Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2018., 23:12   #1141
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Kako ide s garancijom na te LED žarulje?
Kupio sam neke V-tac u Plodinama i neke u lidlu, rade zasad ok.
Ima netko iskustava s reklamacijama u trgovačim centrima?
Na vtac kutiji piše na naljepnici garancija 2g.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2018., 23:31   #1142
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako ide s garancijom na te LED žarulje?
Kupio sam neke V-tac u Plodinama i neke u lidlu, rade zasad ok.
Ima netko iskustava s reklamacijama u trgovačim centrima?
Na vtac kutiji piše na naljepnici garancija 2g.
Pa ja napravim foru da kupim novu i staru donesem za tjedan dana i kažem počela treperit u original ambalaži pošto nema serijskog i dobim novce nazad, ali to nije riješenje, htio bi neke pouzdane ledice da si stavim koje mi neće počet ovako nakon par mjeseci treperit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 09:08   #1143
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Pravi balkanski trik, cestitke...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 09:21   #1144
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znači mijenjao sam već 3 komada Phillips led žarulje kupljene u Kauflandu to su iste one šta ih i na ininoj benziskoj ima i sve mi nakon par mjeseci počnu treperit tj. nit jedna u žarulji počne se gasit palit. To je ona žarulja šta je najsličnija ovoj sa žarnom niti znači nije ona bulb nego ima kompletno staklo na sebi i 4 niti unutra, uglavnom katastrofa su. Pa sam mislio ako mi netko može preporučit neke kvalitetnije od 806lm topla bijela boja.
https://cdn-reichelt.de/bilder/web/x...VERPACKUNG.png

ovakve si nabavi, meni već rade par godina doma
Alister je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 09:31   #1145
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Pravi balkanski trik, cestitke...

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Dobar
__________________
virty je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 11:17   #1146
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ove osram su mi crknule nakon par mjeseci, najdulje drže ove v-tac
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:05   #1147
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Čekirat ću te v-tac i ove osram, gdje ih inače ima za kupit po ZG-u i recimo Novom Zagrebu, Arena centar možda ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:10   #1148
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Kinezi ti nisu opcija?
New One je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:17   #1149
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Kinezi ti nisu opcija?
A ne znam nisam razmišljao, htio bi nešto pouzdano, a kineze nisam baš isprobavao niti znam nekog da je isprobao nešto, a da se priča o tome da valja.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:19   #1150
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Rasvjeta: žarulje vs štedne sijalice vs LED sijalice

Ne mogu vjerovat koliko komplicirate sa tim LED sijalicama, Filips, Osram, Petrol benzinska, Adria Oil benzinska, ovo ono.
100 puta sam vam rekao da u Pevecu i Bauhausu ali i u ostalim većim/manjim centrima ima LED sijalice od dobavljača Ferotehna (moj poslodavac). Radim u maloprodaji i uopće nemamo reklamacija. Odnosno imamo ali je broj zanemariv.
Bubam, na 500 prodanih, 10 se vrati.
Garancija je tri godine (piše i na kutiji)..
5W 20kn
7W 29kn
10W (60W) 25kn
12W (70W) 29kn
15W (90W) 33kn

Ne pitajte me zašto su takve cijene napravljene no tako je kod mene. U centrima su cijene drugačije, veće ili manje ovisno o akcijama.
Ne reklamiram firmu, dapače, na izlaznim vratima sam no sijalice su stvarno ok..
Iznad 300kn imate 15% popusta za gotovinu/virman.
Na mail vam šaljem ponudu po kojoj uplatite.. Dostava je besplatna iznad 300kn. Robu šaljemo preko GLS-a, pokazali su se ok..
https://ferotehna.com/category/rasvjeta/led-arulje

Nema na čemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:20   #1151
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ne mogu vjerovat koliko komplicirate sa tim LED sijalicama, Filips, Osram, Petrol benzinska, Adria Oil benzinska, ovo ono.
100 puta sam vam rekao da u Pevecu i Bauhausu ali i u ostalim većim/manjim centrima ima LED sijalice od dobavljača Ferotehna. Radim u maloprodaji i uopće nemamo reklamacija. Odnosno imamo ali je broj zanemariv.
Bubam, na 500 prodanih, 10 se vrati.
Garancija je tri godine (piše i na kutiji)..
5W 20kn
7W 29kn
10W (60W) 25kn
12W (70W) 29kn
15W (90W) 33kn

Ne pitajte me zašto su takve cijene napravljene no tako je kod mene. U centrima su cijene drugačije, veće ili manje ovisno o akcijama.
Ne reklamiram firmu, dapače, na izlaznim vratima sam no sijalice su stvarno ok..
Iznad 300kn imate 15% popusta za gotovinu/virman.
Na mail vam šaljem ponudu po kojoj uplatite.. Dostava je besplatna iznad 300kn. Robu šaljemo preko GLS-a, pokazali su se ok..
https://ferotehna.com/category/rasvjeta/led-arulje

Nema na čemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
moj bed kolega nisam čitao prijašnje postove jbg. Ništa odo za vikend u Pevec kupit par pa da ih isprobam kad kažeš da su pouzdane.

No vidim da oni imaju onakve samo sa 600lm, nema sa 806lm ili to samo na toj stranici nema ?

https://ferotehna.com/hr/items/led-a...6w-600lm-3000k
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:30   #1152
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Rasvjeta: žarulje vs štedne sijalice vs LED sijalice

Ovaj tip sijalica nazivam “ambijentalno svjetlo” i ne preporučam u prostore gdje će se pisati, čitati, učiti.. Baš zbog premalo lumena..
Lijepo izgledaju ali eto, nemaju snagu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:34   #1153
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ovaj tip sijalica nazivam “ambijentalno svjetlo” i ne preporučam u prostore gdje će se pisati, čitati, učiti.. Baš zbog premalo lumena..
Lijepo izgledaju ali eto, nemaju snagu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne to već bi htio da su ovakvog otvorenog tipa, a ne da imaju plastiku onu okolo, to mi je za kuhinju, wc, i špajzu
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:38   #1154
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ako imas plafonjere onda se ne zamaraj jer se sijalica ne vidi ali ako otvorena rasvjetna tijela onda razumijem da želiš ove staklene


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 22:51   #1155
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ako imas plafonjere onda se ne zamaraj jer se sijalica ne vidi ali ako otvorena rasvjetna tijela onda razumijem da želiš ove staklene


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma već sam imao te sa plastikom, ali kako ispred žarulje dolazi ono staklo zaštitno, a navoji su okrenuti u desno pa mi samo svijetli prema zidu ostatak je mračan, pa zato hoću da su otvorene skroz.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 23:28   #1156
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Riješenje je da kupiš LED modul.
Skineš grlo u plavonjeri i ostane samo lim a zatim na taj lim (baza od plafonjere) uz pomoć magneta prihvatiš LED modul.
Svjetlit će ti ravnomjerno odnosno simetrično. A module imamo i od 24W (120W).
Mana takvog sistema je cijena..


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2018., 23:40   #1157
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180







Može!
-->
Ja sam uzeo u kauflanda na akciji takve Phillips filaments 7w 806 lm za 25 kn komad, inace su 50kn










Može!

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 31.01.2018. u 23:49.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 00:29   #1158
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
ja sam za sad najzadovoljniji s retlux iz kauflanda. sto zbog boje svijetla sto zbog cijene. 15 komada ih vec cca godinu dana svijetli svaki dan od sumraka do zore i jos nijedna nije krepala.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:39   #1159
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ne mogu vjerovat koliko komplicirate sa tim LED sijalicama, Filips, Osram, Petrol benzinska, Adria Oil benzinska, ovo ono.
100 puta sam vam rekao da u Pevecu i Bauhausu ali i u ostalim većim/manjim centrima ima LED sijalice od dobavljača Ferotehna (moj poslodavac).
Na pakiranju baš piše Ferotehna? Jerbo na stranicama ne vidim koji je proizvođač.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:48   #1160
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Ne mogu vjerovat koliko komplicirate sa tim LED sijalicama, Filips, Osram, Petrol benzinska, Adria Oil benzinska, ovo ono.
100 puta sam vam rekao da u Pevecu i Bauhausu ali i u ostalim većim/manjim centrima ima LED sijalice od dobavljača Ferotehna (moj poslodavac). Radim u maloprodaji i uopće nemamo reklamacija. Odnosno imamo ali je broj zanemariv.
Bubam, na 500 prodanih, 10 se vrati.
Garancija je tri godine (piše i na kutiji)..
5W 20kn
7W 29kn
10W (60W) 25kn
12W (70W) 29kn
15W (90W) 33kn

Ne pitajte me zašto su takve cijene napravljene no tako je kod mene. U centrima su cijene drugačije, veće ili manje ovisno o akcijama.
Ne reklamiram firmu, dapače, na izlaznim vratima sam no sijalice su stvarno ok..
Iznad 300kn imate 15% popusta za gotovinu/virman.
Na mail vam šaljem ponudu po kojoj uplatite.. Dostava je besplatna iznad 300kn. Robu šaljemo preko GLS-a, pokazali su se ok..
https://ferotehna.com/category/rasvjeta/led-arulje

Nema na čemu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sorry al triput ste skuplji s tim Ferotehna kinezima od Osrama.
Dakle, ne da je reklama, nego je reklama.
Osram e27 grlo od 8w dođe nekih 11kn što sam ja zadnje kupovao.
Prve jače su im 17kn. I to sve redovna cijena.
I Osram je Elecromax zastupnik na području Rijeke koliko znam.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 07:55   #1161
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Rasvjeta: žarulje vs štedne sijalice vs LED sijalice

Ma kolega kupuj ti što hoćeš, danas barem ima konkurencije na sve strane..
Lijepo sam napisao da pogledate po centrima, Pevec, Bauhaus i sličnima.. Ja ne pričam samo o cijeni..
Ne kvare se a i garancija je 3 godine..

@ fanATIk - Da, na kutijama ti piše baš Ferotehna.. Kad dodjem na posao poslikam..



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: tor. 01.02.2018. u 14:10.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2018., 09:47   #1162
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ja iskreno nisam ni vidio ove što si slika nigdje... ok, nije da baš gledam toliko .
Osobno imam jako dobra iskustva s Osram žaruljama, kupljene u Bauhausu na akcijama i daju super svjetla, u odnosu na kineze daju koliko i piše na kutiji, i već ih par godina imam bez i jedne pokvarene.
Što se tiče cijene, ja sam kupovao 3 pack, 806lm osram za 54 kune, što je puno jeftinije od ovih

Napomena; ovo nije upućeno nikome, samo moj generalni komentar
Alister je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 15:09   #1163
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
100 puta sam vam rekao da u Pevecu i Bauhausu ali i u ostalim većim/manjim centrima ima LED sijalice od dobavljača Ferotehna (moj poslodavac). Radim u maloprodaji i uopće nemamo reklamacija. Odnosno imamo ali je broj zanemariv.
Bubam, na 500 prodanih, 10 se vrati.
Garancija je tri godine (piše i na kutiji)..
Dobro pitanje je koliki je faktor stvarno krepanih žarulja u odnosu na broj koji završi na reklamaciji.
Jer reklamiranje žarulja je relativno friška stvar i ljudi nemaju naviku ih reklamirati.
Da ne velim da treba uložiti psihički, fizički i materijalni trud u reklamiranje nečega što košta par (desetaka) kuna i puno njih odustane i baci ih u smeće.
Može se dogoditi da vam se skuplje žarulje više vraćaju, jer je ulog veći pa je i trud uložen u RMA veći.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 15:55   #1164
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Evo ja npr imam 2 ferotehna koje su crkle ali nisam reklamirao jer nikad ne čuvam račune . Tako da ti to nije mjerilo
I Osram ću mi crkle da ne ispada da pljujem ferotehnu nego samo kažem da to nije mjerilo jer većina ljudi je kao ja, prejeftino je pa ne reklamiramo. Npr sad mi Philips svijetle već godinu i pol na istom mjestu a Osram i ferotehna otišle u roku par mj
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 16:43   #1165
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
ja imam nekakvu iz ikeae i radi već godinu dana pa i više.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 20:00   #1166
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Znači mijenjao sam već 3 komada Phillips led žarulje kupljene u Kauflandu to su iste one šta ih i na ininoj benziskoj ima i sve mi nakon par mjeseci počnu treperit tj. nit jedna u žarulji počne se gasit palit. To je ona žarulja šta je najsličnija ovoj sa žarnom niti znači nije ona bulb nego ima kompletno staklo na sebi i 4 niti unutra, uglavnom katastrofa su. Pa sam mislio ako mi netko može preporučit neke kvalitetnije od 806lm topla bijela boja.
bilo je prošli tjedan u plodinama kao , upol cijene baš takve E14 filament - sa nitima...
nisam kupio jer su mi par dana ranije došle takve sa aliexpresa i evo već 15tak dana rade!!
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2018., 23:53   #1167
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Kvalitatne LED žarulje

Nevjerojatno kako nitko ne spominje specijalizirane trgovine koje prodaju žarulja i sve za njih. Nije mi jasno zašto nitko ne spominje Art Rasvjetu. Ako se traži kvalitata, onda se kupuje tamo, a ne po Pevecima, Kauflandima, Lidlu, benzinskim pumpama itd. Jasno da se nađu koji put i kod njih dobre serije, ali u prosjeku one su loše, a ako su od poznate firme, slabije kvalitate. Žao mi je što ne vodim statistiku, jer kod njih sam kupio barem 200 LED žarulja skoro svih tipova, i koliko ja znam niti jedna do sada nije crkla. Govorim isključivo o Philips proizvodima. Ali kupujem i V-TAC koje isto za sada rade bez kvara, Osramice su mi se pokazale loše. Sole isto tako. U Lidlu koji put nabasaš na dobre, ali sve je to u prosjeku lošija kvaliteta. Inaće nije isto kupit LED žarulju u Njemačkoj, Austriji ili kod nas. Garantiram da su bolje kvalitate, mada su isti tip. Ne reklamiram nikog, da ne bude zabune. Philips ti daje 3 god, garanciju što nije loše, a priča se da će dignit na 5 god.
A što se tiče Filament LED žarulja (one koje imaju u sebi 2,3,4,6 ili 8 svjetlih niti) imaju tri bitne manjkavosti. Traju kraće, jer se LED-ice u tim nitima više griju, pošto nisu na hladnjaku, već keramici. Svjetle slabije sa gornje strane, jer im se niti prema gore sužavaju i ono najbitnije, takve žarulje imaju svjetlije i tamnije nijanse svjetla. To se najbolje vidi na plafonu, ili zidu, a još bolje na plafonjeri. Točno se vide svjetlije i tamnije linije svjetla u zavisnosti od položaja tih svjetlih niti. (Filament). Da bi se to što više poništilo, novije generacije imaju te niti ukrižene, ali i dalje postoji taj problem.
A što se tiče kupovine žarulja iz Kine, skoro svi lažu u specifikacijama, pogotovo o jačini svjetla. Kada napišu da 8W ima 800lm, lažu. Zašto? Najviše jer se ne radi o 8W, već u najbolju ruku 5,5W, a to je ispod 600lm. A kvalitata... e tu varira od smeća do solidnih. Ja sam pokušao nabavit neke i doslovce sve do jedne su bile dosta slabije. A kvalitata svjetla. Definitivno upitna. Skoro sve su vukle prema zelenoj nijansi. CRI jedva preko 70, a bilo je i lošijih. Kupovinu preko Ebaya, Aliexpresa, i sl. treba izbjegavat.

Zadnje izmijenjeno od: Hazl113. 03.02.2018. u 15:13.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2018., 17:11   #1168
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
al i ti sad nadrobio gluposti...
evo, ti samo jedan primjer.. Philipsova led gu10.. ista (isti EAN) se prodaje u kauflandu, art rasvjeti i EU trgovinama. i sad ti tvrdis da je ova u kauflandu losija od ove u art rasvjeti, dok je ova iz EU trgovina najbolja.. a identicna zarulja..
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 00:42   #1169
Hazl113
Registered User
 
Hazl113's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
al i ti sad nadrobio gluposti...
evo, ti samo jedan primjer.. Philipsova led gu10.. ista (isti EAN) se prodaje u kauflandu, art rasvjeti i EU trgovinama. i sad ti tvrdis da je ova u kauflandu losija od ove u art rasvjeti, dok je ova iz EU trgovina najbolja.. a identicna zarulja..
Vjeruj, ne vjeruj. Kupuj gdje želiš. A proizvod sa istim "Bar Kodom" se može raditi na različitim lokacijama pa i državama (bitno je porijeklo). Čak mogu biti u drugačijoj ambalaži. Istina da ne mogu tvrditi da je tako baš za svaku žarulju, ali mogu za većinu. Nije bez veze u Austriji i Njemačkoj isti proizvod skuplji 20-50%. Nema to veze sa platežnom moći.
Na koncu nisam još pročitao da je nekom krepala Philipsica kupljena u Art Rasvjeti u garantnom roku, osim jedne serije 8718696577776.

Zadnje izmijenjeno od: Hazl113. 04.02.2018. u 12:30.
Hazl113 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 17:23   #1170
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Malo si pomiješao lončiće ... platežna moć nas i naprednijh zemalja je druga stvar. Istina je da oni dobivaju većinom bolju robu nego mi jer je mogu više platit pa se prema tome i ravna kvaliteta.

Drugo ta žarulja je iz istog izvora ... bila ona u kauflandu, artu ili negdje treće ... jer se malo kome isplati da sam uvozi ili kupuje skuplju robu kraj jeftine.

Općenito ako kupiše neki brand kao Philips, Osram možeš očekivat kvalitetu na razini, sve ovo ostalo je low-end-budget shit.
Xenon je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na