Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2023., 09:51   #1
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Sunčane naočale - zamjena okvira

Imam jedne stare sunčane (no name, ebay za šaku dolara prije ohoho godina), kojima su stakla otišla vrit. A zapravo nevjerojatno je koliko su izdržala s obzirom na režime korištenja i vlasnika

Pronašao sam top kvalitetu mineralna stakla koje bih naručio i dao ugraditi u stari okvir budući da mi super odgovara. Međutim, svi optičari koje sam pitao po Karlovcu su lagano odbili da se to njima ne isplati, uz plaćanje naravno. Ništa čudno i potpuno razumljivo.

Međutim, kako teško odustajem od fiks ideja, molim za preporuku optičara koji bi možda bio voljan napraviti takvu uslugu (na potezu Karlovac-Zagreb). Dobiva stare naočale i mineralno staklo u promjeru koje treba izbrusiti na mjeru i oblik, te ugraditi u okvir.
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 10:03   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ovako, neću ti ubiti svu nadu, ali eto, frend mi već skoro 20 godina radi u Ghetaldusu, vodi poslovnice itd.

Čovjek je završio srednju i faks za optičara, radi leće, čak i radi pregled vida zadnjih par godina. Znači u tome je više od pola života.

Govorim to zato jer sam imao istu situaciju kao i ti, s tim da nisam imao nekakve xy naočale, već naočale za 400EUR.

Htio naručiti leće i zamjeniti ih. Meni se to činilo dosta jednostavno. Čovjek mi je objasnio ovako...

Jednostavno, bez obzira koliko on to htio, trgovina od toga nema nikakve koristi, osim da mi naplati 100EUR to, i zato to ne rade. Jer, to je dosta posla da se prilagodi, zalijepi, testira, a ne može za to uzeti 20EUR. A on treba za to dedicirato čovjeka koji će brusiti, prilagođavati i ugaditi te leće, kaže da je više posla nego s sastavljanjem tipa Ray Ban naučalama, jer tamo dobivaš leće već izrezane koje u 99% slučajeva sjedaju 100% u okvir.

Tako da sam odustao.

Govorim samo za Ghetaldus, ne znam jel tko to radi ovako, sigurno netko radi i hoće ti napraviti, ali ciljaj na manje radnje i privatnike.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.06.2023. u 10:08.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2023., 12:56   #3
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Meni je prije petnaestak godina frend koji je tada radio u Mipy Optics (Zg, Draškovićeva 8) radio sunčane naočale (ja sam odabrao stakla i okvir, doduše sav je materijal bio njihov), pa cimni njih, možda to još rade.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 13:19   #4
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ja već dugo radim u manjim optikama sunčane naočale s dioptrijskim lećama. Odaberem okvire za koje mi sami kažu da se mogu mije jati leće i dalje oni sve odrade. Nikakav problem. Naručivao sam i sa Zennija i isto je ispalo ok.
Tako da ne vidim što bi ovima u ghetaldusu to bio problem?
Jedino ako ima se ne radi sa starim okvirima, vjerojatno bi napravili da se kod njih sve uzme
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 14:34   #5
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja već dugo radim u manjim optikama sunčane naočale s dioptrijskim lećama. Odaberem okvire za koje mi sami kažu da se mogu mije jati leće i dalje oni sve odrade. Nikakav problem. Naručivao sam i sa Zennija i isto je ispalo ok.
Tako da ne vidim što bi ovima u ghetaldusu to bio problem?
Jedino ako ima se ne radi sa starim okvirima, vjerojatno bi napravili da se kod njih sve uzme

Muči njih matematika... Moje stare jeftine naočale imaju bolje okvire ("plastiku") sa boljom obradom nego Ray Ban trenutno za 180 €. I onda ako ubaciš u tako nešto stakla koja dolaze u naočalama od 400 € u kojima oni inače imaju 250% maržu (a ja sam platio stakla 40 €), da mi naplate i 100 € oni su u gubitku.
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 14:38   #6
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ja već dugo radim u manjim optikama sunčane naočale s dioptrijskim lećama. Odaberem okvire za koje mi sami kažu da se mogu mije jati leće i dalje oni sve odrade. Nikakav problem. Naručivao sam i sa Zennija i isto je ispalo ok.
Tako da ne vidim što bi ovima u ghetaldusu to bio problem?
Jedino ako ima se ne radi sa starim okvirima, vjerojatno bi napravili da se kod njih sve uzme
Pa da, samo što u tvom slučaju oni imaju zarade na prodaji okvira ili leća ili jedno i drugo.

U slučaju kolege, on ima i leće i okvir, samo rad treba naplatiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 14:51   #7
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ako se kupuje kod njih okviri i leće, možda onda oni to šalju u tvornicu ili u najbliži neki njihov centar koji ima opremu i ljude sa znanjem da to naprave.
Upitno je imaju li nekoga tko to zna napraviti u lokalnim centrima. Vjerojatno nemaju
Ili im se jednostavno ne da to raditi i riskirati neki kvar na starim okvirima. Nikome se ne radi više danas, sve staro treba baciti i svako malo kupiti novo
Nosio sam ja i stare okvire na promjenu samo leća. Neki su okviri pogodniji za ugradnju od drugih. Imao sam sunčane očale od 2k kn gdje su okviri preživjeli original leće bez dioptrije i naknadno ugrađivana 3 seta leća u 3 različita centra (dva u Istri i jedan u ZG). Da li su radili na licu mjesta ili su slali nekamo ne bi znao. Kako mi se mijenjala dioptrija tako sam mijenjao leće. Na kraju su već toliko bili izlizani okviri da su neko ljepilo stavili da se leće drže


@keyser
Probaj im odnijeti okvire, nove, ali i stare leće ako imaš. Lakše izrežu i naprave ako imaju šablonu.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 15:06   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Probaj Revin u Jastrebarskom. Imaju svoju proizvodnju, i realno im ne bi trebao to biti problem odraditi.

Drugi par rukava je zašto to vjerojatno nitko neće ni pokušati. Ovdje je to cura probala i glatko su je odbili, obrazloženje je bilo da ne žele ulaziti u rizik baratajući okvirima i staklima za koje nemaju potrebne papire i garancije jer što ako im se nešto ošteti/pukne.
Pretpostavljam da je i u HR tako jer ljudi samo čekaju razlog da krenu prijetiti odvjetnicima jer eto baš taj okvir koji vam je puknuo ima neprocjenjivu vrijednost jer je naslijeđen od praprabake…
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2023., 23:16   #9
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Imam jedne stare sunčane (no name, ebay za šaku dolara prije ohoho godina), kojima su stakla otišla vrit. A zapravo nevjerojatno je koliko su izdržala s obzirom na režime korištenja i vlasnika
Bertone ti je dobro ime preporucio u Draskovicevoj, cak mislim da je Tenzera (vlasnik) ziv i da jos radi. Vidio sam ga prije godinu dana.

Meni su radili varenje Cazala i Matsude, sto nitko u ZG-u nije htio cuti. Cak su imali poznatog covjeka u Ghetaldusu, koji je radio najkompleksnija varenja, farbanje. Nazalost (kako sam cuo) Ghetaldus vise nema te usluge. Ali vlasnik spomenute optike ima velika poznanstva, ako on nemre, ne znam tko ce drugi moci.

Ima jedna mlada dizajnerica koja je radila okvire za velika imena, ona je to isto radila, ali nemam pojma kako medju (bas gledam) 700 kontakata, naci njezino ime, ne znam po kojem kljucu, jer nazalost, nisam upisao "optika" ili "naocale" pa ako se ne sjetim kasnije...

U Kauflandu Dubrava, u prostoru medju ducanima, prije zadnje renovacije, bila je optika koja je imala covjeka iz Sesveta, koji je vario, brusio...oni su samo poslali, te bi pricekao koji dan, da ovaj realizira te njima donese. Samo, nemam pojma kako se zvala ta optika,

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 08:37   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Evo, ponukan ovom temom, izvukao stare (i najdraže ikad) Boss naočale, nazvao par optika tu u krugu Varaždina, našao jednoga malo van grada, koji će mi zamjeniti stakla i srediti okvire (poliranje + farbanje).

Za početak sam ga zamolio da mi napravi procjenu nekakvu.

Jest da su to naočale od gotovo 3000kn, ali ako me servis košta 200EUR danas, neću to raditi.

Očiti se da, ali kao što rekoh, privatnici, manje radnje, to žele. Tu u VŽ me četvero "većih i poznatijih" imena hladno odbilo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2023., 09:13   #11
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Mene je doslo 160e mjenjanje stakla i stavljanje dioptrijskih suncanjih na ray banke.

Nije mi zao jer opet nosim svoje omiljene ocale stare 10g

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 09:20   #12
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor keyser_s()ze Pregled postova
Imam jedne stare sunčane (no name, ebay za šaku dolara prije ohoho godina), kojima su stakla otišla vrit. A zapravo nevjerojatno je koliko su izdržala s obzirom na režime korištenja i vlasnika

Pronašao sam top kvalitetu mineralna stakla koje bih naručio i dao ugraditi u stari okvir budući da mi super odgovara. Međutim, svi optičari koje sam pitao po Karlovcu su lagano odbili da se to njima ne isplati, uz plaćanje naravno. Ništa čudno i potpuno razumljivo.

Međutim, kako teško odustajem od fiks ideja, molim za preporuku optičara koji bi možda bio voljan napraviti takvu uslugu (na potezu Karlovac-Zagreb). Dobiva stare naočale i mineralno staklo u promjeru koje treba izbrusiti na mjeru i oblik, te ugraditi u okvir.
Prije par godina sam na Police naočalama u Brodu mjenjao ona njihova police plava stakla jer su mi se izgrebala.
Ponudili mi par boja, ja odabrao, drugi dan došao po njih.
A nedavno sam htio na biciklističkim POC đozlama raditi nova stakla i odbili su me jer su im stakla iz jednog komada i jako su zakrivljena...
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2023., 09:48   #13
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Poruka autoru teme.
Problem uopce nije to napraviti-uz pretpostavku da ta mineralna stakla prate zakrivljenost okvira, problem je taj sto su tvoja mineralna stakla koja vrlo lako mogu puknuti u stroju tokom brusenja. I sad ako ti zelis odgovornost nakon puknuca prebaciti na opticara normalno da ti to nitko ne zeli napraviti, posalji mi slike okvira i stakala na PM, imam covjeka u ZG koji bi ti to mogao napraviti al ako pukne staklo nema plakanja
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2023., 20:50   #14
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Poruka autoru teme.
Problem uopce nije to napraviti-uz pretpostavku da ta mineralna stakla prate zakrivljenost okvira, problem je taj sto su tvoja mineralna stakla koja vrlo lako mogu puknuti u stroju tokom brusenja. I sad ako ti zelis odgovornost nakon puknuca prebaciti na opticara normalno da ti to nitko ne zeli napraviti, posalji mi slike okvira i stakala na PM, imam covjeka u ZG koji bi ti to mogao napraviti al ako pukne staklo nema plakanja
Ma svi koje sam pitao (odnosno svi koji su mi bili pod rukom) su odbili da im se ne isplati, i da im je to prerizično. Premda sam ja rekao da je sve na moju odgovornost, ako pukne pukne, tko mi je kriv kaj se zajebavam.

Priznajem da nije bilo u redu od mene komentirati nečiju zaradu, posao koji želi/hoće/neće napraviti i po kojoj cijeni. Svatko ima pravo voditi svoj posao kako želi i raditi što želi. To što sam ja imam neku ideju ne znači ništa. Posipam se pepelom za grešku.

Šaljem pm
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2023., 18:54   #15
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Neki dan sam bas usput prolazio na potezu Mipy Draskoviceva, te saznam da vec neko vrijeme u svojoj vlastitoj radionici ponovo vare/bojaju/sve ostalo - samostalno.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na