Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2015., 16:15   #1921
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor ekspertus Pregled postova
A kak bi mi se očitovalo ak stavim 24 na ovu grafu i na i5 4460??hvala
ma grafička je ta preslaba za bilo kakvo igranje ako se misliš igrat
esc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 16:16   #1922
ekspertus
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 21
Mislio s Samsung HD tv monitor lt24d391ew/en
ekspertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 16:18   #1923
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor ekspertus Pregled postova
Mislio s Samsung HD tv monitor lt24d391ew/en
pa za hdtv sadržaj,tv,gledanje filmova,multimediju je vjerujem sasvim ok
esc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 16:20   #1924
ekspertus
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 21
Ne za igranje samo mi treba brz i tih komp za
Office internet i pogledat kakav film
Nadam se da ova grafa i ostalo u Konfi zadovoljavaju moje
Navedene Zahthjev ? Hvala
Ps I Nadam se da se ovaj Full
Hd monitor kak si rekao moze koristit s tom grafom i i5 proc koji ima
I u sebi integriranu Grafa

Zadnje izmijenjeno od: ekspertus. 06.01.2015. u 16:37.
ekspertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 21:12   #1925
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
1160kn, 23", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god garancija (alzashop 1024kn i 2 god garancije)
LG 24MP55HQ --> 1265kn, 24", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god (alzashop 1110kn i 2 god garancije)

Je imao netko neki od navedenih LG monitora da podijeli iskustva. Kakva su kupnja u usporedbi s P2414h?
Koliko vanjsko napajanje može ukazivati na lošiju kvalitetu monitora?

btw. što im znači almost flicker free, je to ono na >20% brightnessa?
-->
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
Želim kupiti novi monitor za općenitu upotrebu dakle gaming mi nije toliko bitan. Uglavnom sve upućuje na p2414h. Ima još kakva alternativa tom dellu bliže 1000 ali da ima VESA pa da kombiniram sa monitor arm-om https://m.alzashop.com/arctic-z-1-black-d286775.htm
Posebno jer je uživo taj dell bio ok ali ništa posebno, kao da je sve na njemu malo isprano ali to može biti i do postavki u dućanu. Monitor armom bi si osigurao ergonomiju u bližoj i daljoj budućnosti
Bilo bi super da je flicker free dobar za oči...
DELL ima LG panel pa sam sad malo gledao po nabavi i na alzashop i vidio dva LG-a koji su sličnih dimenzija i flicker free. Minus je donekle što nemaju DVI priključak te mislim da oba imaju vanjsko napajanje.

LG 23MP65HQ-P --> 1160kn, 23", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god garancija (alzashop 1024kn i 2 god garancije)
LG 24MP55HQ --> 1265kn, 24", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god (alzashop 1110kn i 2 god garancije)

Je imao netko neki od navedenih LG monitora da podijeli iskustva. Kakva su kupnja u usporedbi s P2414h?
Koliko vanjsko napajanje može ukazivati na lošiju kvalitetu monitora?

btw. što im znači almost flicker free, je to ono na >20% brightnessa?

Zadnje izmijenjeno od: kmee. 06.01.2015. u 21:13. Razlog: pitanje o almost flicker free
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 22:24   #1926
ekspertus
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 21
Jel onda moje napajanje no brand linkworld ko i kuciste od 420w ok za
Navedeni monitor tv Full HD ?hvala
I Esc zasto si onda prvo rekao da je grafa preslabi
Za 24 " monitor ?jel slaba ili nije ?

Zadnje izmijenjeno od: ekspertus. 06.01.2015. u 22:31.
ekspertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 22:37   #1927
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Bilo kakav Full HD monitor mozes bez problema spojiti na svoj komp. Napajanje nema veze kakvo je, CPU ti je dobar, GPU ti podrzava tu rezoluciju.
Slobodno kupi taj TV/Monitor.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2015., 12:19   #1928
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
1160kn, 23", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god garancija (alzashop 1024kn i 2 god garancije)
LG 24MP55HQ --> 1265kn, 24", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god (alzashop 1110kn i 2 god garancije)

Je imao netko neki od navedenih LG monitora da podijeli iskustva. Kakva su kupnja u usporedbi s P2414h?
Koliko vanjsko napajanje može ukazivati na lošiju kvalitetu monitora?

btw. što im znači almost flicker free, je to ono na >20% brightnessa?
Hm, evo našao u extreme digitalu oba lg-a DVI verziju te po nekih 130kn jeftinije samo nemam pojma u kojem su statusu web je u kaosu a na telefon se ne javljaju? Čekam još odgovor na email.
-->
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
DELL ima LG panel pa sam sad malo gledao po nabavi i na alzashop i vidio dva LG-a koji su sličnih dimenzija i flicker free. Minus je donekle što nemaju DVI priključak te mislim da oba imaju vanjsko napajanje.

LG 23MP65HQ-P --> 1160kn, 23", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god garancija (alzashop 1024kn i 2 god garancije)
LG 24MP55HQ --> 1265kn, 24", (almost) flicker free, anti-glare, reading mode, ips, vga i hdmi, VESA, 3 god (alzashop 1110kn i 2 god garancije)

Je imao netko neki od navedenih LG monitora da podijeli iskustva. Kakva su kupnja u usporedbi s P2414h?
Koliko vanjsko napajanje može ukazivati na lošiju kvalitetu monitora?

btw. što im znači almost flicker free, je to ono na >20% brightnessa?
Hm, evo našao u extreme digitalu oba lg-a DVI verziju te po nekih 130kn jeftinije samo nemam pojma u kojem su statusu web je u kaosu a na telefon se ne javljaju? Čekam još odgovor na email.
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2015., 23:11   #1929
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Evo da završim svoj mali monolog. Prošetao do praznog extreme digital te pod utiskom u drugom shopu odmah kupio p2414h da mi više ne padaju na pamet ideje s edigitalom
Dobio A01 reviziju i nisam još primjetio backlight bleed ali ima ips glowa, no to mi je prvi ips pa se možda nisam privikao po reviewovima pišu da je glow ok i manji no kod prijašnjih modela. Zadovoljan sam dellom.
Volio bih da sam si mogao složiti neki jeftiniji LG + monitor arm al nije mi to bila sudbina (alza je imala modele bez DVI-a).
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 13:19   #1930
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor kmee Pregled postova
Evo da završim svoj mali monolog. Prošetao do praznog extreme digital te pod utiskom u drugom shopu odmah kupio p2414h da mi više ne padaju na pamet ideje s edigitalom
Dobio A01 reviziju i nisam još primjetio backlight bleed ali ima ips glowa, no to mi je prvi ips pa se možda nisam privikao po reviewovima pišu da je glow ok i manji no kod prijašnjih modela. Zadovoljan sam dellom.
Volio bih da sam si mogao složiti neki jeftiniji LG + monitor arm al nije mi to bila sudbina (alza je imala modele bez DVI-a).
Uzeo sam manjeg brata P2214H i zadovoljan sam
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2015., 13:39   #1931
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Uzeo sam manjeg brata P2214H i zadovoljan sam
Prvo sam o njemu razmišljao jer nisam želio preveliki ekran no ipak sam na kraju uzeo većeg i nije mi žao
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 14:19   #1932
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
LG monitor 24MB65PM-B,u kojoj bi mjeri mogao parirati dellu p2414h?Kao nedostatak u odnosu na dell vidim samo da nema hdmi,to bi bilo na papiru,a u stvarnosti bi želio čuti vaše mišljenje.
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 21:59   #1933
zicozg
Premium
Moj komp
 
zicozg's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: cro
Postovi: 108
Pozdrav, molim preporuku za monitor.

Trenutno imam ovo http://www.asus.com/Monitors_Projectors/PW201/

Ono sto trazim jest TV monitor, spojio bi antenu u njega, ali bi i igrao igre.
Dakle, od 22-24 inca, a mislim da je 27 ipak malo previse za igranje u full hd, ili se varam? Citao sam o nekim cakama vezanim uz to, u vezi piksela.

Dakle, full hd se podrazumjeva, sad je pitanje dali IPS ili PLS (sta je bolje, koja je razlika) i jos ono sto mi je bitno, da se postolje bar malo moze pomicat, barem ekran gore-dolje, jer sad imam vrhunsko postolje i ne bi podnio neko full fixno.

Dakle da skratim, best buy TV-gaming monitor, naravno sto manje para :-))

Moja konfa:

Phenom x4 965 BE
R9 270x
Seasonic ss-520

Tnx
zicozg je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 00:02   #1934
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
LG monitor 24MB65PM-B,u kojoj bi mjeri mogao parirati dellu p2414h?Kao nedostatak u odnosu na dell vidim samo da nema hdmi,to bi bilo na papiru,a u stvarnosti bi želio čuti vaše mišljenje.
LG je minimalno skuplji a nudi 1200 vertikale, u odnosu na 1080 koju nudi Dell.

LG također ima flicker free (ne koristi pwm) tehnologiju tako da ne znam po čemu bi Dell bio bolji. Dell ionako koristi LG IPS panele.

Iako, bilo bi dobro vidjeti review za njega.

EDIT: Ima Prad test, samo je u pitanju bolje opremljena verzija (display port, usb)
http://www.prad.de/new/monitore/test...4mb65py-b.html
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 13.01.2015. u 00:10.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 00:22   #1935
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Znači bilo bi primjerenije ovog LG uspoređivati sa dellom U2412M?
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2015., 20:47   #1936
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Dell u2415 - kratki osvrt

Nakon 2 tjedna provedena sa istim, moram reci da je ovo prvi Dellov monitor koji mi je legao u potpunosti. Zutilo i pretjerani mat premaz me uvijek smetao, i zato vec duze vrijeme bjezim od Della kad su monitori u pitanju. Naravno, nekoga ovo ne smeta, ali ja na zalost spadam u onu skupinu ljudi koji ne mogu preci preko tog pretjeranog mat premaza.

Ovdje su to smanjili. Na veliko. Ali unatoc tome monitor nije glossy, niti sam primjetio bilo kakav problem u radi po danu, a prozor se nalazi cca 1,5m od mog radnog stola.

Fora su i ovi tanki bezeli, kao i to sto je monitor poprilicno lagan. Ovo zadnje nije ni vazno, ali eto, morao sam napomenuti. Barem ga lakse mountam na desktop mount.

Slika vise nije onako zuckasta, bijela boja je ustvari bijela. Nisam strucan po pitanju raznih tehnikalija kad su monitori u pitanju, ali moj primarni ekran u koji najvise buljim je retina macbook pro 15. Dakle vrh. I navikao sam oci unazad 5-6 godina iskljucivo na najbolje, tako da mi je ta navika stvorila velik problem kad sam prisiljen raditi na losijim monitorima.

Nisam graficar/dizajner, vec programer. Boje mi nisu toliko vazne, ali ako nesto vec skupo placam, onda ocekujem da sve bude savrseno. Imao sam u2412m, u2413hm i u2713hm od Della. Sve ih prodao, uglavnom ovdje na forumu. Radi glowa i zutila. Meni osobno iritirajuce.

u2415 necu prodavati. Osim mozda ako ne dobijem dobru ponudu za u2515h

Dapace, razmisljam cak da nabavim jos jedan ovakav i uparim ih. I hocu, ili to, ili pak vec spomenuti 2515h. Tanki bezeli cine ove monitore odlicne za dual monitor setupe, prikaz boja (barem na ovom mom) je fantastican. Monitor dolazi vec kalibriran, ja sam mu samo dodatno smanjio brightness i jos se malo poigrao sa postavkama.

Spojen je preko DP-a, a fora je sto sam dobio i DP na miniDP kabel. Prije dvije godine kad mi je ovakav kabel trebao, morao sam ga narucivati izvana. Sad ce valjda postati standard, pa me to jos vise veseli.

Nemam pojma sta jos opisati, ako tko ima kakvih pitanja - slobodno pitajte.
Da je neki tech-strucni review - nije, vec sam samo htio pomoci onima koji zele 16:10 monitor a da nema pretjeranog glowa i vec standardnih boljki na koje se vecina do sad i navikla.

Ukratko, monitor je cudo. Prezadovoljan sam, i po meni vrijedi tih par kuna vise nego sto bi dali za u2413hm ili nesto slicno. Dapace, meni osobno vrijedi i duplo vise od spomenutoga.

Ovog puta Dellu stvarno svaka cast. Odlicno odradjen posao
Mileni je offline   Reply With Quote