Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2009., 22:54   #31
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ako se ne varam, cvike su dobili u jako ogranicenim kolicinama... pitanje je hocu li ih uopce uspjet na testiranje dovuc.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 01:53   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Kad to cudo dolazi kod nas i kolika ce biti cijena otprilike?
Ta cuda se pojavljuju vec 20 godina i do danas nisu presli VR cudesna obecanja u kojima necemo vise ni u ducane ici jer cemo sve (doslovno) virtualno kupovati setajuci kao The Lawnmower Man (1992) po virtua ducanima, bankama...

More bit da sam i fulao temu, ali to je od umora No sjecam se da mi se krvi napio prijatelj, kojem sam donosio rukavicu neku krvavo skupu ISA karticu i kacigu da bi na kraju sve za 10 godina zavrsilo na nekoj grupi u prodaju. VR, dajte nam VR koji ste obecali a niste ispunili!
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2009., 03:51   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pozz

Samo da pitam kako to djubre radi da ne trazim kroz stotine senzacionalistickih tekstova.

Koja je razlika izmedju ovih i najjobicnijih polariziranih naočala kakve se dijele u kinima (ne ona dvobojna gofna). Dal je zapravo ista "tehnologija" u pitanju, samo je implementacija drugacija?

Pošto se radi o samo jednom monitoru (znaci, ne o 2 projektora), kaj to djubre u sinkronizaciji sa monitorom, pa onda prikazuje jedan frame vertikalno, a drugi horizontalno pa to vrti. Jer ako je tako, onda je to bezveze i u krajnjem slucaju lose (moras imati duplo veci refresh od onog kojeg ces zapravo primati). Jeftinije je onda to rijesiti sa projektorima.

Iako sto se filmova tice, koji se vrte u 24 odnosno 25 slika u sekundi, ovo bi moglo biti dobro, pošto 50Hz-a nije tesko postici. Ali opet, nekak mi se čini za čovjeka prirodnije primati istovremeno obje slike, nego lijevu, pa desnu, pa lijevu....

Zna netko malo više o tome?
  Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 05:38   #34
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pozz

Samo da pitam kako to djubre radi da ne trazim kroz stotine senzacionalistickih tekstova.

Koja je razlika izmedju ovih i najjobicnijih polariziranih naočala kakve se dijele u kinima (ne ona dvobojna gofna). Dal je zapravo ista "tehnologija" u pitanju, samo je implementacija drugacija?

Pošto se radi o samo jednom monitoru (znaci, ne o 2 projektora), kaj to djubre u sinkronizaciji sa monitorom, pa onda prikazuje jedan frame vertikalno, a drugi horizontalno pa to vrti. Jer ako je tako, onda je to bezveze i u krajnjem slucaju lose (moras imati duplo veci refresh od onog kojeg ces zapravo primati). Jeftinije je onda to rijesiti sa projektorima.

Iako sto se filmova tice, koji se vrte u 24 odnosno 25 slika u sekundi, ovo bi moglo biti dobro, pošto 50Hz-a nije tesko postici. Ali opet, nekak mi se čini za čovjeka prirodnije primati istovremeno obje slike, nego lijevu, pa desnu, pa lijevu....

Zna netko malo više o tome?
Koliko sam skužio kod tih 3D filmova i slika, se frejmovi duplaju tj različiti kut imaju i svaki layer je drukčije obojan, na kraju kada dodamo civke onda mozak to obradi i imamo 3D.

Što se tiče nVidie nisam probao, niti sam imao prilike, ali sigurno nešto izvode na tu šemu sa dupliranjem
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 06:37   #35
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
a sigurno cim trazi 120hz monitor. Problem je sto je skupo i za isprobati, novi monitor ne bas bajnih performansi osim spomenutog refresh ratea je koliko? oko 3000kn? Plus ove jako "jeftine" naocale. I onda da nist ne valja? Tesko da ce itko kod nas probati iz zajebancije, jedino ako ovaj Visageov kolega se opet napali
Jedino ne znam kako smo zavrsili na cvikama, vec godinama se prica o 3D monitorima i kako je sve spremno da "iduce" godine krene u prodaju. Naravno, nista od toga. Ocito ima vise problema nego sto proizvodjaci vole priznati.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 07:10   #36
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
a sigurno cim trazi 120hz monitor. Problem je sto je skupo i za isprobati, novi monitor ne bas bajnih performansi osim spomenutog refresh ratea je koliko? oko 3000kn? Plus ove jako "jeftine" naocale. I onda da nist ne valja? Tesko da ce itko kod nas probati iz zajebancije, jedino ako ovaj Visageov kolega se opet napali
Jedino ne znam kako smo zavrsili na cvikama, vec godinama se prica o 3D monitorima i kako je sve spremno da "iduce" godine krene u prodaju. Naravno, nista od toga. Ocito ima vise problema nego sto proizvodjaci vole priznati.
Mislim da čak nije isto 3D monitor i ovo po principu prikazivanja slike. Morao bih provjerit ali ti 3D monitori valjda imaju drugačije osvjetljenje pa je lakeš "dočarat" dubinu

Što se tiče provjere sigurno neće netko iz hobija uzet 120Hz monitor, ako ima kvalitetnijih rješenja
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 08:03   #37
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Što se tiče provjere sigurno neće netko iz hobija uzet 120Hz monitor, ako ima kvalitetnijih rješenja
Si siguran?
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 08:45   #38
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
na ovome sam se igrao u jednoj igraoni u zagrebu kod skole Tesla i mogu samo reci: nikada se bolje i uzbudljivije nisam igrao nego tada. jedino mi je zao kaj se do danas, pa eto vise od 15 godina pa i dvadeset, nije razvila barem modernija inacica ove kacige. jer ta kaciga je bez obzira na onoliko minusa u testu, nekaj kaj donosi novu dimenziju igranja. stvarno je zalosno da to nije zazivjelo bolje, i kaj se tome nije posvecivalo vise paznje u igracoj industriji.

a to pogledajte tu> http://www.stereo3d.com/vfx3d.htm
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 10:05   #39
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ja to prijesvega radi vida neću uzeti jer imam dioptriju tako i tako,a pošto sam bio ponosni vlasnik sličnog smeća na GF2 Deluxe Asusici,i probao sam to, ili bar slično,ne privlači me uopće.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 11:53   #40
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
ako se ne varam, cvike su dobili u jako ogranicenim kolicinama... pitanje je hocu li ih uopce uspjet na testiranje dovuc.

Hmm,ja bih uzeo te cvike,a jebiga i monitor,sta sad.Pare nisu problem,para nema.Zajebavam se.Volio bih da to netko istestira iz prve ruke,ne vjerujem ovim toms hardware i ostalim nvidia placenicima.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2009., 14:13   #41
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da sam skuzio kak to radi.

Ako sam tocan, ista glupost kao i sta sam u budweiser pivnici gledao 3D film sa polariziranim naocalama. Samo sto su tamo imali 2 izvora slike, pa tako je u isto vrijeme išlo na oba dva oka.

Ovo koliko vidim ima neku vrstu komunikacije sa računalom na taj način da računalo govori naočalama kada treba kojem oku propustiti svijetlost. Kako se ipak radi o monitoru, ekranu, a ne o 2 projektora cijela svrha te "sinkronizacije" je kaj to djubre na glavi treba šaltati malo jedno oko jednu sliku, pa malo drugo oko, drugu sliku. I zbog toga mu treba 120 slika, da bi prikazao pokret od 60 fpsa (60x(lijevo oko, pa desno).

IMHO. nis novo, nis posebno. ako sam to dobro shvatio. Ali nadam se da ce zaziviti, pa ako to postane neki standard u blizoj buducnosti, onda ce to biti zakon.

I da, nekak mi se cini da bi to puno vise odgovaralo plazmama, nego LCD-ima.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja to prijesvega radi vida neću uzeti jer imam dioptriju tako i tako,a pošto sam bio ponosni vlasnik sličnog smeća na GF2 Deluxe Asusici,i probao sam to, ili bar slično,ne privlači me uopće.
Da, dioptrija dolazi od umaranja očiju
  Reply With Quote
Staro 30.06.2009., 15:14   #42
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Efekt je gori nego nošenje sunčanih naočala sa placa,pa ti misli. To nije rekao dream,nego liječnik,ali nema veze. Ljudi sa dioptrijom to ne bi trebali nositi,recimo najobičniji rad od 70cm udaljenosti od monitora me toliko umori i zamagli na kraju radnog vremena,da mi je smiješno to i govoriti,i šta radim - dođem doma i nabijem si virtua tennis kacigu od Sege i oćoravim.Hvala ali ne - hvala.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2009., 12:54   #43
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Upravo sam narucio komplet.Samsung monitor i 3d vision naocale.Slijedeci tjedan kad stigne podijelit cu dojmove.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2009., 13:17   #44
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nije ti dao vrag mira
neka neka, konacno da cujemo kako to cudo radi iz ociju korisnika koji je upravo dao dobre pare za to.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2009., 13:47   #45
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma kad realno pogledam i nisu tolike pare.Prije dvije godine kad sam uzimao monitor Samsung BW266 je kostao oko 3000 kn.Istina je da sam mogao uzeti neki 26" monitor za te pare (umjesto naocala i monitora),ali realno gledajuci mislim da je dijagonala od 22" sasvim dovoljna.Imao sam priliku raditi na 24" do 4000 kn i ne cini mi se bas kvalitetan.Svijetlost probija na rubovima,desktop mi se nije prosirio nesto ekstra da bih mogao reci da ce mi ta 2" promijeniti zivot.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 21:49   #46
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Ma kad realno pogledam i nisu tolike pare.Prije dvije godine kad sam uzimao monitor Samsung BW266 je kostao oko 3000 kn.Istina je da sam mogao uzeti neki 26" monitor za te pare (umjesto naocala i monitora),ali realno gledajuci mislim da je dijagonala od 22" sasvim dovoljna.Imao sam priliku raditi na 24" do 4000 kn i ne cini mi se bas kvalitetan.Svijetlost probija na rubovima,desktop mi se nije prosirio nesto ekstra da bih mogao reci da ce mi ta 2" promijeniti zivot.

Neće,ali za jake grafičke ipak je bolje 1920x1200 rezolucija nego 1650,to mi nitko ne može osporiti.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 21:56   #47
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Nije,imat ces vise frejmova na 1680 :P.
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 23:22   #48
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Neće,ali za jake grafičke ipak je bolje 1920x1200 rezolucija nego 1650,to mi nitko ne može osporiti.
a sto? mislim, sto tocno dobivas da je toliko bitno? U igrama naravno mislim, za neke druge stvari je veca reza super kada mjesta na desktopu nemas ni za osnovne alate. Ali u igrama....jebes mi sve ako mogu onako iz aviona vidjeti razliku izmedju 1680 i 1920
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 23:38   #49
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa ne moraš toliko derati po AA-u. Ali da, razlika nije neka velika.

Iako ono sto bi ja htio iskreno vidjeti je nesto na razini HD-Ready rezolucije sto bi mogla
biti puno jeftinija opcija (ekran+konfiguracija)

Ono što me zanima dal bu radil neki projektor sa tim (ili 2 projektora). To bi bilo nešto kaj se tiće immersiona :P
  Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 23:48   #50
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Isto ti je sto se tice AA-a,naprimjer razlika je izmedu 20" i 22" ili 24 ili 26" jer je razlika u dot pitchu a ne rezi.Takoder,22" je jos uvijek najbolji omjer ulozenog i dobivenog,te ima cisto solidnih modela do 1500kn.
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 22:35   #51
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Dakle,mini review.Nakon raspakiravanja imao sam nekakvu svojevrsnu tremu "da li ce ovo biti ono sto sam ocekivao" ili ce 3D vision naocale otici na trznicu zbog
razocarenja i neispunjenog dojma,(monitor nisam namjeravao prodati jer mi
taman treba jos jedan LCD,makar nemam nikakve koristi od 120 HZ,dakle kupio sam nesto za 800 kn vise od uobicajne cijene bez razloga u slucaju fail dojma ) usao sam
u sve ovo s odredjenom dozom skepticizma jer ako cemo biti realni,3D igranje
spada vise u domenu subjektivnog dojma i percepcije osobe,a manje u
tehnoloski aspekt grupe korisnika. Da pojednostavim malo.

Nakon razno raznih procitanih recenzija,netko je bio odusevljen sa 3D
prikazom,netko malo manje,neki malo vise,ali se svi slazu da 3D funkcionira,
u nekim igrama ima gresaka,ali nista sto se ne moze rijesiti s drajverima.
Druga stvar je da svatko percepcira 3D
drugacije. Nekome se to svidja,a nekom ne,meni osobno NE.Zasto?Imao sam
prilike koristiti 3D naocale koje sam dobio sa Asus GF2Ultra davne 2000
godine kao i ostale 3D djindjarije iz doba Voodoo 3 kartica.To jednostavno
nije to.Ali da budem realan,ipak zam zagrizao mamac za 3D vision jer mi je
instinkt govorio da je ovo ipak ok.Hehe,dobro,procitao sam brdo recenzija,pa
mi je tek onda instinkt progovorio

Da nastavim.Nakon raspakiravanja dobio sam sve ono sto se dobiva u
kutiji,imate brdo recenzija i unboxing videa na netu.Sve spojeno kako
treba,instalacija prolazi bezbolno.Podesavanje 3D prikaza iz drajvera mi
odaje dojam da sve funkcionira dobro zasad.Trebate malo podignuti gamu jer
kad stavite cvike contrast vam padne za nekih 20%.Takodjer na recieveru
podesavate optimalnu dubinu 3D-a koja vama odgovara.
Posto imam instalirane samo 4 igre
Company of Heroes,Wow,L4D i Dead Space probao sam samo njih i mogu vam reci samo jednu stvar.

FANTASTICNO.Kad igrate COH imate dojam kao da
promatrate teren i borbe kroz prozor.Znaci,HUD vam je blizu,a teren djeluje
kao da je u daljini i dubina 3D-a je savrsena.

World of Warcraft.Ista stvar kao i COH.Preporucujem da iskljucite imena
iznad igraca i savjet iskljuciti shadows.
Imate osjecaj da su ostali likovi u dubini ekrana,a prikaz njegovog imena i
gilde kvari cjelokupan prikaz.Vidite igraca u dubini,a njegovo ime i ime gilde
zelenim slovima vam izbijaju u prvu perspektivu i kvare 3D dojam.

Dead Space.Kad sam pokrenio ovu igru i pokrenio,prosli su me trnci.Osjecaj
3D prostornosti je jednostavno
fantastican.Pogotovo kad otvorim 3D inventorij.Sve oko glavnog lika je
opipljivo dubinski.Ne znam kako
bih se izrazio.Jednostavno mora se dozivjeti.Ova igra je definitivno dobila
drugu dimenziju igranja.Ok,primjetio sam da neki zidovi i objekti ispadaju
iz 3D fokusa,ali meni je to zadovoljavajuce.

Left 4 Dead radi savrseno.Jednostavno nemam rijeci da opisem
moje odusevljenje.
Igranje igara sa 3D naocalama je sasvim novo iskustvo.Ali bit cu realan.
Da li cu odsada uvijek kad igram wow ili coh koristiti 3D vision.Nazalost
necu.Ipak mi je drazi stari 2D u ovakvom tipu igara jer moram reagirati brzo
i nemam vremena da se opterecujem i divim 3D prikazu.Mozda i promjenim
misljenje,ne znam.Vise volim opusteno igrati,a COH je predinamican i trazi
brzo djelovanje.

Ali Left 4 Dead definitivno ne planiram vise igrati bez 3D-a kao ni Dead
Space.Mozda vam iz mog opisa ne djeluje da sam jako
odusevljen,ali vjerujte mi da jesam.Singleplayer igre ne planiram vise igrati bez 3D prikaza.

Ulozeno/dobiveno?
Posto mi je monitor bio potreban,ne smatram ga investicijom u 3D
projekt.Dobro,mogao sam proci
700-800 kuna jeftinije,ali ne opterecuje me to toliko.Dva tri izlaska u grad
i investicija je opravdana.

1250 kuna 3D vision naocale? Moje je misljenje da vrijede te novce i
definitivno nece ici na trznicu

Dakle,konacan zakljucak za sve na ovom forumu i koji su usporedjivali 3D
nekad i sad,
nemate razloga vise biti skepticni.To je to.Stvar radi odlicno i definitivno
ce vam promijeniti gameplay.Nakon 4 sata igranja i testiranja,nema nikakvih
popratnih efekata kao glavobolja,suzenje ociju i slicnih gluposti.

Probao sam jos naocale sa Samsung 959NF monitorom. Za one koji ne znaju to je jedan od najboljih CRT monitora sa diamondtron katodnom cijevi.Testiran
je u 1024 x 768 @ 131 HZ preko VGA DVI --VGA konektora.Znaci analogni prikljucak.I stvar sljaka,ali kao sto znate i sami,rad u 60 Hz na CRT monitoru je jako nesnosljiv zbog prevelikog treperenja,tako da nije preporucljivo na duze vrijeme.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 23:38   #52
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Mene malo zanima isto ta priča, no može li mi netko reći, kada sma čitao o tome, koliko se sjećam, pričalo se o tome da ne podržavaju svi monitori to, nego moraju biti "specijalizirani". Kako i zašto, pojma nemam, pa jel može netko reći, jel to isitna? Ako kupim naočale, hoću li morati i novi monitor? Jer ako da, ne isplati mi se, ali ovko, možda i razmislim o ovome. I da, odmah mogu pitati i sa grafama, isto pitanje, kakva je situacija? Jel ide svaka nvidia, i općenito, jel mora baš nvidia biti? Ja imam nvidiu trenutno, ali to je baš to trenutno, tko zna što ću imati za par mjeseci, kad sam već u 20 mjeseci 8 grafa promjenio
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 23:58   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@ABuser
Da, na sadasnjem monitoru ako je 60Hz-a bi ovo sljakalo kao da je 30Hz-a sto je neprihvatljivo. Tako da bi ti trebao novi monitor koji podržava 120Hz-a, ali nema ih puno!

---
Koja bi to bila kombinacija. Joystick tipa Wii, velika plazma u dnevnom boravku koja radi na 120Hz-a i 3D naočale. Valjda bi za USA tržište trebali pisati disklejmer da ne odgovoraju za slučajna uletavanja u TV
  Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 10:17   #54
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Onaj tko želi, može isprobati iz prve ruke u Linksu, ja neki dan probao Far Cry 2 kod njih, imaju spojen 120MHz monitor i te đozle.
Hmmm....podijeljen sam. Efekt je fora, ali nema tu prave 3d dubine ako se mene pita....ne znam kako bih objasnio, izgleda kao npr. 3 kartona jedan iza drugog. Kao, oružje i HUD su jedan karton, iza njega pozadina drugi karton i sve drugo treći. Tri 2d-a naredana da se dobije 3d efekt. Podsjeća me na one dječje slikovnice koje kad se rastvore izađe papirnati dvorac ili nešto...čudno malo.
Ali, svatko bi trebao probati za sebe.
Kao što rekoh, na kratko je fora, ne znam kako bi šljakalo na duge staze...ali incesticija od 3000kn za monitor i 1250 kn za naočale je definitivno neisplativa imho, toliko impresivno baš nije, niti izdaleka. Da ne govorim da vam treba ohoho grafulja ako čovjek želi da mu sve glatko radi.
Ali ako nekoga jako svrbi novčanik ili mu lova ne predstavlja problam, samo naprijed.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 10:43   #55
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Izgleda da je to igra koja ima takav efekt,jer CoH,Dead Space i L4D definitivno nemaju takav efekt slikovnice.Probao sam i GRIDi mogu samo reci da je 3D efekt iz kabine fantastican.Jos kad malo podebljam 3D imam osjecaj dubine kontrolne table,volana i ruku,i eksterijera tj,ceste.Jednostavno fantasticno.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 10.07.2009. u 14:51.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 11:02   #56
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
@ABuser
Da, na sadasnjem monitoru ako je 60Hz-a bi ovo sljakalo kao da je 30Hz-a sto je neprihvatljivo. Tako da bi ti trebao novi monitor koji podržava 120Hz-a, ali nema ih puno!
Može li netko malo pojasniti ovo? Me razumijem baš, zašto se refrsh rate tako "prepolovljava"?
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 11:04   #57
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Nist cule jel pustas to u javnu upotrebu ili drzis za sebe? Ne pratim lokalne price, jel postoji jos igraonica?
Ako je public mogao bi isprobati jednom iako bi se tako doveo u rizik da mi se u ovo doba krize i recesije svidi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 12:17   #58
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
a sto? mislim, sto tocno dobivas da je toliko bitno? U igrama naravno mislim, za neke druge stvari je veca reza super kada mjesta na desktopu nemas ni za osnovne alate. Ali u igrama....jebes mi sve ako mogu onako iz aviona vidjeti razliku izmedju 1680 i 1920

Dobivaš to da u potpunosti možeš,ne kako kaže duke dolje,nego u potpunosti isključiti sve oblike peglanja rubova,i ostalih sitnica koje ATi karticama evidentno idu lošije,dok recimo rulaju u AF,koji se može dići na 16x i zaista pritom izgleda briljantno,probao sam na desetak igara tu formulu,i rade odlično još sa 3870x2,a kamoli neće sa 4890 itd.

Pošto na desktopu imam preko 100 ikonica,i to mi dobro dođe,uz neizostavnu dioptriju. U igrama je čisto stvar HW prirode,jer 1680 rezoluciju sasvim dobro drže i 4850 i GTS250 kartice,dok ipak za 1920 treba nešto jači HW za full detalje,pa i high.

Nekome je 30fps dovoljno,meni u online shooterima često ni 50 nije,ako se pojavljuju dropovi u 32+ man mapama. A česti su.

Ja sam vidoviti milan,i Boga mi,poslušam whitesnake i tri puta se polijem po lijevom uhu šoljom crne kave,i vidim razliku 1650 i 1920 rezolucije. Nije razlika CRT-a 1280x1024 i 1650 LCD rezolucije, ali evidentna je.

Jak hardver tipa GTX260 216 naviše i 4870 naviše sposoban je držati igre na minimalnoj distanci između te dvije rezolucije,hoću reći,frame je i dalje odličan unatoč 1920 rezoluciji,zašto je onda ne iskoristiti,a sad da li bolje izgleda 1650 sa AA ili 1920 bez AA, u to ne ulazim,ali razlika će ići siguran sam u korist 1920 rezolucije..teksture izgledaju bolje,bar na onome šta ja igram, od GTA 4 , ETQW, UT3 do Frontlinesa, 1920 je prava reza za jak HW.

A samo skaliranje na TN 24vorki mi ne pada na pamet,ispobao sam taj efekt,dok sam imao 4350 unutra,nije neki primjer,ali 1440x900 famozno izgleda na 24 monitoru.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 12:50   #59
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
A eto ima nas svakakvih. Ovih dana sam bas saltao izmedju 1360 i 1920 i primjetio sam jedino da mi je drugi tv veci
A za win se slazem da se vidi, nisam li to i napisao? Senilan valjda...godine
btw, ne mogu se sloziti oko potpunog iskljucenja aa. U voznjama, strategijama i slicnom mozda ali ne i fps/tps
ali dosta OT, naocale su bitne :-)

Zadnje izmijenjeno od: greg SE. 10.07.2009. u 12:53. Razlog: Senilnost...opet :)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2009., 13:00   #60
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
A eto ima nas svakakvih. Ovih dana sam bas saltao izmedju 1360 i 1920 i primjetio sam jedino da mi je drugi tv veci
A za win se slazem da se vidi, nisam li to i napisao? Senilan valjda...godine
btw, ne mogu se sloziti oko potpunog iskljucenja aa. U voznjama, strategijama i slicnom mozda ali ne i fps/tps
ali dosta OT, naocale su bitne :-)
Uh,sad si ga i ti okinuo,neću ni ići tamo. Diskutirati jel bolja slika na LG-u 1366 koja već HD ready reza,ili na 100hz Aquosu Sharpovom u dnevnoj,na 1920,eh...nit se usudim to uspoređivati. Trebaš vidjeti jednostavno.

Ne znam,dosta sam kemijao oko toga,stalno nešto drljam,i pokazalo mi se za nvidiju isplativije sve pogasiti AA i AF,a rezu i detalje nafrljiti do maksimuma. ATi pak detalji ne baš do ibera,reza je na maksimumu,i AF je na 8x najmanje.
Dođe skoro na isto,ali slažem se s tobom,za neke stvari moraš biti valjda optičar ili tarot majstor da vidiš.

Back to naočale..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na