Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2023., 10:43   #31
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ma ne govorim o dimnjaku, nego o kosini koja ide, ali i ne mora ići na zadnjoj strani samog ložišta. mislim da služi tome da kod okretanja ražnja toplina ne ide direktno u dimnjak, nego je ta kosina usmjeri bolje prema ražnju, a ima i ulogu u boljem usmjeravanju dima u dimnjak jer ne dolazi do vrtloga dima pa ne dimi u oči kroz prednji otvor ložišta.

ne mogu naći fotku na netu, ali znaš sigurno na što mislim.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 11:19   #32
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Evo snimio sam kratki video pa se nadama se da ce pomoci razjasnit ovaj projekat .

Link za download:
https://www.dropbox.com/s/pngx7rcvkx..._v001.mp4?dl=0

P.S. bolja je kvaliteta slike kad se downloada file i gleda lokalno nego direkt preko dropboxa...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 11:53   #33
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
treba ti i radna površina, kolko god je kuća/kuhinja blizu, kad jednom sve doneseš van, trebaš to sve negdje i držati, a da ne zakrčiš pola stola.

imaš 2 polja s te sjeverne strane terase, lijevo polje cijelom dužinom nek bude radna površina i sudoper na sredini, a desno polje ostavi za pečenjaru. kako si pečenjaru izbacio van, tako izbaci i tu radnu površinu da si ne kradeš kvadrate od terase.

sudoper u tako uskoj "niši" mi se čini skroz nepraktičan, a i vizualno nije baš najugodniji
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 11:58   #34
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
treba ti i radna površina, kolko god je kuća/kuhinja blizu, kad jednom sve doneseš van, trebaš to sve negdje i držati, a da ne zakrčiš pola stola.

imaš 2 polja s te sjeverne strane terase, lijevo polje cijelom dužinom nek bude radna površina i sudoper na sredini, a desno polje ostavi za pečenjaru.

sudoper u tako uskoj "niši" mi se čini skroz nepraktičan, a i vizualno nije baš najugodniji
Imam pomocni stol na rasklapanje koji i sad korisitm kad rostiljam (imam trenutno plinski rostil na kotacimaj) tako da to ce pomoci taj stol da premosti tu problematiku radne povrsine, svjestan sam da bi bilo bolje da je duze ali nemoze, nema mjesta, ovo lijevo polje je zauzeto sa kutnom garniturom/stolom taka da kao sto sam napomenuo pecenjara ide u tih 212cm sirine max i to je to, ili tu ili nigdje .

Svjestan sam da 40cm sirine za sudoper nije premija ali bolje i tako nego bez sudopera pa da moram stalno ici u kucu i za ruke oprat ili dolit vode u kotlić za FišPaprikaš/Čobanac . Nece sluzit za pripremu hrane, to ce se i dalje obavljat u kuhinji.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 10.01.2023. u 12:10.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 12:00   #35
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
onda je sve definirano. dobro se raspitaj oko dimnjaka, pogotovo oko krajnje visine i svih omjera, kosina itd., jer nema gore nego vidjeti lijepu pečenjaru koja ima crni luk, odnosno gornji rub prednjeg otvora.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 20:08   #36
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Jel ovo gotovo? Slike?😀
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2023., 20:16   #37
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Hehe, nije, cekam jos malo da budem siguran s lijepim vremenom a i treba prozračit/dosijat travnjak prvo .

EDIT: nego kad smo bumpali temu da priupitam jso jendu stavku koja mi fali.

Htio bi unutra lampe/svjetla ali ne uspjevam nigdje naci one "stare" staklene zastite koje su nekad isle u pecnice tj. one zarulje za pecnicu mogu naci ali htio bi i ono stakleno kuciste da mi se zarulje ne umaste/uflekaju odmah...

Ima li to negdje za kupiti ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 23.03.2023. u 08:33.
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na