Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.02.2010., 09:30   #1
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Windows Next (8)

Windows Next - stiže nova revolucija iz M$-a

http://www.bug.hr/vijesti/revolucion...xt/100582.aspx

Ruku na srce, a koji Winsi nisu bili najavljivani kao nešto revolucionarno?


Kaj je to postalo neko pomodarstvo da svako malo izlazi novi OS?
Pingvini se štampaju k'o na tekućoj vrpci, slijedi ih sve više i famozna Jabuka i MikroMekani.

Osobno bih volio rjeđe vidjeti nove OSove, a da su kvalitetniji i dorađeniji kad izađu.

Kad se samo sjetim hypa oko Viste, revolucije i naprednih opcija koje će imati i kako će to biti najbolji OS ikad...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 12.02.2010., 09:52   #2
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
a pa nemoš reć da nije bila ful velika razlika naspram xp-a (vista). mislim i sad ove stvarčice s win 7 su isto fora...ovo kad stiltaš prozor da se ostali zatvore i kad ga odvučeš u kut da se maximizea i brzina koja je skoro ko kod xp-a i tako...sve u svemu mene čisto zanima što će se dobiti eto s tim windowsima...ako budu optimizirani i radili brže od xp-a e onda će to biti revolucionarno
Red Dwarf je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 09:53   #3
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
svaki put ista pjesma
to ce sedmicu malo usminkati i eto je osmica
V.I.P je offline  
Staro 12.02.2010., 10:02   #4
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a pa nemoš reć da nije bila ful velika razlika naspram xp-a (vista). mislim i sad ove stvarčice s win 7 su isto fora...ovo kad stiltaš prozor da se ostali zatvore i kad ga odvučeš u kut da se maximizea i brzina koja je skoro ko kod xp-a i tako...sve u svemu mene čisto zanima što će se dobiti eto s tim windowsima...ako budu optimizirani i radili brže od xp-a e onda će to biti revolucionarno
Pa nemo'š mi reć'da je Vista bila dobar OS.

Sve te kozmetičke promjene su meni apsolutno nebitne. Ja sam aludirao na stvari koje je MS najavio da će se pojaviti u Visti a nisu (kao novi FS primjerice). Te neke stvarčice se na kraju nisu ni u 7 pojavile. Uostalom net je pun objektivnih članaka o Visti i o njezinom uspjehu kod krajnjih korisnika, samo treba malo potražiti a ja neću u to ulazit jer je OT.

Jasno je k'o dan da MS samo štanca OSove na NT bazi bez radikalnih promjena mada se one uoči svakog OS najavljuju. Ono što se pitam je jel će opet podvalit muda pod bubrege...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 12.02.2010., 10:50   #5
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Samo još jedan Windows...
tomek@vz je offline  
Staro 12.02.2010., 10:58   #6
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Samo još jedan Windows...
Pa nisam baš primjetio ni veliki napredak i pomake kod drugih OSova (i Linux i OSX i ostalo).
Uglavnom su promjene kozmetiče ili minimalne, a svako malo izdaje se novi OS.

Čini mi se da u tom smislu značajnijeg tehnološkog napretka nema i da OSovi kaskaju za današnjim hardwareom.

Tako će vjerojatno biti i s ovim Winsima...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 12.02.2010., 13:23   #7
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Pa nemo'š mi reć'da je Vista bila dobar OS.

Sve te kozmetičke promjene su meni apsolutno nebitne. Ja sam aludirao na stvari koje je MS najavio da će se pojaviti u Visti a nisu (kao novi FS primjerice). Te neke stvarčice se na kraju nisu ni u 7 pojavile. Uostalom net je pun objektivnih članaka o Visti i o njezinom uspjehu kod krajnjih korisnika, samo treba malo potražiti a ja neću u to ulazit jer je OT.

Jasno je k'o dan da MS samo štanca OSove na NT bazi bez radikalnih promjena mada se one uoči svakog OS najavljuju. Ono što se pitam je jel će opet podvalit muda pod bubrege...
nekažem ja da je vista dobar OS niti sam ga koristio na duge staze (isprovao 2tjedna pošto imam msdn acc) ali nemoš reć da nije bio sav fensi za razliku od xp-a...

a što se tiče novina i ostaloga : pa ja nisam primjetio ni na os x-u pri prijelazu s tigra na leoparda neke promjene radikalne da mi se svijet odmah okrenuo...jedino što su uveli transparentnost što sam vidio ovako odoka...

a sad...i imate i nove aute koji nedonose ništa revolucionarno jer cugaju benzin ko i ovi prije...tako da ono...uvale par fensi efekta i prodaju dalje i uberu pare...čisti biznis...nikakva srednjovjekovna filozofija
Red Dwarf je offline  
Staro 12.02.2010., 13:46   #8
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Hamm je offline  
Staro 12.02.2010., 14:03   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Pa nemo'š mi reć'da je Vista bila dobar OS.

Sve te kozmetičke promjene su meni apsolutno nebitne. Ja sam aludirao na stvari koje je MS najavio da će se pojaviti u Visti a nisu (kao novi FS primjerice). Te neke stvarčice se na kraju nisu ni u 7 pojavile. Uostalom net je pun objektivnih članaka o Visti i o njezinom uspjehu kod krajnjih korisnika, samo treba malo potražiti a ja neću u to ulazit jer je OT.

Jasno je k'o dan da MS samo štanca OSove na NT bazi bez radikalnih promjena mada se one uoči svakog OS najavljuju. Ono što se pitam je jel će opet podvalit muda pod bubrege...
Šta joj fali ?
thedream je offline  
Staro 12.02.2010., 14:20   #10
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Bas to, sta fali visti? Molim te samo bez onog da guta brdo rama, kad se ionak pol foruma koji ne zaraduje za zivot kompovima ( svaka cast ekipi kjima je to posao i kruh), natjece ko ce imat vise rama ? A sto se tice ove 8ice, valjd cemo vidjet nesto inovativno
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2010., 14:47   #11
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Bas to, sta fali visti? Molim te samo bez onog da guta brdo rama, kad se ionak pol foruma koji ne zaraduje za zivot kompovima ( svaka cast ekipi kjima je to posao i kruh), natjece ko ce imat vise rama ? A sto se tice ove 8ice, valjd cemo vidjet nesto inovativno
Problem Viste nije bio taj sto je bila LOSA, nego sto nije donosila nista novo sto bi korisnika natjeralo da predje na nju. A i kad bi presao iz rekreacije ko 95% ovog foruma ukljucujuci mene, pomucili bi se posteno da sav hardver proradi, da nadjemo sve drivere i da natjeramo sve programe da rade.

Mislim, tehnicki je bila naprednija od XP-a, al' je najveca promjena za krajnjeg korisnika bila u stilu "uuu gle fancy interface". Nista konkretno, nikakvih razloga za prijelaz, pogotovo ne za manje firme koje nisu imale mocne kante sa metar RAM-a, a bome ni zivaca da vise desetaka racunala prebace na novi OS.

Meni je vista bila nuzno zlo koje je prepoznavalo mojih tada 4 a kasnije i 8 GB RAM-a, a i nisam bio bas odusevljen radom... A ni interface osim fancy efetka nije nudio gotovo nista dramaticno bolje. Samo da napomenem da nisam bio ni razocaran..

Zato su Win7 prvi OS koji nisam kupio u zaljevu gusara , nego u Linksu Tuzno ali mislim da najbolje govori o tome kolko su Win7 bolji.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 12.02.2010., 14:54   #12
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Imao sam XP pa Vistu pa W7 na istom kompu, meni su svi jednako dobro radili, je da su se povećali zahtjevi ali mi je Vista radila OK, kao i W7 sada.