Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2016., 19:45   #1321
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja mislim da sam jucer dozivio prvi put da me neko roka sa AIMBOTOM.
Frend i ja igrali u diviziji i lik na obojicu iz Pljeskavice gadjao, koliko god mi mijenjali brzinu, pravac. Svaka salva nas je pogodila.
Meni je tako svaki puta kad sam u duelu s Pljeskom na manje od 7-8 km.

EDIT: Od kad je ovaj Project R, ako sam danas 2 partije bez CV-a odigrao... Najednom se namnožili CV-i ko gliste poslije kiše.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 25.01.2016. u 23:58.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 00:25   #1322
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 450
COLLECT 260 PEARLS AND GET KAMIKAZE R GUARANTEED!
By going above and beyond the original goal of collecting 260 Pearls, you will receive your free Kamikaze R Premium destroyer, once Project R is successfully over - and all without having to rely on pure chance!
http://worldofwarships.eu/en/project_r/about

Izgleda da ce dat svima koji sakupe 260 komada
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2016., 00:58   #1323
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,954
Konacno malo odigrao veceras. Zadnja partija, reko idem malo probat s Isokazeom (najdrazi mi DD).

U protivnickoj ekipi 5 DD-a, u nasoj 3, reko wtf?!

Krenula partija, first blood, srokam Wakatakea

Krenem dalje, naredam jos jednog Wakatakea i Isokazea

Sam sam im rijesio 3 DD-a prakticki na pocetku partije, osmijeh od uha do uha.

Nakon tog jos naleti Myogi, popio je 4 il 5 komada (torpeda), dodao i njega na listu.

Ispred nosa mi nas Isokaze oteo CV-a, mislim da je Langley bio.

Brza partija, i vesela nadasve

Prije ove partije krenuo s Minokazeom, al su me izrostiljali brzo. Taj brod mi nekako ne lezi. Nije mi bas za ofenzivu kao Isokaze.

Odoh zadovoljan na spavanac
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 08:26   #1324
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Dobar je Isokaze, i Minekaze isto (skoro pa su isti, s time da je Minekaze brži i okretniji). Sad kad sam malo proveo vremena sa Isokazeom nakon Mutsukija veća brzina torpeda je super, ali mi fali udarac / 16200 dmga Mutsukijevih torpeda.

Citiraj:
Autor Smoki_Gs Pregled postova
COLLECT 260 PEARLS AND GET KAMIKAZE R GUARANTEED!
By going above and beyond the original goal of collecting 260 Pearls, you will receive your free Kamikaze R Premium destroyer, once Project R is successfully over - and all without having to rely on pure chance!
http://worldofwarships.eu/en/project_r/about

Izgleda da ce dat svima koji sakupe 260 komada
Je, to je pred par dana stavljeno. Ja sam na 169 komada, još mi 5 killova sa T-2 i 5 pobjeda sa CA fali do trenutno maksimalnih 179. Za sad idem u bubanj sigurno.

Nagrade su isto dobre, kako skupljaš nakon određenog broja dobiješ X zastavica, X camo i dan premiuma. Plus lova.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 09:41   #1325
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Ja sam na 154 zasad, neke misije mi se apsolutno ne igra. Tipa pobjedi toliko i toliko sa DDom i CVom. DD imam T5, carriera sam prodao jer mi je dosadan gameplay. I 3 misije sa T2-3-4 da potopim brodove, ni to mi se igra. To vidim hoce mi falit na kraju pa odrusham to u najgorem slucaju.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 10:27   #1326
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
T8 više ne igram u random..pogotovo ne sa stock brodom i kapetanom na retrainingu (btw, uopće nije na 50% skilla jer neki skilovi uopće ne rade, kao npr. upozorenje da ide salva)...čim sam prešao u ranked preporodio sam se...
Random samo u diviziji...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 10:41   #1327
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ja sam na 154 zasad, neke misije mi se apsolutno ne igra. Tipa pobjedi toliko i toliko sa DDom i CVom. DD imam T5, carriera sam prodao jer mi je dosadan gameplay. I 3 misije sa T2-3-4 da potopim brodove, ni to mi se igra. To vidim hoce mi falit na kraju pa odrusham to u najgorem slucaju.
Ja idem all in, jer hoću daj DD. Što se tiče CV gameplay-a, konačno sam "prokljuvio" Ryuja, imam solidni 55% WR na njemu i mogu presudit partiju. Još mi soma XP-a fali do Hiryua za koji čujem da je ogromno poboljšanje sa 6 eskadrila u zraku. Tako da mi ove misije 10 pobjeda sa CV-om nisu teško pale. Ni meni se ne igra T2 i T3 ali su one barem zabavne. Kako Lun veli, obavezno uzet neki brod s torpedima. Tu ekipa ne izbjegava i plovi ravno ko po tračnicama.

Iznimka je jedino što ima strašno puno CV-a najednom, i ako uletiš u partiju sa iskusnim CV igračima kao ja jučer onda si cannon fodder jer USN manual drop radi masakr nižim BB-ima koji defakto nemaju AA zaštitu.

Mogu samo reći da se jako osjeti ako je na drugoj strani loš CV igrač. Već samo to može presuditi partiju. A najveća glupost je Air Superiority loadout na CV-ima. To bi trebalo zabraniti i maknuti iz igre kompletno. Ekipa koja to igra ne zna ili jednostavno farma killove na avionima. U početku me to jako iritiralo kao IJN CV jer je tu USN strašno OP sa em više lovaca i em jačim lovcima - ali kad sam skužio taktike mamljenja da mu pojedem cijelu eskradrillu sa strafe napadom. 2 takva napada i on više nema rezervnih aviona.

Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
T8 više ne igram u random..pogotovo ne sa stock brodom i kapetanom na retrainingu (btw, uopće nije na 50% skilla jer neki skilovi uopće ne rade, kao npr. upozorenje da ide salva)...čim sam prešao u ranked preporodio sam se...
Random samo u diviziji...
Potpuno poznat osjećaj. CA u T8 partijama je strašna stvar i velika promjena naprema T7. Nema zajebancije jer je tu ekipa koja većinom zna što radi, a i oni koji ne znaju imaju oružje za sjebat te. Život CA u T8+ partijama je kratak ako nisi oprezan 110% vremena.

Sa pozicije T8 BB-a, nekako mi se čini da sam više najviši tier nego sa T8 CA. T8 BB puno lakše preživljava u T10 partiji, kako god se okrene...

That said, mislim da ću probat Nope Orlana opet uskoro (nakon što odradim ove misije i Hiryu se usidri u luci potpuno otključan) jer nisam imao dobar pristup T-8 partijama. Carolina je to promijenila.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 11:05   #1328
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Gledaj Hipper je super brod ali nema neki oklop. A ja još uz to na stocku pa imam i manje HPa...a baca me s t9 i t10 ekipom često, pogotovo jel igram kasno...dakle sad mi je bar kapetan na 100% pa će radit skillovi a budem i zaradio pare za range mod (otključan je ali ne kupljen). Međutim, dok se skroz ne otključa i dok se ne udomaćim s njim nema smisla ulazit u te partije jer me samelju kad tad (moram prići bliže jer nemam range mod)....OK večer prije sam igrao bolje i imao više sreće ali uglavnom je taj t8+ fukfest za BB i japanske i ruske DD...U ranked se bar tučem sa t7 i t8 brodovima. Mislim i ovako sam zveknuo Baltimorea, prodao citadelu Tirpitzu..ali fora je kaj sam onda blizu i u fajtu i ako me pinpointaju gotov sam..nemam repair i nemam HP...jedina mi šansa (u random) rokat AP s daljine (kad konačno kupim range mod) i to kao potpora BBima....To je rokni i briši brod a to funkcionira samo kad se otključa sve...Dakle moram se stripiti hehe
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 13:06   #1329
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Pa da, neznam za Hippera, al T8 Mogami je odlican brod AKO imas 155mm i AFT. Onda mozes diktirat borbe i imas vremena okrenit brod kad pise incoming, al ako moram pric na 15km za opalit sa 203mm onda te svak tuce sa svime.
Sad imam istrazenu Ibuki, koju cu rijesit kad zavrsim Yamata, zasad Amagi na 120k expa, onda Izumo a ako za ijedan brod platim za free exp da ga preskocim, to ce bit Izumo.
Nazad na CA liniju, problem na T8+ je sta svi imaju topove da te unakaze prvim hitom, nebrojeno puta sam sa Amagijem na startu runde opalio na 18-20km cruiser pa sta bude-bude i roknem mu 1-2 citadele, vise se ja cudim od njega, defakto mu je cijela runda unistena. Tako da je stvarno tesko i mukotrpno sa krstaricama na T8+, il te BB spici da ti se smrkne il te 2 shime pocaste sa 30 torpeda pa se misli.

Sad je stvar malo bolja jer T9+ imaju i repair, a Ibuki ima i range mod upgrade, tako da roka sa 18+km, neznam tocno. Al nekako zazirem od toga grinda.

Bas sad bacio racunicu. Best case scenario pretvaranje free expa za zlatnike bi me ispalo 12.500 dubloona, znaci cca 300kn da preskocim Izuma. Il da uzmem premium 7 dana da odradim taj grind.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 26.01.2016. u 13:13.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 14:18   #1330
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Bas sad bacio racunicu. Best case scenario pretvaranje free expa za zlatnike bi me ispalo 12.500 dubloona, znaci cca 300kn da preskocim Izuma. Il da uzmem premium 7 dana da odradim taj grind.
Ja sam na 10k XPa od izuma, jedino šta ću free XPat su moduli, nema šanse da platim 300 kn i preskočit tier. A i dobro će mi doć za trainanje kapetana.

Btw, Novi patch i premium brodovi
Lun je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2016., 14:42   #1331
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kineski Gremy i Benson...hehe...ha čuj, trebaju im kineski novci...
Nego ja se nedam u te 79 i t10 partije...jebeš ti Yamata kad su partije takve kakve jesu (uglavnom dosadne) a ekonomija koma...pa nedam te pare....Ovo freeXP za 300kn....ma dajte hehe
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 14:44   #1332
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Ma Izumo, radije uzmem premium a free exp bacim na hull B. Sta se tice kapetana, i gledajuc koji je Yamato trosak, sa Atagom zaradim pare i skillam kapetana.

Koliko citam, ekipa jednostavno mrzi taj brod, ogroman, spor, glavna si meta torpeda jer nemozes dodgeat nista, da bi ista tankao, moras zaboravit trecu turetu. Vec vidim koja ce to bit komedija.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 15:08   #1333
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Kineski Gremy i Benson...hehe...ha čuj, trebaju im kineski novci...
Nego ja se nedam u te 79 i t10 partije...jebeš ti Yamata kad su partije takve kakve jesu (uglavnom dosadne) a ekonomija koma...pa nedam te pare....Ovo freeXP za 300kn....ma dajte hehe
Vjeruj mi, T8+ život je puno lagodniji kao BB. Ne plivaš nakon jedne greške. A Yamato je OP brod po dizajnu, tako da ako se išta gore isplati voziti to je Yamato, zajedno sa Midwayem i Shimakazeom, te eventualno Zao koji ima perfomanse skoro kao BB.

Druga strana što su partije dosadne, IMHO primarno radi ekonomije.


A za ove kineske brodove, well played WG, well played: prvo naprave Bensona najboljim T8 DD i sad ga prefarbaju u Kineske boje te stave kao premium. Sreća što je nova zemlja pa ekipa neće moć prebacivat kapetane na njega nego moraju od nule krenuti. Tako da neće bit Last Stand situacija gdje mu onesposobiš motor a on i dalje vozi...

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ma Izumo, radije uzmem premium a free exp bacim na hull B. Sta se tice kapetana, i gledajuc koji je Yamato trosak, sa Atagom zaradim pare i skillam kapetana.

Koliko citam, ekipa jednostavno mrzi taj brod, ogroman, spor, glavna si meta torpeda jer nemozes dodgeat nista, da bi ista tankao, moras zaboravit trecu turetu. Vec vidim koja ce to bit komedija.
Jesi igrao Carolinu? Ja sam imao strah od toga da se stražnja kupola ne koristi i specifičan način igranja. No nakon malo uhodavanja s Carolinom si u stanju povuć cijeli tim za sobom do pobjede. Npr. ona iritantna mapa Trap gdje je uvijek makljaža dolje na bazi A. Sparkiraš se nosom okrenutim malo izvan baze (pod uvjetom da su ispred tebe tvoji DD) sa 1/4 brzine i da vidiš kako se brzo ekipa razbježi.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 15:18   #1334
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ma Izumo, radije uzmem premium a free exp bacim na hull B. Sta se tice kapetana, i gledajuc koji je Yamato trosak, sa Atagom zaradim pare i skillam kapetana.

Koliko citam, ekipa jednostavno mrzi taj brod, ogroman, spor, glavna si meta torpeda jer nemozes dodgeat nista, da bi ista tankao, moras zaboravit trecu turetu. Vec vidim koja ce to bit komedija.

Ako se može ovako odigra sa Izumom, meni će bit sasvim dobar A te whinere sa reddita i foruma nabijem na*urac, pogotovo zbog partija u kojima ih moram trpit svakodnevno, gdje ih 80% nema pojma kako odigrat partiju a kamoli igrat brod koji voze.

Edit: Danas spušimo partiju jer je naš carrier išao capat njihovu bazu. Ej pazi, carrier ide capat i naleti na 2 nagata, samelju ga i spušimo na bodove.

Zadnje izmijenjeno od: Lun. 26.01.2016. u 16:24.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 16:27   #1335
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Ako se može ovako odigra sa Izumom, meni će bit sasvim dobar A te whinere sa reddita i foruma nabijem na*urac, pogotovo zbog partija u kojima ih moram trpit svakodnevno, gdje ih 80% nema pojma kako odigrat partiju a kamoli igrat brod koji voze.

Edit: Danas spušimo partiju jer je naš carrier išao capat njihovu bazu. Ej pazi, carrier ide capat i naleti na 2 nagata, samelju ga i spušimo na bodove.
Pa čuj to su u dosta slučajvea prerađene krstarice bile...brzi su to brodovi...samo nije ponio topove hahahaha
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 22:34   #1336
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Rješio konačno i zadnju T-3 misiju. Još mi fale samo 3 pobjede sa CA za maksimalnih 179 bodova. Sutra...

Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Edit: Danas spušimo partiju jer je naš carrier išao capat njihovu bazu. Ej pazi, carrier ide capat i naleti na 2 nagata, samelju ga i spušimo na bodove.
Kao netko tko vozi CV u zadnje vrijeme reći ću ti da možda lik nije uopće bio svjestan što (mu brod) radi. Većinu vremena si na autopilotu, ili u žaru borbe ostaviš CV da skreće u nekom smjeru dok si kontrolirao svoje avione i istovremeno izbjegavao torpeda, samo da bi skužio kako te ili autopilot (miš se na neku foru prebaci na brod sa aviona) pojavio u fajtu od kojeg si htio ploviti u suprotnom smjeru. Barem sam dvije partije izgubio sa Ryujom radi glupog autopilota.

Igranje CV-a traži puno koncentracije, vježbanja i najgore multitaskinga ako igraš IJN jer Hiryu već ima 6 eskadrila u zraku. Treba naučit disciplinu nakon svakog napada provjerit što ti se događa sa brodom. U većini vremena to i radim, ali zaboravi se u žaru borbe...

U zadnje vrijeme obično nakon svakog napada furam CV iza svoje flote. Tako sam sigurniji od DD napada i mogu više pomoći gdje treba. Spotanje DD-a, natjerat BB da okrene bok mojima, gledaš tko je potrošio repair i zapaljivanje manualnim bacanjem bombi (pali svaki put skoro).

Jučer detonirao DD sa svojim DB-ima. Koliko mi ga je bilo žao, toliko sam plakao od smijeha jer mi je njih najteže pogodit.

Top tip za torpediranje DD-a: s nosa, ne s boka, i to sa ručnim bacanjem ako se igra IJN jer im torpeda imaju konvergirajuću putanju.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 27.01.2016. u 08:21.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 22:49   #1337
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Rješio konačno i zadnju T-2 misiju. Još mi fale samo 3 pobjede sa CA za maksimalnih 179 bodova. Sutra...



Kao netko tko vozi CV u zadnje vrijeme reći ću ti da možda lik nije uopće bio svjestan što (mu brod) radi. Većinu vremena si na autopilotu, ili u žaru borbe ostaviš CV da skreće u nekom smjeru dok si kontrolirao svoje avione i istovremeno izbjegavao torpeda, samo da bi skužio kako te ili autopilot (miš se na neku foru prebaci na brod sa aviona) pojavio u fajtu od kojeg si htio ploviti u suprotnom smjeru. Barem sam dvije partije izgubio sa Ryujom radi glupog autopilota.

Igranje CV-a traži puno koncentracije, vježbanja i najgore multitaskinga ako igraš IJN jer Hiryu već ima 6 eskadrila u zraku. Treba naučit disciplinu nakon svakog napada provjerit što ti se događa sa brodom. U većini vremena to i radim, ali zaboravi se u žaru borbe...
Nije se on zaboravio, već prije nego je umro rekao "Pensacola, he's yours", i to u smislu da je on tenkao nagata dok ga pensacola ubije. Doduše bio je na low HP ali nema šanse da bi ga pensacola ubila na vrijeme, em tu je i drugi nagato.

I ja sam dogurao do rangera, i ovakve gluposti mi ne padaju napamet. Znam da je vjerovatno ostao bez aviona, ali ako vidiš da vodimo na bodove i dvije minute su do kraja partije onda se zabiješ u kut mape i odeš AFK.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 07:53   #1338
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Jazavac. Koji CV je bio u pitanju?
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 09:19   #1339
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Koja razlika sad kad imam range mod i retrainanog kapetana na Hipsteru. Imam domet i znam kad mi BBi šalju plotune...znam kad me detektaju itd...Znaju smradovi iz WG di će tjerat ljude da troše dublone. Ja sam grindao. A opet bez ovog premium accounta to bi trajalo još duže.
Nego uzeo sam concealment upgrade i sad s camom (kapetan još nema t5 conc perk) concealment pada na 12,3 km ak se dobro sjećam...a domet 17,8km...Inače skužio sam da brod ima vrlo precizne topove i jako brzu tanad...velocity...ne trebam tolko leadat plotune kao s nekim drugim brodovima..Jedva čekam da izađe C hull...
Sad se nemrem odlučiti dal da uzmem AFT ili superintendant..a koristim premium repair...a opet u švapskoj sam krstarici di mi (ako me pogode) češće skidaju HP bez vatre....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 09:27   #1340
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Jazavac. Koji CV je bio u pitanju?
Japanski T6, Ryujo.

Nego, računao sam koliko mi kredita treba za uzet Izuma. 15.9 mil za brod + 5.5 mil za hull C + 2.4 mil za range upgrade + 3 mil za MBM3 + faster retrain kapetana 200k. Sve skupa laganih 27 milja. Mislim da će ovo pričekat
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 09:43   #1341
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
@ Gnujko: ima lakših i težih grindova. Što ideš gore to ti više fali iskusni kapetan. Evo sad ću uzet Hiryu danas ili sutra i grozim se T6 aviona (moraš sve upgrade-at na T7) i kapetana u re-traningu. Da ne spominjem stock Pepsi i Colorado koji je možda najgori stock brod u svom tieru...

Na T8+ domet je sve jer svi snajpaju. A CA mora igrat na stealth, ako vidiš da pucaju po tebi jednostavno prestani uzvraćat paljbu i nestaneš im s radara. Nope Orlan ima 10,8 km sa concealment upgradeom.

Misliš Superintendant ili Vigilance? Jer AFT je 4. red, a treba ti 4. red ako želiš 5. red. Po meni Vigilance all the way radi nedavnog buffa torpeda na višim tierima. Utoliko a bi ako jednog dana dosegnem Concealment Expert sa New Orelanseom radije uzeo Aquisition umjesto Concelament upgradea za još bolje otkrivanje torpeda. I jedno torpedo od Shimakaza je previše...

EDIT: Jedino ako misliš radi Hydro uzet Superintendant. Ali po meni radije uzmi premium Consumable Hydro, em brži cooldown i mislim da su 3 komada više nego dovoljna. Na T8+ su troškovi toliko visoki da je ionako svejedno.


@ Lun: Da, ne zavidim ti na T9 koji slijedi, s druge strane Iowa je navodno bolja verzija Caroline sa preciznijim topovima i uskim profilom kad držiš nos okrenut prema neprijatelju.

Primjer Caroline protiv 2 Yamata (nije najnoviji filmić, ali svejedno):



- Dokaz da ovo sa slabim oklopom na boku od Caroline ne drži vodu jer nema tog BB-a na T8+ (osim možda Bismarcka/Tirpitza) koji će popit salvu u bok bez citadele.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 27.01.2016. u 09:53.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 10:18   #1342
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova

Misliš Superintendant ili Vigilance? Jer AFT je 4. red, a treba ti 4. red ako želiš 5. red. Po meni Vigilance all the way radi nedavnog buffa torpeda na višim tierima. Utoliko a bi ako jednog dana dosegnem Concealment Expert sa New Orelanseom radije uzeo Aquisition umjesto Concelament upgradea za još bolje otkrivanje torpeda. I jedno torpedo od Shimakaza je previše...

EDIT: Jedino ako misliš radi Hydro uzet Superintendant. Ali po meni radije uzmi premium Consumable Hydro, em brži cooldown i mislim da su 3 komada više nego dovoljna. Na T8+ su troškovi toliko visoki da je ionako svejedno.
.
Vigilance imam. To je 3 red. Dakle dilema je između Superintendanta (3 red) i i AFT (4 red)....možda je AFT korisniji (bolji AA i secondary) jer iskreno, taj hydro i ne koristim puno....a još je AFT 4 perk pa se otvara 5 red...premium consumable koristim samo repair iako je i to vrlo upitno kod švapske krstarice. Jer prije će mi skinut hrpu HPa citadelom i slično neg mi zapalit brod...ne sjećam se kad su mi zapalili brod zadnji put...pogotovo ovi veliki brodovi...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:02   #1343
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Superintedent je najbolji skill u trećem redu za sve T8+ kapetane. Vigilance se obično ne uzima, jer se na T8 računa da znaš kako protiv DDova igrat. Pogotovo, ako se radi o cruiseru.

Zadnje izmijenjeno od: Lun. 27.01.2016. u 11:08.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:12   #1344
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Vigilance imam. To je 3 red. Dakle dilema je između Superintendanta (3 red) i i AFT (4 red)....možda je AFT korisniji (bolji AA i secondary) jer iskreno, taj hydro i ne koristim puno....a još je AFT 4 perk pa se otvara 5 red...premium consumable koristim samo repair iako je i to vrlo upitno kod švapske krstarice. Jer prije će mi skinut hrpu HPa citadelom i slično neg mi zapalit brod...ne sjećam se kad su mi zapalili brod zadnji put...pogotovo ovi veliki brodovi...
Nisi još uletio u duel sa Mogamijem vidim. Jedini razlog superintendanta je Hydro ili Defensive fire, od kojih ćeš oboje koristiti rijetko sa njemcima ili bilo kojim CA.

AFT all the way. Pomaže kod AA i kod Secondary-a kad si u duelu sa DD-om (Pepsi i NO imaju recimo izuzetno dobre secondary-e).


Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Superintedent je najbolji skill u trećem redu za sve T8+ kapetane. Vigilance se obično ne uzima, jer se do T8 računa da znaš kako protiv DDova igrat.
Jest, ako ne koristiš premium Consumable. Ako koristiš premium, od zadnjeg patcha dobiješ +1 charge i još k tome kraći cooldown. Tako da ja na Carolini recimo imam Vigilance za +20%, te Aquisition module za dodatnih +20% što je suma sumarum +44% na originalni domet otkrivanja torpeda ako znaš matematiku.

Superintendant mi je beskoristan jer 5 healova rijetko da ću iskoristiti. Možda da vozim Yamato koji ima najbolji heal od svih BB-a, inače mi je 4 više nego dovoljno.

Ali zato sad sa DD-om imam 4 dima i engine boosta.


Ako već ne Vigilance, onda High Alert za CA. Nikako Superintendant IMHO.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:13   #1345
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Superintedent je najbolji skill u trećem redu za sve T8+ kapetane. Vigilance se obično ne uzima, jer se na T8 računa da znaš kako protiv DDova igrat. Pogotovo, ako se radi o cruiseru.
Možeš znat kolko hoćeš ali su nedavno smanjili detection range za torpeda svim brodovima i to ne za malo....mislim da je ipak Vigilance must have za tešku krstaricu kao i za BB....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:24   #1346
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Kako hoćete, ali superintedent je "must have" na T8 cruiserima, pogotovo jer nakon zadnjeg patcha Repair party popravlja i citadel damage. A vigilance daje preslab buff u odnosu na to što superintedent daje, uz ono što sam već naveo.

Vi uzmite Vigilance, ja se od superintedenta ne odvajam
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:35   #1347
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
jer nakon zadnjeg patcha Repair party popravlja i citadel damage.
Nisam ovo znao. To mi je prvi glas. Jer kad mi skinu citadelu na Hipsteru ja sa R ništa ne mogu. Nema popravka....hmm
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:39   #1348
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Možda na Atagu, ja nemam T8 CA. Tek od T9 dobivaju Heal.

Što se tiče BB, mislim da je kumulativni bonus od 44% (Vigilance i Aquisition modul) u kombinaciji sa premium Repair Party / Healom više nego najoptimalnija kombinacija.

Jedna od uloga CA je coutner DD-ima. Kad je Shimakaze u igri to je dosta teško. Idealno bi bilo imat kapetana sa Concealment Expertom za smanjen concelment i Vigilance + Aquisition module upgrade za bolje otkrivanje torpeda te garantirano otkriće svega što je unutar 3km (tu ni dim onda ne pomaže. U tom slučaju ako nisi njemački CA Hydro je beskoristan jer ionako otkriva na 3 km što je malo manje od dometa svih ostalih Hydro searcheva koji su na IIRC 3,5 km.

Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Nisam ovo znao. To mi je prvi glas. Jer kad mi skinu citadelu na Hipsteru ja sa R ništa ne mogu. Nema popravka....hmm
Jedino Warspite (a to je BB) popravlja skoro svu štetu od Citadele. CA na T9+ samo 33% popijene Citadele koju si izgubio. I tu je naravno Yamato sa najboljim healom od svih ostalih BB-a.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 11:55   #1349
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Tak sam i mislio..meni RP na Hipsteru ne radi ništa, nakon citadele..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2016., 12:35   #1350
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Čisto da ne bi bilo zabune, Repair Party imaju svi BB i CA od T-9 nadalje. Izuzetak je Atago kao jedini T-8 CA sa Repair Party consumableom. Još poznat u slengu kao Heal.

Svi brodovi imaju Damage Control Party. To gasi vatre, zaustavlja curenje vode, popravlja motor, kormilo i oružje ako se može popraviti.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na