Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2019., 10:53   #1651
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993




Radi se o Power Mac G4 Quicksilver, jedan od posljednjih trzajeva Apple-ove superiornosti u PC svijetu. 867MHz (trenutno), 1.5Gb RAM, 120gb Maxtor, Gefore2 MX, Mac OS Tiger.
Moram naglasiti da mi je stvarno bil gust renovirati i popraviti ovaj stroj unatoc prilicno limitiranom vremenu.

Moral sam limitirati vrijeme popravka i ciscenja na 8h, te eventualne SW zahvate na 4h. Posto Tiger radi savrseno, odustal sam od Leoparda i imam jos nesto vremena za odraditi powermod, OCmod i migraciju OS-a na CF card. (sto me vraca u skolske dane, cijedjenje durona/athlona/celera i nesto malo macova oko carobnih 1000MHz )

Par slika zahvata i iznutrica (ne volim prekidati posao radi slika, pa ih nema puno):


Nije bil ociscen nikad, a mucilo ga je paljenje na hladno. Zanimljivo je da nakon ~15god uporabe originalni ventilatori nisu prozujali, bez ciscenja i podmazivanja.

Bilo bi krasno kad bi netko imal AirPort card i/ili PCI USB karticu s NEC chipsetom za baciti.



-->
Dokopal sam se jedne zvijeri doduse "bolesne" i od nedavno punoljetne, pa da podijelim radost

Gerijatriji i rijetkim entuzijastijama je dovoljna samo ova slika da znaju o cemu se radi:


Kratak info i worklog:




Radi se o Power Mac G4 Quicksilver, jedan od posljednjih trzajeva Apple-ove superiornosti u PC svijetu. 867MHz (trenutno), 1.5Gb RAM, 120gb Maxtor, Gefore2 MX, Mac OS Tiger.
Moram naglasiti da mi je stvarno bil gust renovirati i popraviti ovaj stroj unatoc prilicno limitiranom vremenu.

Moral sam limitirati vrijeme popravka i ciscenja na 8h, te eventualne SW zahvate na 4h. Posto Tiger radi savrseno, odustal sam od Leoparda i imam jos nesto vremena za odraditi powermod, OCmod i migraciju OS-a na CF card. (sto me vraca u skolske dane, cijedjenje durona/athlona/celera i nesto malo macova oko carobnih 1000MHz )

Par slika zahvata i iznutrica (ne volim prekidati posao radi slika, pa ih nema puno):


Nije bil ociscen nikad, a mucilo ga je paljenje na hladno. Zanimljivo je da nakon ~15god uporabe originalni ventilatori nisu prozujali, bez ciscenja i podmazivanja.

Bilo bi krasno kad bi netko imal AirPort card i/ili PCI USB karticu s NEC chipsetom za baciti.



Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 20:32   #1652
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Malo off-topic, ali bih želio iskoristiti trenutak i staviti link na temu o Starim Časopisima, i arhiv(e) Hacker-a ... kako samih časopisa, tako i Hack CD-ova.
  Reply With Quote
Staro 18.10.2019., 22:32   #1653
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Dokopal sam se jedne zvijeri doduse "bolesne" i od nedavno punoljetne, pa da podijelim radost
Vidim da je moj dobio društvo

bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2019., 11:08   #1654
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Dokopal sam se jedne zvijeri doduse "bolesne" i od nedavno punoljetne, pa da podijelim radost

Gerijatriji i rijetkim entuzijastijama je dovoljna samo ova slika da znaju o cemu se radi:

hehehe, NEC USB cuvam ko oko u glavi...


a mislim da bi ti dobro dosla jedna PCI-X 133 MHZ RAID kartica i 2x 10k rpm diska za OS


moram malo pregledat pa se javim...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:26   #1655
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Osposobio (još) jednu Slot-1 matičnu... Sa legendarnom 440BX platformom nikad dosadno, zabava je zagarantirana!
  Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:42   #1656
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Nikad više zabave kao nekad s PC-CHIPSom
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:43   #1657
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Osposobio (još) jednu Slot-1 matičnu... Sa legendarnom 440BX platformom nikad dosadno, zabava je zagarantirana!
Ista moja
Imam i ja jedan PC single board na isa slotu.
Pentium 166 mhz
16MB EDO ram
frezer je online   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 15:33   #1658
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Kad smo već kod ALI Chipset-a i PC-Chips ploča, baš sam testirao jednu jučer, pokušavao je osposobiti za rad, ali nažalost uzalud Nemam sreće sa PC-Chips modelima, a (sudeći po onome što su napisali, na drugom forumu) rekao bih da ni drugi nisu bolje prolazili...

S druge strane, FIC ploče su OK. Pogotovo gore-navedena, VB-601. Imam ih sad već 3 komada, od kojih je jedna u Voodoo2 SLI mašini Očito da su sklone dramatiziranju, jer sam i drugu VB-601 dobio kao neispravnu, vlasnik je tvrdio da je gotova, ali nakon igranja sa RAM pločicama i resetiranja BIOSa, najnormalnije je POST-ala

Edit
Evo još jedne fotke iz osobne arhive, ovaj put QDI ploča

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 24.10.2019. u 23:56.
  Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 09:47   #1659
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Samo mala obavijest za 3dfx kolekcionare...

Stavio sam oglas na Tržnicu, prodajem dvije 3dfx Voodoo3 (2000 & 3500) po cijeni od 500kn ili više, a detalje možete vidjeti u samom oglasu.
Ne mogu vidjet tržnicu (ne znam dal postoji neki limit po postovima ili kako) pa da pitam ovdje je li slučajno koja od te dvije PCI?
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2019., 14:47   #1660
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tun3 Pregled postova
Ne mogu vidjet tržnicu (ne znam dal postoji neki limit po postovima ili kako) pa da pitam ovdje je li slučajno koja od te dvije PCI?
Moraš biti "Premium" član da bi vidio tržnicu - pošalji poruku moderatoru ili administratoru da te unaprijedi. Ako si zadovoljio sve zahtjeve za pristup tržnici, ne bi trebalo biti nikakvih problema.

I ne, nažalost obje Voodooice su AGP.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 03:52   #1661
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Uvijek sam bio "desktop" tip ... nisam nikad imao, ni koristio laptope. U stvari, dugi niz godina sam imao određene predrasude prema njima, jer sam ih smatrao portabilnom (i slabijom) verzijom "pravog" kompjutora, onog od 10-ak kila, sa full-size ATX matičnom i hrpom kartica/CD DVD pogona.

Nažalost, moram priznati da sam kroz zadnjih nekoliko dana tu teoriju i službeno potvrdio. Kolega @De5tr0yer je bio toliko ljubazan da mi je donirao jedan stariji MSI laptop, u gotovo pa savršenom stanju. Windows XP Home (SP2) i par softverskih preinaka kasnije, i preuređen je u pravu retro gaming platformu za "u pokretu"


Iako sve tehnički radi u prihvatljivim granicama, očito je da se mobilni CPU muči sa igrama, pa čak i onima koje su znatno starije od samog kompa. Ali sve u svemu radi OK, i moram priznati da je ovo bilo zanimljivo (i zabavno iskustvo) ... pogotovo za nekog poput mene, tko nije sklon mobilnom dizajnu
  Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 19:46   #1662
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Javljam se ovdje kao padobranac ali tema najbolje odgovara

Ima li tko operativnu / ispravnu mobo + cpu + ram sa ISA slotom ?
1 ili 2 zadnja slota stara ISA, poželjno kakva 486 - ica sa 256 - 512 MB, neki IDE hdd bi dobro došao.
Kvaka22 je u ISA slotu zbog specifične namjene tj. kartice
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 20:04   #1663
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
imam jednu p2b asus, ako odgovara samo sutra provjerim jel radi jer je nisam dugo koristio.... ak ti odgovara provjerim pa pošaljem... meni ne treba
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 20:17   #1664
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Uvijek sam bio "desktop" tip ... nisam nikad imao, ni koristio laptope. U stvari, dugi niz godina sam imao određene predrasude prema njima, jer sam ih smatrao portabilnom (i slabijom) verzijom "pravog" kompjutora, onog od 10-ak kila, sa full-size ATX matičnom i hrpom kartica/CD DVD pogona.

Nažalost, moram priznati da sam kroz zadnjih nekoliko dana tu teoriju i službeno potvrdio. Kolega @De5tr0yer je bio toliko ljubazan da mi je donirao jedan stariji MSI laptop, u gotovo pa savršenom stanju. Windows XP Home (SP2) i par softverskih preinaka kasnije, i preuređen je u pravu retro gaming platformu za "u pokretu"

Iako sve tehnički radi u prihvatljivim granicama, očito je da se mobilni CPU muči sa igrama, pa čak i onima koje su znatno starije od samog kompa. Ali sve u svemu radi OK, i moram priznati da je ovo bilo zanimljivo (i zabavno iskustvo) ... pogotovo za nekog poput mene, tko nije sklon mobilnom dizajnu
Nažalost vjerojatno 99.9% starih laptopa s grafičkim karticama je umrlo jer su uglavnom bili plastični šrot koji se pregrijavao, a još k tome ih se silovalo na svakakve načine i nije ih se pazilo kako treba. Najgora kombinacija kako god okreneš

Da se naći ispravnih poslovnih laptopa za vrtiti stare stvari, ali dosta živih laptopa nema 4:3 omjer ekrana i muka je s driverima. Često imaju neki svoj vendor ID koji nije kompatibilan, pa moraš skidati drivere sa recimo HPa jer neće primiti nVIDIA driver ili ćeš hakirati .INF file da prihvati generički driver, ali tu opet zna biti problema zbog nekih specifičnosti....

Stoga, čuvaj ovoga i uživaj!
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 20:19   #1665
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
@duggi
Ako se ne nađe nešto "zere" novija mogla bi odgovarati,
kad već tražim radije bi 486 / Pentium 4 u 478 slotu + navedeno
Origigi je bila neka Abitica sa nekim celerom u Slot1
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 20:50   #1666
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Nabavio sam prastari cd-rom, pa sam isprobao kako funkcionira kao cd-player. Hm, kao da zvuci bolje nego mbo zvucna, iako malo krci podesavanje glasnoce.
Ajmeee, svaka čast! Imao sam jednog takvog koji mi je služio kao CD player

Tko se sjeća, stari CD-ROMovi su iza pored IDE konektora imali analogni linijski stereo izlaz. Na to se spajao onaj plosnati konektor s tri pina na zvučnu karticu. Neki su imali i SPDIF s dva pina koji se mogao spojiti na digitalni coax. Na jedan takav kabel sam nalemio chincheve i spojio u Technics receiver

CD-ROM je naprijed imao gumbe play/skip i stop. Taman da radi bez kompa i svira Struju je dobivao iz starog AT napajanja
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 20:59   #1667
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Nažalost vjerojatno 99.9% starih laptopa s grafičkim karticama je umrlo jer su uglavnom bili plastični šrot koji se pregrijavao, a još k tome ih se silovalo na svakakve načine i nije ih se pazilo kako treba. Najgora kombinacija kako god okreneš

Da se naći ispravnih poslovnih laptopa za vrtiti stare stvari, ali dosta živih laptopa nema 4:3 omjer ekrana i muka je s driverima. Često imaju neki svoj vendor ID koji nije kompatibilan, pa moraš skidati drivere sa recimo HPa jer neće primiti nVIDIA driver ili ćeš hakirati .INF file da prihvati generički driver, ali tu opet zna biti problema zbog nekih specifičnosti....

Stoga, čuvaj ovoga i uživaj!
Danas sam baš igrao blesavu i "jednostavnu" igricu Santa Clause in trouble, iz negdje 2002, 2003. godine i odjednom se zblesirao i bacio artefakte preko cijelog ekrana. Najvjerojatnije se pregrijao, jer kad sam ga opet upalio sve je radilo OK. A i da budem iskren, bilo je tu i tone drugih problema (uglavnom sa driverima, i to za grafiku) tako da se apsolutno slažem. Ali bilo kako bilo, ovo se pokazalo kao zanimljiv i zabavan eksperiment. Kažem, nemam nikakvog iskustva sa mobilnim kompovima, tako da sam želio isprobati i vidjeti što sam propustio

Ali sad kad sam to rekao, nemam se baš namjere igrati na tom laptopu. Upravo ovo što si napisao, želim da ostane takav kakav je, i da ne zakuha zbog neke gluposti. Možda baš ako budem negdje išao (i budem želio slobodan pristup "nostalgiji?"), ali za druge potrebe moj RetroMaster 2500 (iz profila, vidi detalje) je i više nego dorastao retro potrebama

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@duggi
Ako se ne nađe nešto "zere" novija mogla bi odgovarati,
kad već tražim radije bi 486 / Pentium 4 u 478 slotu + navedeno
Origigi je bila neka Abitica sa nekim celerom u Slot1
Imaj ovo na umu - ako budeš išao sa 4x86 garniturom, onda ti bude bilo potrebno i pripadajuće AT kućište (koja su izuzetno rijetka u današnje vrijeme), a da o napajanjima za ista ni ne pričam... Stoga, osim ako već nemaš AT opremu kod sebe, bilo bi ti daleko jednostavnije sastaviti ATX mašinu, koju možeš frknuti u bilo koje kućište i koristiti bilo kakvo napajanje.

@Medo
Imam više komada tih CD-ROM pogona u svojim retro mašinama Zabavna stvar, pogotovo jer si mogao slušati glazbu čak i kad je mašina bila u stand-by modu. A audio kabel kojeg si spomenuo je bio apsolutni must-have za sve mašine, sve do Windows-a Millennium (kad su riješili audio vezu kroz podatkovno, IDE sučelje). Stoga ako si recimo imao igru tipa Half-Life, Unreal ili slično na Windowsima 95 ili 98, i nije ti svirala glazba u igri, najvjerojatnije je bilo upravo do kabela.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 28.10.2019. u 21:05.
  Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 00:11   #1668
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
@Trekkie4
Kućište nije problem, "origigi" je Fujitsu Senic 300 (pazi bez P) / eB:
https://www.ebay.com/itm/Fujitsu-Sie...-/171784369778
https://s1368.photobucket.com/user/r...0%20Mhz?page=1
gore sam napisao samo je ovdje originakno Abit_vt6x4 mobo + neki celer na Slot1,
ide unutra bez problema ATX mobo, napred je taster sa led za paliti + još 2 ledice ...
Sve bi pasalo, jedino je origigi napajanje nešto slično ovom:
https://sierra-indigo.com/fujitsu-si...c-aa21850-psu/
https://robot.sklep.pl/fujitsu-sceni...0w-p-1997.html
većih dimenzija, ima 20-pinski za mobo.
Uz malo diy kovačije stane aktualno ATX napajanje.

U ovom slučaju ipak nije primarna restauracija originala nego da se osposobi, po mogućnosti pinku osuvremeni,
ISA kartica upravlja "opremom",
da je tiho i da rock stabilno radi (ako treba xy sati dnevno).

SW strana priče je jednako "luda", diže se Dos (zaboravio koji) a iz njega se starta Linux sa programom
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 00:28   #1669
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Trekkie4
Kućište nije problem, "origigi" je Fujitsu Senic 300 (pazi bez P) / eB:
https://www.ebay.com/itm/Fujitsu-Sie...-/171784369778
https://s1368.photobucket.com/user/r...0%20Mhz?page=1
gore sam napisao samo je ovdje originakno Abit_vt6x4 mobo + neki celer na Slot1,
ide unutra bez problema ATX mobo, napred je taster sa led za paliti + još 2 ledice ...
Sve bi pasalo, jedino je origigi napajanje nešto slično ovom:
https://sierra-indigo.com/fujitsu-si...c-aa21850-psu/
https://robot.sklep.pl/fujitsu-sceni...0w-p-1997.html
većih dimenzija, ima 20-pinski za mobo.
Uz malo diy kovačije stane aktualno ATX napajanje.

U ovom slučaju ipak nije primarna restauracija originala nego da se osposobi, po mogućnosti pinku osuvremeni,
ISA kartica upravlja "opremom",
da je tiho i da rock stabilno radi (ako treba xy sati dnevno).

SW strana priče je jednako "luda", diže se Dos (zaboravio koji) a iz njega se starta Linux sa programom
Ma ne, krivo si me shvatio. Govorio sam o 4x86 mašinama, koja nisu ATX već koriste stariji "AT" standard. Ovaj Fujitsu Scenic kojeg si mi poslao je ATX, znači trebao bi nabaviti ne samo 4x86 matičnu i procesor, već i pripadajuću kantu, napajanje, i sve što ide u "paketu"
  Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 00:36   #1670
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Da, je ATX samo je napajanje custom formata iz tko zna kojeg razloga.
Zato rekoh ranije, "traži se" ATX, Pentium 4 (Socket 478) mobo + cpu, 256 - 512 MB ram, 1 - 2 ISA slota.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 12:37   #1671
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Jebga, ja se rješio svega takvoga već tak da ISA garniture nemam viška osim funkcionalnih kompleta. Baci oko na hr.comp.retro guglj grupu pa se možda tamo neko javi.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 18:44   #1672
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Post

Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
@Medo
Imam više komada tih CD-ROM pogona u svojim retro mašinama Zabavna stvar, pogotovo jer si mogao slušati glazbu čak i kad je mašina bila u stand-by modu. A audio kabel kojeg si spomenuo je bio apsolutni must-have za sve mašine, sve do Windows-a Millennium (kad su riješili audio vezu kroz podatkovno, IDE sučelje). Stoga ako si recimo imao igru tipa Half-Life, Unreal ili slično na Windowsima 95 ili 98, i nije ti svirala glazba u igri, najvjerojatnije je bilo upravo do kabela.
Hehe, Alien vs. Predator je također imao audio CD koji se umetao za ziku u igri. Kad smo već kod audia na retro kantama, malo tko zna za CDFS.VXD driver

Kad na Win98(SE) ubaciš audio CD u Windows Exploreru vidiš .cda shortcute na tom CDu. Svaki od tih shortcuta pokreće audio track koji zatim analogno svira, a CD Player aplikacija kontrolira reprodukciju.

To sad dolazi u igru cdfs.vxd! Skineš ga, pregaziš stari cdfs.vxd sa novim i rebootaš komp. Nakon toga, kad otvoriš audio CD u Windows Exploreru više nema .cda shortcuta nego .WAV fileovi Da da, možeš direktno ripati audio CD iz Windows Explorera u WAV bez dodatnog softwarea u Win95 ili Win98 Ili direktno digitalno slušaš u nekom media playeru umjesto analogno preko zvučne kartice
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 20:16   #1673
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Hehe, Alien vs. Predator je također imao audio CD koji se umetao za ziku u igri. Kad smo već kod audia na retro kantama, malo tko zna za CDFS.VXD driver

Kad na Win98(SE) ubaciš audio CD u Windows Exploreru vidiš .cda shortcute na tom CDu. Svaki od tih shortcuta pokreće audio track koji zatim analogno svira, a CD Player aplikacija kontrolira reprodukciju.

To sad dolazi u igru cdfs.vxd! Skineš ga, pregaziš stari cdfs.vxd sa novim i rebootaš komp. Nakon toga, kad otvoriš audio CD u Windows Exploreru više nema .cda shortcuta nego .WAV fileovi Da da, možeš direktno ripati audio CD iz Windows Explorera u WAV bez dodatnog softwarea u Win95 ili Win98 Ili direktno digitalno slušaš u nekom media playeru umjesto analogno preko zvučne kartice
Priznajem - prva vijest! Znam naravno za CDA format (uostalom, tko nije pokušao kopirati glazbu samo po principu copy/paste u ono vrijeme?), ali ovo za modificirani cdfs.vxd nisam znao. Eh, da sam to imao negdje 1998, 1999. godine gdje bi mi kraj bio?
  Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 20:36   #1674
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
...
Zato rekoh ranije, "traži se" ATX, Pentium 4 (Socket 478) mobo + cpu, 256 - 512 MB ram, 1 - 2 ISA slota.
Pogledam ti za par dana (kad ozdravim) kakav je zadnji slot na matičnoj koja je u HP d530 stroju. Koliko se sjećam crne je boje pa možda je ISA (PCI su bijeli, AGP smeđi)... ako ima, dogovorimo se kako da ti dostavim u ST.

PS. Mislim da ti je gore P4 2.4 GHz Nortwood, 4 GB RAM-a, a za ostatak komponenti se ne sjećam, ali komp je kompletan i ispravan.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 00:00   #1675
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Ajd baci oko, ima "nešto crno" na kraju ali mi se čini da to nije ISA slot ili ako ima onda je polegnut (bar po slikama sa weba)
Samo mi se čini da neće biti sreće ... po ostalo bi bio avion
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2019., 00:32   #1676
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Bacim oko, vjerojatno ne prije vikenda, ali javim čim vidim kaj je u kompu.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2019., 20:05   #1677
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Malo me pritegnule obaveze pa odgovaram i updejtam sa zakasnjenjem.

@bertone
Kuciste tvog G4 je naizgled u top stanju, nema nikakva ostecenja? Iznutra je jako cudan: cooler sa starije verzije i okrenut bocno, moddana grafa + aftermarket cooler i kakav je to connector na cooleru cpu-a?

@riceburner
Mislim da ce dobiti IDE-CF adapter i CF 8gb kao boot disk. Onda je to SSD mod ^^
Ne planiram aktivno koristiti taj komp, tak da ne znam kolko smisla ima dizati storage i razinu buke...
A ak ce ti ovaj NEC slucajno smetati, slobodno javi (nemam di usb stick piknut)


CPU board je uspjesno moddan po receptu s linka. Dignut je samo mnozitelj, nije bilo potrebe za power modom, mada jos imam volje da prelemim sve relevantne otpornike na DIP prekidace pa da bude tutto completo.
Ljencina prije operacije.
Senna sada.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2019., 22:56   #1678
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Kopao sam malo po Hackerovim CDovima, tražio nešto sasvim deseto i pronašao ovo... MALOPRODAJNI CIJENIK CD PROGRAMA 1/99 (ZOLA D.O.O.)


Znam da je bilo govora o cijenama, netko je već stavio i cjenik informatičkih komponenata iz onog vremena, ali mislim da nismo imali ovaj, kao ni cijene starog softvera. Stoga, uživajte!
  Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 17:17   #1679
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Nikky, danas stigao (napokon) otići kod svojih pa evo par fotki jer nemam pojma koji je to utor... no vjerujem da će netko od staraca znati




PS. Je, je... znam da je zmazano, ali taj komp je stajao do danas valjda 5+ godina pa je bio dom mnogim bićima
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 17:39   #1680
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,562
Ovo prije liči na neki property nego na ISA slot, još su ga i zavrnili za 90
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na