Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2015., 11:39   #841
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
S obzirom da sam plaćao liqua-u 35kn 10ml to je jeftino...
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 12:15   #842
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Nabolja baza koju sam do sad probal je od pink mule , a probao sam sve koje su na nasem trzistu ,
Green label*(VPG 50/50) 6mg*500ml 100 kn. To mi je dosta za skoro dva mjeseca. Uglavnom puno isplativije je kad sam radis tekucine
xPsycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 15:32   #843
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Dakle, ovako: otvorio sam prve dvije stranice ove teme (još iz 2011.), zatim zadnje dvije-tri i ustanovio da ste jako "napredovali". U smislu da vas nitko pod milim Bogom ništa ne razumije. Gori ste od onih koji slažu računala pa se gađaju matičnim pločama, grafama i sličnim stvarima. Što je najgore, to mogu skužiti, ali što treba kupiti od e-cigarete - nema šanse.

Učlanio sam se ovdje samo zbog savjeta koji mi treba. Kao prvo, nek ide kvragu ova tehnologija koju ne možeš sam skužiti što valja, što treba i kako se ne zaje*bati. A vidim da ima svakakvog smeća na tržištu, po shopping centrima, oglasnicima, itd.

Jednom sam kupio neku jednokratnu e-cigaretu, obećali da će trajati par dana. Trajanje sam mjerio u satima, gore sam prošao nego da sam kupio 2 kutije pljugi.

Ovako stoje stvari: pušim 2 kutije dnevno. Jedina korist od spomenute prevare je bila da sam odmah skužio da je to ono što želim. Zapravo sam kompulzivni pušač: mrzim dim, skoro ga ne uvlačim (vama nebitan detalj), ali mi treba nešto da motam po prstima i volim taj osjećaj pućkanja (to je moja ovisnost). To mi treba. Dakle, trebam vrlo ozbiljnu stvar.

Ne zanimaju me NIKAKVI početnički kitovi i slične gluposti. Odmah želim ono pravo. Kad čitam ovdje, vidim da navodite nekakvu hrpu dijelova. U odnosu na početak ove teme, sad treba paziti na nekakve navoje baterije, tankove i subtankove i slične điđe-miđe, a meni to sve zvuči kineski. Kao da odeš klincu u Etiopiju i staneš mu objašnjavati overclocking procesora, a on nije čuo ni za kobasu.

Treba mi stručna, ozbiljna preporuka od vas. Želim provjereno dobar, kvalitetan proizvod, pa nek i košta (OK, razumno, molim). Koliko sam shvatio, kod nas toga baš i nema (nemam pojma koja je dobra tvrtka, vidim neka imena koja se češće spominju). Dakle, treba naručiti izvana?

Koliko sam shvatio, želim nešto što se rjeđe puni (i lakše), ne kvari se, a baterija traje duže (ok, kupit ću rezervnu). Ne želim ništa što moram puniti špricom i s čim generalno ima puno gnjavljenja. OK, shvaćam da treba paziti, razumijem i da ima nekih štoseva s održavanjem da duže traje. (volio bih i o tome upute).

Uvijek se kod ovakvih tema zaboravi da treba početi ispočetka jer ima sve više koji žele prijeći na e-cig, a nisu tako stručni kao vi. Nema smisla prolaziti cijeli put. Dakle, bilo bi zgodno napraviti vodič.

Nadam se da veće početno ulaganje vodi i prema uštedi u konačnici, kao i praktičnosti. Dakle, vjreojatno treba rezervna baterija, jednostavno punjenje, duže trajanje. Vidim i da se neki dijelovi često (ili neočekivano) kvare, može li se to izbjeći dobrim odabirom? Shvatio sam da tanke e-cig za moje potrebe ne dolaze u obzir. Čuo sam dosta loših iskustava s proizvodima koji se kupuju kod nas - te prodaju ljudima manje tekućine od obećanog te stalno moraju reklamirati pokvarene dijelove, itd. Otišao sam na neke linkove koje sam ovdje našao i ništa ne kužim. Vidim fotke dijelova za koje uopće ne znam što su.

Molim vas za preporuke (uz linkove) - što više, to bolje. Što se tekućina tiče, ne bih nikakve voćne, umjetne slatkiše, bombone i sl. Čak mi ne treba ni nikotin. Samo želim pućkati
Hvala unaprijed, molim da upute budu "For Dummies".
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 15:40   #844
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?

Ako ćeš direktno u pluća ima super sub-ohm modova,a ako ćeš usta-pluća izbor je nešto manji,ali ne i loš.

To što tražiš se da nać za cca 600-1000kn,ako ćeš vrhunsku stvar i pravo iskustvo parenja.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 15:59   #845
Maxbo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?

Ako ćeš direktno u pluća ima super sub-ohm modova,a ako ćeš usta-pluća izbor je nešto manji,ali ne i loš.

To što tražiš se da nać za cca 600-1000kn,ako ćeš vrhunsku stvar i pravo iskustvo parenja.

Lijepo si to napisao, ali "sub-ohm modova" je jezik koji ne razumijem

Molim te, trebaju mi detaljne upute za nabavu, uz objašnjenje.
Maxbo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 16:15   #846
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Elaf - 330kn - laicki receno: baterija
Delta 2 - 230kn - laicki receno spremnik / grijac
Delta 2 RBA glava - 81kn - laicki receno: grijac namjenjen popravljanju od strane korisnika kada prestane raditi ili ne radi kao prije zbog nakupljanja prljavstine i sl. kvarova.

IMO izrada vlastitih grijaca nije toliki science fiction kakvim ju vecina "hipstera" cini sa svojim pricama i filozofijama ( citaj: preseravanjima ), pa mislim da ces moci to i sam raditi.

Za pocetak s Deltom 2 dobijes gotov grijac, no na popis sam ti stavio i bazu grijaca ( 81kn ) koja sluzi za izradu vlastitiog. Ako pak se ne zelis zayebavayti s izradom vlastitih grijaca, mozes uvijek kupovati jednokratne grijace.


Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Prije svega,najbitnija stvar je kako ćeš parit,direktno u pluća ili usta-pluća?
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova
Zapravo sam kompulzivni pušač: mrzim dim, skoro ga ne uvlačim (vama nebitan detalj), ali mi treba nešto da motam po prstima i volim taj osjećaj pućkanja (to je moja ovisnost). To mi treba. Dakle, trebam vrlo ozbiljnu stvar.
Znaci: rijetko uvlaci dim u pluca, tako da je nepotrebno komplicirati i navoditi 100 solucija ( usta - pluca, dirkno u pluca ).

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 15.10.2015. u 16:21.
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 16:36   #847
xPsycho
Premium
Moj komp
 
xPsycho's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 944
Joyetech EVIC VTC Mini Mod - oko 400kn

ili

Pioneer4you IPV D2 MOD - oko 500kn
to su moja dva favorita u tom cijenovnom razredu i mislim da baš i nema potrebe za davati više para od toga

a atomizer najbolje isprobat ako se može gdje , ali mislim da subtank mini pokriva dost toga , ako hočeš direkt u pluća ili usta-pluća da sa sasvim ok regulirat otvor zraka

a ako želiš baš mod koji je po meni trenutno vrh ponude - Yihi SXmini M Class SX350J ali je oko 1500kn ali je zato i kvaliteta izrade a i čip koji se koristi ipak priča za sebe
xPsycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:34   #848
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova
Lijepo si to napisao, ali "sub-ohm modova" je jezik koji ne razumijem

Molim te, trebaju mi detaljne upute za nabavu, uz objašnjenje.
eleaf 40w - baterija
subtank nano - atomizer, ilitiga onaj dio u koji tocis tekucinu

Imas kod nas i jedno i drugo kupiti. Orginal. Stavio bih ti i linkove gdje kupiti unutar zg-a orginal, ali mislim da je zabranjeno.

Sve skupa cca 500kn, ili moze i jeftinije preko neta, no onda ces se nacekati da dodje, a pitanje je dal ce biti orginal ili ne.

Ukratko, to je sve sto ti za pocetak treba. I to za odlican pocetak, puno bolji nego sam ja i vecina kad je krenula imali. Bio sam kao i ti, samo malo 'jaci' pusac, po 3 kutije dnevno. Takodjer ta gadna navika da jednostavno moram imati cigaru u ruci, a jako malo sam ustvari uvlacio. Tu naviku sam samo zamijenio novom. Nije bilo lako, ali je bilo puno lakse nego sam mislio da ce biti.

Kupi gore navedeno, procitaj malo o tekucinama ovdje, isprobaj ove koje smo hvalili, i kad skuzis koja ti odgovara... Dalje sam shvacas
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:45   #849
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ovo će biti moja iduća kombinacija...

Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 19:54   #850
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
Citiraj:
Autor Maxbo Pregled postova

Učlanio sam se ovdje samo zbog savjeta koji mi treba. Kao prvo, nek ide kvragu ova tehnologija koju ne možeš sam skužiti što valja, što treba i kako se ne zaje*bati. A vidim da ima svakakvog smeća na tržištu, po shopping centrima, oglasnicima, itd.

Ne zanimaju me NIKAKVI početnički kitovi i slične gluposti. Odmah želim ono pravo. Kad čitam ovdje, vidim da navodite nekakvu hrpu dijelova. U

Treba mi stručna, ozbiljna preporuka od vas. Želim provjereno dobar, kvalitetan proizvod, pa nek i košta (OK, razumno, molim). Koliko sam shvatio, kod nas toga baš i nema (nemam pojma koja je dobra tvrtka, vidim neka imena koja se češće spominju). Dakle, treba naručiti izvana?
Koliko sam shvatio, želim nešto što se rjeđe puni (i lakše), ne kvari se, a baterija traje duže (ok, kupit ću rezervnu). Ne želim ništa što moram puniti špricom i s čim generalno ima puno gnjavljenja. OK, shvaćam da treba paziti, razumijem i da ima nekih štoseva s održavanjem da duže traje. (volio bih i o tome upute).

Uvijek se kod ovakvih tema zaboravi da treba početi ispočetka jer ima sve više koji žele prijeći na e-cig, a nisu tako stručni kao vi. Nema smisla prolaziti cijeli put. Dakle, bilo bi zgodno napraviti vodič.

Nadam se da veće početno ulaganje vodi i prema uštedi u konačnici, kao i praktičnosti. Dakle, vjreojatno treba rezervna baterija, jednostavno punjenje, duže trajanje. Vidim i da se neki dijelovi često (ili neočekivano) kvare, može li se to izbjeći dobrim odabirom? Shvatio sam da tanke e-cig za moje potrebe ne dolaze u obzir. Čuo sam dosta loših iskustava s proizvodima koji se kupuju kod nas - te prodaju ljudima manje tekućine od obećanog te stalno moraju reklamirati pokvarene dijelove, itd. Otišao sam na neke linkove koje sam ovdje našao i ništa ne kužim. Vidim fotke dijelova za koje uopće ne znam što su.

Molim vas za preporuke (uz linkove) - što više, to bolje. Što se tekućina tiče, ne bih nikakve voćne, umjetne slatkiše, bombone i sl. Čak mi ne treba ni nikotin. Samo želim pućkati
Hvala unaprijed, molim da upute budu "For Dummies".

aj prva solucija.. Mehanika malih dimenzija..
https://www.fasttech.com/products/0/...mechanical-mod
znači koristi 18350 baterije, dužina 35mm. ili 18650, dužina 65mm.

ovo https://www.fasttech.com/products/0/...w-510-drip-tip
i https://www.fasttech.com/products/0/...n-lite-plus-v2

dobiješ ovako nešt http://i.xomf.com/pkmlm.jpg

ili u večoj verziji 3cm dužu stvar. znači to gore te izađe 20$ = 140kn cca..

onda punjač https://www.fasttech.com/products/0/...um-battery-cha
8$
imam taj, jeftin a obavlja svoju funkciju, puni sve.
baterije možeš kupiti i kod nas, to ti sad neču dat linkove ali oko 50kn je 18350 baterija i oko 80kn 18650 baterija. ali KVALITETNE treba ti 2 svake.
imaš ih i na toj stranici jeftino, ali tu ti moram pomoči sa izborom.

i pošto nemaš ovo treba ti, da izmjeriš otpor i da nebi bilo kratkoj spoja.
https://www.fasttech.com/products/0/...ster-ohm-meter

znači sad ako nisi debil mehanika je potpuno sigurna. i sam koristim tako isto i zadovoljan sam potpuno, mod stane u šaku, baterija 18350 (7oo mah) traje 8 sati na poslu ili ti ga jedno punjenje.

zaboravih žicu i vatu, ali to ako odlučiš za ovako nešt
sin93 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2015., 20:00   #851
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Danas otkrio vrhunsku tekućinu domaćeg proizvođača,Totally Green!

WOW koliko više pare daje od lique...ostao sam šokiran,tekućina je dosta rijeđa od lique...uzeo okus cimeta i keksa,fantastična aroma. PG/VG 50/50

40kn za 30ml je super cijena,10ml je 15kn!


Ja sam odusevljen sa njihovom 4U serijom, koja se moze kupit na tisku, slučajono sam probao, i svi imaju intenzivne okuse sa puno pare, baš sam planirao naručit malo više stvari sa njihovog webshopa
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:16   #852
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
@Maxbo
Evo ti ukratko objašnjenje par pojmova.

Mod iliti baterija kako neki kažu. Mod ti može biti reguliran (ima elektroniku u sebi) i nereguliran, odnosno mehanički (nema elektronike u sebi). Tebi kao početniku ne preporučujem mehanički mod jer ipak treba imati malo znanja da si ne bi istepo zube sa kombinacijom loših baterija i jako niskog otpora.
Za tebe je way to go elektronički mod.
Trenutno su in box modovi, tj. mod koji je oblika kutije sa elektronikom unutra. Ako te to ne privlači postoje i modovi sa elektronikom u obliku cijevi. Npr. dani ili provari.

Atomizer. U njega ide tekućina i on ima u sebi coil iliti grijač koji ti daje paru. Tj. on isparava tekućinu da bi ti imao pare kad vućeš.
Tu se dolazi do one sub ohm spike. Grijač ti ima otpor. Što niži otpor, više pare i veća potrošnja tekućine. Ja osobno ne parim ispod 1 ohma jer nemam potrebe, ali ameri su počeli sa nebulozama i otporima oko 0.5 ohma pa je to sad valjda pod normalno
Kod većine današnjih atomizera možeš sam raditi grijač, ali imaš i izbor da kupiš gotove grijače za tvoj atomizer.

Bitna stavka su i baterije. Ako mod ne dolazi sa baterijom trebaju ti kvalitetne baterije. Pošto su većina box modova 18650 trebaš 18650 baterije. Tu gledaš high drain baterije.
Nešto tipa Sony Konion VTC 5, AW, LG HE2 i sl. Bitno da mogu dati bar 20A. Mada ovo je bitno kod mehaničkih modova dok elektronika u elektronskim modovima ima razne zaštite da ne bi bilo kalvarije.

Ovo što su kolege naveli je i više nego dobro za potpuno uživanje u parenju i slobodno uzmi nešto od toga.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 20:36   #853
sin93
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: otok
Postovi: 195
posjedujem mehaniku, gore navedeni LPG 18350 (samo 18350) sa kayfun lite plus v2
MVP 20W sa Kayfunom 4
Hana modz dna 30W sa Silverplay RTA

mehaniku stvarno nebi nikako prodo, i kad je baterija "prazna" još se može koristit za nuždu, a rezernu bat je manji problem nositi nego box mod, barem u mom slučaju, ako očeš stavim sliku kako to sve skupa izgleda..

ako nisi debil mehanika je super stvar, te na njoj jednostavno nema se šta pokidati jer je to cijev. otpor mjerim na box-u ali inače box samo za po kuči koristim.. vani kayfun sa 1-1.5 ohm i to je to.

mislim na njemu je odluka što želi i koliko to želi platit. svaki početak je s*eban, pogotovo kod nas i sa našim trgovinama...