Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2009., 19:31   #1
bubi123
Premium
 
bubi123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
MBO Gigabyte GA-M56S-S3 i problem s BIOS-om

usao sam u bios i promjenio "boot device". U trenutku kad sam stisnuo "save and exit" u biosu gurnuo sam zureci se u dvd romu cd sa "memtestom". Nakon tog mbo je mrtva! probao sam ocistit cmos, ali ne pomaze, sad dok ovo pisem baterija je jos vani, pa cemo vidjeti! Jel ima kakve pomoci ili je mbo crkla?
bubi123 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2009., 21:38   #2
UNDERTAKER9
UNDERTAKER
Moj komp
 
UNDERTAKER9's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Šibenik
Postovi: 42
gotova je bios je izbrisan možeš samo zamijeniti bios čip ako je moguće, novi bios ne možeš staviti ako nema staroga
UNDERTAKER9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2009., 07:55   #3
bubi123
Premium
 
bubi123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor UNDERTAKER9 Pregled postova
gotova je bios je izbrisan možeš samo zamijeniti bios čip ako je moguće, novi bios ne možeš staviti ako nema staroga

u razgovoru s nekim prijateljima koji su poprilicno dobri po pitanju racunala, jedan je radio dosta dugo u servisu, rekli su da cd-rom nebi trebao utjecati na to!
Zaboravio sam napomenuti! Kanta je sastavljena prije mjesec dana i napajanje koje sam stavio je je Codegen 500W za manje od 200kn! To napajanje nema ni on-off prekidac! Konfa je slozena s starom maticnom, koja je pocela divljati, prikazivati plave ekrane, a kasnije nisam mogao uopce uci u bios! Kako se radilo o low end mbo marke Asrock, odlucio sam se zamjeniti mbo! I onda se desilo ovo sto je! Da li moze zbog napajanja dolaziti do takvih problema! Kako kanta nema buzzer, danas cu nabaviti neki buzzer, pa cu vidjeti sto ploca kaze!
bubi123 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2009., 10:36   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
na istoj se meni jednom skrsio BIOS sam od sebe (nije cak ni OCana ploca bila, sve na defaultu). No srecom nije do kraja a na C particiji je stajao jos neki bios ostao od flashanja prije par mjeseci (da, ne drzim diskove urednima...sta sad ) tako da se onaj automatski recovery ukljucio i skrpao ga.
Prijetelji su ti dobro rekli (iako rad u servisu ne cini nista dobro za reputaciju ) i zatvaranje ladice dvdroma ne moze imati nikakve veze s time.
Btw ne znas sta si mislio postici mjenjanjem jedne, kako kaze low-end ploce, drugom low-end plocom? No, u svakom slucaju gigabyte daje 2 godine garancije tako da bi ju ploca trebala imati.

Napajanje bi moglo biti uzrok ali da radi probleme samo u trenutku pisanja po CMOSu? Cudno u najmanju ruku. Svakako bi ga treba promjeniti prvom prilikom.

btw, mogao si samo stisniti F12 da dobijes bootmenu, kako ti se samo dalo ici mjenjati boot sekvencu?
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2010., 15:12   #5
iduk
Premium
 
iduk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: vukovar
Postovi: 28
Imam ploču GA-M56S-S3 (AM2) koja se ponaša čudno. Naime, prvi put kad sam ulazio u bios činilo se sve u redu dok nisam počeo mjenjati postavke, tada se smrzo cijeli komp ili je samo tipkovnica prestala raditi (tipkovnica je ispravna). Nakon restarta ili nema slike ili nevrti ventilator na procesoru ili nesto drugo. Poslije sam uspio jos jednom uci u bios ali nakon prvog pisanja po CMOSu opet dolazi do blokade. Ako ima ko kakvih ideja kako da pokusam flashat bios neka kaze (ako nije greska na chipsetu). Sve prikopčane komponente rade na istoj takvoj ploči. Mislim da je F3 trenutno bios na njoj, ako to kome šta znači. Da, zaboravio sam napisati da pod mjenanje postavki sam mislio: restore to default, da bi mogao napraviti flash biosa nakon toga.
iduk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na