Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.05.2006., 22:23   #1
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Pisač slabo ispisuje

Pozdrav svima!

Imam jedan problem na printeru. Naime, pri ispisu ostavlja zamjetne, iritantne tragove - bijele horizontalne crte preko papira. Negdje su one izraženije, a negdje manje izražene. Sve u svemu, jednim pogledom na ispisani papir vidi sa da ni približno nije to "ta" kvaliteta.

Pisač je HP DeskJet 1125C, dakle, profesionalni printer s mogućnošću ispisa na A3 papir. Problemi su se počeli događati nakon zadnje promjene boje. Mislio sam da je nešto do boje, ali to je teško vjerojatno. Iako, malo bolju kvalitetu ispisom u color modu nego u crnom modu. Na draft nema šanse da se nešto isprinta, tako da je normal donja granica. A i na normal postaje sve gore i gore.

Sad ja vas pitam: što se moglo dogoditi, s obzirom da je prije promjene boje bilo sve u najboljem redu? : hitthewa :confused:
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2006., 22:56   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ocisti glave. imas to negdje u driverima...head cleaning

ako se sranja i dalje dogadaju moras postelavat head alignment ("nagib, zakret, kako vec" glave za ispis...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.05.2006., 23:13   #3
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
a da nije možda otišla glava printera...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2006., 23:30   #4
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
to je najgori scenarij. krenim ood benignijih....
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 12:55   #5
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Kako se čiste glave?

BTW, one testove sam nariktavao (ne znam kako se službeno kaže), kad trebaš izabrati crtice koje se najjasnije vide na papiru... ali opet isto.

P.S. kako mogu znati jel otišla glava printera?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 19:29   #6
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ciscenje glave, tocnije malznica - imas negde opciju "print head cleaning" ili "nozzle check" i to ti je tam. ak ne pomogne, odi u neki servis...nek oni probaju ocistit.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 20:31   #7
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
čuj, ako je radilo bo prije promijene boje mislim da su jedino moguča 2 scenarija:
1. boja se osušila u glavi - rezultat: ošla glava - potrebna zamijena (možda da ju probaš nekak očistiti, neki su to radili, ali neznam kako je na kraju završilo)
2. pri promijeni boje netko nije imao živaca i nekaj s***************o - rezultat: ako je onaj koji je mijenjao bio kao ja jednom - promijena printera
(nekaj zapelo a ja imam način se silom uzmi veči čekić - kada sam skužio da ne radi zeo sam onaj kuhinjski gumeni bat i provozo ga po printeru (4. printer koji ink-jet koji je ošao u vječna lovišta) - rezultat: više nikad kupio ink-jet printer nego laserski)

i niti jedan servis ne čisti glave, nego ti prodaju odmah novu...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2006., 10:59   #8
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor Broken Arrow
a ja imam način se silom uzmi veči čekić - kada sam skužio da ne radi zeo sam onaj kuhinjski gumeni bat i provozo ga po printeru
: roller : : lol2 :

ja sam glavu na mom epsonu stylus color 480 cistio xy puta i pomaze! printeru je 7 godina, vec 5g idu samo zamjenske tinte po 20-ak kn i radi super
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2006., 11:14   #9
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
....u servisu čiste glave... pokušaju ali ne garantiraju da će uspjet...bar u Splitu
....možeš probat i sam očistit...imaš dosta tutorijala na webu..goglaj.....iako će oni u servisu imat spec alat i tekućine za čišćenje.....ako si stavio zamjenske tinte ....probaj sa originalima.....je li to bilo prvo mijenjanje tinti?...vidio sam situaciju da ljudi zaborave skinit plastiku sa gornjeg dijela tinte(ako je ima).......
.......najgora mogućnost je da je riknila elektronika na glavi...tu nema pomoći..mora se prominit glava..(neznan sad za taj model HP ali ako je glava odvojeno od tinti, a ako je na tintama onda je dovoljno prominit tinte)
....u opcijama printera obavi i ostala čišćenja(poda,poravnanje...)
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2006., 09:42   #10
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
vjerojatno ti se osusila tinta u glavi..al hp printeri imaju glave na tinti tako da probaj s novom tintom..
trebalo bi probat glavu obrisat s maramicom namocenom tekucinom za ciscenje..
Spirit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2006., 23:57   #11
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Inaće glave se čiste u stroju za ultrazvučno čišćenje sa posebnim tekućinama pomješanima destiliranom vodom. Ali ni to ne upali baš svaki put ako su i glava i dizne na kertriđu zapečene..
Maynard je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na