Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.09.2012., 21:48   #1
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
dogovor između thomson 780i i siemens sx763

pozz. imam mali problem. jučer sam na simens sx763 spojio thomson 780i wl da sluzi kao swich. stavio sam novi FW na thomsona(zadnju verziju) , spojio ga mrežnim sa simensom i u thomsona uštekao dreambox i wdlive. sx nisam htio dirati čisto ako stari bude htio maxtv pa da nemoram nista extra prčkat po ruteru. i sad , sve radi al nakon nekog vremena mobiteli ne mogu na net preko wlana na simensu, laptop i ovaj komp s kojeg piseem normalano idu na net. mobiteli pokušavaju na net preko thomsona. gateway na thomsonu ne mogu nikako promjenit, jednostavno ne vidim nigdje mogućnost da ga editiram, editirat mogu samo ip adresu od njega. pomaže mi jedino opcija back to factory defaults, al ne želim to radit svakih 5 sati. ima tko ideju di je zec? tnx

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 03.09.2012. u 12:03.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2012., 03:18   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Pa ugasi wifi na Thomsonu i spajaj se na Siemensa.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2012., 09:13   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
1. thomson 780WLi služi kao switch

2. wireless na SX - u nije neka sreća tj. ima dosta problema ("ispada" sa više klijenata, čim se uređaj zagrije malo više sam wlan se resetira, . .). Ako su oba uređaja jedan kraj drugog onda ugasi wireless na SX - u a koristi sa ST780WLi. Ako treba, na forumu imaš opisano kako mu dodati još jednu antenu i time poboljšati radijus pokrivanja.

3. spavaš na nastavi pa nisi ulovio info da je kod Thompsona "blem" postaviti drugačiji Gateway od njega samoga. Rješenje je, da nakon šta postaviš šta možeš kroz web konfig, napraviš backup konfiga na komp pa editiraš (ako se dobro sjećam samo na jednom mjestu piše Gateway) pa preko Restore vratiš taj konfig u uređaj. Drugi način da to napraviš je kroz CLI, tu imaš opciju mijenjanja / postavljanja Gateway - a, nađi dokumentaciju.

Također trebaš na ST780WLi ugasit DHCP Server, firewall, manualno definiraj DNS servere i to DNS1=192.168.1.1 (ip od SX - a) i DNS2= vidi DNS by ISP. Sav info imaš u temi o ST780WLi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2012., 11:37   #4
snorky_vk
Premium
Moj komp
 
snorky_vk's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: u mraku
Postovi: 833
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Pa ugasi wifi na Thomsonu i spajaj se na Siemensa.
probano odmah , al ne pomaže.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1. thomson 780WLi služi kao switch

2. wireless na SX - u nije neka sreća tj. ima dosta problema ("ispada" sa više klijenata, čim se uređaj zagrije malo više sam wlan se resetira, . .). Ako su oba uređaja jedan kraj drugog onda ugasi wireless na SX - u a koristi sa ST780WLi. Ako treba, na forumu imaš opisano kako mu dodati još jednu antenu i time poboljšati radijus pokrivanja.

3. spavaš na nastavi pa nisi ulovio info da je kod Thompsona "blem" postaviti drugačiji Gateway od njega samoga. Rješenje je, da nakon šta postaviš šta možeš kroz web konfig, napraviš backup konfiga na komp pa editiraš (ako se dobro sjećam samo na jednom mjestu piše Gateway) pa preko Restore vratiš taj konfig u uređaj. Drugi način da to napraviš je kroz CLI, tu imaš opciju mijenjanja / postavljanja Gateway - a, nađi dokumentaciju.

Također trebaš na ST780WLi ugasit DHCP Server, firewall, manualno definiraj DNS servere i to DNS1=192.168.1.1 (ip od SX - a) i DNS2= vidi DNS by ISP. Sav info imaš u temi o ST780WLi.

probam sve navedeno.... hvala.


EDIT: stavio sam gateway kako si napisao ,ugasio dhpc i firewall i radi normalno sad. dns servere nisam dirao.

Zadnje izmijenjeno od: snorky_vk. 03.09.2012. u 19:47.
snorky_vk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na