za 10 dana su riješili povrat. Kako, ne znam, ali support je odradio posao za 10.
Svaku takvu potencijalno problematičnu transakciju sad obavljam Revolutom jer slične stvari kroz tradicionalne banke nikad nisam uspio istjerati.

3. i 4.

Dosad mi se nijednom nije dogodilo na Revolutu, ali dogodilo mi se više puta s tradicionalnom bankom. Zadnje baš prije desetak dana. Rezervirao smještaj preko Locktripa, zaključalo mi račun instantno iako sam potvrdio kroz app internet bankarstva. Revolut potvrdim i sve je riješeno.
Nikad nije odbilo nijednu transakciju.

5.

Koja ograničenja? Ne plaćaš nikakvu mjesečnu naknadu, imaš sigurnosnih mogućnosti oko kartice toliko da ih korisnici tradicionalnih banaka mogu samo sanjati, imaš mjenjačnicu, devizni račun, ulaganja, kripto...čuda svakakva.

6.

Ne zanima me paid plan, tako da ne znam vrijedi li i je li (pre)skup. Znam samo da par kolega i frendova veli da im se isplati jer ili puno putuju ili puno troše pa im se to vrati. Ne ulazim u to, ali nisam dosad čuo da mi je netko rekao da je uzeo paid plan, a da nije imao dobar razlog za to.

7.

Ovo je problem HR, ne Revoluta.

Kad sam se preselio u UK, počeo sam raditi usred pandemije dok su tradicionalne banke imale zatvorene poslovnice, a proces otvaranja računa je bio prekompliciran (potvrde o rezidentnosti i još neka papirologija čije je dobivanje bilo usporeno zbog cijele situacije).
Morao sam otvoriti novi Revolut, jer nisam mogao postojeći otvoren u EU koristiti gore za dobivanje plaće (UK nema IBAN sustav nego funkcioniraju sa account brojem i sort kodom).

Ta dva broja ti trebaju za dobivanje plaće ili bilo kakvu uplatu na račun i to je sve. Nikakvi problemi s poslodavcima ili plaćanjem drugih stvari. Režije se nakače kao direct debit (trajni nalog), jer nema druge opcije. Teretana/bazen mi se nakači kao direct debit također.

Htio sam otkazati direct debit na tradicionalnoj banci, idi u poslovnicu i čekaj.
Revolut - dva klika.

Jedini problem koji imam s Revolutom je da više nigdje osim u matičnoj zemlji ne mogu dignuti keš bez provizije.

To im je bio selling point u početku i tu su dobili brdo korisnika. Sad su svuda provizije, ali su i dalje manje nego da s karticom tradicionalne banke dižem na tuđem bankomatu u inozemstvu.

Baš sam večeras bio s frendicom na cugi. Veli mi kak je Zaba nedavno uvela da svaka transakcija dolazi kao notifikacija na mobitel pa joj je lakše pratiti.
Slušam i ne vjerujem

Ovo, "kako im se to isplati" mi također nije jasno. U HR daju neku siću ako dovedeš novog korisnika. Platiš im izradu kartice (neobavezno) i to je sve od troškova koje imaš.
Ok, stvari su ovdje daleko drugačije nego u HR. Nijedna banka, bez obzira na veličinu, ne naplaćuje vođenje računa ni ikakve usluge tipa mobilno ili internet bankarstvo. Prijenos sredstava unutar ili izvan banke je bez naknada. Dizanje love na tuđim bankomatima je bez naknada (osim onih turističkih trapova a-la Auro Domus). Kako banke žive bez tog... Vjerojatno obrću lovu puno većih riba od nas.

Nemam apsolutno nikakvih zamjerki na rad Revoluta, baš obratno. Dugo sam se i opirao misleći da će nestati kako su se i pojavili, ali razuvjerili su me.
Sjedište im je u kvartu gdje živim. Nikakav znak nisam vidio, ali jedan poznanik je radio kod njih i veli da ipak postoje
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 07:45   #3127
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Sorry ali ga lupetaš. Zvučiš kao ljevičar u vječnoj borbi protiv velikih.

Znam otprilike što je sve potrebno da bi banka funkcionirala, bar IT dio. Zato mi nije jasno kako to uspjeva jednom Revolutu s toliko “besplatnih” usluga.

Transakcije nisu besplatne. Ako ih ti ne plaćaš onda ih plaća netko drugi. A tko? Možda onaj koga zanimaju detalji tvojih transakcija
Eto on lupeta, a tebi je logika i zaključivanje bez greške. Ako je besplatno, sigurno kradu, nema druge.

Jbt pričaš kao da tradicionalne banke jedva krpaju kraj s krajem i eto jadne moraju imat milijun naknada da bi pokrile troškove. A same su oličenje etičnog poslovanja.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 12:26   #3128
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
koristim revolut barem 4-5 godina. ne znam tocno datum.
nikad nikakvih problema nisam imao.

najvise mi sluzi za razne online kupnje ili kad s frendovima dijelim neke troskove pa mi najbrze uplate na revolut ili ja zatrazim pare od njih preko revoluta.

top upanje je stvarno brzo i u roku od 30ak sekundi imam novce na racunu i obavim kupnju. ako je trgovina nesigurna koristim jednokratnu karticu.

takoder si skoro svaki mjesec prebacim odredeni iznos s tekuceg tako da koristim samo ta sredstva na revolutu. cisto da se psihicki ogranicim na trosenje. ako manje imam mozda manje potrosim. nekad i dobro funktionira.

support mi je trebao samo jednom i problem nije bio kod njih nego kod zabe.
isao sam topupat i zaba app se crahsao u tom trenu. revolut nije povukao pare ali je skinuto s mog racuna. na kraju je zaba support odblokirao te novce i sve je bilo rijeseno.

kyc sam radio prvi put kad sam napravio racun i jos jednom prije koju godinu kad se nesto mijenjalo pa sam morao ponovo slikat dokumente.

nikad mi racun nije bio blokiran niti transakcija odbijena. a mjesecno uplacujem od 50 do 300-400 eura kako koji mjesec. znaci stalno sam aktivan. kome god mogu preporucim revolut.
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 13:53   #3129
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Revolut je toliko ispred fizickih banaka da je to tuzno za fizicke banke.
Sjecam se kad sam morao platit izvod sa svog tekuceg banci, nekih 40 kuna i cekao dan ili dva da mi to posalju na mail, mamu im jebem.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:21   #3130
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ja pitam: “od čega živi Revolut?”

Upućen sam eto u LOKALNI IT sustav banke pa me zanima otkuda njima resursi da se pokriju na GLOBALNOJ razini.
Inicijalno su fundani kao startup s investicijama a imaju javno dostupne financijske izvjestaje pa mozes pogledati njihove prihode i broj zaposlenih.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2023., 15:35   #3131
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Revolut

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Nastavljaš ti u svom paušalnom pisanju i teorijama zavjere za koje nemaš nikakve dokaze.

Ne iznosim nikakve teorije zavjere niti pokušavam išta dokazati niti trebam išta dokazivati niti išta tvrdim. Postavljam pitanje: tko plaća tvoje besplatne transakcije?

Ne vidim da si ti išta konkretno napisao.

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Revolut je toliko ispred fizickih banaka da je to tuzno za fizicke banke.
Slažem se.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:48   #3132
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650