Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2023., 18:35   #68221
Elder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 168
Kod prodaje auta, kako realno odrediti cijenu prodaju?
Elder je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 18:37   #68222
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Točno. Hlađenje reaktora je ostalo bez struje i reaktor se pregrijao jer su agregati bili prenisko pa ih je tsunami potopio. I opet nitko nije poginuo zbog Fukushime. Umrli su neki ljudi zbog loše evakuacije područja ali ne od radijacije.

S druge strane kada je 70-tih popustila ona velika brana na hidroelektrani u Kini poginulo je 200.000 ljudi. To je samo jedan primjer.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 19:37   #68223
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Nista to, tvoj clanak nije iz Jutarnjeg
Da jedan, dva članka!

https://www.jutarnji.hr/autoklub/gar...-price-9887491

https://www.jutarnji.hr/autoklub/vid...ijeni-15349042
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 00:13   #68224
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
I opet nitko nije poginuo zbog Fukushime. Umrli su neki ljudi zbog loše evakuacije područja ali ne od radijacije.
E moj Medo, da od tebe citam ovakve zakljucke. Kad se nepce sitog covjeka previse osigura navikama ugode, onda sebi i drugima daje brza objasnjenja.

2016. In Iwaki, a town south of the Fukushima nuclear plant,
a doctor conducts a thyroid examination on 4-year-old Maria Sakamoto.
Scientists are puzzled over a high number of thyroid abnormalities
observed so soon after the accident. Toru Hanai




Tens of thousands of people in Japan have been scanned for radiation exposure by medical teams wearing white suits and carrying Geiger counters. When radioactive iodine enters the body, it settles in the thyroid. Children are especially vulnerable.

Japanska vlada, pod pritiskom kompanija, pritisnuta najvecom sramotom, da se objavljuju smrti. Samo prvi dan je izginulo radnika bez zastite.

Radni sastanak u srcu nuklearke dok je radijacija na 1,5km od Nuklearke 112 µSv/h.

Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant Photos 5

arhiva snimaka iz zraka, vode, kopna.

1,5 km from Fukushima daiichi nuk. plant radiation level
112 µ Sv/h it is 1000 mSv/year it's highly dangerous.


Gledaj zivotinja prije voznje ka reaktoru :
Inside report from Fukushima nuclear reactor evacuation zone (07.04.2011)


TEPCO je odbio zakopati potrošene gorive šipke u beton, zbog visoke cijene

Trenutno izlaganje radijaciji stanovnika Tokija sigurno će utjecati na njihovo zdravlje i to će osjetiti tek u desetljećima koja dolaze. (04/2012)


Fukushima is going to dwarf Chenobyl. The Japanese government has had a level 7 nuclear disaster going for almost a week but won’t admit it.

Najstrasnije od svega, kad prvenstveno radi djece, nisu mogli umanjiti stetu, onda je vlada jednostavno povecala dozvoljene doze izlaganja. Genijalno, zar ne? Kao da je ih je neka korporacija pisala, a ne vlada koja brine za stanovnike:

After the accident of Fukushima Daiichi Nuclear Power Plant, Japanese government has raised the legal public dose limit of radiation exposure for Fukushima prefecture from 1mSV per year to a provisional limit of 20mSV per year, comparable level to “radiation controlled areas” (areas exposed to 0.6 μSV or more per hour). Because of this new standard, big cities such as Fukushima city and Koriyama city were not designated as evacuation zone, but quite a few families escaped immediately after the explosion. However, maximum residents including children chose to stay, because of their economic reason, family reason, etc.

In Fukushima city, a group of mothers and fathers who concerned about the impact of radiation to children gathered and established “Fukushima Network for Saving Children from Radiation (Kodomo [=Children] Fukushima)” on April 25th, 2011 and started their activities from May 1st. The next day of the establishment, Kodomo Fukushima started negotiation with the government for evacuation of children in Fukushima to safer place
.


FUKUSHIMA Update 2018 (IT'S ALL DEAD!)

Djeca koja su odrasla u zatvorenim vrtovima, pjescanicima i igralistima:



Halo Bing, imas nekretninu blizu vode?

Japan’s Nuclear Cover-up Continues, Nine Years after the Fukushima Disaster

Pa bilo je barem nekoliko tema i na ovome forumu.

Nuklearna prica ima velike prednosti, dok ti, ja ili nasa djeca, ne placaju njen napredak. Sve dok se ne desi nama. Tada, garantirano, vise nije cista, jos manje sigurna. Tada te vise niti jedna tema na PCE-u ne moze zanimti, ni retro, ni najnoviji IT, nista vise nije vazno.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 00:29   #68225
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nuklearna prica ima velike prednosti, dok ti, ja ili nasa djeca, ne placaju njen napredak. Sve dok se ne desi nama. Tada, garantirano, vise nije cista, jos manje sigurna. Tada te vise niti jedna tema na PCE-u ne moze zanimti, ni retro, ni najnoviji IT, nista vise nije vazno.
...

Ne znam samo čemu ova patetika? Iz nje proizlazi da su eto svi ostali načini generiranja struje čisti kao suza i nikad nikome nisu ništa napravili, jedino eto to cijepanje atoma nam radi probleme i sad nam djeca ne mogu van iz vrtića nego moraju biti cijelo vrijeme unutra, kao u dobrom broju vrtića u Zagrebu npr.
Spominješ korporacije, a upravo su one izlobirale (preko svojih korisnih idiota "zelenih") da se ugase nuklearke u Njemačkoj pozivajući se na Fukushimu, jer zna se da su tsunamiji u Bavarskoj ozbiljan problem. Zato se sad spaljuje ugljen, to je puno zdravije.

Prošle godine su nuklearne elektrane proizvele oko 9% električne energije, worldwide. Spaljivanje ugljena 36%. Vjerojatno je više ljudi pomrlo u rudnicima ugljena samo prošle godine nego što će ukupno od posljedica Fukushime. A uz to znamo da nečisti zrak nikad nikog nije ubio
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 00:29   #68226
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
@visage slažem se s tobom. Skrenuo bih pažnju na dvije stvari:

Prva je ta da mi u Zagrebu cijeli život živimo sat vremena vožnje od NE Krško. Druga je da spaljivanje starih fosila ubije milijune ljudi svake godine! Tu ne mislim na transport nego na elektrane i industriju. Razlika je samo u tome što radijacija to učini brže i vjerojatno ružnije dok te toksični dim ugljena i sl. (vrlo) polako i podmuklo truje da to niti ne kužiš niti možeš prstom pokazati u to.

Kako god bilo potreba za energijom će samo rasti. Ne vidim što bi drugo osim nuklearne energije moglo zadovoljiti a da je CO2 neutralno.


Kada bi sutra ugasili sve nuklearne elektrane u svijetu morali bi to nadoknaditi spaljivanjem fosila što bi proizvelo preko milijardu tona CO2 godišnje ne računajući ostale vrlo toksične supstance u dimu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 01:15   #68227
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Elder Pregled postova
Kod prodaje auta, kako realno odrediti cijenu prodaju?
Prodjes po oglasnicima i vidis stanje s obzirom na stanje/godiste/opremu i sl. Pa onda napravis subjektivnu procjenu svog vozila. Ako ga ne prodas u nekom zeljenom roku, spustis cijenu
Trziste diktira cijene, neovisno o tome koliko tebi tvoj auto vrijedi.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 01:32   #68228
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Iz nje proizlazi da su eto svi ostali načini generiranja struje čisti kao suza i nikad nikome nisu ništa napravili
Niti sam rekao, niti mislim da su savrsene. U materiji nema savrsene solucije, svaka tehnolgija sanirajuci stare probleme, solucijom, automatski stvara i nove. Jos manje imam idealnu zamjenu, svakako ne u obimu danasnje potraznje konzumenata.

Samo sam dao misao, dal covjek mora najtezim evolutivnim putem (patnjom) sagledavati posljedice, samo kad ih sam dozivi na sebi ili bliznjima.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Spominješ korporacije, a upravo su one izlobirale (preko svojih korisnih idiota "zelenih") da se ugase nuklearke u Njemačkoj pozivajući se na Fukushimu, jer zna se da su tsunamiji u Bavarskoj ozbiljan problem. Zato se sad spaljuje ugljen, to je puno zdravije.
Ima istine, ali tesko je dohvatiti doseg korisnih budala (od kojih zeleni trenutno sigurno jesu) u raznim konstelacijama moci/interesa, te strategija, u koje nazalost nemam uvida.

Njemacka kuda trenutno plovi gubi obris svoje biti, pravi socijalni eksperiment. Jos 1989. kad sam na autobusnim stanicama u Muchenu, Reutlingenu, gledao prve vece (organiziranije) sramezljive prilive Turaka koji su znali primati hranu po autobusnim stanicama, sjetim se razgovora s dva oceva prijatelja, industrijalca u Grunwaldu, kuca nasuprot Rummeniggea i koju stotinu metara od Bavaria Film studija. Njihov razgovor mi se cinio kao SF prica, da domicil u zemlji najveceg reda i blagostanja, pljuju po vlastitim ljudima! Tako sam cuo, za vrijeme, cak i mastanje, kako bi se bilo korisno ocijepiti od ostatka. Vec tada, na vrhu piramide industrijalaca, smatrali su, da samo nekolicina nosi najveci teret napretka i dobrostanja ekonomiki, te da je ostatak pokrajina tek hrpa parazita koja se na njima krpa i sudjeluje u prici o uspjehu. A tek kad je porez dosao na tapetu, onda su krenule i teske psovke.
A koje li je to bajno vrijeme svijeta bilo. Neki nisu vise ni zivi, pitam se kako bi danas opisali svoju zemlju?

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kako god bilo potreba za energijom će samo rasti. Ne vidim što bi drugo osim nuklearne energije moglo zadovoljiti a da je CO2 neutralno.
Nemam cime prosipati pamet i tvrditi da imam alternativu, samo mi se cini da bi se mogao puno toga odreci danas, bez cega sam mislio da ranije ne mogu. Te daleko u prirodu udaljiti, uz minimalnu pomoc energije.

Slusao sam na IRB-u pricu o nekakvoj novini, tvrdeci (po okolis) da postoji nova tehnologija (?) koja moze u nekoliko godina ocistiti , ono za sto se tvrdilo da treba proci 50 godina. Ali, nisam dalje ni pitao, ni razmisljao. Sad me sjeti dok pricamo.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 08:05   #68229
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako Porsche može staviti Turbo na svoj EV (idiotizam na n-tu), može i VW staviti GTI na EV Golfa.
https://www.index.hr/auto/clanak/vol...go/2484114.asp
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 08:39   #68230
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Danas je udarno na cestama, mogu ti reci trenutno stanje za Tesline punjace jer vidim u aplikaciji:

- Karlovac 7/8 zauzeta -> besplatno punjenje zbog guzve
- Zagreb 3/6 zauzeta
- Sl. Brod 1/6 zauzeta
- Senj 4/4 zauzeta, 5 min cekanje -> besplatno punjenje zbog guzve
- Otocac 6/6 zauzeta, 25 min cekanje -> besplatno punjenje zbog guzve
- Zadar 2/6 zauzeta, besplatno punjenje
- Split 2/6 zauzeta
- Vrgorac 1/6 zauzeta

Izgleda da se u špici sezone Tesla odlucuje smanjiti nervozu na najfrekventnijim superchargerima besplatnim punjenjem.
Koja je cijena punjenja na njihovim Superchargerima?

Kum u Vrgorcu je iznajmio teren za njihove punjače na 10 godina, koliko znam nakon toga je to njegovo, može nastaviti raditi.
Samo, kako se tehnologija punjenja mijenja, tko zna hoće li tada imati koristi od punionice. Prošlo je doduše sigurno već 4-5 godina od kad je puštena u pogon.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 09:04   #68231
HCS
Premijum
Moj komp