Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.11.2009., 21:41   #1591
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
@Roberto
Nisam ni ja stavljao - jedino što imam (zasad) u Extra/Extensions je fakesmc (2.5) - sve mi particije pokazuje žuto pa sam mislio da bi atiata to riješio ili neki AHCI kext.

DSDT sam ekstrahirao iz biosa i patchao sa ACPI patcherom - izgleda da ću baš morat ručno provjeravat, thnx
flajpan je offline  
Staro 23.11.2009., 00:45   #1592
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
evo da zakljucim i ja uglavnom radi sve na i7
iatkos 10.5.7 ice update netkasov krati vodic
voodoo kernel 9.7.0
chameleon 2 RC3

uglavnom jedino nemogu nac konkretno fix za restart i shutdown problem, uglavnom kernel panic kod navedenog... baja ka imas link ili ko uopce radi taj fix daj bilo sta
eo da se pohvalim jos jednom u ovih par dana instaliro SL na ata disk u ide modu i ko bi reko radi gotov sve sljeid instalacija kextova...
nego opet je problem restarta, naravno kernel panic nemogu vjerovat. na itakosu sam mislio da je do voodoo 9.7 kernela kad ono i na vanilla 10.0

stay tuned

p.s. prema ovom vodicu sam radio http://www.insanelymac.com/forum/ind...owtopic=185097
dejanbinladen je offline  
Staro 23.11.2009., 17:27   #1593
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
eo da se pohvalim jos jednom u ovih par dana instaliro SL na ata disk u ide modu i ko bi reko radi gotov sve sljeid instalacija kextova...
nego opet je problem restarta, naravno kernel panic nemogu vjerovat. na itakosu sam mislio da je do voodoo 9.7 kernela kad ono i na vanilla 10.0

stay tuned

p.s. prema ovom vodicu sam radio http://www.insanelymac.com/forum/ind...owtopic=185097
nemogu osposobit zvuk ALC888 probao sam svasta ako neko ima upute kako na snow osposobit thx


EDIT: rjeseno x64 applehda i hdenabler

p.s. kako zamjenit z i y, imo sam negdje u favorites i nemogu sad nac da ga jebes

Zadnje izmijenjeno od: dejanbinladen. 23.11.2009. u 23:09.
dejanbinladen je offline  
Staro 23.11.2009., 18:03   #1594
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
p.s. kako zamjenit z i a, imo sam negdje u favorites i nemogu sad nac da ga jebes
Možeš editirati keyboard layout s ovim programom:
http://scripts.sil.org/cms/scripts/p...tem_id=ukelele

Ili možeš prosurfati unatrag po temi, ima ovdje hr layout postan.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 23.11.2009., 20:55   #1595
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
imas u settingsu za birat cro i cro pc layout, stavi cro pc.

edit: cek z i a?? ja sam mislio na z i y.. za z i a neam pojma! :S
Shockre je offline  
Staro 23.11.2009., 23:07   #1596
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Pozdrav svima!

Ja bih rado instalirao Mac OS X na svoj laptop, jer nikako ne mogu skupiti pare za neko Mac racunalo, ipak su mi malo preskupi. Puno zapravo

Sve u svemu, radi se o laptopu cije specifikacije su mi u potpisu. Sto mislte da li ce mi raditi Mac OS kako spada? I sto mi je sve potrebno?

Hvala!
SrKi je offline  
Staro 23.11.2009., 23:29   #1597
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Čini mi se daje problem u kextu za grafu, koj isi instalirao?
Probaj s iAtkosa ili nekog drugog osx dvda instalirati samo kext za tvoju vga, za 8500gt mislim da ima preko nekoliko rješenja na ''distrama'' pa isprobavaj

probao sam sa iatkosa svaki posebno ali neuspjesno...a neam bas prometa da skidam neku drugu distru XD
a mozda problem nie u grafi?
dmd-0 je offline  
Staro 24.11.2009., 00:34   #1598
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
eo napokon stvarno sve radi opis na skrinshotu



nisam napisao ali radi i core image i quartz extreme, takodjer vrtio sma openCL benchmark i radi savrseno
dejanbinladen je offline  
Staro 24.11.2009., 01:11   #1599
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
nice, nice. al kad si vec sve to napravio onda si se mogo potrudit i UUID.kext napravit da nemas ovaj secretserial i da imas pravi UUID. btw, jel je bootloader na EFI particiji ili na startup disku? slozi EFI po mogucnosti ako nije radi lakseg updateanja sistema/kextova. npr kad izadje 10.6.3 moc ces komotno bez brige updateat jer ti nece poremetit kextove niti nis posto nisu medju "njegovim" fajlovima nego na drugoj particiji. btw ak smiijem pitat zas nisi stavio diskove u sata ahci?
Shockre je offline  
Staro 24.11.2009., 11:23   #1600
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
Sinoc sam trebao mountati eksterni disk formatiran u NTFS i na moje iznenadjenje SL defaultno samo cita NTFS particije. Trazeci rjesenje naisao sam na NTFS mounter (http://ntfsmounter.com/) koji radi brzo i jednostavno - preporuka ako nekom zatreba.
Garak je offline  
Staro 24.11.2009., 11:37   #1601
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Garak Pregled postova
Sinoc sam trebao mountati eksterni disk formatiran u NTFS i na moje iznenadjenje SL defaultno samo cita NTFS particije. Trazeci rjesenje naisao sam na NTFS mounter (http://ntfsmounter.com/) koji radi brzo i jednostavno - preporuka ako nekom zatreba.
Ili NTFS-3G

Uglavnom ja sam nakon nekog vremena ostavio samo Read, jer mi se nekad znalo coruptat nešto (neki file) pa samo odlučio da ipak ne pišem po NTFSu.
Baja 001 je offline  
Staro 24.11.2009., 12:59   #1602
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
Citiraj:
Autor dmd-0 Pregled postova
probao sam sa iatkosa svaki posebno ali neuspjesno...a neam bas prometa da skidam neku drugu distru XD
a mozda problem nie u grafi?
eo ako nekome pomogne tko ima slicnu konfu ko moja.. (p4, ploca sa 945 chipsetom, gf8500gt)..

problem je rijesen koristenjem voodoo 9.5.0 kernela i corevidie..

neka ideja za canon wf511 wifi karticu da proradi? :P
dmd-0 je offline  
Staro 24.11.2009., 14:35   #1603
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
nice, nice. al kad si vec sve to napravio onda si se mogo potrudit i UUID.kext napravit da nemas ovaj secretserial i da imas pravi UUID. btw, jel je bootloader na EFI particiji ili na startup disku? slozi EFI po mogucnosti ako nije radi lakseg updateanja sistema/kextova. npr kad izadje 10.6.3 moc ces komotno bez brige updateat jer ti nece poremetit kextove niti nis posto nisu medju "njegovim" fajlovima nego na drugoj particiji. btw ak smiijem pitat zas nisi stavio diskove u sata ahci?
disk je jedan maxtor ata 20gb sve je na njemu GUID particija.. i to je to...
a ahci nepreferiram jer mi razjebe winse :P neda mi se instalirat ponovo

Citiraj:
Autor Garak Pregled postova
Sinoc sam trebao mountati eksterni disk formatiran u NTFS i na moje iznenadjenje SL defaultno samo cita NTFS particije. Trazeci rjesenje naisao sam na NTFS mounter (http://ntfsmounter.com/) koji radi brzo i jednostavno - preporuka ako nekom zatreba.
ja koristim Paragon NTFS for MacOSX i radi savrseno i r/w po ntfs savrseno


Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ili NTFS-3G

Uglavnom ja sam nakon nekog vremena ostavio samo Read, jer mi se nekad znalo coruptat nešto (neki file) pa samo odlučio da ipak ne pišem po NTFSu.
Paragon NTFS for MacOSX

Citiraj:
Autor dmd-0 Pregled postova
eo ako nekome pomogne tko ima slicnu konfu ko moja.. (p4, ploca sa 945 chipsetom, gf8500gt)..

problem je rijesen koristenjem voodoo 9.5.0 kernela i corevidie..

neka ideja za canon wf511 wifi karticu da proradi? :P
mene isto zanima za wf511 al sam gotv siguran da za 2561 chip nema sanse, nek me neko ispravi ako sam u krivu
dejanbinladen je offline  
Staro 24.11.2009., 22:20   #1604
dmd-0
Premium
Moj komp
 
dmd-0's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: /
Postovi: 589
I have a Linksys WMP54G v4 PCI Wifi card. It works fine with the Ralink drivers (it has a RT2561 chip) but I would LOVE to use your tool ..cause the default tool is ugly and loads up each time i boot osx. What do you need from me?

c/p sa http://www.insanelymac.com/forum/lof...33896-100.html

isprobao sam s tim driverima sa ralink stranice..al men i dalje ne sljaka..nece ni ralink ui otvorit :P
dmd-0 je offline  
Staro 24.11.2009., 22:22   #1605
Garak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 172
@Baja & dejanbinladen
Znam i za ntfs-3g i za Paragon, ali koliko sam skuzio SL ima podrsku za NTFS, koja defaultno nije ukljucena, a ovaj mali programcic radi to - omogucava mount ntfs particija i r/w po njima. Developer verzije SL-a su imale ukljuceno podrsku za NTFS, ali je iz nekog razloga u produkcijskoj verziji to iskljuceno.
Garak je offline  
Staro 25.11.2009., 13:53   #1606
Deyo238
Grazie Michael
Moj komp
 
Deyo238's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Ogulin
Postovi: 360
Htio bih isprobati OS X ali neznam koju verziju da probam instalirati, tj koja bi najbolje radila sa mojim