Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2010., 16:41   #1
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
Forsiranje agp4x

Imam problem s jednim kompom...

Ploca je asus p4p8x, proc p4 3,06 HT (northwood)..

A problem je - radeonka 9800se (radila je odlicno na jednoj sck A ploci koja podrzava samo agp 4x) (a prije toga je testirana na jednoj drugoj ploci i nije radila kako spada na agp8x)

Evo ovako: sa 9800se uopce se ne zele dici winsi - prilikom bootscreena se pojave artefekti, par sec nakon toga se sve smrzne i dobijem samo kvadratice po crnom ekranu..

Vjerujem da bi pomoglo kad bih mogao nekako forsirati da ploca koristi agp 4x umjesto agp 8x jer je na sck A ploci u agp 4x normalno radila..jedini je problem sto bios nema opcije za odredjivanje agp ratea..

probao sam ju ispeci, ali sve po starom :P

Postoji li neki lagani mod kartice ili neki nacin da ju ploca prepoznaje kao agp4x kartu?
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 01:39   #2
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
nitko?
ne bih ju bas zelio bacit, danas je tesko nabavit postenu agp grafu...
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.09.2010., 09:16   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Mislim da ćeš lakše do rješenja nabavkom neke druge ispravne grafe, vrebaj priliku na tržnici.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 09:36   #4
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
pogledaj u bios, možda ima opcija za namještanje između agp 4x i agp 8x
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 09:45   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
E jesi padobranac, u uvodnom postu fino navedeno da nema te opcije u BIOS - u, provjereno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 12:38   #6
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
ma rpoblem je sto nisam pri parama (a koji student je XD), a i nije bas da ih je trznica puna..gledao sam i jedino sto sam nasao je 6600gt za 180kn...a volio bih ovu "spasiti"...
dns kad nabavim floppy cu probati flashati editirani bios sa manjim frekvencijama pa javim..
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 14:43   #7
Toporko
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: doma
Postovi: 6
Nisi nikada niti podigao winse sa tom grafuljom, jeli tako?
Vjerujem da ti to nebu išlo jer svaka grafička ima mogućnost da se podigne u osnovnom modu, znači da vidiš sliku.
Ako ti se da, možeš probati uštekati Grafičku i pokrenuti repair winsa, oni to nekad znaju popraviti. Kad ideš na repair, nemoj ići na prvom ekranu, nego kao da ćeš instalirati i onda ti ponudi repair instaliranih winsa.
Ako te niti tam ne pusti grafička tj. ako to ne vidiš, onda nebu niš. Napomena, postoji mogućnost da ćeš nakon repaira morati neke drivere obnoviti.
Još jedna mogućnost, ako imaš u BIOS-u fail safe, probaj to postaviti, nekad upali.
__________________
Pozdrav,
Toporko
Toporko je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 16:21   #8
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
Citiraj:
Autor ToporkoTJ Pregled postova
Nisi nikada niti podigao winse sa tom grafuljom, jeli tako?

u prvom postu sam napisao da je grafa normalno radila na ploci koja podrzava max agp4x (znaci, winsi i igre su se bez beda vrtile)

grafa je samo izvadjena iz te ploce i ubacena u ovu sadasnju (p4p8x) tako da sam uvjeren da bi trebala proraditi kako treba ako uspijem forsirati nekako da koristi agp4x..probao sam dignit i ubuntu, sve ide dok ne dodje do ulaska u gui..
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 10:31   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A kad vratiš grafu u stari komp, i dalje normalno radi?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 11:59   #10
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
da..
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2010., 13:51   #11
Toporko
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: doma
Postovi: 6
Citiraj:
Autor dmd-0 Pregled postova
u prvom postu sam napisao da je grafa normalno radila na ploci koja podrzava max agp4x (znaci, winsi i igre su se bez beda vrtile)

grafa je samo izvadjena iz te ploce i ubacena u ovu sadasnju (p4p8x) tako da sam uvjeren da bi trebala proraditi kako treba ako uspijem forsirati nekako da koristi agp4x..probao sam dignit i ubuntu, sve ide dok ne dodje do ulaska u gui..
Da, mislio sam na to jesi li na tom kompu ikad podigao winse sa tom grafičkom, na tom na koji stavljaš, sad vidim da nisi.
Čisto informativno, jesi li išta od predloženog isprobao?
__________________
Pozdrav,
Toporko
Toporko je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 18:07   #12
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
repair winsa? radio sam novu instalaciju i prije nego sam pitao..
postavke u biosu? - nemam vise sta tamo isprobavat

ja sam trazio neki mod koji bi napravio da ploca prepoznaje grafu kao agp 4x poput ovoga ovdje http://thomas.perrier.name/otherStuf...convertEN.html
jedino sto s tim modom (izolirka preko pinova) grafa ne daje nikakvu sliku
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 20:43   #13
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
FastWrite si isključio? Sve mi smrdi na to da problem uopće nije do 4x ili 8x nego do neke nekompatibilnosti...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2010., 21:22   #14
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Pogledaj koja je tocno grafa 4x ili 8x i koje modele podrzava ploca 8x ili 4x. Razlika je dupla u naponu agp 4x ima napon 1.5v a agp 8x 0.8v od tuda artifekti. Probaj stavit malo veci napon ako imas opciju u biosu (1.6-1.65) te frekvenciju agp-a na 66mhz.

Zadnje izmijenjeno od: net. 21.09.2010. u 21:53.
net je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 11:25   #15
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
@net...u uvodnom postu pise da je oboje podrzava 8x... i malo za informiranje...

Citiraj:
.8V is the voltage requirement of new 8x AGP cards utilizing AGP specification 3.0. Motherboards supporting 8x AGP support both 1.5V AGP 2.0 compliant cards (AGP 4x) and newer .8V AGP 3.0 compliant cards (AGP 8x). The keying for AGP 3.0 cards is identical to that of AGP 2.0 cards to retain backward compatibility. A motherboard that supports 8x AGP should work fine with a 1.5V (AGP 4x video card), and a motherboard that supports 1.5V (AGP 4x) video cards should work ok with a .8V video card (AGP 8x), however in the later example the video card would only work at the fastest speed the motherboard supports (AGP 4x).

btw, odustajem od ovog "prepiranja" tu..

@domy
dobra ideja, tog se nisam sjetio, ali nisam nasao tu opciju u biosu
dmd-0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 20:37   #16
net
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 91
Sorry, ja sam skonto da grafa nigdje nije ispravno radila na 8x. Ako ne radi s izolacijom na ona dva pina znaci da nesto ne podrzava agp 2.0 standard ili je neispravno (http://www.xbitlabs.com/articles/vid...v28.html#sect1). Mozes probat iskljucit sve ostalo na maticnoj (lan, zvucna i ostale dodatne kartice i portove) da iskljucis neki konflikt.
net je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na