Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2020., 15:18   #1
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Isplativost LASERSKOG printera SAMSUNG clp-610nd

Zatekao sam na radnom mjestu stari Samsung CLP-610ND laserski printer u boji koji je dugo van funkcije. Potrošene su samo testne boje, i od toga dana više ne radi.

Razlog je bio skupoća boja. U to vrijeme 1 boja je bila 1000kn, 4 boje idu unutra, dakle 4000kn.

Došao sam na ideju ponovnog puštanja u rad. Sada vidim da su boje u pola cijene, znači 2000kn. Vidim da na boji piše 5000 stranica. Meni je to i dalje previše, no čistimo stare stvari, pa sam u nedoumici, je li isplativo kupovati boje ili u otpis da ide pod elektronski otpad.

Znam da sad imaju inkjet printeri, ali sam totalno van cijena modela i boja.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 15:23   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ovisi o tome šta ćeš i koliko ispisivati na njemu. Ti toneri su i dalje dosta skupi. Zamjenski su osjetno jeftiniji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2020., 15:56   #3
Deekay
Premium
 
Deekay's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 119
Zamjenske sam i gledao na toj stranici. Trebaju mi takva 4: Black, Yellow, Magenta i Cyan.

A radim u školi, ima nas dosta, najviše se printaju materijali za nastavu, pripreme i ostali obični papiri/materijali. Imamo još jedan novi ink jet printer u boji, tako da se uglavnom na njega printa.

Ovaj praktično stoji u jednoj učionici pa kontam ili ga osposobiti pa stavit na vidljivo mjesto svima, ili znat elektronski otpad da ga nose i dobro. Jel se moglo nešta zapeći na njemu, da nebude da kupimo boje a ono nešta drugo neradi, pošto je bar 5 godina van funkcije.
Deekay je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 17:04   #4
eraserx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
Zaguglaj "zamjenski toner SAMSUNG CLP-610/660", da se naći osjetno jeftinijih tonera nego što su na coconutovom linku (100+ kn razlika po toneru).
eraserx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na