Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2011., 12:34   #10621
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ma na kacigu u torbici ali je sve zajedno malo visilo preko očiju Bilo je smiješno.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 17:43   #10622
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Oj ljudi opet ja sa svojim fix idejama

Molia bi vas za malu pomoc.
Dakle trenutno iman XC bajk velicina rame je 19" i pase mi super.
Al je problem sta se meni nevozi XC nego bi tia freeride i lagani DH il tako nesto (nekontam se bas u sve discipline) al naravno tia bi ostat na hard teilu.

Uglavnom tia bi imat bajk koji mogu normalno vozit svaki dan sa npr vilicon 85mm, a kad me sune da mogu spustit sic dignit vilu na 130mm i odvozit lagani dh ili po skalama bez straha da ce mi rama odvalit.
Koliko san skuzija trebala bi mi neka rama CroMo, koja moze trpit hod vile od 85 do 130mm (ako moze vise jos bolje), i da ostale stvari budu standardne tipa head set, bb, nabe i tako te stvari da mogu pribacit sa svoga bajka dijelove, samo neznam koja bi mi velicina pasala (visok sam 180cm) i jel mozete priporucit neku ramu i na sta da obratim pozornost.

Hvala
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 17:56   #10623
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
M rama ili 18,5" do 19" ovisno o pravim dimenzijama top tubea. Ako ćeš ići na novu, cepaj za 2 soma nešto tipa On-one summer 456, vilica sa 20mm nabom i nečime za podešavanje hoda (tipa Sektor 110-150, 20mm TA) ako već ideš na novu i to je to.

Ako oš polovno, onda čekaj na dropbike-u da doleti neka malo čvršća rama do tipa 600-1000kn i nekog Marza od 130mm. To će ti biti najjeftinija opcija.

Ak sad imaš XC bajk, onda vjerojatno imaš napred 9mm osovinu, iza 135x10, oboje QR, BB je širine valjda 68mm (da moš pogon prebacit). Šifter i ostalo ne računam, to će ići na novi bajk bez problema.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 18:11   #10624
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
freeride i lagani DH
Ovo sad nema direktno veze s tobom, ali, iskreno, meni se vec povraća od izraza lagani DH
Na dropbikeu svaki drugi mulac trenutno počinje vozit lagani DH/FR, a neznaju sta je pogon a sta pedala

Vjerovatno nikad nisi vidio iole posteniju DH stazu, a kamoli se vozio po njoj, tak da tih par stepenica sto mislim preć nemoj tako zvat

Fino reci:"Zelim od svog XC bikea napraviti AM-like, sa 130 viljom po mogućnosti da se hod mozes spustiti tak dok pedaliram da mi bude lakse" i ok, svi te kuze, a ne tu bulancat o nekom DH-u, pa ni laganom

EDIT: E da, Vuco ti je btw super napsiao sta da gledas/trazis/kupuješ
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 18:15   #10625
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ne treba ti nužno CroMo rama, postoje i aluminijske predviđene za vilice sa više hoda, ovako na pamet koje sam vidio: Norco Sasquach (kolega zgmmax), KTM Hardbone, pa i moj Voltage kojega nizbrdo vozim i na 150mm hoda. Za veličinu bi ti predložio i manju ramu nego što predlaže Vuco, 17" ili 18" (ja sam oko 184cm i imam 18" ramu) ali naravno bitna je i dužina top tubea.

p.s. I meni je lagani FR smiješan ali jbg ne znaju ljudi o čemu se radi. U Splitu se ima gdje voziti "lagani FR", a to je uređeni park na Marjanu.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 18:53   #10626
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Thnx. na odgovorima al ja san cilja na rame tipa DMR SIDEKICK 2 (pricam o obliku rame) samo me mucila velicina jer takve rame bar koliko san vidija dolaze u velicinama 14", 15" sta mi pari premalo i nije za voznju svaki dan (po mom misljenju)

s obziron da san ogranicen financiski tia bi moc pribacit sta vise djelova sa mog XC-a na tu ramu (da napomenem imam novu vilu Tora 302 U-turn).

Znao sam da ce vam bit smjesna izjava lagani DH al reci mi u Splitu koja ima ozbiljna DH staza?
Ima jedna jedina na Marijanu i to su podjeljena misljenja jeli to uopce DH ili ne. Zato san i reka lagani DH. A i tia bi naucit malo skakat sa bikon, koji trik i tako to.

I znam da je vama ovo sve (moja pitanja) urnebesno smijesna, al vjerovatno bi bilo i meni urnebesno smjesno kad bi me netko od vas pita nesto u vezi motora al svejedno zato i je forum da razmjenimo iskustva i naucimo nesto

srale7 mos ti rigat koliko os al niko se pametan ni rodija i samo da znas naucija san sta je pogon
i nezelim preradit moj xc nego ga zelim prodat i uzet drugu ramu koja ce mi vise odgovarat
Za info radi se o Gary Fisheru Advance G2 disc.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:16   #10627
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Smarty Pregled postova
al vjerovatno bi bilo i meni urnebesno smjesno kad bi me netko od vas pita nesto u vezi motora al svejedno zato i je forum da razmjenimo iskustva i naucimo nesto
pa, zapravo.. i ti bi se iznenadio koliko je ovdje ljudi vozilo i voza se uz sve ovo na motoru.
uz to doma raskapa getribe, preslaguje piramide i sra***
o tuningu tomosa da ne pričam(o)
tako da...



Željac je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:17   #10628
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
DH je kao što samo ime kaže, niz brdo, sad neko to prođe brže, neko sporije, u tome su razlike. Mislim da bi se večini stisla jajca kad bi krenili niz Marjan Kratka je ali je opasna. Mislio sam na park s južne strane, biće i ne znaš za njega. Nađi forum BK Krš i upaznaj se s ekipom
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 19:33   #10629
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
pa, zapravo.. i ti bi se iznenadio koliko je ovdje ljudi vozilo i voza se uz sve ovo na motoru.
uz to doma raskapa getribe, preslaguje piramide i sra***
o tuningu tomosa da ne pričam(o)
tako da...



Oces rec da svi pcekspertovci voze motore, doma u garazi rastavljaju getribe, rade prerade itd???
Reka sam NETKO od vas sta se neodnosi na SVI i motore san spomenija samo kao primjer (moze bit bilo sta) jer tema su bicikle i u trenutnom slucaju pokusavam skupit sto vise informacija o ramama da znam sta da kupim i da se nezajebem jer nije bas da se kupan u lovi i da mogu svako malo minjat bicikle dok nenajdem sta mi pase.


@murina svaka cast na odgovorima, ima bit da jedini kuzis sta pitam
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 20:48   #10630
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ma kuži ekipa šta pitaš, samo se malo prave blesavi Dosta ljudi krene sa xc ramom i onda skuže da bi htjeli nešto "zabavnije".

Nisi rekao s koliko love raspolažeš. Ako imaš za ovu što je Vuco predložio, to je onda to. Samo šta mi se onda 130mm čini premalo ?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 20:50   #10631
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
dolazim i ja, mrvicu kasnije. oko pol 1 ću biti gore jer sam se tek ustao moram se naždrati

a di si ti završio???

ja bio tamo do negdje pol 4 a ti nisi došao

no ja sam cijelo vrijeme vozio lagani DH/FR pa nea veze, baš sam guštao
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 20:59   #10632
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Samo šta mi se onda 130mm čini premalo ?
Samo bih nadodao da nek rađe kupi vilicu prema rami ili ramu prema vilici. Ako rama podržava 150mm hoda napred, onda nek si gleda i takve vilice (naravno, uključujući i 130mm ako mislim da mu je to dosta za njegove terene).

Ako je rama tipa 100mm, neka se ne pretjeruje, jer u velikoj većini slučajeva (naravno, ovisno o dimenzijama bicikla opet, nisu svi isti), neovisno o tome što rama neće puknuti, će stvarno dići BB u nebo i smanjit si okretljivost. Što opet ne mora biti baš toliki grijeh ako se netko vozi za svoj gušt, no ako želi netko biti što brži (ono, natjecateljski raspoložen ), onda će mu se to odbiti o glavu.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 21:00   #10633
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Sorry ekipa što prekidam raspravu off topicom.

Htio sam samo ostaviti "oglas" za kupnju bajka.
Ako netko ima neki MTB viška za do 1100kn nek mi se javi na PM, došlo ljeto pa bi se malo vozio..
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 21:13   #10634
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Ovo vam je oko 160 km od Zg. Još nije kasno za prijavu.
http://www.mtb.ba/?p=1856
begi je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 21:18   #10635
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617