Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2019., 10:56   #1141
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Provlacenje struje po podu u stanu? - ima li tko kakvu pametnu ili da je mozda radio? Nasao sam jedino da se koriste neke PNT cijevi za takve akcije.

Znaci sve sto se tice poda ide van (koliko mogu) a to je trenutno stari parket,iverica i jos par cm necega ispod te iverice.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ne pnt cijevi nego negorive Cs cijevi, ali one za veča naprezanja.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 18:42   #1142
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Provlacenje struje po podu u stanu? - ima li tko kakvu pametnu ili da je mozda radio? Nasao sam jedino da se koriste neke PNT cijevi za takve akcije.

Znaci sve sto se tice poda ide van (koliko mogu) a to je trenutno stari parket,iverica i jos par cm necega ispod te iverice.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Mogu ići cijevi, a mogu i bez njih, ako je glazura u pitanju koju izrežeš fleksericom.
Ja sam u zadnjem stanu sve radio tako, struja i mreža su provučeni na taj način, samo je rezanje glazure jako prljav posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2019., 23:09   #1143
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mogu ići cijevi, a mogu i bez njih, ako je glazura u pitanju koju izrežeš fleksericom.

Ja sam u zadnjem stanu sve radio tako, struja i mreža su provučeni na taj način, samo je rezanje glazure jako prljav posao.
Glazure nema glazura jos ide gore na te cijevi. A prije toga jos nesto sto ide za izolaciju i to pored i oko tih cijevi sto bi se postavljale

U svakom slucaju hvala svima na prijedlozima i ako ih ima jos - slobodno nabacite

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 21:31   #1144
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Ima li tko kakvu preporuku za firmu koja se bavi prodajom i montažom ulaznih i/ili protuprovalnih vrata za stan, u Zagrebu, spremni potrositi do 1000 eura uključujući njihovu montažu.

Dali ce to biti neka protuprovalna ili malo jaca klasicna s dobrom bravom, ne znam iskreno, ovisi o njihovoj ponudi, jer koliko sam istrazio, za kvalitetna protuprovalna vrata treba barem cca 1500€..
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 21:52   #1145
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor tux-scooby Pregled postova
Glazure nema glazura jos ide gore na te cijevi. A prije toga jos nesto sto ide za izolaciju i to pored i oko tih cijevi sto bi se postavljale
Za zice od struje je zdravije i bolje radi grijanja istih da idu diretno u glazuru kao bi se eventualna toplina dispacirala ili od najveceg
moguceg potrosaca ili najvece moguce potrosnje po pojedinom vodu dodas bar 20% vecu kvadraturu zice nego sto treba biti po izracunu/standardu.

Pod nije zid koji se cas posla oštema i uredi... jer problema uvjek moze biti, pogotovo ako stavis kvadraturu zica na knap.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 08:44   #1146
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Za zice od struje je zdravije i bolje radi grijanja istih da idu diretno u glazuru kao bi se eventualna toplina dispacirala ili od najveceg moguceg potrosaca ili najvece moguce potrosnje po pojedinom vodu dodas bar 20% vecu kvadraturu zice nego sto treba biti po izracunu/standardu.

Pod nije zid koji se cas posla oštema i uredi... jer problema uvjek moze biti, pogotovo ako stavis kvadraturu zica na knap.
Ovo mi je drago za cuti jer sam maletene svuda u racunicu ubacio isto (+20% ako ne i vise) i sto se toga tice to ce biti totalni overkill ali neka, sigurnije cu i ja spavati.

Ovih dana ide pod van pa cemo vidjeti sto me ispod ceka
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:31   #1147
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
O kojih vi 20% pricate? Zna se koja zica ide gdje i na koje osigurace (1.5mm² za rasvjetu i 10A, te 2.5mm² i 16A za trosila) pa me cisto zanima kako ste vi to "pojacali za 20%"-sto bi znacilo da ste stavili zicu od 3.0mm²?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 09:56   #1148
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
To sve stoji ali ne sjecam se kada sam zadnji put vidio da je to bas sve tako napravljeno...
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:11   #1149
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
A gdje si gledao?
  Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:40   #1150
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
O kojih vi 20% pricate? Zna se koja zica ide gdje i na koje osigurace (1.5mm² za rasvjetu i 10A, te 2.5mm² i 16A za trosila) pa me cisto zanima kako ste vi to "pojacali za 20%"-sto bi znacilo da ste stavili zicu od 3.0mm²?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Ovo i mene zanima, šta naručili bi ljudi aftermarket žice sa 20% većim presjekom
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 10:45   #1151
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ako se ima jače trošilo stavi se strujni krug samo za njega i to sa kvadraturom žice ovisno o snazi trošila.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2019., 13:16   #1152
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Citiraj: