Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2009., 00:01   #1
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Drvokejs :p

Daklem, radim polagano drveni case, da, cerite se, od iverice od raznih starih sranja jer nemam para za uništavat novo fensi drvo

Već sam pripremio donju ploću i stavio za matičnu tray i 5.25 bay koje sam iščupo iz starog kučišta jednog koje je bilo zadnjih godinu dana na relaciji ja->markos->ja->markos->farbanje->markos->ja

Po visini, je nekakih 25 centima najviše, jebiga, centimetar i pol je barem iverica ta debela.


Uglavnom, zhe PLAN.

Složiti kompletno drveno kučište radi eliminiranja zvuka i zujanja, te radi izbjegavanja jučerašnje eskapade zvane kava u kučište (silikonska izolacija na svim spojevima, da ga hebeš.)

Zbrusiti da je to sve fino lijepo glatko i se ne našpranjiš kad pređeš s rukom preko.

Zlakirat da bude shiny iverica

ekšueli složit komponente unutra (moj komp vidi)


Prijedlozi, komentari, parodije, satire, tragikomedije, napomene na što trebam pazit kod slaganja drvenjaka da ne potone zajedno sa mnom u vatrenoj stihiji, sve je iznimno dobrodošlo.


Poslikat ću kad ću imat nešto ipak malo vrijednije pokazivanje, jer sad je to samo velka ploča iverice sa našarafljenim mb tray-om i drive bay-om


2 harda mislim sa gumilastikom nekak iskemijat da ih drži.

Dal ideja okvirno drži vodu? Silikonska izolacija na stranu.


Također, ako budete dobri, vidjet ćete markosa na nedjelu dok asistira u rezanju i brušenju iverice....
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 00:29   #2
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
ekipa kaj mislite kak bu to izgledalo,šalim se,mene recimo zanima kaj mislite kak da se riješi hlađenje u takvoj kutiji

(Radije da ju polimo s bengom odma i zapalimo i sebe skupa s njom)
Markos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2009., 09:42   #3
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Par pitanja...

Imas nacrt i tocne mjere kucista?
Imas gdje krojiti ivericu ili ce ti to netko drugi raditi?
Cime mislis lakirat?
Namjeravas li kantirati ivericu ili ces ostaviti rubove otvorene?

Evo ovak na prvu nekoliko stvari na koje ces morat pripazit i koje ce ti biti neophodne.

Fini smirgl papir, 240 minimium
Temelj, lak i sprica
0,5mm samoljepljiva traka za kantiranje
sarafi gledaj da budu min 5x35
...

iverica ti je najcesce 18mm, nesto rjede 19 i 25, bitno ti je da znas kolko je tvoja zbog unutarnjih/vanjskih mjera.

eto daj jos malo informacija pa ti mozda i uspijem nesto pametno savjetovat.

p.s.

nadam se da imas stolarske alate i nesto iskustva!?
C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 11:05   #4
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Imas nacrt i tocne mjere kucista?
iskreno da ti kažem, ovo radim sve manje više iz glave, improvizacija i šlamperaj manje više, al zasad oke izgleda kao koncept onog što radim.
Citiraj:
Imas gdje krojiti ivericu ili ce ti to netko drugi raditi?
Definiraj krojiti? Rezati na mjere ili? Ako je to, ručno radim s ubodnom pilom, stavim si šipku jednu metalnu ravnu dok režem da mi glumi vodilicu.
Citiraj:
Cime mislis lakirat?
Lakiranje... Iskreno, nemam pojma. Njubara sam teža u obradi drva i radim intuicijom. To sam mislio poslje malo ispitivat ekipu za ideje.
Citiraj:
Namjeravas li kantirati ivericu ili ces ostaviti rubove otvorene?
Neznam što znači kantirati, ali sam već zaglađivao malo rubove sa brusilicom i 180 papirom. Moram potražit grublji malo još, s ovim sporo ide

Citiraj:
Evo ovak na prvu nekoliko stvari na koje ces morat pripazit i koje ce ti biti neophodne.

Fini smirgl papir, 240 minimium
Šmirgla imam raznih, mislim da imam raspon od 80 do 400 ak se dobro sjećam. Moram pronać zalihu šmirglova od starog.
Citiraj:
Temelj, lak i sprica
To nabavljam tek kad sve sredim.
Citiraj:
0,5mm samoljepljiva traka za kantiranje
sampoljepljive trake ima, sad koje točno to neznam
Citiraj:
sarafi gledaj da budu min 5x35
definiraj mi ovu mjeru molim te, jel to za šerafe za drvo baš ili? jer nažalost, to nije u kategoriji stvari s kojima sam upoznat.
Citiraj:
iverica ti je najcesce 18mm, nesto rjede 19 i 25, bitno ti je da znas kolko je tvoja zbog unutarnjih/vanjskih mjera.
odokativno je 18mm

Citiraj:
p.s.

nadam se da imas stolarske alate i nesto iskustva!?
weeeelll... no

Imam brusilicu, bušilicu, ubodno pilu, par ručnih pila za metal/drvo (ovisno koji list hitim, al uglavnom, nisu to oni masovno velki listovi), tokarsku pilicu (ona koja ima onaj veliki izduženi luk i iznimno tanki i kratki list, horde čekića, šerafcigera i ostalih kerefeka.

Što se iskustva tiče... ha čuj, nikad niš preveć konkretno, al sam dovoljno gluposti popravljal sa starim da se znam pazit da si ne odrežem/probijem/zbušim neš. Vičniji sam lemilici.


Glavni problem ja bi reko je to što ja to radim iz glave i nemam baš preveć nešto inspiracije za bacat to na papir. Najvjerojatnije će biti drvena kocka, eventualno prefarbana u nešto ugodnije oku.

Ne brini doduše, nisam debos koji sam nabaca stvari, neg izmjerim komponente kad mi treba mjera pa posložim, pa označim sve lijepo, pa onda krenem to spilit.

Bacit ću sliku skoro, sam da nađem digitalku.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 11:06   #5
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja imam case (uvjetno rečeno ) od iverice, pogledaj sig, a imaš ih još tu po forumu (Lugi, Plastisha...). Što se lakiranja iverice tiče, po meni je to no no. Čemu je lakirat kad možeš u dućanu izabrat boju, dat pokantirat i samo doma složit. Al ako se baš inzistira, može se lakirat. Samo što se rubovi onda obavezno moraju pokantirat pošto će lakirani nekantirani rubovi izgledat katastrofalno. Bolji od iverice kad je potrebno lakiranje je mediapan (MDF). Samo što je skuplji i drastično teži od ionako teške iverice.
Usput, mogao bi nabacit kakav nacrt da vidimo što si zamislio pa će mo ti možda i moć dat kakav savjet.
Pozz

Edit: Sudeći po odgovoru u postu iznad, možda je bolje da to prepustiš nekom drugom da ti napravi pošto je očito da nemaš baš previše veze s stolarijom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 11:32   #6
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja imam case (uvjetno rečeno ) od iverice, pogledaj sig, a imaš ih još tu po forumu (Lugi, Plastisha...). Što se lakiranja iverice tiče, po meni je to no no. Čemu je lakirat kad možeš u dućanu izabrat boju, dat pokantirat i samo doma složit. Al ako se baš inzistira, može se lakirat. Samo što se rubovi onda obavezno moraju pokantirat pošto će lakirani nekantirani rubovi izgledat katastrofalno. Bolji od iverice kad je potrebno lakiranje je mediapan (MDF). Samo što je skuplji i drastično teži od ionako teške iverice.
Usput, mogao bi nabacit kakav nacrt da vidimo što si zamislio pa će mo ti možda i moć dat kakav savjet.
Pozz
Eh
Citiraj:
Edit: Sudeći po odgovoru u postu iznad, možda je bolje da to prepustiš nekom drugom da ti napravi pošto je očito da nemaš baš previše veze s stolarijom.
Aj ne kenjaj, bar se zabavljam nekak u ovim dugim besposlenim danima

Poanta je da si sam složim neš što će se oke ponašat.
Ak ne počnem s glupostim, nebum nikad ni mogo neš bolje složit kasnije.

Klasa optimist
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 12:10   #7
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Uf vrga, ako i uspijes ovo izvest kako spada, namucit ces se i nazivcirat jebeno...

1. daj neka ti netko nakroji ivericu na tocne mjere i skantira (obljepi trake po rubovima), nikakvo brusenje, nista neces postici jer otvoreni rubovi na iverici upijaju lak i to na nista ne lici... mislim da je kvadrat bijele furnirane iverice oko 50 kn, 1 mm trake je oko 3kn + usluga $?
U zg ti to radi Iverpan i mnogi drugi za koje ne znam..

2. trebat ces sarafe krace od debljine iverice, znaci 5x35mm (s/d) za spajanje stranica.

3. MORAS napraviti nacrt i odrediti unutarnje i vanjske mjere, te nacin sastavljanja stranica, pretpostavljam da si za gornju predvidio da se moze otvarati pa pripazi da ti bocne stranice dok spajas dolaze "unutar" nje.
Poslije lako napravis prednjicu na kojoj se nece vidjet sarafi nego je iznutra pricvrstis sarafima 5x30

4. a di je tek busenje rupa za optiku, prikljucke..pa slajfanje, lakiranje, jebanje, drkanje sa obicnim odvijacem, ajoj

5. nemoj se u ovo upustat

6.
C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 12:13   #8
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
Uf vrga, ako i uspijes ovo izvest kako spada, namucit ces se i nazivcirat jebeno...

1. daj neka ti netko nakroji ivericu na tocne mjere i skantira (obljepi trake po rubovima), nikakvo brusenje, nista neces postici jer otvoreni rubovi na iverici upijaju lak i to na nista ne lici... mislim da je kvadrat bijele furnirane iverice oko 50 kn, 1 mm trake je oko 3kn + usluga $?
U zg ti to radi Iverpan i mnogi drugi za koje ne znam..

2. trebat ces sarafe krace od debljine iverice, znaci 5x35mm (s/d) za spajanje stranica.

3. MORAS napraviti nacrt i odrediti unutarnje i vanjske mjere, te nacin sastavljanja stranica, pretpostavljam da si za gornju predvidio da se moze otvarati pa pripazi da ti bocne stranice dok spajas dolaze "unutar" nje.
Poslije lako napravis prednjicu na kojoj se nece vidjet sarafi nego je iznutra pricvrstis sarafima 5x30

4. a di je tek busenje rupa za optiku, prikljucke..pa slajfanje, lakiranje, jebanje, drkanje sa obicnim odvijacem, ajoj

5. nemoj se u ovo upustat

6.
Apsolutno se slažem sa svim točkama kolege C.J.B. a pogotovo s točkom 5.



Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
iskreno da ti kažem, ovo radim sve manje više iz glave, improvizacija i šlamperaj manje više
Ne znam što uopće onda hoćeš od nas kad ti to sve imaš u glavi.
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Definiraj krojiti? Rezati na mjere ili?
Ko što rekoh, nemaš previše veze s time...
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Lakiranje... Iskreno, nemam pojma.
To će tek izgledat onda...
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Njubara sam teža u obradi drva i radim intuicijom.
Mislim da ćeš i ostat njubara...
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Neznam što znači kantirati
Ko što rekoh, nemaš previše veze s time...
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
sampoljepljive trake ima, sad koje točno to neznam
E ovo je prejako, on ima samoljepljivu traku...
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Glavni problem ja bi reko je to što ja to radim iz glave i nemam baš preveć nešto inspiracije za bacat to na papir. Najvjerojatnije će biti drvena kocka, eventualno prefarbana u nešto ugodnije oku.
Stolarija se ne radi bez olovke i papira i malo osnovnog znanja matematike.

Ja ne kužim koja je uopće poanta tvog posta? Ti si krenuo radit nešto a ni sam ne znaš kak će izgledat, ni kakva će bit završna obrada a bome ne znaš ni kako to sve uopće napravit. Pošto se učiš, mislim da je najbolje da za početak uzmeš par dasaka s nekog obližnjeg gradilišta, čekić i par čavala i to sklepaš.

Što se kenjanja tiče, takvu komunikaciju si ostavi za ekipu iz štale a ne za ovaj forum.
Pozz
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 12:21   #9
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
dok ne probas raditi i praviti nista ne znas !

odredi si koji i kakav materijal hoces, ako je to iverica, odi u elgrad i reci im da ti to strojno izrezu i iskantiraju. ali ne s onim trakicama sto lijepis peglom nego one malo deblje, lijepse. odmah si tamo uzmes tiple za drvo i sarafe, da kasnije mozes vise puta odvrtati i ponovno sarafiti.

ivericu ti nebi nikako preporucio. meni je pravo drvo 1000 puta lakse obradivati nego ivericu. pa makar to bila jelovina c klase.

i zadnje, makni se sa foruma i odi raditi. ovdje ces dobiti najmanje korisnih informacija.


nhf ikome, ali.... pustite ga da radi. najlakse je prigovarat.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 12:27   #10
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa nek radi, al on zaista ništa nezna, nema namjeru ništa stavljat na papir, i ništa neće računat nego će on to iz glave, i pazi, koristit će intuiciju... I ti takvog šalješ u elgrad da mu izrežu ivericu i kantiraju ABS kantom... Frajer bi mu se nasmijao u facu samo tako.
Pa neke osnove moraš znat ako želiš da to iole liči nečemu. A on ne zna ni što hoće ni kako to napravit.

Slažem se za tvoju konstataciju za drvo, al s druge strane, još lakše je kad ti sve izrežu na milimetar i pokantiraju. Na tebi je samo da sve to spojiš. Ali opet, MORAŠ imat mjere u milimetar i moraš imat sve na papiru.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2009., 12:30   #11
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
moja preporuka je da prvo pročita temu o fanatikovom caseu, tamo dosta toga piše kako je rađeno pa nek vidi jel on spreman za tako nešto.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 12:55   #12
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa nek radi, al on zaista ništa nezna, nema namjeru ništa stavljat na papir, i ništa neće računat nego će on to iz glave, i pazi, koristit će intuiciju... I ti takvog šalješ u elgrad da mu izrežu ivericu i kantiraju ABS kantom... Frajer bi mu se nasmijao u facu samo tako.
Pa neke osnove moraš znat ako želiš da to iole liči nečemu. A on ne zna ni što hoće ni kako to napravit.

Slažem se za tvoju konstataciju za drvo, al s druge strane, još lakše je kad ti sve izrežu na milimetar i pokantiraju. Na tebi je samo da sve to spojiš. Ali opet, MORAŠ imat mjere u milimetar i moraš imat sve na papiru.
istina...



onda doma fino skicirati, dimenzionirati, malo razraditi pa krenuti.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 13:29   #13
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Radije kupi neko jeftinije kućište i u njega ubacivaj katran/bitumen/spužvu/štaveć za stišavanje i dalje ga modaj, nego se upuštat u nešto šta ne znaš. Samogradnja se "isplati" samo ako imaš neku odličnu ideju, ili ako ćeš upucat malo više novaca, tvoja ideja je u startu loša. Ali, ako već ideš dalje, moja preporuka je medijapan (vidim da ti je i fanATIK to preporučio), iverica i ljepljenje trake mi je skroz loše. Medijapan možeš brusit, lakirat, neće ti se vidit spojevi, a na kraju ga možeš i furnirat...

Rezanje iverice ubodnom pilom? To će bit jedan veliki promašaj, iverica se reže sa cirkularom koji ima predrezač da se ne uništi ona "lijepa" strana. Kod iverice se ne koristi brusni papir, možda samo za skidanje trake, ako se koristi obična, ako ide abs onda nikako.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 14:24   #14
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
ekipa kaj mislite kak bu to izgledalo,šalim se,mene recimo zanima kaj mislite kak da se riješi hlađenje u takvoj kutiji
Ovako?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 15:07   #15
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Daj ubaci koji fotku tog čuda da i to vidimo, btw. kupi i mali protupožarni aparat kad staviš sve u pogon, zlu ne trebalo
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 15:15   #16
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Doink The Clown Pregled postova
Daj ubaci koji fotku tog čuda da i to vidimo, btw. kupi i mali protupožarni aparat kad staviš sve u pogon, zlu ne trebalo


Bum, bum, moram prvo otič u šoping doduše, roknule mi sve AA baterije za digitalku. Bum kasnije oko 5-6 posliko i stavio.



Kad smo već kod zapaljivih sranja, jel iko ima ikakve savjete što da radim što se tiče nekakve izolacije/uzemljenja? Da se pobrinem da je sve nekak u nekakvom kontaktu s napajanjem ili?

To je jedina stvar koja me imalo brine.

(sumnjam da će se komp spalit jer je preživio polijevanje kavom dok je radio i niš nisam uspio spalit, tak da)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 20:52   #17
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
trenutni izgled

http://egzodus.com/dir/IMG_2383.JPG
http://egzodus.com/dir/IMG_2384.JPG

još uvijek rezbarim okvir -.-


svim koji su posrali po ovom... Poanta nije da napravim neznam šta kolko lijepo il funkcionalno, neg da probam složit nešto kaj bu radilo za promjenu jerbo mi je fakat dosadio stari case.

(za one koji ne shvaćaju još uvijek, trenutno sam nezaposlen i imam više vremena trulit nego ikad pa reko ko ga hebe idem probat neš napravit kaj bu možda i delalo. nikakava kupovanja novih stvari ne dolaze u obzir nego iskorištavanje gluposti koje su se nakupile od staraca i njihovih pokušaja da naprave neš. DIY homemade glupost na principu APP - ako prođe prođe...)
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 21:48   #18
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Digni MBO tray na nekakve sajbe. Vidis one male pravokutne rupe lijevo od velike ovalne? One su tu da vrh limica kartica prodje kroz njih, kad im je put zaprijecen kartice se nece dati ugurati u utor kako spada. Pola cm je dosta.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2009., 23:51   #19
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
e, viš, fala, dobro veliš. Bum to sutra sredio, tak i tak moram skidat to sve jer moram još par stvari zašarafit...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 00:39   #20
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
To volim, kad netko radi pravi hommejd projekt. Svaka ćast

A ne ono, idem hemmejd case žitslo pa sam kupio sve od a do ž, samo trebam naljepit naljepnicu neon i ejijenver, i pravit se da mi treba puno vremena, i da sam nabio žuljeve.(p.s. neonka mora bit unutra,ne da ljepo zgleda(olfo...) vec da nemoram palit svjetlo kad nešto bla bla...b.b.b)
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 01:43   #21
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
mislim da malo idem u offftopic,ali me zanima imate li neki link za neki PC stol (slican lugievom ili fanatikovom) ,da vidim kako to stranci kemijaju...
fala unaprijed
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 17:15   #22
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Poučen jebadama s ubodnom pilom, itd, odustajem od daljnjeg piljenja i bušenja, al bum si lijepo sve mjere uzeo, pa dao da mi spile, savjeti kud da odem po materijal i po koji?

s obzirom na debljinu ovog, rađe bi uzeo iste, znači 18mm nekog drva, pa to dat nekom da ispili sve fino (bauhaus, pevec, kogod ima jefitnjaka), i onda sve lijepo složiti, te silikonom fino iznutra uz rubove zaliti malo da dihta bolje (da zrak ulazi točno ondje gdje ja želim...)

danas sutra bum napravil nekakav renderček idejnog rješenja... preporuke za materijale, koju farbu recimo za drvo i koji lak?
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 18:05   #23
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
ma kud iverica...

mediapan bar nije skup, a moć ćeš ga fino obradit, polakirat, ušminkat...

još posudiš neku glodalicu, a i ima ih po 150kn u pevecu, i da se svašta napravit.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2009., 18:06   #24
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
as they said...

Imaš furnir, iverpan.Uzmeš si mdf ili iveral, i još ako ti nie skupo zemeš si u odgovarajucem finišu.Jerbo ak ti je ovo islo na qratz ici ce ti i farbanje mdfa/iverala...
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na