Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2011., 22:57   #1921
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja imam 8 megabita. Efektivno i do 7.80 Mb/s mi dere. Nikad problema. Jutro, veče, ljeto, zima. Imao sam prvih tjedan, dva problema dok sam imao Scientific Atlantu. Zamijenio ju za Thomsona bez wifija (iza imam svoj router) i sve ko po špagi.

Kome kaj "znači":

Forward Path:
SNR: 38.4 dB
Received Signal Strength: 7.0 dBmV

Return Path:
Signal: 46.5 dBmV
  Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 23:23   #1922
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Da ovi sa 8 frendovi šta imaju isto nemaju problema, al ovi sa 16 očito imaju, za više niti neznam jel ove koje znam nitko nema više od 16.

EDIT: Što se tiče cijene definitivno su najjeftinija varijanta u usporedbi sa drugim operaterima.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.09.2011. u 07:51.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2011., 02:55   #1923
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Mislio sam uzet 16.
A cekam jos onda malo na T-comu 10mbit, pitat cu stanare ak ce ko uzet kak im je.
Dosta jeftiniji mi ispada taj Bnet, al izgleda da svejedno cekam.

Hvala vam.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2011., 23:23   #1924
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
bok svima, malo sam lijen citat sad sve postove ali jel istina da su svim korisnicima zablokirali pristup modemu odnosno pristup postavkama za wireless te da ih se treba zvati za svaku promjenu?

meni je to tako vec pola godine i vise al ocito su se susjedi malo razbahatili pa vise ne mogu surfat, sad su mi postavili zastitu pa radi sve ok al ipak mi je kretenski da ja ne mogu radit sa svojom mrezom sto hocu, zanima me jel to tak i vama? modem je onaj neki scientific atlanta epr nesto, ako je bitno pogledat cu sto pise u detalje..
hash je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:04   #1925
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Presao na bnet..samo internet od njih...spojili danas..3mbts flat..men dosta...iznenadilo me kad je tip dosao sa koaksijalnim kablom i veli da mora prvlačit kabal u stan, reko sto ne ide to preko telefonskog prikljucka, veli ma to ima t kom i ekipa mi imamo poseban vod reko jos bolje
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2011., 12:36   #1926
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016


Ako nisi zahtjevan korisnik mogu ti preporučiti wlan router TP-Link TL-WR340G,…

prije nekih godinu i pol uzeo sam taj TP-Link TL-WR340G jer je u tom trenutku je to bilo najjeftinije i odmah dostupno,… prištekao ga na Atlantu 2203 koju sam dobio kad je B-net počeo s davanjem usluge intertneta u Zagrebu, znači jako davno,… podesio u routeru postavke zaštite i to je to,…

PS. inače kablom su mi na router spojena tri kompa u stanu i još se povremeno spajam s dva laptopa,… i nikad nikakvih problema osim ponekad navečer usporenja brzine no to nije do opreme nego do b-neta,…
-->
Citiraj:
Autor kolpamorta Pregled postova
a izgleda da je Canyon router bye bye u ovom slučaju iako radi al ne u ovoj kombinaciji. Probali smo Zyxel router Zywall 2 plus i za sad nakon mučenja radi . Moram nabavit novi router za spojit na modem pa ako netko ima kakav prijedlog nek se javi.
Adresa routera je 192.168.1.1, DHCP ugašen na njemu, WAN IP Address Assignment= Get Automatically from ISP.Modem je i dalje na 192.168.100.1. Koliko su mi rekli njihov modem je u router modu. PC je na fiksnoj adresi: 192.168.1.5, gateway 192.168.1.1, DNS ovi uneseni, dreambox je istona 192.168.1.10. Ne znam kako al to trenutno radi ..

Moram novi modem nabavit jer je ovja bio testni i ne wifi. Svaki prijedlog je dobrodošao.


Ako nisi zahtjevan korisnik mogu ti preporučiti wlan router TP-Link TL-WR340G,…

prije nekih godinu i pol uzeo sam taj TP-Link TL-WR340G jer je u tom trenutku je to bilo najjeftinije i odmah dostupno,… prištekao ga na Atlantu 2203 koju sam dobio kad je B-net počeo s davanjem usluge intertneta u Zagrebu, znači jako davno,… podesio u routeru postavke zaštite i to je to,…

PS. inače kablom su mi na router spojena tri kompa u stanu i još se povremeno spajam s dva laptopa,… i nikad nikakvih problema osim ponekad navečer usporenja brzine no to nije do opreme nego do b-neta,…
bertone je offline   Reply With Quote