Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2016., 20:13   #1
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
DD-WRT repetitor

Pozdrav,
Dobio sam od susjeda user i pass za njegov Bnet wireless . Nakana je bila nagovorit mamu da rabi "pametni telefon" . Dakle samo je jedan korisnik sa malo prometa. Signal je dosta slab , pa sam odlučio napraviti ono što sam napravio sebi doma sa DD-WRT i DIR-615 , a koje mi radi dosta dobro. Bilo je nešto muke za nariktat, ali kad je proradilo sve za 5. Sad imam DIR-300 sa Firmwareom: DD-WRT v24-sp2 (04/23/10) std. Dvojba mi je oko defaultnog metoda zaštite kod Bneta , šta da stavim WPA personal + TKIP AES , jer je 100% uređaj od Bneta došao sa tvorničkim postavkama sigurnosti. Druga stvar, koristio sam ovaj tutorijal : https://www.scribd.com/doc/51943869/...00-Dd-wrt-Wiki , i uvijek kad promjenim IP izgubim WRTa i žično i bezžično , pa ga moram restartat na početne postavke pa ponovo. Imam 2 komada i oba se ponašaju isto, pa sam pomislio da možda nije u pitanju konflikt sa mojom kućnom mrežom koja je 192.168.0.1 i .0.2 . Također mi nije jasno da li je ovaj Bnetov router po defaultu u AP modu ? Hvala za svki komentar .
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 23:24   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Koji "ovaj Bnetov router" ?
Jeli mu WiFi aktivan vidi sa susjedom, po defaultu je upaljen.
TC7200 je defaultno na 192.168.0.1.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2016., 23:50   #3
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Pozz, je to je 7200 . Sad sam opet išao po uputama http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge . Redovito nakon nekoliko koraka dir300 postane nevidljiv . Ne mogu ga vidjeti niti na LANu , a na wirelessu je vidljiv ali se ne mogu konektirat. Nešto fulam ali ne znam šta . Doslovno sam se držao ove upute sa linka . OK na wirelesu možda nešto i zeznem , ali na kabel kad se direktno spojim na PC onda bi trebao. Sad kad bi ga resetirao opet 30-30-30 , postao bi vidljiv na žici ??
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 00:42   #4
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Resetirao sam ga i konfigurirao kao repetitor. http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater. Sutra ću ga probat , konektirao sam se tabletom i žicom bez problema.Jedino ne znam da li sam dobro stavio ove dvije stvari : security - WPA2 personal i algoritam TKIP AES . Ostalo sam napravio po uputstvu.
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 12:28   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kod DD-WRT - a imaš dvije opcije / mogućnosti kod slaganja "WiFi Repetera",
obje imaju svoje prednosti i mane, a koju ćeš odabrati ovisi šta ti treba odnosno šta želiš postići.

Trebaš shvatiti šta ovdje piše:

Repeater / Repeater Bridge

Extend the Wireless access area using a second router WIRELESSLY connected to the primary. The secondary router must have ddwrt installed; the primary does not need ddwrt.
  • Repeater Bridge - A wireless repeater with DHCP & NAT disabled, clients on same subnet as host AP (primary router). That is, all computers can see one another in Windows Network.
  • Repeater - A wireless repeater with DHCP & NAT enabled, clients on different subnet from host AP (primary router). Computers connected to one router can not see computers connected to other routers in Windows Network."

Sad odluči koja varijanta ti treba / želiš je postići,
saznaj na kojoj je ip adresi gl. router > gore smo rekli TC7200 je po defaultu na 192.168.0.1,
saznaj mu SSID, tip zaštite šifru za WiFi.

Za ovakva podešavanja uređaja je nužno to odraditi žično spojen na njega a ne preko WiFi.
Slijedeći štos / problem je da treba privremeno postavljati ispravne fiksne mrežne postavke na mrežnoj kompa / lapa sa kojeg radiš konfig, a sve zbog "ne mogu pristupiti uređaju". Određeni (noviji) winsi tu dodatno odmažu pa treba raditi reboot x puta jer ne žele prihvatiti "promjenu u letu".

That's it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 14:09   #6
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Je, sinoć sam ga konfigurirao kao "B" iz tvog posta, kao Repeater. To će zadovoljit jedan telefon ili kojeg gosta kratko i povremeno.
SSID i PASS znam. Popodne idem do tamo pa ću se probat spojit na 192.168.0.1 i pogledat u Tehnicoloru koji je tip zaštite. Na papiriću kojeg mi je dala susida piše "WPA key i 12 karaktera". Predpostavljam da je sve po defaultu, da su tehničari došli spojili internet i priopćili šifru. U local IP adress sam stavio 192.168.1.1, subnet 255.255.255.0, Gateway 192.168.0.1 i local DNS prazno. Pozz

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 16.11.2016. u 14:24.
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 18:21   #7
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Ne ide baš nikako, sve sam na DDWRT poštimao dobro, isti SSID i pass ali ne ide. Tu sam napravio par screenshootova HOSTA. BTW u pitanju je CISCO.To sam vidio tek kad sam ušao unjega . Pozz http://s1078.photobucket.com/user/sa...?sort=3&page=1
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 18:58   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Piše Split, gdje precizno ?
Platit ćeš pivo nakon šta sve složimo na lokaciji
Detalje možemo na pvt.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2016., 17:08   #9
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Evo jednog jednostavnog uputstva
http://wi-fiplanet.com/tutorials/art...s-Repeater.htm
Treba isključiti firewall na oba uređaja jer često zna raditi smetnje.
Dir300 radi bolje nego dir615
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2016., 00:25   #10
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Hvala driftwood , pogledat ću poveznicu . BTW ovo nismo mogli nikako upogonit. A Hostu baš ne smijem čeprkat po CISC-u , idem vidit šta piše u tvom linku. BTW ja sam prije3-4 godine složio DIR-615 ,nema šta pravi workhorse .
sasabcp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2016., 21:47   #11
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Ne ide , fleshnio sam na OpenWrt pa ću tamo probat.
sasabcp je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2016., 19:15   #12
sasabcp
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 8
Sa Openwrtom radi ko zmaj, hvala svima.
sasabcp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na