Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2021., 13:07   #9781
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Pise EUX/EUX,EUX/EEX

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 13:15   #9782
amerix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 499
Flashaj njemački DBT firmware(sve će ti biti isto)

Oni dobivaju prvi update ako se ne varam
amerix je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 13:21   #9783
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ma mogu ja flashat sta god, zanima me kako da rijesim da sve radi OTA, kao i da S10 koji sam imao prije.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 13:57   #9784
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citam da su mnogi zaglavili na EUX regiji, kako i zasto, boga pitaj. Ljudi iz It, Uk itd... Problem je sto su na krivom CSC-u i ne rade im osnovne stvari kao Samung Pay za koju moras imati odgovarajuci CSC. Manjak updejtova je isto jedan od problema EUX regije. To je kao neka objedinjena europska regija.

I ja sam na Note 9 bio prisiljen cackati po Odinu u nadi da cu uspjeti nekako promjeniti CSC na nebrandirani kanadski XAC.

Na kraju nista nije pomoglo dok nisam nasao kod koji otvara izbornik za promjenu CSC-a: *#243203855# (promjena CSC-a radi factory reset!). Vec par godina se regija ne mijenja, cak i nakon factory reseta.

Mislim da kod ne radi na Exynos modelima pa probajte skinuti neki drugi phone app (Google Phone npr).

Na S10 si sigurno bio na nekoj "normalnijoj" regiji tipa DHR ili sl. pa nisi ni razmisljao o tome
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 15:07   #9785
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Meni na S20FE (4G snapdragon) uvezen iz Austrije danas došao već 3.1.1. update
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 19:01   #9786
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
E super, hvala.

Jel može Smart Switch napraviti kompletan backup, da ne moram nakon reseta srkat par GB s neta nego da se povuče s komp backupa preko kabela?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 19:18   #9787
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Moze, backupira ti appove da ih ne moras skidati. Ali nije savrsen, ne sprema podatke appova. Neke appove iz nekog razloga mi nikada nije restorao pa napravi popis appova za slucaj da ti nesto ne prodje. Pamtim Gboard kao jednu od tih appova.

Uredno restora call log i poruke, ali za te bitnije stvari uvijek sam radio drugi backup, bilo preko Samsung clouda ili dediciranim appom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 20:04   #9788
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
A koji app preporucas? Jel ima nesto da Ce prebaciti i loginove u aplikacije i WiFi password e, itd? Da doslovno nastavim koristit "novi" mob ko da sam na starom?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 20:17   #9789
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor amerix Pregled postova
Flashaj njemački DBT firmware(sve će ti biti isto)

Oni dobivaju prvi update ako se ne varam
Dobivaju, ali ne ostaje ti trajno regija. Flashaš DBT i kroz sljedeći OTA vraća regiju prije.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 20:53   #9790
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Dobivaju, ali ne ostaje ti trajno regija. Flashaš DBT i kroz sljedeći OTA vraća regiju prije.
A promjena csc-a rješava taj problem?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 21:11   #9791
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Vecina samsunga danas ne dozvoljava promjenu samo csca. Flashani csc u mobu vise nisu multicsc pa nema druge regije na koju se mozes prebaciti. Mozes flashati kompletan FW najbolje SEE csc (south east europe) i cekas update. Jos bolje da nema previše updateova, samo stvaraju probleme ako nisu bas jako bitni koji ispravljaju bugove.
Treba jos paziti na određene telefone od određenih operatera, najvise vodafone ukljucujuci a1. Znaju imat malo drukcije particije pa ti fleshanjem drugog fwa izbaci gresku, pa moras ili vracat isti fw ili reparticionirati memoriju sto nikako nije preporucivo da ne ubijes mob .
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 21:12   #9792
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
A koji app preporucas? Jel ima nesto da Ce prebaciti i loginove u aplikacije i WiFi password e, itd? Da doslovno nastavim koristit "novi" mob ko da sam na starom?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Nemam nis pametno. Sve sam spremao kroz samsung cloud (bt uredjaji, wifi, dobar dio postavki moba). Za appove nemam nis pametno za reci, znam samo da samsung switch i cak google backup (kroz google account) ne sejvaju data, samo app. Svakako prodji svaki pojedini app jer znaju imati vlastiti backup pa se tu uspara dosta vremena.

Nijedna metoda mi nije dovoljno dobra da "nastavim koristiti mob kao da se nista nije dogodilo". Uvijek sljedecih tjedan-dva podesavam sitnice koje skuzim da nisu prebacene u restoreu - 95% toga su neke postavke moba, personalizacija prikaza notifikacija i sl.

Zivim za dan kad cu reci "to je to, ta backup metoda radi bez greske i radi sve od navedenog".

Mozda je kod novijih modela samsunga bolje iskustvo, moje se temelji na S7 i Note9 modelu u zadnjih ~4 godine.

Edit:
Eh da, nekad davno dok sam rootao mobove, Titanium backup je radio upravo to - sejvao mi je sve (od postavki moba do wifi passworda) i vratio bi sve kako je bilo na svoje mjesto. Zadnji put koristio prije ~5 godina. Otkad sam odustao od rootanja, nisam nasao nista sto radi iole slican posao.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2021., 21:43   #9793
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nemam nis pametno. Sve sam spremao kroz samsung cloud (bt uredjaji, wifi, dobar dio postavki moba). Za appove nemam nis pametno za reci, znam samo da samsung switch i cak google backup (kroz google account) ne sejvaju data, samo app. Svakako prodji svaki pojedini app jer znaju imati vlastiti backup pa se tu uspara dosta vremena.

Nijedna metoda mi nije dovoljno dobra da "nastavim koristiti mob kao da se nista nije dogodilo". Uvijek sljedecih tjedan-dva podesavam sitnice koje skuzim da nisu prebacene u restoreu - 95% toga su neke postavke moba, personalizacija prikaza notifikacija i sl.

Zivim za dan kad cu reci "to je to, ta backup metoda radi bez greske i radi sve od navedenog".

Mozda je kod novijih modela samsunga bolje iskustvo, moje se temelji na S7 i Note9 modelu u zadnjih ~4 godine.

Edit:
Eh da, nekad davno dok sam rootao mobove, Titanium backup je radio upravo to - sejvao mi je sve (od postavki moba do wifi passworda) i vratio bi sve kako je bilo na svoje mjesto. Zadnji put koristio prije ~5 godina. Otkad sam odustao od rootanja, nisam nasao nista sto radi iole slican posao.
Ista stvar je i kod mene na S10. Veliku vecinu stvari SS sejva, sitnice treba postaviti nanovo...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2021., 15:03   #9794
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Promjena CSC-a preko imei koda ne funkcionira... Bar ne ono nesto *#272*imei ili tak nesto.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2021., 16:44   #9795
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Jesi probao mozda skinuti google phone app pa s njim otvoriti onaj moj kod gore? Ako nista drugo, makar da znam(o) kako ove nove generacije samsunga disu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2021., 17:14   #9796
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Connection problem or invalid MMI code.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 09:51   #9797
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Na inače vrhunskim fotkama nebo mi je ispadalo jako zasićeno plavo. Isključio auto hdr ali nije bilo puno bolje. I onda nađem post na jednom forumu da treba ugasiti scene optimizer. Nakon toga boja neba spot on. Ne kužim zašto je to sranje uključeno po defaultu...
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2021., 12:09   #9798
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Vecina jos uvijek svrsava na boostane fotke, jbga To obavezno ugasiti, ali auto hdr je cist fajn za ostaviti upaljenim, vise pomogne kad treba nego sto odmogne.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 10:21   #9799
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Pozdrav Samsungovci,

nakon 3 Xiaomija (Redmi 4, Mi 8 i Mi 9T) prešao na Samsung S21+.

I kako to biva, nakon što nisam imao nikakvim problema sa MIUI, na Samsungu problemi već s prvim većim updateom.

Danas sam updateo telefon, i problemi su sljedeći (i poprilični):

- telefon se ne može "lockati". Na tipku ne reagira, a imam i original Samsung masku, preklopnu koja ga zaključa kad ju preklopim... nope ni to se ne dogodi. Jednostavno lock ne radi

- ako i probam stisnuti lock, cijeli telefon se freeza i touchscreen ne responda

Ima li kakav "jednostavan" (pod time mislim instalirati softver na komp, spojiti USB i odraditi) način za "system restore" odnosno vratiti telefon u stanje prije updatea (koje je bilo skroz OK).
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 10:27   #9800
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Imao je tu frend s posla IDENTIČAN problem.

Jedan restart pomogao. Ali nisam siguran kako je to odradio? Hard reset putem tipki mislim da je radio.

Vjerojatno si to već napravio, ali eto, da ti kažem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:03   #9801
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne trebas nista preko PCa. Ako ne radi ni nakon restarta, resetiras na tvornicke postavke. Bez brige ,iako ti nisi imao problema sa MIUI, procitaj Xiaomi temu, puno korisnika ih ima.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:13   #9802
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imao je tu frend s posla IDENTIČAN problem.

Jedan restart pomogao. Ali nisam siguran kako je to odradio? Hard reset putem tipki mislim da je radio.

Vjerojatno si to već napravio, ali eto, da ti kažem.
Uspio sam hard reset putem tipki, prije nije uopće reagirao na power tipku, zamrzo bi sve, nekako sam uspio, ali odmah nakon otključavanja telefona (što je isto bio bingo, jer nije htio, nego sam morao drkati po ekranu da odjednom ponudi upisivanje pina, nije bilo ni senzora za prst...)

Uglavnom uspješni restart je rješio stvar za sad, nadam se da će dalje biti stabilno.

BTW Svaki put kad bi ga i uspio otključati je pisao "Starting Android..." i nisu mi ni dolazile notifikacije, kažem za sad, nakon uspješnog restarta (jedva ) sve radi.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ne trebas nista preko PCa. Ako ne radi ni nakon restarta, resetiras na tvornicke postavke. Bez brige ,iako ti nisi imao problema sa MIUI, procitaj Xiaomi temu, puno korisnika ih ima.
Ma znam, i po netu, ja sam valjda imao sreće sa Xiaomijem, a Samsung me zeza, to je više bila kao anegdota

Thanks, uspio sam ga nekako restartati i to je za sad pomoglo.

Vraćanje na tvorničke postavke mi ne bi bila draga opcija, moram proučit neki backup ili system restore dal postoji.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 11:19   #9803
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Edit: spor, ali ajde neka ostane post ako kome zatreba

--

Nema easy reverta na stariju verziju softvera, jedino fleshanje ako update nije upgrejdao verziju bootloadera. Ali ima jos par stvari za probati prije factory reseta i najcrnjih scenarija.

Kad spustis notifikacije imas softversku power tipku (pored tipke za settingse) i tu mozes pristupiti power izborniku - restart, power off itd. Probaj obicni restart za pocetak.

Ako ne ide ni tako probaj clear cache kroz recovery. Vidi na netu kako uci u recovery na tvom modelu, ide kombinacija tipki tijekom reboot procesa.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 18:39   #9804
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Kod mene suprotno. MIUI imao odvratne bugove redom na Mi8, MI i Poco F3. Pobjegao na S20FE (Snapdragon) i preporodio se. Ne samo u smislu softvera, sve je bolje, ekran, kamera, brzina...
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 18:49   #9805
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
F3 radi savrseno

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 19:15   #9806
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
F3 radi savrseno

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Samo polako hejtaj. Budeš na kraju izpizdio. -.-
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 19:38   #9807
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Uspio sam hard reset putem tipki, prije nije uopće reagirao na power tipku, zamrzo bi sve, nekako sam uspio, ali odmah nakon otključavanja telefona (što je isto bio bingo, jer nije htio, nego sam morao drkati po ekranu da odjednom ponudi upisivanje pina, nije bilo ni senzora za prst...)



Uglavnom uspješni restart je rješio stvar za sad, nadam se da će dalje biti stabilno.



BTW Svaki put kad bi ga i uspio otključati je pisao "Starting Android..." i nisu mi ni dolazile notifikacije, kažem za sad, nakon uspješnog restarta (jedva ) sve radi.







Ma znam, i po netu, ja sam valjda imao sreće sa Xiaomijem, a Samsung me zeza, to je više bila kao anegdota



Thanks, uspio sam ga nekako restartati i to je za sad pomoglo.



Vraćanje na tvorničke postavke mi ne bi bila draga opcija, moram proučit neki backup ili system restore dal postoji.
Full backup u smislu image-a nemoj koristiti. Jer ce pokupiti svo smeće što imaš u mobu i vratit natrag. Bolje nekakve backupove iz aplikacija kao sto ima npr whatsapp pa vratis backup. I
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2021., 21:11   #9808
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Samo polako hejtaj. Budeš na kraju izpizdio. -.-
a jok eu.rom je ok evo vec mjesec dana

Sent from my Poco F3 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 12:45   #9809
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Misliš na unofficial eu rom? Na koji način je to povezano sa stock uređajima i romovima bilo kojeg branda?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2021., 17:22   #9810
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Ne gubi se garancija ako koristis xiaomi.eu rom. Tak da ovo nesluzbeno je diskutabilno.

Sent from my GM1917 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na