Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2015., 09:47   #661
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Bolje da odustaneš od te kombinacije ako si ih mislio spojiti bežično i sa stock fw,
eventualno mi moglo da je SX763 spojen žicom na ZTE pa da ustvari glumi switch + ap.
Nešto bolji rezultat ćeš dobiti ako u SX763 ubaciš OpenWRT ali to nije baš jednostavno i možeš upasti u probleme.
Najbezbolnije i najbrže rješenje je da umjesto SX763 nabaviš neki AR / Router sa Universal Repeter modom rada, npr. TL-WR743ND, TL-WR84xND.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 01:17   #662
DRose
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: st
Postovi: 10
I ja iman ovaj modem i ovako to izgleda:


Ukratko: je li moguće imat optiku na ovo (100 mbit) ?
DRose je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2015., 11:16   #663
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Ajd neka ti bude oprošteno za prvi post,
kakve veze ima xDSL sa optikom kad je optika sasvim drugi "spojni put" ?
u slućaju da uzmeš optiku hoće li ti ZTE zamjeniti sa nekim drugim ovisi o x faktora.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2015., 19:54   #664
DRose
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2015
Lokacija: st
Postovi: 10

Ma mislim, koju po ovome mogu imat maksimalnu brzinu ?

A što se optike tiče, ima li načina da sam provjerim imam li preudvjete ili moram njih zvat ?
DRose je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 14:40   #665
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Pozz ekipa,

Došao i meni neki dan tehničar (doduše vrlo zelen i neiskusan pa sam više manje ja radio šta treba jer imam neke firewall boxove, wifi APs i dodatni router ) postavili smo novi router, obavili smo proceduru prelaska na VOIP dobio ovog famoznog ZTE ZXDSL 931VII. Zanimljivo je bilo to što nakon što mi je crko Tcomov oficijalni Thomson, nisam trazio novi nego sam od svoj trošak sebi kupio solidni router na koji je bio ubačen DD-WRT koji je radio uredno do zamjene.

Ali junior je bio obavezan traziti bilo kakav router da kao vrati u Tcom kada dodijeljuje novi, tek toliko da znaju oni kojima budu mjenjali router kada budu prelazili na IMS-VOIP. Izvuko sam mu neki brickani TP-Link i dao sa osmjehom

Sve radi uredno i bez problema za sad, ali jedna stvar ne radi, a to je Prikaz broja pozivatelja kada netko zove na telefon. Na analogiji je radio od 2005 godine kada smo trazili HALO C paket kako se tad zvao.

Trazio sam po onom njihovom T-Portalu gdje se moze registrirati i logirati te namještati neke postavke, opcije za to nema.

Kada uletim sa Admin postavkama u Router, Calling Line Identification Presentation (CLIP, Type I and Type II) na oba phone priključka od routera su postavljena na on tj ima kvačicu.

Sada kada netko zove umjesto ispisa broja stoji PRIVATE.

Jel sam li nešto propustio ili treba zvati SKZ?
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 17:00   #666
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Da ne zoveš s mobitela koji ima sakriven broj
Nego imate li vi na ZTE-u povijest primljenih poziva? Na Iskonov Zyxelu imaš i povijest primljenih te brojeve baš u routeru prikazane. Ako nemaš, prvo resetiraj na tvorniče vrijednosti da pokupi postavke s ACS-a pa nazovi T-Com i prijavi im problem ako i dalje nema.
Btw na koju si centralu spojen kada si morao preći na voip?
Mi na Kozali nemamo namjeru preći i svi susjedi imaju splitter.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 17:16   #667
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
jel tko uspio osposobiti quos a da radi ok?
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 17:19   #668
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
A nas su maltertirali da moramo, zvali su svako toliko, a koliko sam vidio i susjedima oko nas u zgradi su radili isto.

Mi smo ti spojeni na centralu Krnjevo, znači vjerovatno dole kod Honda shopa, ima na tvojim mapama

Zvao sam sa više mobitela, i kada zovu izvana isto piše private, iako mi je to isto bila prva pomisao kad sam testirao prve pozive.

E što se tiče tog ACSa, jel to bolje ostavit ili maknut?

Pročitao sam cijelu ovu temu nedavno, i vidio sam da neki na neku metodu izvlače ACS podatke pa sačuvaju , i onda maknu tek toliko da se nađe.


Maknuo bi čisto iz razloga da mi eventualno svako toliko ( mozda na nadogradnji firmware-a sa njihove strane) ne pregazi sve postavke koje sam stavio unutra, tipa port fowarding, jer mi je bitno radi Remote Desktop aplikacija, VPN konekcija i slicno.

Ako bi micao jel ima neki tutorial, kako to ugasiti tj maknuti ali da se sacuvaju pristupni podatci, u slucaju da treba za kasnije?

Što se poziva tiče, ima lista, In/OK i Out/Missed ali kao da ih uopće ne popunjuje, ima jedan out i dva in poziva, od toga out je zapisao, in pozive u polje broja koji je zvano stoji prazno, znači mozes vidjet samo vrijeme.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 17:34   #669
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Onda je neka greška, zovi 0800 9000 i prijavi. Vjerojatno će ti resetirati port i/ili router.
Onemogućavanje nadzora nad routerom (TR069/Remote management ili kako se već zove) je opisan na nekim od prethodnih stranica kao i admin/techpass, provjeri zadnjih 10 stranica. No to ne bi trebao biti problem, ne nadograđuje se fw toliko često a i ostanu ti postavke. Možda bi ti i te postavke ostale spremljene, znam da ACS može povući tvoje sadašnje postavke koje ostanu spremljene pa ti resetiranjem routera opet povlači tvoje prethodne. (ovo radi za wifi ali ne znam da li i za port forw postavke).

A nisam znao da sada i na Krnjevu forsiraju voip. Ne znam za Kozalu općenito no u mojoj okolici niti jednog susjeda nisu zvali i nikoga ne forsiraju na voip prelazak.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 17:54   #670
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Sve će nas prije ili kasnije prisilit na VoIp, govorili smo o tome u drugoj temi,
do te mjere da ćeš ostati bez tel. ako ne pristaneš.

Možda ima razlika kako su složili za pojedini uređaj ali ACS ne pamti "posebne" postavke kao PortForward i sl.
Ekipa je x puta izluđivala i prijavljivala takvo ponašanje, te zbog toga tražila način kako ugasiti TR069 / Remote management.

Obično se može spremiti cijeli konfig uređaja u jednom fajlu, kojeg se po potrebi može naknadno ubaciti nazad (ubaciš ga + reboot i eto te "nazad").
Sad napraviš svoje izmjene (sa ili bez ugašenog remote) i taj konfig isto spremiš.
Na taj način si pripremljen za sve situacije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2015., 18:34   #671
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Da čini se nekako najednostavnije i najlakše za vratiti konfiguraciju ako zatreba

Što bi se reklo od šume nevidiš stablo, uopće nisam išao tim načinom razmišljanja.

Tnx.

Zvat cu SZK da vidim šta će reć.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 18:52   #672
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Onda je neka greška, zovi 0800 9000 i prijavi. Vjerojatno će ti resetirati port i/ili router.
Onemogućavanje nadzora nad routerom (TR069/Remote management ili kako se već zove) je opisan na nekim od prethodnih stranica kao i admin/techpass, provjeri zadnjih 10 stranica. No to ne bi trebao biti problem, ne nadograđuje se fw toliko često a i ostanu ti postavke. Možda bi ti i te postavke ostale spremljene, znam da ACS može povući tvoje sadašnje postavke koje ostanu spremljene pa ti resetiranjem routera opet povlači tvoje prethodne. (ovo radi za wifi ali ne znam da li i za port forw postavke).

A nisam znao da sada i na Krnjevu forsiraju voip. Ne znam za Kozalu općenito no u mojoj okolici niti jednog susjeda nisu zvali i nikoga ne forsiraju na voip prelazak.
Mislim da za wifi radi SAMO ako u onom njihovom web managementu namjestiš neke postavke za wifi pa onda ACS povuče od tamo, inace no go, a za Portfowarding i ostale postavke mislim da se gubi jer nema od kud povuć, čisto sumnjam da oni nekako sačuvaju stari config file pa naprave firmware update i onda vrate stare postavke, tj iščitaju šta je korisnik imao postavljeno.

A onaj web portal je dobra ideja na papiru, u izvedbi katastrofa.

Pol sata igranja sa tim čudom i našao sam masu bugova, od toga negdje 3 istekla certifikata kada pokušavaš ući na neka mjesta, ili kada pokušavaš ubacit onaj njihov mail account koji dobiješ od njih kao free, Thunderbird divlja da certifikati nevaljaju.

E da i nigdje nisam našao kako promjenit od tog emaila password pošto sam ga tek sad odlučio koristit radi nekih njihovih eventualnih dojava i informacija ako takvo što uopće šalju, zadnji put sam taj njihov mail koristio tamo 2005 godine.

Ako netko zna nek baci link, jer nemam živaca plutati po njihovim stranicama prepunih reklama i mobitela.

Lozinka kada se promjeni sa defaultne, radi pa neradi, treba nekoliko puta da se udje. Neka narudžba neke nove usluge ili mijenjanje preko tog čuda imam feeling da uvijek završava odlaskom na šalter u t-centar, a prijavak kvara ili smetnje za pola usluga ne radi.

Neznam kako je drugima, mozda zato jer je telefon i net prijavljen na firmu, pa baratam sa tim kao poslovni korisnik , koji bi njima trebao kao biti neki prioritet

Btw šta im je onaj NetPhone admin sekcija?

Fora za vidjet ispise prometa i račune i neke korisničke upute za njubare, ostalo
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 19:41   #673
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Koji telefon imas?
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 21:23   #674
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Neki vulgaris Panasonic bežični telefon.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 21:33   #675
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Zovi szk i nek ti promjene profil za prikaz, 100% ti je pusteni krivi
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 21:46   #676
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Imaš tamo u voip settings clip protocol za odabrati kada se sa admin userom ulogiraš, pa odaberi neki drugi dok ne proradi.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 22:05   #677
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Evo našao nešto pod Application-VOIP-Advanced

Clip Mode ima FSK I DTMF

Prebacio sam FSK na DTMF, sad ne piše private kad netko zove nego, ne piše ništa

Ništa sutra zovem SZK Antu, Mariju, ili Ivana koji mi se već pseudonim javi, pa ćemo popričat malo.

Hvala svima na savjetima.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 22:06   #678
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Szk ti radi 24/7
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2015., 22:20   #679
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Sve radi uredno i bez problema za sad, ali jedna stvar ne radi, a to je Prikaz broja pozivatelja kada netko zove na telefon. Na analogiji je radio od 2005 godine kada smo trazili HALO C paket kako se tad zvao.

Trazio sam po onom njihovom T-Portalu gdje se moze registrirati i logirati te namještati neke postavke, opcije za to nema.

Kada uletim sa Admin postavkama u Router, Calling Line Identification Presentation (CLIP, Type I and Type II) na oba phone priključka od routera su postavljena na on tj ima kvačicu.

Sada kada netko zove umjesto ispisa broja stoji PRIVATE.

Jel sam li nešto propustio ili treba zvati SKZ?
Zovi SZK, i meni je tako bilo i riješili su mi
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2015., 09:14   #680
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
kad "oni" odluče da te prebacuju na VOIP ti tu nemoš ništa...samo dođu, promjene ruter (ako treba) maknu spliter i moš se slikat....

ali imam drugo pitanje - s obzirom da treba poduže vrijeme da mi mob/tab očitaju Minim server u kompu, dobio sam info da u ZTEju isključim opciju IGMP Snooping ali je kod mene nema, možda zbog t-kom FWa...

ima netko da može razjasnit situaciju? jel to opet pošteni njemac srezo 90% opcija da bi lifrao svoju velikodušnu pretplatu?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 09:55   #681
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Maknu splitter? Ja za ne falit imam 2 splittera u stanu...
  Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 10:27   #682
Moon & Sun
Registered User
Moj komp
 
Moon & Sun's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Molim vas ako mi netko može pomoći kako se na ovom uređaju sakrije mrežni SSID (da ne bude vidljivo u susjedstvu)?
Moon & Sun je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 12:02   #683
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Jesi li uopće pogledao koje opcije imaš u Wlan odnosno Wlan - SSID postavkama ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 14:20   #684
Moon & Sun
Registered User
Moj komp
 
Moon & Sun's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
To mene pitaš?
Moon & Sun je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 14:32   #685
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,061
Mene sigurno ne
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 14:58   #686
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
mene je pitao! da, pogledao sam i našao sam. Hvala!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:35   #687
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
da li može mala pomoć kako ograničiti promet po useru na ovom routeru.
Turisti mi uništavaju bandwidth..
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2015., 23:37   #688
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Dado1977 Pregled postova
da li može mala pomoć kako ograničiti promet po useru na ovom routeru.
Turisti mi uništavaju bandwidth..
Nikako. Qos ne radi na njemu uopce
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 00:16   #689
Dado1977
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: rijeka
Postovi: 116
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nikako. Qos ne radi na njemu uopce
što onda uzeti neki drugi router i spojiti ga sa njim?
Dado1977 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2015., 00:31   #690
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Dado1977 Pregled postova
što onda uzeti neki drugi router i spojiti ga sa njim?
Neki tplink sa dobrim qos, da
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na