Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2017., 18:11   #1
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Bežično povezivanje s TV ?

-->
Želio bi da na mom TV-u prikazujem sadržaj laptopa (slike, video, mp3 itd.) i znam da se to može pomoču hdmi kabela ali čuo sam da postoji mogućnost povezivanja laptopa s TV i pomoću nekakvih WiFi stikova.
Pronašao sam na eBay ovo i zanima me da li je to to.
Jedan kolega mi kaže da je to samo za android uređaje (mobitel, tablet) a drugi mi kaže da je i za windows uređaje (laptop)
Molio bi vaše mišljenje i savjet
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 20:59   #2
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ako imaš noviju telku i noviji laptop/mobitel, netreba ti nikakav dodatni uređaj.

Oba kolege su ti zapravo u pravu, jer misle na sličnu al različitu stvar. Ovaj kolega koji ti kaže da je to samo za android uređaje, misli na ovaj uređaj. Drugi koji ti kaže da je to samo za windowse, misli na ovo, odnosno na ovaj uređaj. S tim da postoje telke koji podržavaju miracast tj. WiDi kao takve. Isto tako, potreban ti je laptop il drugi uređaj koji podržava tu tehnologiju.

http://www.tomsguide.com/us/how-to-u...ews-19243.html
http://video-tv-cast.com/

Plus pojmovi koje trebaš prožvakati:

Chromecast (i klonovi)
Miracast
WiDi
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 22:54   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ja sam kupio sličan Miracast stick(ima antenicu 12 dolara na aliexpress) za projektor.

Radi sa Android 4.4+ uređajima i sa Windows 10(možda i 8) i podržanim wifi karticama u laptopu.

Skroz ok, nekad zvuk kasni(ovisi o jačini signala i smetnjama) al radi skroz dobro i jednostavno
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 23:04   #4
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Ok ali mene zanima konkretno taj kojega sam naveo, da li s njim mogu povezati moj laptop "acer aspire E1-510" (windows 8.1) s smart TV
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 23:13   #5
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Morat ces u device manageru widit koji wifi laptop ima (Desni click na My computer, Properties, pa Device manager i onda pod network
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 10:47   #6
Žak Onanis
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 248
Evo ovo je pod network


Zadnje izmijenjeno od: tor. 03.03.2017. u 12:45.
Žak Onanis je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 13:14   #7
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ja imam ovo, doduse spajam ga sa mobitelom i jednom na laptop za azuriranje. Pise da ide na windowse (jedino ako ne misle na wind. mobitele). Al kontaktiras ih pa pitas. Imas ga na vise mista kupit pa usporedi cijene
http://www.tronsmart.com/products/mi...rt-t1000-elite
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:32   #8
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Neka ti neko ko kuzi engleski prevede Q3 pitanje i odgovor iz popratnog teksta na toj stranici za taj uredjaj.

A wifi adapter na laptopu testiras tako da odaberes "bezicno povezivanje displeja". Ako ti adapter/windows 8.1 ne podrzava "Miracast" povezivanje, to ce ti i javit... Inace, malo je laptop wifi kartica, prije pojave Windows 10 OS-a, koje podrzavaju Miracast.
-->
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Pronašao sam na eBay ovo i zanima me da li je to to.
Jedan kolega mi kaže da je to samo za android uređaje (mobitel, tablet) a drugi mi kaže da je i za windows uređaje (laptop)
Molio bi vaše mišljenje i savjet
Neka ti neko ko kuzi engleski prevede Q3 pitanje i odgovor iz popratnog teksta na toj stranici za taj uredjaj.

A wifi adapter na laptopu testiras tako da odaberes "bezicno povezivanje displeja". Ako ti adapter/windows 8.1 ne podrzava "Miracast" povezivanje, to ce ti i javit... Inace, malo je laptop wifi kartica, prije pojave Windows 10 OS-a, koje podrzavaju Miracast.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:35   #9
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Smart TV? Wifi? Slika,video,audio?

DLNA je tvoj prijatelj. NIkakvi stickovi i kerefeke.

Osobno koristim Serviio media server.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:37   #10
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ja imam ovo, doduse spajam ga sa mobitelom i jednom na laptop za azuriranje. Pise da ide na windowse (jedino ako ne misle na wind. mobitele). Al kontaktiras ih pa pitas. Imas ga na vise mista kupit pa usporedi cijene
http://www.tronsmart.com/products/mi...rt-t1000-elite
Pise tamo u opisu da podrzava Windows OS, dakle odgovara svim uredjajima koji rade na tom OS-u i adapteri im podrzavaju Miracast. Dakle svi laptopi i mobiteli sa ugradjenim Win10 i poneki koji su dosli sa Win8.1.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2017., 16:40   #11
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Smart TV? Wifi? Slika,video,audio?

DLNA je tvoj prijatelj. NIkakvi stickovi i kerefeke.

Osobno koristim Serviio media server.
Za Miracast NIJE potreban ni router ni bilokakav media server, jer je to direktna veza uredjaja sa tv-om, dakle te dvije kategorije nisu usporedive...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:42   #12
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Who cares,opet ne treba kupovati išta....pod pretpostavkom da ljudi imaju SMART TV kući a ne na pecanju na Korani. Dobro...ja ga imam na moru

BTW Darwine...uređaj je "MEDIA SERVER"
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 16:57   #13
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Za Miracast nije potreban nikakav "smart" tv, kakve svi imaju po viksama, jer je on dovoljno smart da mu netrebaju dodatne djidje
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 17:09   #14
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ma da? Ja imam Toshibu Smart a nema Miracast,prošlogodišnji model

Mada cijela ova priča pada u vodu pošto ne znamo šta Žak ima od telke...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 17:42   #15
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Ma da? Ja imam Toshibu Smart a nema Miracast,prošlogodišnji model
Bummer.., ovogodisnje ga sigurno imaju
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 20:00   #16
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Pogledao,nemaju sve. Samo top modeli. Isto kao kod Sonya,Panasonica itd itd....jeftiniji modeli NEMAJU podršku za Miracast i Chromecast.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 20:51   #17
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Nekaj si pobrkal. SVAKI TV i svaki monitor koji ima HDMI ulaz "ima podrsku" za Miracast, tj tocnije NIKAKVA podrska od strane TV-a/monitora nije u tom slucaju potrebna, jer Miracast uredjaj/dongle je potpuno samostalno dejstvujuci uredjaj koji se spaja na HDMI ulaz predočnika
Moze se napajat iz USB porta TV-a, ili iz nekog punjaca za mobitel...

Ovo je jedan takav tipicni adapter.

"The Wireless Display Adapter uses Wi-Fi CERTIFIED Miracast technology, so you’re not limited to certain apps or content streaming; you can display everything from your device on an HDTV or monitor"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 21:08   #18
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor Žak Onanis Pregled postova
Evo ovo je pod network

A nezz, dvostrani su odgovori na netu, neki pisu da sa windows 10 neki kazu ne, nije ništa striktno točno definirano, ali kaže googlle da probaš uć u Control panel pa negdi tamo ima opcija "Project" i tu bi tribala bit opcija Add device, ako je nema/ako ne radi onda ne podržava u drugom slučaju podržava.



@trouble, Legalno placam Netflix, upalim tablet upalim netflix/twitch, i spojim miracast stik na šta god oću(projektor,stari tv...) i uzivam u click and play. To ne mogu sa DLNA, a da ne pricam koje je maltretiranje setupiranje dobrog DLNA servisa.
2. Moj Grunding smart tv ima screen sharing, i Phillips na bivsem poslu, nikad problema sa spajanjem, nista spesl modeli.
3. apsolutno nije bitno koji tv ima ako ima hdmi. Kupi ovo čudo za 80 kn i mozak na pašu.

Nadalje miracat je još poprilično loš "standard" ali za gledanje tv sadržaja, vrh.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 21:27   #19
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nekaj si pobrkal. SVAKI TV i svaki monitor koji ima HDMI ulaz "ima podrsku" za Miracast, tj tocnije NIKAKVA podrska od strane TV-a/monitora nije u tom slucaju potrebna, jer Miracast uredjaj/dongle je potpuno samostalno dejstvujuci uredjaj koji se spaja na HDMI ulaz predočnika
Moze se napajat iz USB porta TV-a, ili iz nekog punjaca za mobitel...

Ovo je jedan takav tipicni adapter.

"The Wireless Display Adapter uses Wi-Fi CERTIFIED Miracast technology, so you’re not limited to certain apps or content streaming; you can display everything from your device on an HDTV or monitor"
Krivo.

Nema SVAKI TV podršku za Miracast već poneki. Svaki USB dongle za Miracast IMA podršku za Miracast. Ovo je bar jasno svakome sa IQom većim od tablete šumećeg aspirina C

Jer ako si u toj kategoriji,znao bi da postoje televizije sa ugrađenim i centrificiranom Miracast podrškom i oni bez.

Citiraj:
Sony adding Miracast to all high-end TVs
Vjeruj mi,ovaj quote nije iz 2002. kada se pojavio HDMI.....

Jer vidiš,tu imaš službeno koje televizije podržavaju Miracast standard a koje ne. Moje Smart TV Toshibe NEMA.

Ovo šta ti govoriš je ko da kažeš da svaki putnički zrakoplov ima opciju biti bombarder...samo ti treba bomba.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 03.03.2017. u 21:38.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 21:32   #20
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nekaj si pobrkal. SVAKI TV i svaki monitor koji ima HDMI ulaz "ima podrsku" za Miracast, tj tocnije NIKAKVA podrska od strane TV-a/monitora nije u tom slucaju potrebna, jer Miracast uredjaj/dongle je potpuno samostalno dejstvujuci uredjaj koji se spaja na HDMI ulaz predočnika
Moze se napajat iz USB porta TV-a, ili iz nekog punjaca za mobitel...

Ovo je jedan takav tipicni adapter.

"The Wireless Display Adapter uses Wi-Fi CERTIFIED Miracast technology, so you’re not limited to certain apps or content streaming; you can display everything from your device on an HDTV or monitor"
trouble misli na built in podršku u TV-u. Ovo s donglovima je druga priča.


Što se tiče hardvera/softwera, Win 8.1 i noviji, i Intel procesor noviji. AMD tu šteka.

Ovdje imaš što ti je potrebno.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 23:33   #21
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Kako JA pricam drugu pricu kad je OP pitao bas za DONGLE?
Njemu posalji "sve sto mu je potrebno", jer ja vec znam sve o tome
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 23:41   #22
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Krivo.

Nema SVAKI TV podršku za Miracast već poneki. Svaki USB dongle za Miracast IMA podršku za Miracast. Ovo je bar jasno svakome sa IQom većim od tablete šumećeg aspirina C

Jer ako si u toj kategoriji,znao bi da postoje televizije sa ugrađenim i centrificiranom Miracast podrškom i oni bez.
SVAKI TV sa HDMI ulazom ima podrsku za Miracast HDMI Dongle, kao i svaki drugi predocnik sa HDMI ulazom, kako sam vec napisao, bilo to tebi jasno ili ne, ja ti tu ne mogu pomoc da to shvatis.

Ne znam jel ti to sumi u glavi, ili si ti daleko ispod sumece kategorije, pa procitaj jos jednom pazljivo uvodni post i pitanje ISKLJUCIVO za DONGLE koji se ukapca u HDMI, a ne nikakav USB pobogu

Mooozda ti onda postane jasno zasto su ti svi postovi i savjeti gledemede promaseni.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 03.03.2017. u 23:49.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 23:46   #23
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Dobro jeste vi retardirani?

Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nekaj si pobrkal. SVAKI TV i svaki monitor koji ima HDMI ulaz "ima podrsku" za Miracast
Tvrdnja je NETOČNA.

Krenulo je od ovoga:

Citiraj:
Za Miracast NIJE potreban ni router ni bilokakav media server,
ovijek ko prvo nezna kaj je media server,al nije poanta. Panta je da se skvići da nije potrban router al je potreban stick? MIslim WTF....daj se "dobijte" malo...

...onaj pak gore ne zna "podesitii" DLNA. Podešavanje DLNA servera...browse diska i dva klika na TV-u. Fulao je forum...ovo je PC Ekspert a ne Babe.hr

Čovjek pita kak može streamati sadržaj (mp3,vide,slike) sa svoga kompa na tv...javlja se genijalac da on plaća originalan Netflix.....pa jel se ovo snima novi nastavak Monty Pythona dame i gospodo? candid camera?

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 03.03.2017. u 23:58.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 23:54   #24
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Dobro jeste vi retardirani?
Ne znam tko je retardiran niti kome i zasto dijelis takve epitete. Takva komunikacija je potrebna iskljucivo onima koji nemaju argumente.

Tko nezna sto je media server? Sto je krivo u mojoj izjavi "Za Miracast NIJE potreban ni router ni bilokakav media server"? Izjava je potpuno tocna, i jednostavno dokaziva, samo se ti s njom ne slazes, ali ju nemos opovrgnut. Ustekam ti u bilokoji predocnik, po tvom izboru, Dongle i dokazem ti tocnost.

Prouci malo, nije teska materija, sto je Miracast pa ces shvatit zasto mu netreba router i zasto mu netreba media server.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 04.03.2017. u 00:02.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 00:10   #25
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
3. apsolutno nije bitno koji tv ima ako ima hdmi. Kupi ovo čudo za 80 kn i mozak na pašu.
Bas si neki party breaker, a lijepo mu problem savjetuje da kupi smart tv i router
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 00:26   #26
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Na "mom" tronsmartu na tv-u je slika mob---ruter---miracast
I kad ugasim ruter (ostajem bez interneta) nemogu se povezat
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 00:59   #27
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
...onaj pak gore ne zna "podesitii" DLNA. Podešavanje DLNA servera...browse diska i dva klika na TV-u. Fulao je forum...ovo je PC Ekspert a ne Babe.hr
Ma da, predivno je namistit nešto sa titlovima, i da ima kvačice i da uz to ne laga. Ja ga znam namistit i imao sam ga, al me tehnologija apsolutno nije oduševila. Žak ga ne zna namistit bez sati i sati googlanja, da zna nebi pitao na PC Ekspert forumu jel to radi za komp ili ne.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Čovjek pita kak može streamati sadržaj (mp3,vide,slike) sa svoga kompa na tv...javlja se genijalac da on plaća originalan Netflix.....pa jel se ovo snima novi nastavak Monty Pythona dame i gospodo? candid camera?
Da plaćam Netflix, i imam prijenosni projektor. Na Netflixu eventualno predownloadam sta ocu, projektor stavim di god ja ocu,
Uštekam miracast stick u projektor na mobu upalim netflix i voila sve radi di god ja ocu i kad god ja ocu, jel imaš ti neku jednostavniju opciju?

Ako nema smart tv, daleko naj jednostavnija opcija, kupis taj stick za 80 kn i Mirakastaš sa pritiskom tri tipke


@Žak Ugl imaš na linku što ti je pupo poslao sekciju "How do I initially set up a wireless external screen in Windows 8.1*?"
Ako ima opcija tu za add wireless display i radi, onda kupiš taj stik, uštekaš ga, i klikneš botun dva i zavališ se u kauč
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 01:10   #28
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Ne bas tocno taj nego neki slicni, jer za predlozeni tamo jasno pise:

"Note 2: The WiFi Wireless Display Receiver is not compatible with Windows OS."

i ovo:

Q3: The product can not be connected with Windows OS, can't display same screen when watch YouTobe or Netflix videos?
1) The WiFi Wireless Display Receiver only support Android/IOS, not compatible with Windows OS.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2017., 13:43   #29
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne bas tocno taj nego neki slicni, jer za predlozeni tamo jasno pise:

"Note 2: The WiFi Wireless Display Receiver is not compatible with Windows OS."

i ovo:

Q3: The product can not be connected with Windows OS, can't display same screen when watch YouTobe or Netflix videos?
1) The WiFi Wireless Display Receiver only support Android/IOS, not compatible with Windows OS.
Uf, nisam gleda, umalo zajebali covika,
Ja imam ovog(tj. imao, ostao i ostat će u bivše )
https://www.aliexpress.com/item/Port...9999.20.dUeiVV
Provjereno radi sa windows 10/8.1(intelova wifi) i sa Androidom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 16:35   #30
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Dižem temu...

Imam TV koji podržava Miracast, ali moj komp ima nešto protiv povezivanja na taj način...

DXDiag javlja da je GTX960 nekompatibilna s Miracastom, pa opciju bežičnog povezivanja s ekranom ni ne vidim dostupnu.

S druge strane, drugi komp u kući s J2900 i integriranom grafikom podržava i uredno vidi TV na popisu bežičnih ekrana.

Pitanje je što ja trebam napraviti da svoj, i više nego sposoban, komp spojim bežično na TV?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na