Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2019., 16:28   #1831
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
mjerenje ku*** na forumima je svima razumljivo. prepucavanje na ovoj temi mi nije zanimljivo, samo sam htio znati cemu toliko razglabanja o boot time-u koje je u funkcionalnom smislu kompjutera potpuno beskorisno, osim ako nema nekih specificnih zahtjeva gdje moras rebootat kompjuter svakih par minuta zbog testnog procesa pa tih 30sekundi se nagomila do kraja dana.

mogu to staviti u analogiju radija kojih si prije imao u autu i danasnjih in-car entertainment radija. Prije bi upalio auto i radio bi poceo svirati za sekundu, danasnji radio prvo zavrti neki logo od auta, pa mozda cak neki loading ekran i onda ovisno o brandu auta pocne svirati radio nakon 10 do 30sekundi . tu bi se moglo reci isto, kako to dugo treba a sve novo i jako.

tvojeg kolege komp ne znam, ne znam koju generaciju TR ima, niti koju maticnu plocu ima, ali mogao bi sam kriticno i logicno pristupiti u cemu je tocno razlika vasih strojeva i u cemu bi mogao biti problem. Bios optimizacije su najcesce odrađene tako što prema configu preskoce neke provjere jer znaju da se određeni HW ne koristi te se može preskočiti. probaj staviti Network boot primarni u BIOSU pa mi reci koliko minuta je bilo potrebno za boot.

a to da je sve ispolirano nisam nigdje rekao, ima tu jos masu stvari za ispolirati sigurno ali je za AMD iznenađujuće stabilno out-of-the-box. da ne prljamo dalje ovu temu, mozda bi bilo bolje stvoriti novu - Ryzen prolongiran boot time issue. nije mi namjera te prikazivati ko osnovnoskolca niti prcati, samo sam pitao zasto je boot toliko bitan.

Zvucis kao pravi politicar. Nisam znao da zastupas svacije misljenje na forumu. Ne vide svi " mjerenje ku**a u legitimnom pitanju. Nisam znao ni da se trebam opravdavati ili pisati tekst od 30 stranica kao ovaj tvoj gore ako postavim neko pitanje, bez nekog vrijedanja.

Kuzim..sad nije ni dobro sto nisam napisao detaljnu konfiguraciju od kolege da mozes kriticno i logicno pristupiti pitanju...to ti ne spada pod "mjerenje ku**a? Tesko je pratit te kontradikcije.

Ajd, supusti taj ego pa procitaj na koji nacin komuniciras i optuzujes zbog svojih predpostavki i frustracija....u usporedbi sa drugim normalnim odgovorima.

Hvala na pomoci

Peace and love
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 16:32   #1832
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Black mustang

Duži boot time nije boot time nego post time.
Boot je dizanje windozera, a post time je kad upališ pc i čekaš prvu sliku, najčešće logo od ploče gdje možeš ući u BIOS.

Nadalje, AM4 platforma je tek sad našla rješenje za to. Dulji post time je zbog RAM Traininga koji radi IMC na procesoru. Zadnjom AGESAom je to drastično popravljeno.

Boot time windowsa na SSDu je strašno brz na svim platformama, tu nema neke razlike. Ali ovaj post time je na AM4 štucao.
Krivo sam se izrazio, ali valjda se skuzilo o cem se radi Samo da znam da drugi put...koji je izraz ( ako ga ima ) od paljena kompa do desktopa?
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 16:35   #1833
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor reiben101 Pregled postova
Ako išta pomaže, imam 3900X, X570 Aorus Elite i Adata 8200 PRO, boot time od pritiska power tipke do windowsa je cca 20-ak sekundi.
Hvala za info. Mozes li mi molim te reci na kojoj si verziji Biosa? Jel zadnja verzija "popravila i ubrzala" boot.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:06   #1834
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Psycho, ignoriraj takve. Dapače, savjetuj mu onda Intel da ne čeka tako strašno dugi post time, i on će biti sretan. . Dapače takvi zaslužuju to što i traže


Ps
Ja se ne sjećam kad sam zadnji put obratio pažnju na to. A generacija sam koja je čekala nekoliko minuta od paljenja da komp počne raditi. I tada nije bilo smartphonea da ubiješ to vrijeme nego sam u miru kao pravi gamer odradio ostale pripreme tj. olakšao se u WC-u i pripremio si grickalice i sok, i taman se winsi dignu
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:17   #1835
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
vi stvarno ne kužite.. nije bit u boot timeu kao vremenu nego u razlogu.. ovo je pcekspert forum, znači ljudi seciraju cpu die i gdje se nalaze čipovi ispod, te razloge "lošije" disipacije topline a sad je problem jer se pitaju i žele znat razlog dužeg boota.. ovdje je jedini Drug Brko bio pošten i objasnio da je do Ram traininga nešto nešto.. znači zna se razlog.. i ja isto želim znati razlog - a ne da ću čupat kosu zbog 20 sekundi..

samo se vi baje držite rgb pizdarija i ostalog.. vidili smo kako silni novi overclockeri na ovom forumu barataju s novim ryzenima.. šta je ono bilo, 90% problema s boostom je bio zbog nestručnog podešavanja? čak su se procovi vraćali jer su bili "neispravni"

i onda ljudi ispadaju "takvi" i "onakvi" a pola vas ne zna čitat s razumijevanjem
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:42   #1836
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@John Creasy

Vidiš da ima svega i nemreš tu ništa. Svatko sebi bira valid ground za neki argument i slamčicu spasa.

Do pred pola godine nekima je Intel bio bog zbog singlethread prednosti. Sad kad je i ta "prednost" skoro pa nepostojeća a u value for money čak i zaostatak, probalo se hvatati na 720P rezoluciju na 2080Ti kartici. Kad je i to ismijano i dokazano kao irelevantan scenarij koji nitko na planeti ne prakticira, odjednom se neki vataju na rekordne zarade Intela, a neistomišljenike nazivaju AMD fanbojima.

Tako da ne možeš raspravljati sa nekim čiji mindset je takav da "mora biti u pravu pod svaku cijenu".

Meni osobno je to smiješno i tužno u isto vrijeme. Ali dobro, to sam samo ja.

Nitko ovdje ne radi za te kompanije ali se pojedinci za njih bore više nego njihovi zaposlenici

Sad eto 2 strane o post timeu. Isti je od 2017 i sad 2 i pol godine kasnije odjednom problem. Pa ako te neš smeta, prodaj ili baci u smeće i pređi na Intel. Fala bogu pa svi imaju pravo na odabir.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:51   #1837
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
@drug

kakve sad veze imaju intel fanboyevi? opet ošla rasprava s jedne sitnice na globalno prepucavanje



Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
/cut

Sad eto 2 strane o post timeu. Isti je od 2017 i sad 2 i pol godine kasnije odjednom problem. Pa ako te neš smeta, prodaj ili baci u smeće i pređi na Intel. Fala bogu pa svi imaju pravo na odabir.

sve dobro do ovog tu dijela.. opet, nitko nije spominjao da ne valja i da će prodat zbog tog razloga.. nema veze što je platforma stara 2 godine, netko tko sad kupi prvog ryzena će se čudit.. doći će ovdje pitat zbog čeg je to, dobit će odgovor da je razlog "ram training, duplo iniciranje bla bla bla" i svi sretni..

ovdje gomila digla buku kako su ljudi picajzle radi 20 sekundi.. ne ne, nego upravo ovo što sam objasnio gore..

ako je moglo bit 5 stranica o overclockerskom ne znanju vrlih forumaša, ovdje isto ne vidim problem.. nisam ni ja znao za razlog, nisam istraživao sve do danas.. tako se i postaje pceskpert, a ne je... ljude jer ne znaš pročitat šta čovjek pita i iz kojeg razloga..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 20:56   #1838
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne kažem da je veliki problem. Ali ako nekome osobno predstavlja problem i da ga to žulja, slobodan je promjeniti platformu na kojoj se to ne događa, pa makar i na soket 370 koji ima brži post

AGESA 1.0.0.4 drastično smanjuje taj boot time. Za neke je izašao, za neke se čeka. Jbg, nova platforma, napravljena iz nule, naravno da nije savršena i da se pegla konstantno. I ispeglat će se.

Netko je rekao ako se komp reboota dnevno po 10+ puta zbog nekih testova ili čega već, slažem se da je iritantno i zaqrac. Barem bi meni bilo. Ovako, jednom dnevno ili jednom tjedno paljenje kompa... ne znam
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 21:02   #1839
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
ne sjećam se da je itko rekao da ne valja, nego opet kažem, lijepo je znat razlog zašto i kako..

evo primjer:
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
cemu ti problemi oko vremenima za bootanje?
ovaj hardware je nivo koji je prije bio samo u enterprise dijelu, ploce sa dual 10Gbit mrezama, raid kontroleri, dodatni disk kontroleri, 12core procesori..jeste ikad gledali koliko je serveru boot time ?

hardware koji je postao neka vid prekretnice u desktop segmentu i vi kukate o boot vremenima? stvarno, ne mislim provocirati ali se stvarno pitam da li je to stvar oko koje bi trebali voditi racuna
kolega kaže da je to radi 'rpe nove tehnologije na ploči..

google kaže da je do RAM traininga, duplo iniciranje nešto nešto (some shit happened u biosu).. sad ti meni reci - tko tu koga?
kolega koji ismijava druge jer se čude 20s post timeu i ima totalno krivo mišljenje jer razlog nije 'rpa nove tehnologije nego se ipak može popraviti jer su nešt sjebali u BIOS-u.. nije baš od presudne važnosti tih20s, ali nameće se novo pitanje..

ako su to sjebali, možda su i nešto drugo što će popravit kad tad.. izgleda nije više važno znanje kako i šta, te posljedično zaključivanje..

bitan je bling bling efekt..

takvo nas je stanje uma i dovelo do loših overclockera, vraćanja procova itd.. svi sve znaju....
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 21:13   #1840
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
Hvala za info. Mozes li mi molim te reci na kojoj si verziji Biosa? Jel zadnja verzija "popravila i ubrzala" boot.
F10, AMD AGESA 1.0.0.4B

Ubrzano jest naspram prijašnjih verzija, ali svakako mi je sporije od Intel konfiguracije koju sam imao prije. Meni ne smeta, jako rijetko restartavam komp, a palim ga jednom do max dva puta dnevno.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 23:28   #1841
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kaže mi frend (koji ima neku od ovih entry msi X470 i R5 3600) da je zamjenio ovu zadnju beta AGESA sa official verzijom (+ chipset drivere) i da mu je temperatura tokom cinebencha pala sa 67C na 60C

Također je potvrdio da su mu "nezreli biosi", "early adopter" bolesti u početku kad mu pc nije htio bootat bile zbog lošeg overclocka tj. da je u tim trenucima trebalo samo izvaditi i vratiti ram.

Što se tiče boostanja od početka mu je single core boostao koliko treba (4200mhz), s tim da je s vremenom (biosima/driverima) dobijao na all core boostu

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 01.12.2019. u 23:38.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2019., 23:46   #1842
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
John, tako je vec dugo vremena. I sta cemo sad dalje oko toga pričati? Post time je dug, čekaš da to riješe, ili ne čekaš. Mislim ti tu ništa ne možeš učiniti.. a ako je to "problem" ond jbg
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 13:51   #1843
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
John Creasy - Hvala kolega, drago mi je da ima normalnih ljudi koji nisu dosli tu ljeciti svoje frustracije.

reiben101, Manuel Calavera, qbone - Hvala za info i odgovre!

Kao sto sam Vec prije napisao, nisam tu bas cesto na forumu. Uvijek sam navratio kada mi je trebala pomoc oko novog kompa ili kada sam imao nekih pitanja oko softvera\hardvera....iz razloga jer je na forumu bilo ljudi koji znaju puno vise od mene i zeljeli su pomoci ili dati neki savjet.

Kada kupujem nove komponente i sastavljam racunalo zelim ga sto bolje optimizirati i ubrzati koliko je to moguce ( ne mislim na OC ). Ako mogu nekako ubrzati boot time za npr. 15 sek, load programa za 20 sek, prebacivanje fajlova za 3 min, eksport fotki za 3 min, renderiranje za 4 min, itd, itd.( nakupi se toga )....onda cu to svakako pokusati naci nacin kako da to napravim.

Moja je greska sto nisam znao da je ovaj thred pun iskomplesiranih, isfrustriranih pojedicana koji imaju ponasanje baba u 80-tim.

Na moje normalno, validno, konkretno pitanje dobijam vrijedanja o 'mjerenju ku**a, drugi "strucnjak" mi "pametno" savjetuje da predem na intel ( bez da je procitao moj post u kojem pise da sam na intelu ) i kako je on 85-te cekao 50 min da se komp upali, treci da prodam ili bacim sve u smece, spominju se fanbojevi....pa pitanja "sta ti toliko znaci?" ...odlazi se u 100 drugih tema..itd itd....hrpa napada, sr*nja i pametovanja bez konkretnog odgovra na pitanje koje sam postavio ( cast iznimkama ). I onda se jos pitaju zasto ispadne 5 stranica "rasprave" ili svađe.

Ne,ne znam da je to tako vec dugo vremena na AMD-u jer sam zadnjih 10 godina na intelu. Zato i pitam! Zelim znati koju verziju biosa da stavim da sve najbrze i najstabilnije radi. Gdje je tu jeb**i problem?

Cinjenice su da se puno ljudi zalilo na spori post\boot time i da je tu bilo problema. Buduci da neke stvari popravili sa novom verzijom biosa dokazuje da je "problem" postojao ( bez obzira kakav on bio ). Sto bi trebao sutjeti i biti zadovoljan ako nesto ocito ne stima...bez da ista pitam ili pokusam naci rijesenje problema?

Bio bih zahvalan ako mi mozete staviti link sa pravilima foruma gdje pise kakva se pitanja smiju\ne smiju postavljati ili koja spadaju pod "mjerenje ku**a" da usporedim.

Ako ne, onda Vas pristojno molim da prestanete spamat i tlacit sa svojim frustracijama ako vec nemate konkretan odgovor.

Hvala
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 13:57   #1844
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ja ti mogu potvrditi da kod mene od prvog dana (rujan 2017.) nema nikakvih problema s POST i boot procedurom kao takvom. Prelazak s Intela na AMD je (barem u mojem slučaju) prošel bez nekih većih ekskurzija u pas-mater.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 18:40   #1845
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Black mustang Pregled postova
John Creasy - Hvala kolega, drago mi je da ima normalnih ljudi koji nisu dosli tu ljeciti svoje frustracije.

reiben101, Manuel Calavera, qbone - Hvala za info i odgovre!

Kao sto sam Vec prije napisao, nisam tu bas cesto na forumu. Uvijek sam navratio kada mi je trebala pomoc oko novog kompa ili kada sam imao nekih pitanja oko softvera\hardvera....iz razloga jer je na forumu bilo ljudi koji znaju puno vise od mene i zeljeli su pomoci ili dati neki savjet.

Kada kupujem nove komponente i sastavljam racunalo zelim ga sto bolje optimizirati i ubrzati koliko je to moguce ( ne mislim na OC ). Ako mogu nekako ubrzati boot time za npr. 15 sek, load programa za 20 sek, prebacivanje fajlova za 3 min, eksport fotki za 3 min, renderiranje za 4 min, itd, itd.( nakupi se toga )....onda cu to svakako pokusati naci nacin kako da to napravim.

Moja je greska sto nisam znao da je ovaj thred pun iskomplesiranih, isfrustriranih pojedicana koji imaju ponasanje baba u 80-tim.

Na moje normalno, validno, konkretno pitanje dobijam vrijedanja o 'mjerenju ku**a, drugi "strucnjak" mi "pametno" savjetuje da predem na intel ( bez da je procitao moj post u kojem pise da sam na intelu ) i kako je on 85-te cekao 50 min da se komp upali, treci da prodam ili bacim sve u smece, spominju se fanbojevi....pa pitanja "sta ti toliko znaci?" ...odlazi se u 100 drugih tema..itd itd....hrpa napada, sr*nja i pametovanja bez konkretnog odgovra na pitanje koje sam postavio ( cast iznimkama ). I onda se jos pitaju zasto ispadne 5 stranica "rasprave" ili svađe.

Ne,ne znam da je to tako vec dugo vremena na AMD-u jer sam zadnjih 10 godina na intelu. Zato i pitam! Zelim znati koju verziju biosa da stavim da sve najbrze i najstabilnije radi. Gdje je tu jeb**i problem?

Cinjenice su da se puno ljudi zalilo na spori post\boot time i da je tu bilo problema. Buduci da neke stvari popravili sa novom verzijom biosa dokazuje da je "problem" postojao ( bez obzira kakav on bio ). Sto bi trebao sutjeti i biti zadovoljan ako nesto ocito ne stima...bez da ista pitam ili pokusam naci rijesenje problema?

Bio bih zahvalan ako mi mozete staviti link sa pravilima foruma gdje pise kakva se pitanja smiju\ne smiju postavljati ili koja spadaju pod "mjerenje ku**a" da usporedim.

Ako ne, onda Vas pristojno molim da prestanete spamat i tlacit sa svojim frustracijama ako vec nemate konkretan odgovor.

Hvala
Nisam cekao 50 minuta, procitaj ponovo .. i uzmi u obzir kontekst zašto sam to rekao.
..i rekao sam da slobodno izaberes novi intel ako te muci post time koji je koju sekundu duzi nego kod intela.. legit izbor

Parafraziranje i frustracije su u tvom opisu "nas" koji smo ti samo skrenuli pažnju da je post time nešto generalno nebitno, i po deseti put se spominje u ovoj temi (47. Str) znači ništa novo, a ti jos nisi objasnio zašto je to toliko bitno. Sam priznas da si uletio i da samo pitas, pa onda poštuj i odgovore i savjete pa i one koji ti se "ne sviđaju" ..i na kraju naravno kupi što želiš omfg.

Sta jos da ti kažem? Imao sam i intele i amde i sve generacije ryzena i racunalo radi kao i svako do sada. Sto noviji to brzi, imas benchmarke i gledaj. Sve radi uredno, stabilno, windowse nisam vec godinama reinstalirao a mjenjao sam nekoliko platformi (mbo/cpu/ram) pa čak i sistemskih diskova. Ako zelis pukni najnoviji bios i drivere i uzivaj.
Ulovio si se tog post timea kao da smo svi u krivu što nam je to nebitno. Pa nam sada objašnjavas da smo "7" sekundi zivota izgubili prilikom svakog boota/reboota..



Da se razumijemo, ovaj sarkastični post s moje strane je samo pokušaj odgovora u tvom stilu, vjerujem da ćeš pronaći sličnost
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 02.12.2019. u 19:16.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 19:54   #1846
Black mustang
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Nisam cekao 50 minuta, procitaj ponovo .. i uzmi u obzir kontekst zašto sam to rekao.
..i rekao sam da slobodno izaberes novi intel ako te muci post time koji je koju sekundu duzi nego kod intela.. legit izbor

Parafraziranje i frustracije su u tvom opisu "nas" koji smo ti samo skrenuli pažnju da je post time nešto generalno nebitno, i po deseti put se spominje u ovoj temi (47. Str) znači ništa novo, a ti jos nisi objasnio zašto je to toliko bitno. Sam priznas da si uletio i da samo pitas, pa onda poštuj i odgovore i savjete pa i one koji ti se "ne sviđaju" ..i na kraju naravno kupi što želiš omfg.

Sta jos da ti kažem? Imao sam i intele i amde i sve generacije ryzena i racunalo radi kao i svako do sada. Sto noviji to brzi, imas benchmarke i gledaj. Sve radi uredno, stabilno, windowse nisam vec godinama reinstalirao a mjenjao sam nekoliko platformi (mbo/cpu/ram) pa čak i sistemskih diskova. Ako zelis pukni najnoviji bios i drivere i uzivaj.
Ulovio si se tog post timea kao da smo svi u krivu što nam je to nebitno. Pa nam sada objašnjavas da smo "7" sekundi zivota izgubili prilikom svakog boota/reboota..



Da se razumijemo, ovaj sarkastični post s moje strane je samo pokušaj odgovora u tvom stilu, vjerujem da ćeš pronaći sličnost
Covjece..drvo

Ispricavam se...hvala na korisnim savjetima i odgovorima.
Black mustang je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2019., 23:54   #1847
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Mislim mi koji radimo i kojima komp je poso.. gasite ?

meni je to mašina koja radi 24/7
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 00:34   #1848
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Meni komp nije doma posao, a niti ga na poslu ne gasim. Pored svih sleep, hybrid sleep, hybernate opcija uopće mi nije jasno zašto bih ga gasio.
Zbog uštede energije?
Zato jer će duže trajati ako se gasi? Yeaah, right...
Čisto iz znatiželje, koliko poštovanih kolega vlasnika Mac računala gasi svoje uređaje?
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 01:47   #1849
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
Mislim mi koji radimo i kojima komp je poso.. gasite ?

meni je to mašina koja radi 24/7
I meni, jedino što mi kvari uptime su blentavi Windowsi i njihov nasilni update.
Da ne budem previše offtopic, mišljah reći kako je makina stabilna
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 03:02   #1850
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
I meni, jedino što mi kvari uptime su blentavi Windowsi i njihov nasilni update.
Da ne budem previše offtopic, mišljah reći kako je makina stabilna



meni je to radilo enorman problem sa audiointerfacom i stabilnosti.. sad imam predzanju verziju, s odmah blokiranim updatom i nema nikakvih problema..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 07:00   #1851
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ja ovaj doma gasim, ali na poslu nikad, tu i tamo restart.
Po potrebi se spajam daljinski od kuće van radnog vremena, tako da mi uvijek treba biti dostupan. A post je stvarno dug na ryzenu, ali ja sam se već naviknuo, i nije da mi išta mijenja.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 07:40   #1852
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Evo nakon upgradea na MSI 450 i 3600...windoesi se smrzavaju ssmi od sebe. Nekad javi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, nekad ni to. Ispitao memoriju sve ok. Jel ima netko slican. Memoriju testirao...nema gresska. Hmm.. prvo novi windowsi pa dalje ili ?

Edit: kad je u clean boot modu..3 CPU burnera rsde istovremeno i ne smrzava se..

Zadnje izmijenjeno od: Zvonimir_s. 04.12.2019. u 08:18.
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 10:30   #1853
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Evo nakon upgradea na MSI 450 i 3600...windoesi se smrzavaju ssmi od sebe. Nekad javi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, nekad ni to. Ispitao memoriju sve ok. Jel ima netko slican. Memoriju testirao...nema gresska. Hmm.. prvo novi windowsi pa dalje ili ?

Edit: kad je u clean boot modu..3 CPU burnera rsde istovremeno i ne smrzava se..
Jao...sretno, ja sam imao probleme, ali sam ih relativno brzo sve riješio.
Ugl. probaj se pograt sa memorijom, ili guglaj malo tu grešku. Sa memorijom mislim da ipak spustiš latencije, i da probaš upalit i ugast ECC koji na Asusu zeza ovisno o verziji BIOSa.
BIOS zadnji? Probaj možda neki mrvu stariji ako ti ploča ima mogućnost stavljanja starijeg BIOSa.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 13:45   #1854
MiL
Premium
Moj komp
 
MiL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Split
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Zvonimir_s Pregled postova
Evo nakon upgradea na MSI 450 i 3600...windoesi se smrzavaju ssmi od sebe. Nekad javi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, nekad ni to. Ispitao memoriju sve ok. Jel ima netko slican. Memoriju testirao...nema gresska. Hmm.. prvo novi windowsi pa dalje ili ?

Edit: kad je u clean boot modu..3 CPU burnera rsde istovremeno i ne smrzava se..

Bas sretno... Ja muku mucim sa BSOD i smrzavanjem vec 2-3 mj otkad sam presao sa Ryzena 1600 na 3700X. Znaci sa 1600 ista konfa stabilna 2-3god, a sad sa 3700X nekad jednom dnevno a u najboljem slucaju 3 puta tjedno smrzne. Takoder samo dok surfam ili low load radnje. I to tako da svaki put nesto drugo prijavljuje BSOD screen. Nemoguce detektirat, taman mislish da si rijesio i onda za tri dana opet BSOD. RAM mi isto prolazi sve testove. Stanje se nesto popravilo sa zadnjim 7601 biosom tako da cekam jos ovaj novi Asusov and onda saljem CPU nazad AMD-u u NL. Nakon toga jedino mogu novu Gigabyte X570 plocu uzet (vishe nikad Asus). Ima jos dosta ljudi isti problem po netu. Sumnja se na: XMP ram postavke, power supply idle control, Samsung M2 SSDove, Nvidia driver, dodatne PCI-E kartice, neki od drivera, itd... pa ti pogodi. Uglanvom zgadio mi se ovaj novi Ryzen dobro.

Zadnje izmijenjeno od: MiL. 04.12.2019. u 14:13.
MiL je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 14:16   #1855
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
zvuci gadno i sad strijepim.
a jesi probal reinstall prozora?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 14:56   #1856
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Nije do prozora 100%, postavite si RAM ručno, koristite XMP postavke. Isto probajte sa enable/disable ECC postavko za RAM. Stavite zadnji Intelov LAN driver ručno.
Doduše kod mene je sve prestalo kada sam zamjenio proc. C/P što jednom sa Asus foruma isto pomoglo: raised SOC voltage from 975 to 1025 and VDDP from 700 to 900 and it's all good again.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 15:16   #1857
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Jeb..htio sam izbjeci ovakve gnjavaze. Jos pitam telefonski da li je to ok..ili da uzmem drugu memoriju - plocu...ne..veli sve suoer radi. Nisam.sad dkma..no ujutro sam iskljucio neke procese i nije se smrzavao..al moram detaljnije ispitati. Na FX je sve radilo stabikno kad nije OCan i kad ne updateas windowse. U biosu sam stavio na dedaultu..samo podesio boot HD, te ugasio lan i zvucnu. Memkrija je cak na 2400, iako je ova 3200. Da sam znaonda me ovo ceka..preskocio bih ulaganje...FX je radio cisto solidno.. sad moram skuziti stonpodesavat oo BIOSu..a za to vise nemam žifce..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 15:21   #1858
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
zvuci gadno i sad strijepim.
a jesi probal reinstall prozora?
To je slijedeci postupak. U CLean mkdu je radionok ..1-2 sata na 100% j nije poplavio..josam ukljucik 3 tests istovremeno... Sad polako gasim orocese da vaidim jel to to..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 15:26   #1859
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
cuj ovo, gasenje zvucne i LAN-a, radi na 2400.

bokte, a ja mislio da ja imam problema jer nece preko 2800 .
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 15:31   #1860
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
cuj ovo, gasenje zvucne i LAN-a, radi na 2400.

bokte, a ja mislio da ja imam problema jer nece preko 2800 .
Stavio sam prvi puta na 3200, koliko je deklarirana memorija.. poslije sam vratio na tu defaultnau..i nece. Nadam se sa su samo windowsi..
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na