Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2016., 20:03   #1411
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor BTC Pregled postova
Trazio sam da prijave problem sa paricom T-comu,ali iz tehnicke sluzbe H1 kazu da nema osnove za prijavu nikakvog kvara.Ako oni ne zele prijaviti postoji li drugi nacin?
U globalu da jer nije nam poznato kakvu si intervenciju trazio od strane H1.

Ako je tehnicar od H1 bio na izvodu pregledati spojeve ne znaci da je ujedno i ispitivao liniju !
Ako je nije ispitivao sa onim instrumentom koji moze ocitati ostecenja/nepravilnosti na samom putu parice do centrale onda ni nemaju osnova traziti od t-coma bilo kakvu intervenciju.
Zasto pisem ovo... ? Slucajno sam u istom postupku popravka parice ali sam krenio mudrije malo sa svime. Takodjer malo imam prednost posto imam 2 parice u kuci a svaka je na drugom
operateru tako da tiskam t-com sa 2 strane.

Prvo sam od Iskona zatrazio da dodje njihov tehnicar i da se izmjeri parica/pregleda propusnost te sam izvod podzemnog kabla koji je 25m od mene.
Na tavanu sve ok, na izvodu sve ok mada sam izvod nema poklopca tako da je podlozan vremenskim uvjetima no i to je prijavljeno. Mjerenje kaze na
parici od Iskona kako postoji ostecenje na ~400m od mene tj. samog izvoda. Predlozim tehnicaru da izmjerimo i drugu paricu od Optime ! Situacija
ista, takodjer ostecenje i druge parice na ~400m.

Sto se tice Iskona i njihovih tehnicara to je to, oni su svoje obavili i prosljedili t-comu nalog da njihov tehnicar izadje na teren jer
oni ne mogu niti smiju takve popravke vrsiti na samom kablu.
U medjuvremenu dok sam cekao t-com tehnicara tj. vanjskog suradnika zovem Optimu i prijavljujem poteskoce na svojoj parici te sad jos uvijek
cekam i njihovog tehnicara da obavi sluzbeno mjerenje jer nemoze Iskonov nalog i zabiljeske mjerenja uzeti za Optimu, mora bas njihov tehnicar napraviti isto sto i Iskonov.

Danas sam imao posjet t-com vanjskog suradnika, takoder je obavio mjerenja, pregledao glavni izvod 25m od mene, pregledao izvod na tavanu te
dosao do zakljucka kako je na ~400m vjerojatno spojnica pod zemljom dobila vlagu i spomenio je da u mojoj ulici, vise ljudi je prijavilo poteskoce.
Zvao je tamo nekoga u t-comu i nasao mi je 3 slobodne parice koje se vode "ispravne" u njihovoj bazi i doslovce rekao:


Mogu te sad prebaciti na bilo koju od te 3 ali ako i bude dobro radilo pitanje je do kada ce...


Ostaviti sve kako je i poslati nalog/zahtjev da izadje na teren sluzba zaduzena za sanaciju izvoda, cvorista, centrala, samog kabla bio on pod zemljom ili zracni.


To nije u opisu njegovog posla, ti vanjski suradnici saniraju izvode na tavanu, mogu sanirat paricu na glavnom izvodu, mogu vrsit prespajivanja u centrali
ali infrastrukturu sanira sasvim druga sluzba.
Iako bi mozda rijesio svoj problem da sam rekao da me prebaci na drugu paricu pitanje je do kada bi to trajalo jer sve parice sa glavnog izvoda idu prema
toj spojnici pod zemljom na ~400m tako da poslusao sam njegov savjet kako je bolje da ih se pritisne sa svih strana pa ce morati sanirati to spojno mjesto.

Sada kada dodje i tehnicar od Optime i sluzbeno izmjeri i nadje ostecenje onda ide i zahtjev od Optime prema t-comu za izlazak i sanaciju tog mjesta tj. opet
ce doci poslje tehnicar od t-coma ( i to isti ) te sluzbeno u ime Optime poslati jos jedan zahtjev za sanaciju cvorista.
Komsija mi je na t-comu, mrzne mu max tv svako te u dogovoru sa njime tj. i on je zatrazio sluzbeno mjerenje kako bi i sa njegove strane imali dokaz o ostecenju pod zemljom.


E sad, sta mozes napraviti ? Zovi H1 i trazi da se obavi sluzbeno mjerenje i pregled puta parice sa tvojeg izvoda, budi dosadan... onaj tko to
bude mjerio ako postoji ostecenje njemu ce to na instrumentu biti vidljivo. Kada to budes imao onda su duzni uputi zahtjev prema t-comu za sanaciju
tog mjesta ili ako je problematicna samo ta parica tehnicar iz t-coma ce te prebaciti na drugu.

Ako se prave grbavi onda im jednostavno napisi mail ! Ne zivkanje itd... bas mail koji ce ostaviti elektronski trag na tvoju prituzbu.
Navedi u mailu zahtjev za takvo mjerenje i spomeni HAKOM u slucaju da odbijaju pregledati paricu !

Ako se i dalje prave grbavi onda napravi klasicnu prijavu Hakomu da ti ISP odbija sanirati tj. da tvoj ISP odbija prosljediti prema t-comu zahtjev za pregled i sanaciju parice.
Nece njima nista biti od te prijave ali netkome ce to tamo smetati tako da ce poslati 1000% nekoga da obavi mjerenje, kad mjerenje imas onda si na konju jer imas paprire
i dokaze za daljnju proceduru.

Trnovit je put sanacija parice ali nije da se nemoze... kako ce moj slucaj zavrsiti budem javio, sada kad se dignem ujutro prvo sto gledam sa balkona dali se netko muva kraj glavnog izvoda
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 23:08   #1412
Razor
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96


Evo spojili me danas na H1. Sto mogu ocekivati od ovoga? Rekli su mi da ce me drzati na ovoj niskoj brzini par dana dok ne izvrse neka mjerenja (pretpostavljam dok ne vide koja je max brzina koju mogu pustiti a da mi ne puca veza).
E da, i jedno pitanje. Kolika je uopce standardna max propusnost ADSL parice? (kazu predaleko sam za VDSL pa eto, grebem gdje mogu )

Zadnje izmijenjeno od: Razor. 03.03.2016. u 23:13.
Razor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2016., 23:11   #1413
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Maksimum 8-10 Mbps, samo ADSL, očajna parica jako udaljena od centrale.
@silver tip kakva je tvoja parica sada?
I ja imam podzemno oštećenje ali moj kabel ima 400 parica i tehničar je rekao da se mogu slikati jer ga nitko ne misli popravljati.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2016., 23:14   #1414
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Meni je čudo što mu je uopće stavljen Fast data path na tu udaljenost
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 10:40   #1415
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Dugo me nije bilo u stanu gdje imam Iskonov VDSL i rekoh ajde da provjerim da mi nisu smanjili brzinu pošto nema prometa. Gledam parametre down ostao isti ali up je porastao za 500kbps. Prije je bio 1.5mbps a sad je 2mbps.

EDIT: Prerano se poveselio nakon 3 mjerenja od 4 na dalje brzina up-a pala na 1.3mbps

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 04.03.2016. u 10:47.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 15:15   #1416
BTC
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 12
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
U globalu da jer nije nam poznato kakvu si intervenciju trazio od strane H1.

Ako je tehnicar od H1 bio na izvodu pregledati spojeve ne znaci da je ujedno i ispitivao liniju !
Ako je nije ispitivao sa onim instrumentom koji moze ocitati ostecenja/nepravilnosti na samom putu parice do centrale onda ni nemaju osnova traziti od t-coma bilo kakvu intervenciju.
Zasto pisem ovo... ? Slucajno sam u istom postupku popravka parice ali sam krenio mudrije malo sa svime. Takodjer malo imam prednost posto imam 2 parice u kuci a svaka je na drugom
operateru tako da tiskam t-com sa 2 strane.

Prvo sam od Iskona zatrazio da dodje njihov tehnicar i da se izmjeri parica/pregleda propusnost te sam izvod podzemnog kabla koji je 25m od mene.
Na tavanu sve ok, na izvodu sve ok mada sam izvod nema poklopca tako da je podlozan vremenskim uvjetima no i to je prijavljeno. Mjerenje kaze na
parici od Iskona kako postoji ostecenje na ~400m od mene tj. samog izvoda. Predlozim tehnicaru da izmjerimo i drugu paricu od Optime ! Situacija
ista, takodjer ostecenje i druge parice na ~400m.

Sto se tice Iskona i njihovih tehnicara to je to, oni su svoje obavili i prosljedili t-comu nalog da njihov tehnicar izadje na teren jer
oni ne mogu niti smiju takve popravke vrsiti na samom kablu.
U medjuvremenu dok sam cekao t-com tehnicara tj. vanjskog suradnika zovem Optimu i prijavljujem poteskoce na svojoj parici te sad jos uvijek
cekam i njihovog tehnicara da obavi sluzbeno mjerenje jer nemoze Iskonov nalog i zabiljeske mjerenja uzeti za Optimu, mora bas njihov tehnicar napraviti isto sto i Iskonov.

Danas sam imao posjet t-com vanjskog suradnika, takoder je obavio mjerenja, pregledao glavni izvod 25m od mene, pregledao izvod na tavanu te
dosao do zakljucka kako je na ~400m vjerojatno spojnica pod zemljom dobila vlagu i spomenio je da u mojoj ulici, vise ljudi je prijavilo poteskoce.
Zvao je tamo nekoga u t-comu i nasao mi je 3 slobodne parice koje se vode "ispravne" u njihovoj bazi i doslovce rekao:


Mogu te sad prebaciti na bilo koju od te 3 ali ako i bude dobro radilo pitanje je do kada ce...


Ostaviti sve kako je i poslati nalog/zahtjev da izadje na teren sluzba zaduzena za sanaciju izvoda, cvorista, centrala, samog kabla bio on pod zemljom ili zracni.


To nije u opisu njegovog posla, ti vanjski suradnici saniraju izvode na tavanu, mogu sanirat paricu na glavnom izvodu, mogu vrsit prespajivanja u centrali
ali infrastrukturu sanira sasvim druga sluzba.
Iako bi mozda rijesio svoj problem da sam rekao da me prebaci na drugu paricu pitanje je do kada bi to trajalo jer sve parice sa glavnog izvoda idu prema
toj spojnici pod zemljom na ~400m tako da poslusao sam njegov savjet kako je bolje da ih se pritisne sa svih strana pa ce morati sanirati to spojno mjesto.

Sada kada dodje i tehnicar od Optime i sluzbeno izmjeri i nadje ostecenje onda ide i zahtjev od Optime prema t-comu za izlazak i sanaciju tog mjesta tj. opet
ce doci poslje tehnicar od t-coma ( i to isti ) te sluzbeno u ime Optime poslati jos jedan zahtjev za sanaciju cvorista.
Komsija mi je na t-comu, mrzne mu max tv svako te u dogovoru sa njime tj. i on je zatrazio sluzbeno mjerenje kako bi i sa njegove strane imali dokaz o ostecenju pod zemljom.


E sad, sta mozes napraviti ? Zovi H1 i trazi da se obavi sluzbeno mjerenje i pregled puta parice sa tvojeg izvoda, budi dosadan... onaj tko to
bude mjerio ako postoji ostecenje njemu ce to na instrumentu biti vidljivo. Kada to budes imao onda su duzni uputi zahtjev prema t-comu za sanaciju
tog mjesta ili ako je problematicna samo ta parica tehnicar iz t-coma ce te prebaciti na drugu.

Ako se prave grbavi onda im jednostavno napisi mail ! Ne zivkanje itd... bas mail koji ce ostaviti elektronski trag na tvoju prituzbu.
Navedi u mailu zahtjev za takvo mjerenje i spomeni HAKOM u slucaju da odbijaju pregledati paricu !

Ako se i dalje prave grbavi onda napravi klasicnu prijavu Hakomu da ti ISP odbija sanirati tj. da tvoj ISP odbija prosljediti prema t-comu zahtjev za pregled i sanaciju parice.
Nece njima nista biti od te prijave ali netkome ce to tamo smetati tako da ce poslati 1000% nekoga da obavi mjerenje, kad mjerenje imas onda si na konju jer imas paprire
i dokaze za daljnju proceduru.

Trnovit je put sanacija parice ali nije da se nemoze... kako ce moj slucaj zavrsiti budem javio, sada kad se dignem ujutro prvo sto gledam sa balkona dali se netko muva kraj glavnog izvoda
Hvala za detaljne informacije.Komunikacija ce ici prema H1 samo preko e-maila,od poziva nema apsolutno nikakve koristi.
Vec bih ja to i pokrenuo,ali sam zelio da komunikacija ide preko e-maila koji su mi oni dodjelili,a koji je tek prije par dana proradio.
Sretno sa tvojim problemom,i ja cu pokusati istim putem.
BTC je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2016., 18:32   #1417
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa evo, kod mene puzevim korakom polako se situacija raspetljava. Danas je bio tehnicar od t-coma poslan u ime Optime Mjerenja standardno i dok je on to mjerio
zove me tehnicar od t-coma koji je zaduzen za promjenu zica, izvoda itd... a on je dobio nalog od drugog tehnicara iz t-coma koji je mjerio stanje na Iskon parici.
Onda sam ja fino dao telefon ovom sto mjeri Optimu i onda su se njih dvojca malo pricali s time da je ovaj sto je zvao bio totalno zbunjen jer on rjesava za Iskon a
ovaj drugi s kim prica Optimu

Fino sam ja njih sve uspio okupiti na jednom mjestu.

Dogovori se decki da ce ovaj sto mjenja izvode i zice preuzeti oba naloga tj. od Iskona i Optime te u ponedeljak ide kompletna zamjena tj. prepakiranje izvoda i zamjena
svih regleti na njemu itd.. uglavnom prvo ce se taj izvod rijesiti da bude tip-top a onda idemo dalje
Kada se izvod rijesi i to navodno ostecenje na 400m ide mjerenje opet i onda je ovaj iz t-coma sto je dosao u ime Optime rekao da opet samo Iskonu posaljem zahtjev
da se izadje na teren pa ce on uzeti nalog i vidjeti dali se moze naci koja bolja jos parica tako da eto... dobra juha se dugo kuha a tak izgleda i sa internetom ide

Inace dok traju ti radovi i svako malo prekapanje po paricama Iskon mi je smanjio nesto brzinu paketa tj. podigli su margine na 8-9dB da bi manje pucala veza no
u globalu ti prekidi su i dalje isti i javljaju se neocekivano i nedefinirano sto se tice vremenskog razdoblja. No dobro, brzina je jos uvijek zadovoljavajuca a racun stize
umanjen dodatno radi poteskoca tak da necemo se zaliti puno jel...

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 17:04   #1418
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Evo, duže sam aktivan na drugim forumima pa da se i tu priključim. Više sam amater pa me zanima mišljenje vas koji ste stručniji za parice

http://imgur.com/a/JTAmL

Evo tu je slika sadašnjeg stanja po kojem prema Tcomu ja uopće nemam VDSL dostupan,a ova druga slika je ono što mene puno više zanima. Tad sam puno puta resetirao modem jer sam negdje pročitao da se onda poveća output power za upload. I odjednom mi je margina pala za skoro dva decibela ali je attainable download speed porasao na 40 pa i više megabita ali nisam screenshotao to. Bilo je čak na 43 megabita koliko se sjećam. Od centrale sam udaljen maksimalno 800m a prema nekim Tcomovim podacima je to mislim oko 760m. Nadam se da mi neko može pomoći s time, jer mi je ovo dalo tračak nade da ću možda umjesto 10 imati Turbo 30 ili barem 20(koje sam i prije imao ali njima u bazi piše da nema VDSL-a pa nemogu ni aktivirati ništa više od Turbo 10)
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 17:22   #1419
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Kako nemaš VDSL dostupan kada ti je VDSL2 već aktiviran što vidiš iz screenshota kojega si stavio.

Trebao bi moći 30 mbita izvući
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2016., 17:38   #1420
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Pa prema njima u Tcomu nemam dostupan, već sam slao i žalbe i sve i ništa nije pomoglo, a vidli su djelatnici da sam imao aktivan Turbo 30 kad je bila ona akcija za one koji su imali 10mbit brzinu i vide da je propusnost 33mbita ali kažu da VDSL-a nema kod mene. Bilo bi lijepo kad bi islo 30, samo bi možda dva Maxtva stvarala problem, makar sam prije imao Turbo 30 s dva maxtva samo bi brzina pala kad bi njih upalio.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2016., 17:57   #1421
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Dva MaxTV-a bi ti stvarala problem,no ti imaš VDSL već sada aktivan.
Ne shvaćam ih totalno
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2016., 17:40   #1422
Sphinx
Registered User
Moj komp
 
Sphinx's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zadar, Croatia
Postovi: 17
Mišljenja?


Bio je tehničar iz tcoma, kaze da je na njihovoj strani sve dobro, nakon toga dode lik iz iskona, prodemo cijelu kucnu instalaciju, kaze da je dobro sve.

Stalno imam random lag spikeove, ping luduje kad igram (od 1k do 5k redovito), tu i tamo ko da nastane zastoj kada zelim browsati bilo sto...
Zvati i zaliti se opet?
Sphinx je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2016., 22:27   #1423
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Margina ti je loša u down, prijavi opet kvar.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2016., 15:13   #1424
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo danas decki prepakirali cjeli ormaric, 40-tak parica.




Zao mi sto nisam slikao prije, bar 10 parica je bilo spojeno izolirkom ili ufrkano direktno itd

Vratila mi se brzina za download koju sam imao prosle godine a upload mi jos malo steka no vidjet cemo sad sta i kako dalje.
Moram cekati da t-com poslaje papirno Iskonu da su "radovi" gotovi pa tek onda mogu traziti ponovo tehnicara da izadje u eventualnu zamjenu parica.



Margine su sad iste kao i prije, 6.8dB a oce oscilirati tjekom dana, vidjet cemo...
silver_tip je offline   Reply With Quote