Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2009., 15:06   #1
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
Router povukao sa sobom sve mrežne

nakon sinoćnje oluje ujutro me dočekao krepani adsl router (nisam ga se sjetio izštekat ). router je (bio) Siemens SE 515, al to je manje bitno jer je već otišao u vječna lovišta...

nego me neugodno iznenadilo kad sam spojio novog Thomsona i vidio da se kompovi odbijaju spojit (3 kompa su bila priključena na Siemensa)..."connection not available or limited..."

makar same mrežne daju znakove života i blinkaju obje lampice...

tek nakon što sam stavio drugu mrežnu (neku s tavana) unutra, stvar je ponovno šljakala kako spada.

sad me zanima jel stvarno router povukao sa sobom sve mrežne kartice? ili kako objasniti da se veza neće ostvariti?

2 mrežne su integrirane na matičnim pločama, a jedna je odvojena, ni jedna od tih neće ostvarit vezu.
Rev je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 16:20   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
o da, itekako je moguce. zato ja svoje sranje od d-linka obavezno iskljucim sa mrezne kad idem na duze od sat vremena nekuda, nikad ne znas sta ce upast u telefonske zice.

inace nhf, gledam godine u profilu - 23. zaprave toliko? jer ako da, onda si najvjerovatnije prije "par" godina bio na modemu. ista stvar je i sa ruterom, dobije malo vise napona, ode sve sta je spojeno na njega (cesto). pogotovo ako je u pitanju udar munje u bliznjoj okolici........

inace, to ti je vjerovatno razlog zasto ti se komp blesira (druga tema). maticna dobila preko mrezne, ni prvi ni zadnji put. tako je frendu zviznulo dosta blizu kuce, a tenkre igra PES. da vidis koja rupetina u ruteru, a maticna radi na 20% svog "normalnog rada". jos uvijek pali, ali to je to......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2009., 22:35   #3
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
e jebemu, nisam ni bio svjestan kolko se štete može napravit preko UTP kabla...inače sam izštekavao komp kad sam dulje izbivao od njega, al router uvijek radi, a sad vidim da i tu vreba opasnost... :-/

dobro, na gluposti se uči.

jel ima uopće smisla tražit krivca za moj problem s restartanjem na drugoj temi ili je to sad očito matična kad je router usmrtio sve spojeno na njega...? isplati li se takvo nešto uopće popravljat na matičnoj il da odma počnem tražit novu?
Rev je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 22:49   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ha, cuj....... nisam vidovnjak, niti znam kojeg (dobrog ).

jedini nacin da otkrijes 100% sta zeza je da nabavis slicnu konfiguraciju kakvu imas osobno (socket/rami/pcie-agp/itd). i probavas na toj drugoj 100% ispravnoj konfi svoju jednu po jednu komponentu. tako ces znati sta radi 5/5, a sta ne .

ali ovako bi pretpostavio da je maticna dobila po piksli. da li se da popraviti, u to necu ulaziti, a i pitanje je isplativosti. danas su zaista jako dobre ploce (mislim na am2 i 775 naravski) nove oko 500-600 kuna, a polovne se daju naci od ~250 kn pa na dalje. tako da ti se vise isplati uzeti novo/polovno, nego ici popravljati. pogotovo jer je pitanje da li se uopce moze srediti da ploca (ako je do nje) radi kao prije.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 23:16   #5
Rev
Premium
 
Rev's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Plaški
Postovi: 231
ok, hvala ti...

nažalost nemam baš prilike testirati komponente pa mislim da budem na blef samo uzeo novu matičnu u nadi da je u njoj stvar...

sad je samo pitanje kojom da zamjenim trenutnu Gigabyteicu... :-k
Rev je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 23:49   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
gigabyte p43, asrock p43, biostar p43

imas izbora . malo prosvrnjaj po podforumu konfiguracija, vidjet ces koje se ploce najvise vrte za "svakodnevnu" upotrebu (najisplatljivije all round).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2009., 19:11   #7
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Da li si siguran da je na Thompsonu uključen DHCP i na svim mrežnim karticama pod TCP/IP postavkama postavljeno na "Obtain an IP adrress automatically". Daj postavke rutera i mrežnih.

Nabavi crossover mrežni kabel i probaj direktno spojiti računala. Postavi "IP adrress" na jednom 192.168.2.10 na drugom 192.168.2.11 i na trećem 192.168.2.12 i "Subnet mask" na svima na 255.255.255.0 i vidi da li to šljaka. Ako ne onda su mrežne krepale i kupi druge. Tri mrežne su puno jeftinije od jedne matične i manje je zahebancije oko instalacije.
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2009., 19:32   #8
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
stavi u sve kompove wifi kartice, i spajaj se bežično. tako da u budućnosti će ti udar groma ubit samo router
ili si fino kupi neki surge protector. u kod mog staroga u kancelariji je obližnji udar groma raznesao tu kutijicu, a sva uredska oprema, pa i sam router su i dalje čitavi.
udar groma prije toga im je raznesao ups, sad imaju surge protector prije ups-a.
ostatak sela je bez telefona ostao po nekoliko puta.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na