Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.06.2014., 19:39   #211
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
1. zato što moraš edukovat jedno pol miljona više-manje uhljebljenih ljudi
2. isto
3. e budi normalan, LOL

syss je offline  
Staro 11.06.2014., 19:47   #212
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
1. zato što moraš edukovat jedno pol miljona više-manje uhljebljenih ljudi
2. isto
3. e budi normalan, LOL

posto sam imao osposobljavanje gdje sam se muvao po ustanovama i mahom grad/opcina i nesto zupanija zgrade, moram reci samo jedno - agreed .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2014., 19:53   #213
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa yebiga... to je realnost.
syss je offline  
Staro 11.06.2014., 19:58   #214
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ali i politika svega drzavnog / gradskog / opcinskog itd. da ne kazem, jel tko bio kod doktora u zadnjih par godina? najljepse kada ja popricam sa svojom doktoricom zasto to toliko treba kada ona klikne "OBRADI" (ili tako nesto), ili kad sam u petrinji hakirao printanje koje nije htjelo terat iz najljepseg ikada browsera (a svi su na njemu) - IE . sve medicinske ustanove su na WIN, barem sto sam ja vidio. kolike su to tek pare?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 11.06.2014., 20:18   #215
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
recimo sad me koštaju praktički dnevnicu
eh, da je tako ovdje i ja bi imao legalne winse
domis je offline  
Staro 11.06.2014., 20:32   #216
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa yebiga... to je realnost.
E yebiga... zato nam i je tako
Alt+Ctrl+Delete --> break the system
MIK je offline  
Staro 11.06.2014., 21:08   #217
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Svejedno radiš nekaj kaj je ilegalno. Također vjerujem da ne znam kolko blesav moraš biti da naštampaš milijun [insert_valuta] bez da imaš koristi od toga

Isto tako blesavo mi je uopće raspravljati o NELEGALNOM softwareu.
Ma ne radim ja ništa ilegalno, samo raspravljam .
Koje koristi ima netko, ako instalira office umjesto open officea, a koristi ga za napisati "hello world"?

@all
Ja sam radio tečajeve i usavršavanja mlađih, ali i starijih ljudi. Ljudi općenito nemaju pojma. Ne koriste ni 20% mogućnosti svojih računala/sustava/programskih-paketa. Ono, očaj.
Neki nisu ni znali da su na linuxu, dok im nisam rekao. Nisu ni skužili.

Po meni je problem cijena. Ja, da bih imao retail verziju winsa i officea, treba mi >5000kn. To je cijena jednog dobrog računala.

Licence, koje koristimo u proizvodnji, su bolesno skupe. Tu ej zarada softverskih firmi. Pusti djecu i studente da imaju bespla winse i office. Nek imaju i kad prestanu studirati. Treba kontrolirati firme/obrte i to je to.
Oni koji stvaraju novu vrijednost i zarađuju, neka plate. Ostalima bespla.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 11.06.2014., 21:13   #218
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
I kakve veze ugovaranje telefonske pretplate ima s piratskim windowsima?
Ove usporedbe stvarno postaju prekomične, sve jedna bolja od druge.
Onaj priča o krivotvorenju novca i besplatnom hardveru, ti o iphonu i o tome kako nemaš auto pa se voziš tramvajem kako si ranije spomenuo.
Gdje je pouka to samo pisac zna.
Pouka, je, ako su ti windowsi preskupi i ne sviđa ti se MS politika, a rekao si to poprilično jasno, fino ne koristi windowse.

A za "interpetaciju" ostatka teksta, trebalo je još u osnovnoj školi čitati
"Čitamo sa razumijevanjem", a vidim, da si preskočio ne samo taj nastavni sat,
nego većinu njih.
 
Staro 11.06.2014., 21:15   #219
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Pouka, je, ako su ti windowsi preskupi i ne sviđa ti se MS politika, a rekao si to poprilično jasno, fino ne koristi windowse.

A za "interpetaciju" ostatka teksta, trebalo je još u osnovnoj školi čitati
"Čitamo sa razumijevanjem", a vidim, da si preskočio ne samo taj nastavni sat,
nego većinu njih.
Ha ha ha. Lijepo si to sročio .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline  
Staro 11.06.2014., 21:18   #220
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Pouka, je, ako su ti windowsi preskupi i ne sviđa ti se MS politika, a rekao si to poprilično jasno, fino ne koristi windowse.
Fino ću ih koristiti i dalje jer mi se baš sviđaju windowsi kao proizvod, a neću ih platiti zato što mi se ne sviđa MS politika.
wooden je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2014., 22:14   #221
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
cccp je offline  
Staro 11.06.2014., 22:47   #222
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Ako bi u obzir uzeo jednu godinu onda sigurno stoji tvoja tvrdnja, na duži rok stvari se jako mjenjaju.

Par pitanja:
1. Zašto škole ne bi koristile takav software
2. Zašto fakulteti ne bi koristili isti
3. Dobar dio ustanova može se prebaciti imho

Evo jedan svjetli primjer sa analizom troškova:
http://www.linuxzasve.com/hzmo-od-po...rvatska-tvrtka
Podsjećaš me na mene pred cca 10 godina kad sam ručno kompajlirao kernel na SLacku i bio uvjeren u ovo isto - nažalost godine i iskustvo su me izučile da to nije tako. Komp je na kraju samo alat - ako softwer koji koristiš ne može adekvatno i brzo riješiti tvoj problem - tada je to prekupa opcija (čak i ak je besplatan-košta u neobavljenom poslu). Linux je OK - više nego OK. Isto vrijedi i za OpenOffice/Libreoffice - ali kad treba jednu formulu rađenu u Excellu složiti da savršeno radi u OpenOffice-u bez da baci jedan Atom na koljena sa malom bazicom od cca 2000 stavki...ne želiš znati vjeruj mi...U poslovnom svijetu MS Office je standard sa razlogom. Pogotovo kad su makro naredbe u pitanju. Kućnom korisniku rijetko treba nešto više od toga (PDF export obavezan). Ekipu koja koristi Photoshop za resize fotki je drugi par rukava i nažalost - tu leži klica problema hrvatskog piratstva - moraš imati nešto jer je najbolje - bez obzira što tom istom korisniku treba možda 0.0000000001% te aplikacije...hebiga....

P.S:- ne , Wine nije riješenje Crossover eventualno ali - em i dalje nije to to - em i on košta
tomek@vz je offline  
Staro 12.06.2014., 00:06   #223
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
MS Office je sigurno još uvijek najbolji, samo je pitanje koliko korisnika koristi Office na takav način da je MS neophodan, sigurno ne 70%. Poslovni svijet je veoma širok pojam. http://news.techworld.com/security/3...w-study-shows/

Za piratluk nema sumnje da je toliko raširen jer je lagan, a ako se i ne zna onda je tu susjedov mali, Ivo Haker. Ako je neki proizvod neophodan treba ga platiti, samo što windowsi i Office nisu neophodni za veliki postotak korisnika.
cccp je offline  
Staro 12.06.2014., 00:33   #224
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
naravski..... sto pitas?
I potpuno si na cisto da ga netko koristi van gabarita koje si ti zadao, odnosno, da ga ukrade?
Citiraj:
(jer me zanima kuda ce prica okrenuti )
Definitivno nece (o)krenuti u smjeru ovih intelektualaca kojima je naglo poceo smetati truli kapitalizam i sto sad oni imaju placati nekakve softvere kad se oni na Internetima mogu skinuti i tako dalje i tako blize.

Takav nacin razmisljanja je primitivan na vise razina, no samo potvrdjuje cinjenicu o kolektivnom IQ-u na ovim prostorima.

Tome i jest bilo usmjereno moje pitanje - bas bih volio vidjeti reakcije tih istih krkana kada bi netko njihove "Windowse" rasparcivao i kopirao na takav nacin.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 12.06.2014., 14:49   #225
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892