Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2015., 01:09   #121
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Pozdrav

Ja sam imao E5440 prvo SLANS na P35C-DS3R. Jedina razlika što je moja imala combo DDR2 i DDR3. Radilo bez greške.

Svrha naljepnice da fizički zamjeni 2 pina zato 775 može prepoznati 771 procesor. Za lemilicu ne znam, isplati se dat nekom 5kn za naljepnicu ili naruči sam

Razlika SLA i SLB je u stepping, SLB je nešto bolji, hladniji i bolji OC

I ako ti je napajanje na granici bilo bi dobro da ga zamijeniš za svaki slučaj.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 02:37   #122
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
I normalno mirkodove unesem u BIOS? No, mogu upalit računalo s tim procesorm pa onda kodovi?

Ma kupit cu naljepnicu al na slikama ne izgleda kao da nesto radi, a i vidal sam na nekim procesorima da je to vec napravljeno no ne s naljepnicom nek na drugačiji nacin. Takvi procesori imaju i udubljenja tako da ne treba rezat socket matične.

Nećemo mjenjati. Tih dodatnih 15W ce držat. Mada je sad procesor lagano OC na 2.8GHz i na naponu 1.35v (u BIOSu vise)
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 07:46   #123
Clansman
Premium
 
Clansman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Naljepnica "MORA" ići jer ona invertira 2 pina na procesoru da bi postao pin kompatibilan sa 775 utorom. Razlika u brzini se uoči, stabilnost je identična kao i prije a cijena zahvata je jako povoljna. Imam X5450 koji malo više proždire struje ali sve radi jako dobro i to na 3.6GHz iako mogu više ali sam ga ostavio ovako i s još nižim naponom.
__________________
UP THE IRONS !!!
Clansman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 14:35   #124
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Mogu upalit računalo s tim procesorm bez promjena na BIOSU? Naime, zanima me ako ne bude radilo ako se mogu vratit na s775.

Što je s ovakvim procesorima koji su već modificirani nekako, a nemaju tu naljepnicu nek samo neki dio oko ta dva pina. Našao sam dosta takvih online za prodaju
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 14:41   #125
Clansman
Premium
 
Clansman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 43
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Mogu upalit računalo s tim procesorm bez promjena na BIOSU? Naime, zanima me ako ne bude radilo ako se mogu vratit na s775.

Što je s ovakvim procesorima koji su već modificirani nekako, a nemaju tu naljepnicu nek samo neki dio oko ta dva pina. Našao sam dosta takvih online za prodaju
Može se upaliti ali ne mora značiti da će se podići OS bez modifikacije BIOS-a. Meni se procesor probudio i bio ispravno prepoznat ali windowsi se nisu mogli podići. Onda sam modificirao bios i sve pet evo zadnjih pola godine.

Oni su modificirani na način da su im rubovi izbrušeni na mjestima tako da ne treba modificirati socket na matičnoj i ako malo bolje pogledaš imaju naljepnicu jer jednostavno bez nje ne radi.
__________________
UP THE IRONS !!!
Clansman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 14:47   #126
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Onda ću uzet odmah potpuno modificiran. Da ne moram uništavat matičnu.

Koja je razlika između E5440 i L5420 osim u frekvenciji? L5420 ima osjetno manji TDP (50W). A ta razlika od 300MHz ne bi trebala biti tako značajna ili?
Malo sam knap sa snagom napajanja.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 17:45   #127
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
napajanje ti nije najbitniji faktor u tome nego ploča.

Ploče sa boljom regulacijom i opčenito bolje ploče su za E i X seriju a na malo lošije je bolje stavit L ili E
__________________
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 18:11   #128
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imam napajanje od 400W. Grafička ima TDP od 150W (2x6pin konektor, a napajanje ima samo jedan pa sam s lemilicom dodal još jedan kao na slici). Na nVidia stranici piše da je minimum 450W.

Zato me zanima ak ima koja razlika u ta dva procesora osim u frekvenciji. Ako je razlika u brzini relativno mala onda ću rađe uzet procesor s 50W TDP.

EDIT:
Vjerujem da je ploča dobra čak i za X seriju, ali ne mislim nju stavljat što zbog TDP, što zbog toga što mi nije potrebna.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 18:51   #129
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Mogu upalit računalo s tim procesorm bez promjena na BIOSU? Naime, zanima me ako ne bude radilo ako se mogu vratit na s775.

Što je s ovakvim procesorima koji su već modificirani nekako, a nemaju tu naljepnicu nek samo neki dio oko ta dva pina. Našao sam dosta takvih online za prodaju
Danas sam svog E5450 dao frendu da ga sa malom finom turpijom lagano izturpija ako uspije, sutra ga testiram u P5Q-E kod ćaće pa ću vam pofotkati. Možda je bolje isturpijat proc nego rezat socket i riskirat ubijanje pinova nije da nisu mnogi skenjali pinove
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 19:12   #130
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Danas sam svog E5450 dao frendu da ga sa malom finom turpijom lagano izturpija ako uspije, sutra ga testiram u P5Q-E kod ćaće pa ću vam pofotkati. Možda je bolje isturpijat proc nego rezat socket i riskirat ubijanje pinova nije da nisu mnogi skenjali pinove

S oštrim skalpelom ili nožem da se to fino odrezat bez straha da se uništi koji pin. No, onda je matična "uništena."
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 19:33   #131
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Vidjeh na sopstvene ćorave oči da su neki rezali bakinim kuhinjskim nožom ili grickalicom za nokte i pritom odnesli pol reda pinova usput
Doduše, takvi bi i preturpijali i proc.

No eto, ja sam se odlučio na rizik na procesoru jer mi je veća šteta kasapit 8 ipo godina staru P5Q-E nego taj E5450. I ako to bude to, ćaća prelazi na Quad Corea.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 21:06   #132
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Gickalica RULES, ja sam skoro sve grickalicom odradio i imaš puno bolju kontrolu nego sa nekom oštricom.
Ali se slažem da je bolje proc modati, još ako imaš onu malu bušilicu sa onim brusovima(nemam pojma kak se to zove), milina.
Prki je offline