Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2002., 11:16   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Post BUG i uputstva za XP

Ako nekoga zanima, u novom BUGu je izasla dodatna knjizica: Prva pomoc za Windows XP na 48 stranica. Doduse, moje prvo pitanje je bilo: a gdje je SP1? koja korist meni od toga (nisu mi rekli nista novo) kada jos uvijek nema SP1 za XP.

Ali ne obracajte paznju na mene. Koga zanima XP, a ne kuzi se bas nesto u Windowse 2000/XP, topla preporuka.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2002., 22:24   #2
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
da već sam pročitao,nije loše
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2002., 00:44   #3
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
S obzirom da koristim w2k isao sam iz ciste znatizelje vidjeti kaj ima i dosao do zastrasujuceg zakljucka:

BUG ekipa nisu idioti i sigurno ne bi isli takvo nesto raditi da nisu necim bili potaknuti (ucestalim pitanjima i sl.) i da se ranije nisu dobro informirali da li je to zaista potrebno prosjecnom citatelju njihovog casopisa ili ce dodatak biti baceni papir jer to ljudi vec znaju...
Pa se postavlja pitanje na kojoj je razini informaticke pismenosti publika na koju cilja BUG (citaj: 35 000 ljudi koji ce kupiti primjerak casopisa) kada im trebaju toliko osnovni savjeti tipa ''kako postaviti klasicni izgled start menija'' ili ''kako pronaci neku datoteku na racunalu''...

Ni ja ne znam sve o Windowsima i pitanje je hocu li ikada znati, ali sto je previse, previse je i od cijele stvari mi se lagano pocinje dizati kosa na glavi, pa to dovoljno govori sto misim o dodatku.
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2002., 01:15   #4
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
Citiraj:
Ni ja ne znam sve o Windowsima i pitanje je hocu li ikada znati, ali sto je previse, previse je i od cijele stvari mi se lagano pocinje dizati kosa na glavi, pa to dovoljno govori sto misim o dodatku.
Kao ti imas puno kose na glavi ?!
darius je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2002., 06:48   #5
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by matijas
S obzirom da koristim w2k isao sam iz ciste znatizelje vidjeti kaj ima i dosao do zastrasujuceg zakljucka:

BUG ekipa nisu idioti i sigurno ne bi isli takvo nesto raditi da nisu necim bili potaknuti (ucestalim pitanjima i sl.) i da se ranije nisu dobro informirali da li je to zaista potrebno prosjecnom citatelju njihovog casopisa ili ce dodatak biti baceni papir jer to ljudi vec znaju...
Pa se postavlja pitanje na kojoj je razini informaticke pismenosti publika na koju cilja BUG (citaj: 35 000 ljudi koji ce kupiti primjerak casopisa) kada im trebaju toliko osnovni savjeti tipa ''kako postaviti klasicni izgled start menija'' ili ''kako pronaci neku datoteku na racunalu''...

Ni ja ne znam sve o Windowsima i pitanje je hocu li ikada znati, ali sto je previse, previse je i od cijele stvari mi se lagano pocinje dizati kosa na glavi, pa to dovoljno govori sto misim o dodatku.
Ja sam na to sam bacio oko, ali kolko se sjecam ima dvije korisne stvari - kao prvo kak enablat da ti se ljudi mogu spajat na racunalo jer je to napravljeno na XPima tak glupo da ak imas imalo pameti i logicno razmisljas nikad neces zakljuciti da posebno trebas dat dozvolu (stvarno se vidi da je XP mrezni OS, haha). kao drugo kak ubit messenger... jos jedan biser
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2002., 09:53   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by ozren


Ja sam na to sam bacio oko, ali kolko se sjecam ima dvije korisne stvari - kao prvo kak enablat da ti se ljudi mogu spajat na racunalo jer je to napravljeno na XPima tak glupo da ak imas imalo pameti i logicno razmisljas nikad neces zakljuciti da posebno trebas dat dozvolu (stvarno se vidi da je XP mrezni OS, haha). kao drugo kak ubit messenger... jos jedan biser
Da jedine korisne stvari.I ono za unmountabe boot sector,za one koji se nisu snašli isprve.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 18:58   #7
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
U svakom slučaju pohvalno, i u bugu definitivno nisu idioti, ali imaju i oni neke svoje mušice.
Baš me nasmijalo "Sada znate: " prozorčić( vidi se kome je uistinu namjenjen bug) podsjeća me na onaj komplet "Za neznalice" .
Ali, hebi ga, kad bi ih čitali samo oni koji se kuže odavno bi propao.
U svakom slučaju pohvalno jer niko nezna baš svaku sitnicu i usto nisu mijenjali cijenu.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 19:46   #8
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by dr.z
...( vidi se kome je uistinu namjenjen bug)...
Suprotno općem mišljenju na ovom forumu, ja Bug smatram odličnim magazinom, iz kojeg se moze puno naučiti i informirati. Potvrda toga mišljenja je da imam sve BUG-ove brojeve...
soda je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 20:35   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nisam citao puno brojeva ali me nijedan od tih koje sam prositao nije naucio necemu sto vec nisam znao....
nije da znam sve ali kupnju tih casopisa smaram bacanjem para....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 21:06   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Uza sve mane i sl., Bug je ipak najkvalitetniji hrvatski komp. casopis. U prosjeku Bug procitam za oko 30ak minuta (kompletni) sto je u usporedbi kolko mi treba da procitam ostale jako dobro (10ak minuta mi je dosta za ostale). A mane, kao npr. losi testovi maticnih i sl, daju prostora nama za zivot
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.07.2002., 23:23   #11
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Svi mi čitamo bug, nije savršen ali je dobar čak i na svjetskom nivou, ko normalan čita časopise samo radi testova hardvera(koji su po mom skromnom mišljenju najgori dio tog časopisa).
Neki od nas su informatički odgojeni(da ne kažem ugojeni) upravo od buga.
Kvaliteta tog časopisa je vrlo dobra s obzirom na uvijete u kojima je nastao i opstao, a širi se i na inozemna tržišta.
Ko voli, nek izvoli čitat ostalo(probajte to usporedit s bugom) smeće na našem tržištu.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 23:32   #12
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dr.z
...i usto nisu mijenjali cijenu.
...pa bas i nije istina, srecom sa sitnis...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 00:12   #13
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Nisam primjetio, 50 lipa?
Ma nek ih voda nosi!
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 00:26   #14
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
50 lipa ... kod nas je to puno .... !!
darius je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 17:41   #15
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Bug je Ok( relativno) ali ni PCchip nije loš.U njemu mi se najviše dopadaju konkretni savjeti u vezi nekog programa dok toga u Bugu nema baš često. Po meni trebali bi puno više pisati o softveru a ne provoditi na 30 strana testove LCd-a.Kao da ga netko s našim primanjima može kupiti
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 18:30   #16
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by Stormeye

...
Po meni trebali bi puno više pisati o softveru a ne provoditi na 30 strana testove LCd-a.
...
Zbog tog testa sam dozivio jedno od najvecih razocaranja da sad kad sam skuzio da sam starom kupio 15'' Hansol monitor koji moze prikazati samo 260k boja. A sve to po onoj logici: ak je jeftin, daje sliku i ima garanciju, dobar je... Jedino kaj mi preostaje je da se tjesim cinjenicom da je ekran Samsungov pa bar tu ne bi trebalo biti problema.
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2002., 07:44   #17
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Bug je zivo smeche od casopisa a valjda ce tako i ostati na dalje. Imajo 10 strana kolumni. Vise od polovine casopisa su reklame, nakon toga idu cjenici koji se ionako mjenjaju dnevno, test hardwera je uzas (potplaceni novinari i nestrucni) a i ono malo sto pisu o nekim programima nista mi ne znaci. Znaci nista mi ne pomazu a sve vijesti ionako citam na Netu. Njima treba mjeseca dana da objave te novosti.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2002., 10:30   #18
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Opet kažem : Što se tiče softvera ali i ozbiljnih tema PC chip je daleko ispred
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2002., 19:30   #19
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 262
Citiraj:
Originally posted by Stormeye
Opet kažem : Što se tiče softvera ali i ozbiljnih tema PC chip je daleko ispred
A po hardveru je vidi daleko ispred
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2002., 20:13   #20
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by sholky


A po hardveru je vidi daleko ispred
Da a i ima više opisa drugih stvari(moba itd):moram priznati da meni osobno fali neki časopis (kao PC ekspert),specijaliziran za optimizaciju hardvera i softvera i takvih stvari.Ok su testovi hardvera ali to ima svki časopis (pa i Jutarnji list donekle u dodatku srijedom),treba nešto preciznije i naprednije.Možda jednog dana na kiosku zatražim PC Ekspert......
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2002., 21:54   #21
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Citiraj:
Originally posted by tor

...Možda jednog dana na kiosku zatražim PC Ekspert......
Uh, ne bih se niti malo bunio...
soda je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2002., 22:43   #22
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by sholky
A po hardveru je vidi daleko ispred
Vidi kao chasopis? Nema sanse. Ti decki zaista ne znaju sto da rade s hardwareom koji dobe na testiranje. Nikada necu zaboraviti kada su dobili Nikon digitalca vrijednog ko novi auto, a oni o njemu odru dvije recenice od kojih jedna glasi "dobar je" i to proglase testom. Totalno smeche.
Ako netko cita Vidi zbog mobitela, e, stvarno ne znam...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2002., 10:22   #23
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
VIDI niikada nisam čitao i čini mi se da i neću.
Zadnjih 9 mjeseci kupovao sam samo Bug ali opet ću poći od PC chipa od slijedećeg mjeseca
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na