Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2020., 18:50   #31
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Gledam što pišete i samo 1 primjedba.
Pa šta vam nije pametnije da se što bolje istakne natpis izvana da je objekt pod video nadzorom pa da odbijete potencijalne provalnike (bez ovih OIB govnarija), jer to bi meni bio cilj. A ne da mi netko provali, pa da ga ja što lakše pronađem jer eto imam kameru. Kamere, natpis da se vidi iz aviona i reflektori na senzor...i mislim da je to naj obrana u stilu ''bolje spriječiti nego liječiti''...

Skužio sam da se npr susjednov reflektor ispred garaže pali na kakvih 20-ak m...pali se kada ja prolazim kroz svoje dvorište. Ne smeta me, ali ono, mislim da je pretjerao, a opet ako ga to veseli...



Hm
Ja nemamo puno toga da mi ukradu, nisam bogat pa čak nisam niti u srednjem staležu, ali ne želim da mi netko ukrade jedva plaćen komp ili uzme ženin nakit koji sam platio na 200 rata haha.


Inače, ako stavim velik natpis možda lopovi pomisle da imam puno toga za ukrast pa onda dođu s maskama i tko zna od kuda i budu brzi, a kamere ne pomognu, a oni razočarani uzmu bzvz nešto i baš to nešto sitno njima zapravo meni puno znači.....
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 14:36   #32
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Mildly relevant..

Kome prijaviti susjeda koji je u zajedničkoj zgradici montirao kamere da gleda i zajednički ulaz i dvorište?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 18:22   #33
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Predstavniku stanara?
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 20:14   #34
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Predstavniku stanara?
Vikendaška zgrada, 3 stana na moru. Ne postoji takav tamo.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 20:25   #35
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
A stvarno ne znam onda. Uostalom jesi pitao čovjeka zašto, popričao malo. Možda je okolo bilo provala kad nikoga nema ili slično pa je čovjek odlučio stavit, a kako kažeš kad je takva situacija nije zvao druge.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 20:32   #36
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Mildly relevant..

Kome prijaviti susjeda koji je u zajedničkoj zgradici montirao kamere da gleda i zajednički ulaz i dvorište?
Da li je ukaz i dvoriste zajednicko ili ne?

Al da, popricati pa vidjeti. S druge strane, nikad neznas kada ce dobro doci.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 20:53   #37
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Nema razgovora. Kamere su i postavljene radi zasebnog spora između nas. Detalji nisu bitni ali ovo je sada faza tko će koga više jeb***. Zanima me čisto zbog GDPR-a koji je dosta rigorozan da li ga mogu nekome prijaviti i natovariti mu neki mali dodatni problem...sitnica naspram sranja koja je on napravio meni.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Da li je ukaz i dvoriste zajednicko ili ne?
Ulaz zajednički, dotični dio dvorišta njegovo.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 21:16   #38
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2021., 21:20   #39
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Nema razgovora. Kamere su i postavljene radi zasebnog spora između nas. Detalji nisu bitni ali ovo je sada faza tko će koga više jeb***. Zanima me čisto zbog GDPR-a koji je dosta rigorozan da li ga mogu nekome prijaviti i natovariti mu neki mali dodatni problem...sitnica naspram sranja koja je on napravio meni.



Ulaz zajednički, dotični dio dvorišta njegovo.
Nisam nikakav stručnjak za to al bi rekao da tu onda nema nikakvih temelja osim ako on počne te snimke i njihov sadržaj bez dozvole drugih objavljivati na internet.

A što se tiče GDPR-a “... se GDPR ne odnosi na obradu osobnih podataka koju provode fizičke osobe tijekom isključivo osobnih ili kućnih aktivnosti.” GDPR se odnosi na pravne, a ne fizičke osobe u gotovo svemu koliko sam shvatio.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 14.06.2021. u 21:37.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 06:53   #40
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Thnx. Ispunio sam online obrazac za utvrđivanje povrede prava.

Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nisam nikakav stručnjak za to al bi rekao da tu onda nema nikakvih temelja osim ako on počne te snimke i njihov sadržaj bez dozvole drugih objavljivati na internet.

A što se tiče GDPR-a “... se GDPR ne odnosi na obradu osobnih podataka koju provode fizičke osobe tijekom isključivo osobnih ili kućnih aktivnosti.” GDPR se odnosi na pravne, a ne fizičke osobe u gotovo svemu koliko sam shvatio.
Mislim da nije to samo tako, pravne, fizičke, ali ni ja nisam stručnjak. Svakako možda ne spada pod GDPR ali smatram da bilo koji nadzor, video ili audio u zajedničkoj zajednici, mora imati odobrenje svih suvlasnika, ili barem većine i svatko bi mu trebao imati pristup.

https://www.biconsult.hr/gdprcroatia...aljno-prouciti

Citiraj:
• Video nadzor pokriva vlastito dvorište i snimke se pohranjuju. Dvorište je ograđeno i razumno samo članovi obitelji mogu ući u dvorište. [B]Radi se o kućnoj uporabi video nadzora, pod uvjetom da perimetar kamere ne obuhvaća javni prostor ili susjedne posjed
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2021., 08:24   #41
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Ako susjed niie pravna osoba a nije, ništa od GDPRa. Postoje navodno inspektori u MUP-u koji navodno su osposobljeni i ovlašteni za pregled sistema video nadzora ali još nisam čuo da su nekome bili.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 18:31   #42
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ako susjed niie pravna osoba a nije, ništa od GDPRa. Postoje navodno inspektori u MUP-u koji navodno su osposobljeni i ovlašteni za pregled sistema video nadzora ali još nisam čuo da su nekome bili.

Poslano sa mog SM-N770F koristeći Tapatalk
Susjed ne smije snimati njega niti ništa njegovo, pogotovo ne bez njegovog pristanka. Kraj priče.

Izaći će ovi iz MUP-a, prvo pitanje će biti koja ovlaštena tvrtka je ugradila video.
Ako nije, tu mu je već prvi problem.

Tuđe/zajedničke površine se ne smiju snimati.

Za kamere u zajedničkim prostorima mora imati 75% potpisa suvlasnika.


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: sokre10. 19.06.2021. u 11:36.
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 07:40   #43
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Susjed ne smije snimati njega niti ništa njegovo, pogotovo ne bez njegovog kreiranja. Kraj priče.

Izaći će ovi iz MUP-a, prvo pitanje će biti koja ovlaštena tvrtka je ugradila video.
Ako nije, tu mu je već prvi problem.

Tuđe/zajedničke površine se ne smiju snimati.

Za kamere u zajedničkim prostorima mora imati 75% potpisa suvlasnika.


Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Tako je. Ne smije čak ni stepenište koje vodi do njegovog stana, niti ulazna vrata od svog stana, sve to spada pod suvlasništvo i bez većine ne smije se. Samo ono što je unutrašnjosti njegovog etažnog dijela je isključivo njegovo i može raditi šta hoće.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 16:10   #44
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Mora imat izrezano snimanje tvog prostora na snimkama. Kako se dode do toga, morat ces istraziti sam. Mozda bi bilo pametno da skoknes u lokalnu policijsku postaju i obrazlozis da te strah za tvoju privatnost radi tih kamera/snimaka pa te mozda upute u pravom smjeru.
kasko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na