Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2013., 13:25   #1291
feorge
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb Dugave
Postovi: 79
Hvala ,radi, nego pitanje jel netko probao otvoriti uređaj, odšarafim ona 4 šarafa, al ne znam kak dalje a da sve ne potrgam?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.10.2013. u 13:46.
feorge je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 13:47   #1292
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
I mene zanima ovo, upravo sam na tu ideju dosao, ako ništa probat ću ja pa javim, samo da nabavim jedan takav ruter, vidio sam da ih ima u oglasniku za 100kn
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 09:36   #1293
feorge
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb Dugave
Postovi: 79
Kako da pokrenem ovu skriptu na startu (dd-wrt)?
Automatic Connection Repair (always_on.sh) http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Useful_Scripts
Probao sam u commands--save startup al ne radi, totalni sam noob u ovome.

Općenito kako pokrenuti bilo koju skriptu?
Da li treba usb stick za to?
Ili je treba ovaj tekst kopirati u tekst pa promijeniti extenziju u always_on.sh pa zatim ubaciti preko winscp negdje u router ?????

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.10.2013. u 13:48.
feorge je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 12:24   #1294
zonelsk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: hravats
Postovi: 8
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
I mene zanima ovo, upravo sam na tu ideju dosao, ako ništa probat ću ja pa javim, samo da nabavim jedan takav ruter, vidio sam da ih ima u oglasniku za 100kn
stavio sam gore ddwrt, ali nemogu upogoniti, probao na wrt54gl sa ddwrt i istim postavkama radi.

Jedno sto mi pada na pamet je mac adresa, jer izgleda da ddwrt na gigasetu ne dodaje mac adresu na wan port.

Trebao bi se malo poigrati s tim ali moguce da je to problem.
zonelsk je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 13:04   #1295
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
Meni radi na DD-WRT + Iskon Carnet kombinacija bez problema.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 14:08   #1296
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
Meni radi na DD-WRT + Iskon Carnet kombinacija bez problema.
iskon carnet ne koristi pptp nego pppoe

EDIT:

dosao sam do koraka 4

DD-WRT Firmware:

Img za inicijalno ubacivanje kroz secondary loader:

i ubacio taj file u onaj failsafe ui i prokazuje mi dd-wrt v34-sp2

ali neznam user i pass

sve kombinacije admin user password 000 root sve sam probat i nece

probao sam i 30/30/30 reset i isto nista nije root admin niti ijedna koju sam probao, nemam pojma sta da radim kada sam prvi puta stavio to stalno mi je pisalo da promijenim user i pass i stavio sam admin i user i to također neće. sad sam zapeo

EDIT2:
nakon kad god uploadam na failsafe ui ulmage.bin on mi da ovo i onda cim kliknem na nesto me trazi username i password, cak i nakon hard reseta nemogu nac taj password i username nikako.


Edit3: uspio sam stavit ppenwrt Firmware za ubacivanje novog secondary,(pokusavam sad namjesit na tome da mi radi i uspio sam samo da mi radi pptp u gateway modu) pa sad idem dalje po tutorialu.

EDIT ZADNJI:

Uspio sam napravit da mi sljaka openwrt, ali je problem sto mi router samo na 1 komp dodjeli ip od carneta i onda se moram spojit s konekcijom pptp preko kompa, dok za druge nece.

kada iskopcam wan kabel onda svim racunalima dodjeli ip adrese tipa ***.100 ***.101 ****.102 međutim čim ukopcam van kabel na 1 kompu mi dodjeli carnet ip. evo i u prilogu network file iz configa:

Jel ima netko ideju što treba podesit?
Attached Files
File Type: txt network.txt‎ (1.1 kB, 252 views)
__________________


Zadnje izmijenjeno od: NinjaZec. 20.10.2013. u 18:15.
NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 18:23   #1297
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ej pozdrav

Imam namješten relayd na SX763 sa OpenWRT-om koji je spojen na ZTE ZXV10 H201L. I sad imam problem, relayd radi, promet prolazi prema ZTE kad sam spojen na Siemensa bežično, ali ovaj ZTE ne želi pustit DHCP promet na SX763.

ZTE ima neki conditional serving pool koji ovisno o sučelju (LAN1-4 i SSID1-4) servira adrese. To se ne može isključit jer su ga zaključali u H1. I sad za SSID1 koji mi je jedini uključen na ZTE ima 30 dostupnih adresa za leasanje. Ali jednostavno DHCP promet ne prolazi i neće i neće. Moram postavljat statičke adrese na kompove. Probao sam stavit i universal repeater iz dućana (Edimax 7206apg) i ista stvar, spoji se sve radi, osim što ne prolaze DHCP paketi.

Rješenje mi je na stavljanje DHCP servera na SX763, što je prljavo i ne sviđa mi se. Jel zna kako bi mogao provjerit zašto promet ne prolazi? Ja sumnjam na ovaj conditional pool, da ZTE jednostavno ne može prepoznat da još jedan klijent spaja na SSID1 kad se spajam preko SX763 i zato ne dobivam adresu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 19:38   #1298
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Najprije nađi kako se definira Static Route na WRT - u pa potom na SX - u dodaj:
Static Route 0.0.0.0 (svi), Subnet=255.255.255.0, Gateway=ip adresa ZTE - a,
jednako tako u SX - u manualno definiraj DNS - ove i to DNS1=ip adresa ZTE - a, DNS2=80.80.50.3.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 10:58   #1299
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma kakvi, nece. Do ZTE-a je i mogu se slikat. Ne pusta DHCP preko WiFi-a.

Ne pusta kad spojim Edimaxa na njega kao universal repeater, ne pusta kad sam prenamjenio Edimaxa u wireless bridge (station infrastructure). Recimo Optimin Sagem uz iste postavke to radi bez problema.

Sumarum, 25m CAT6 kabla kroz cijevi, RJ-45 uticnice i spojio ZTE i Siemensa kablom. Siemensa prenamjenio u obicni AP na katu, 13 kanal, ZTE dole na kanal 1 i ozezi. DHCP uredno prolazi preko LAN sucelja do Siemensa, dobijam adrese i ja sretan.

A repeatere sam prekrizio do daljnjeg...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 13:36   #1300
dracula31540
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Dm
Postovi: 14
Pozdrav, jel netko uspio napraviti da radi telefon preko phone porta na dd-wrt otkako su nam prebacili analogne telefone da idu preko routera... pretpostavljam da bi se moglo nekako unesti t-comovi podaci za njihov voip....

tnx
dracula31540 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 13:35   #1301
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
iskon carnet ne koristi pptp nego pppoe
Vidiš, uopće na to nisam obratio pažnju, a taman sam planirao preći na bnet. Dali si riješio taj problem ili još tražiš riješenje jer ako ne radi onda sam i ja malo u problemu.....
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 16:22   #1302
NinjaZec