Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2011., 12:57   #31
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
stoji, klimavo doduše, ali ako se tako nešto dogodi - mijenjam branšu Čujem da se traže berači maslina

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 01.12.2011. u 13:17. Razlog: spamerčina...
bahrija30 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:15   #32
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
OT: Pa zašto ne masline. Imamo ovdje iskustva sa vodenim hlađenjem. Samo treba srediti "navodnjavanje", odnosno naći negdje izvorček vode i da vidiš kako će ići masline i kad je najveća suša :P
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2011., 13:46   #33
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,542
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Mislim da bi ga upravo software spriječio da u potpunosti odbaci x86, osim ako ne misle istodobno izbaciti i worksation software napravljen za novu ISA. Mogli bi se jedino dogoditi da x86 postane jako malo tržište u workstation svijetu dok se software ne sredi, a cijene procesora paprene bez nekog napretka između novih generacija (ne isplati se trošiti lovu na R&D kada nemaš konkurencije).
Imas krivu kauzalnost jer softver postoji zbog hardvera.

Jasno da Intel nece reci da prestaje raditi x86 od sutra pa kud koji mili moji, ali jenjavanjem konkurencije takva tranzicija bi se mogla dogoditi, gdje ce u nekom trenu x86 samo otpasti a novi ISA, u vlasnistvu Intela, ostati.

Sada dolaze u obzir razno razni anti-trustovi i slicne djidje, no sve to vodi do samo jednog - jos vise love za Intel, kako god okrenes.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne znam. Mene u neku ruku "malo" podsjeća ova priča na PIV (samo kaj je sada situacija za red veličine složenija). Izdaš PIV (Bulldozer...) i vidiš naspram konkurencije (ne toliko očito kao sada) da ćeš popušiti, ali jebga. Uložio si dosta pa moraš izdurati to sljedećih par godina. Okreneš se mobilnoj platformi sa Pentium M-om (Brazos...) i šibaš dalje. Još sada dolazi smanjenje proizvodnog što će dati AMD-u negdje u Q3, Q4 2012 jako lijep zalet na mobilnoj.
Konkretan slucaj podsjeca, ali predodzba ti je kriva na holistickom nivou - Intel ima jos itekako puno bransi gdje mlati pare (non-x86 procesori, cjelovita rjesenja, GPU, konkretno, u to vrijeme jos i vise nego sada - a i sada imaju preko 50% market sharea, a za ostalo se bore AMD/ATI i nVidia).

S druge strane, ADM se koprca jedino jos zbog ATI-ja, napustili su i proizvodnju flash memorija, tako da im je CPU + tudji GPU jedino sto imaju.

Izleti u mobilne vode su super, ali niti imaju nekog pretjeranog iskustva, niti bas mogu pomrsiti racune ARM-u koji drzi gotovo cjelokupno trziste embeded RISC-a. Ulazak u bilo koje trziste zathjeva godine (usudio bih se cak reci i desetljece) planiranja, i ipak je malo teze od prosjecne forumaske ideje tipa "ajmo sada odjebati x86 i preci na mobilno, to je sada in, votka i đin...".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:54   #34
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
@ ludi duka
Nisi shvatio što želih reći , ali neka je , svako mišljenje je OK

Želio sam reći da je vreme da se snaga procesora ili GPU , nemora stalno podizati s novim proizvodima, več da se onda platforma učini mnogo jačom, da sabirnice jednostavno i lako nadograđuju..., o mobilnome neču jer meni je osim GPS-a i par boljih programa idiotarija igrati COD na bilo kojem prenosnom telefonu, ili ploči ili kako če se sve unuduće zvati...

Dakle mislim da nije ujedinjenje zakon uza budučnost, več treba poraditi na mogučnostima da se lako nadograđuje sistem !

Zadnje izmijenjeno od: Brzi Picek. 01.12.2011. u 14:02.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 13:54   #35
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Bubba

Pod izlet u mobilne vode sam mislio ulaz na tržište tableta i ostalih djidja midja, ali u vidu najjobičnijeg x86 proca. Već ima naznaka da bi se na android relativno (jako relativno) bezbolno mogao nakačiti sa time, a dolaskom windows 8 bi cijela stvar mogla biti "ekspresna". Pogotovo kaj nakon odgode sljedećih mobile APU-a se debelo približavaju Windows 8 datumima. (što naravno ne isključuje fail Windoza 8 skupa sa AMD-om ) hehe
  Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 14:26   #36
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Imam osjećaj da je to namjerno pušteno da se ljudi sažale i počnu kupovati AMD_ove stvari.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 14:57   #37
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Možda VIA bude dark horse?
Iako VIA-in Nano nije uopće loš procesor koliko mi se čini, čak dapače
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 16:54   #38
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
snip/
to je sada in, votka i đin...".
Bubba, pa kaj to slusas?


uglavnom sto se ontopic tice, nekak mi se cini da su se malo zaleteli s tom izjavom jer su i sami skuzili da je bager blagoreceno smece
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2011., 17:40   #39
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 474
kao i sve iz €U , papirnati stručnjaci , veze, sve što je nevaljalo u zdravom čistom kapitalizmu ovdje je izvrnuto !

Inače pobjednik zana da monopol dobiva "po pički" , dakle ni Intel nije glup da dobije PP..., dakle ajmo razmišljati logično... Intel se dogovori s AMD , ja idem DOWN !!!, i svi ljepo po tom dogovoru žive sretni i zadovoljni, a naši IT "vudui" pišu hvalospjeve o toj sreći ili ti nesreći jednog ili durgoga ?

Zadnje izmijenjeno od: tor. 04.02.2012. u 09:41.
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na