Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2003., 15:02   #1
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
HT DSL ogromni racuni

bok svima,

interesira me da li je netko vec imao slicnih problema...

evo ovako; moja firma je uzela DSL (768 optima paket) od HT-a prije 4 mjeseca i sve je bilo manje-vise ok; stvar je radila uz vece ili manje ispade - uglavnom unutar granica normale, da se moze reci "stvar radi". Sve do 4. mjeseca koristenja (to bi bio 5. kalendarski mjesec) kada smo vec pocetkom mjeseca primijetili da stvar "steka" tj. da ima ispade - uglavnom bi se stalno trebalo reconnectat svakih 15-tak minuta. Nismo to uzimali za ozbiljno, sve dok nismo vidjeli ispis spajanja: ispalo je da imamo 20GB+ prometa napravljenih, sto je toliko previse da to nije opce moguce ostvariti. Po njihovim stranicama ispada da smo bas te prve dane u mjesecu mi imali upload od 800 MB/dan (teoretski maksimum je cca 1GB prometa - znaci 24 sata na dan full opterecenje) i to 7 dana zaredom! Ne moram vam reci da to nismo napravili, a kako HT opako naplacuje prekoracenje prometa, ispalo je da smo im duzni 10000 kuna! (a 500 kuna je pretplata).

Da sad ne duljim i ne igram se "kak smo mi jadni - veliki HT nas tuce", interesira me da li mozda ima ovdje ljudi koji su dozivjeli slicne probleme...

Jos jedna poanta ovog posta je da nikako ne preporucamo uzimanje DSL usluge od HT-a - barem ne po ovim cijenama i dok se ne pojavi jos koji tel. provider u HR, a ako bas morate - oprez! i svaki dan kontrolirati ispise spajanja!
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2003., 15:06   #2
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
sad bi se pozalio marac da moze,ali ne moze jel je dobio veliki racun za DSL pa su mu iskljucili
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2003., 15:38   #3
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Mi smo u firmi prije nekih mj. dana imali problema s opterečenjov mreže i netom, prvo smo mislili da je do Globalneta jer idemo preko njih, ali se nakraju uspostavilo da smo imali nekog crva koji je slao ko zna kakve podatke, uglavno opterečivao je mrežu svih 512Kbit-a !!!
Kasnije se ustanovilo da je naš čovjek zadužen za servere i to nadogradio neki kur...c, a nije skinuo neku zakrpu za tu nadogradnju, pa je cijeli system bio jako ranjiv

Nisam siguran da ti ovo što znači, ali provjeri dal' imaš sve zakrpe itd.

Htio bi još nadodati da ti nikako neb bio u koži sretno
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2003., 16:51   #4
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by dario-RUS
Mi smo u firmi prije nekih mj. dana imali problema s opterečenjov mreže i netom, prvo smo mislili da je do Globalneta jer idemo preko njih, ali se nakraju uspostavilo da smo imali nekog crva koji je slao ko zna kakve podatke, uglavno opterečivao je mrežu svih 512Kbit-a !!!
Kasnije se ustanovilo da je naš čovjek zadužen za servere i to nadogradio neki kur...c, a nije skinuo neku zakrpu za tu nadogradnju, pa je cijeli system bio jako ranjiv

Nisam siguran da ti ovo što znači, ali provjeri dal' imaš sve zakrpe itd.

Htio bi još nadodati da ti nikako neb bio u koži sretno
ha cuj, imam trend-micro server protect AV software i Zone-Alarm pro firewall... cisto sumnjam da imam bilo sto takve vrste, ali nikad ne znas. U svakom slucaju cu provjeriti.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2003., 12:19   #5
dario-RUS
I Love AMD and nVida
 
dario-RUS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 410
Citiraj:
Originally posted by shimpa
ha cuj, imam trend-micro server protect AV software i Zone-Alarm pro firewall... cisto sumnjam da imam bilo sto takve vrste, ali nikad ne znas. U svakom slucaju cu provjeriti.

U svakom slučaju molim te da javiš kad otkriješ u čemu je bio problem!!!
Trenutno čekam u novom stanu da me prikopčaju na ISDN, jer je neka akcija, pa mi je jeftinije s ISDN-a preči na DSL, a neb' mi bilo lijepo da dobijem 1. račun DSL-a par tisuća maraka
__________________
Intel CoreDuo neki Quad I
GIGABYTE GA-P35-DS3L
4x2048 Corsair
Ati nešto
1x 36Gb WD Raptor, 2x750Gb Samsung (raid 0)
dario-RUS je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2003., 17:33   #6
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
imas virus koji je harao pred par tjedana/mjeseci koji se upravo tako manifestira - ugromni upload. ivan ga je pokupio doma, samo kaj ga odmah skuzis na modemu jer ti sve jednostavno stane.

moze bit da ste pokupili tog crva i da je 7 dana veselo slao pakete van. zaboravio sam ime, al mozda se ivan jos sjeca.

i da, mogo bi pogledat i stanice na LAN-u, mozda virus nije bio na serveru nego na radnim stanicama... zapravo neznam kak ti mreza izgleda, al eto ideje.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na