Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2016., 23:46   #121
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nije to problem, vidi.

4G
kanal 3 - 1800 MHz - HT, VIP
kanal 7 - 2600 MHz - VIP
kanal 20 - 800 MHz - HT, VIP

Dakle samo lokalno saznati na kojoj frekvenciji ti je odasiljac i deri... pa nece se ukinuti frekvencije nego se samo moze spektar prosiriti.

Uskopojasna tj. band antena svakako ce bolje primati nego vise-band antena tako da nema bojazni "pusenja" a ako se moze koja kuna ustediti... sto ne ?

kanal 3 i 7 su za one koji su blize odasiljacu a kanal 20 ima pokrivenost skoro kao i GSM signal tako da ako si dalje nema sanse da sa vise-band antenom dobijes bolje nego sa antenom za jedan band samo.

Mozda je i u tome caka ovima sto sa tim antenama igrackama dobiju bolji signal a losije rezultate speedtesta ? Kada prikopcaju antene prebaci ih na drugi band nego bez njih i iako je bolji signal izgleda da svaki band ne daje jednaku propusnost !

Valja testirati, svaki band, svaku antenu...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 00:54   #122
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Hmm, gdje se gledaju postavke tj. statistika TURBO tarife, kolko trenutno sam potrosio prometa ?

Na Router Stats imam promet curent i total za mjesec ali tu broji SVE (evo nocna tarifa bi trebla vec debelo biti u pogonu (sa dje skor 1AM) i ja sad skidam dva file od nekih 1Gb ukupno i vidim da mi broji u statistiku i to sto sam skinui zadnjih 10 minuta ????

EDIT: nasao sam na VIP stranicama (nakon registracije) ali tajming oko potrosnje je dosta zakasnjeli, meni pise stanje do 1.12.2016. u 15:54h sto je laganih 9h kasnjenja za sadasnjim stanjem tako da nemogu provjeriti radi li "nocna tarifa".
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 02.12.2016. u 01:07.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 00:54   #123
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova

Mozda je i u tome caka ovima sto sa tim antenama igrackama dobiju bolji signal a losije rezultate speedtesta ? Kada prikopcaju antene prebaci ih na drugi band nego bez njih i iako je bolji signal izgleda da svaki band ne daje jednaku propusnost !

Valja testirati, svaki band, svaku antenu...
Lako moguce, cak vrlo vjerojatno, jer brzine koje postizu uvelike ovise i o zakrcenosti (congestion) pojedine frekvencije.

Kad sam sam testirao uvjek sam bio spojen na istu celiju (Cell ID) i brzine su mi tokom 24h varirale od 40-90MB uz uvjek potpuno stabilan, jednako jak (vrlo jak!) i jednako kvalitetan signal.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 01:04   #124
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije to problem, vidi.

4G
kanal 3 - 1800 MHz - HT, VIP
kanal 7 - 2600 MHz - VIP
kanal 20 - 800 MHz - HT, VIP
Stvarno stanje je malo kompliciranije od ovog, jer su to stari podaci, prije nego je Tele2 usao u igru.

Ovdje imas podatke koji su puno svjeziji...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 14:24   #125
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
....Usmjerene antene bi trebao uzet samo ako imas slobodni pogled na toranj bazne stanice, inace se uzimaju drugacije vrste antena, kao recimo OVA.
Jel postoji kineska alternativa njoj?
Wept je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 14:50   #126
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 16:58   #127
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nevalja doticna pisljiva boba Ta antena je tipicna kinezishe prevara na jebeju. Pogledaj samo deklarirano pojacanje od 35dB; sve5 samo su zaboravili stavit tocku ispred, jer .35dB je otprilike pojacanje te navlakuse...

@Wept
Ne postoji (za sad) kineska kopija, ali sam siguran da ce za mjesec dva biti i one dostupne.
Ova predlozena je svapski proizvod proizveden u Njemackoj i nigdje na pakiranju, kutiji ili anteni/kablovima nema oznake "Made in PRC".
Slicna je situacija i sa taljanskom (deklarirano nesto slabijom) Sirio antenom, rade ih samo u Italiji i isto kostaju nestvarno mnogo (130 funti, ili 130$ na Amazonu) Danas sam nasao sam jednu u engleskoj za 65 funti, pa im ocito cijene pocinju padati...

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 02.12.2016. u 17:08.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 18:20   #128
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova

Ja imam takvu, i radi, ali teško da je 35dB pojačanje, ako šta trebaš samo pitaj

Imam ju spojenu na usb LTE stick, sad je trenutno vani na krovu.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 18:30   #129
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Ja imam takvu, i radi, ali teško da je 35dB pojačanje, ako šta trebaš samo pitaj

Imam ju spojenu na usb LTE stick, sad je trenutno vani na krovu.
jesi možda bilježio signal sa i bez nje ? jel ima ulogu usmjeravanje ili ju samo gurnes vanka? kakav kabel si koristio za spajanje i koliko dužine? hvalaaa

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 18:47   #130
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
jesi možda bilježio signal sa i bez nje ? jel ima ulogu usmjeravanje ili ju samo gurnes vanka? kakav kabel si koristio za spajanje i koliko dužine? hvalaaa

Poslano sa mog SM-G930F
Već sam pisao o svom setapu ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=310

i ovdje http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=91

Koliko sam gledao kad sam se s njom igrao, bolji je signal, ali prvenstveno mi je bilo bitno daje mogu van stavit i puno lakše podešavat nego ruter sa stickom. Kabal je onaj koji dođe s antenom, nekih 1.5m
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2016., 20:24   #131
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nevalja doticna pisljiva boba Ta antena je tipicna kinezishe prevara na jebeju. Pogledaj samo deklarirano pojacanje od 35dB; sve5 samo su zaboravili stavit tocku ispred, jer .35dB je otprilike pojacanje te navlakuse...

@Wept
Ne postoji (za sad) kineska kopija, ali sam siguran da ce za mjesec dva biti i one dostupne.
Ova predlozena je svapski