Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2023., 23:38   #1771
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Posto mi je Admin obrisao temu Pa da pitam ovdje.. Iz vasih iskustava koja je najmanje govn/retard banka u hrv? nakon 13g provedih u rba nisam mogo dobit kredit (drzali mi papire 45dana) , pa bi menjo banku...U pbz nema sanse da se vratim, addiko mi je pre lokalna banka, rusima su oteli njihovu banku, ostane otp, erste,zaba.. neko treci?
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 00:50   #1772
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Cujem da pausalcima lagano odobravaju u otp, meni su bez problema u hpb. Ako imas uredna primanja, bilo to placa ili samozaposlen, mozes dobit kredit. Za samozaposlene bar 2 godine, za placu 6-12 mjeseci ovisno o poslodavcu
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 06:24   #1773
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Posto mi je Admin obrisao temu
Da si kulturno pitao mergao bi ti post s ovom temom, a kako nisi cijeli topic sam obrisao.

Sretno s odabirom banke. Ako si paušalac baci oko na FB grupu https://www.facebook.com/groups/130822167300068
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 21:58   #1774
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Ma ne pitam za dobijanje kredita..Zanima me koja je po vama najnormalnija banka za imat tekuci i primat placu . ko ima najmanje naknade i takve stvari
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 22:03   #1775
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
HPB SuperSmart, rekli smo već stoput. Besplatan tekući bez prekoračenja, žiro i mobilno bankarstvo. Naknada za plaćanja među najnižima, unutar banke besplatno neovisno je li poslovni ili privatni račun, 0,30 EUR za van. Imaju instant plaćanja.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2023., 14:22   #1776
jinxed
Registered User
 
jinxed's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2023
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citam tvoj odgovor i ne vjerujem..znaci vec dugo se mucim s OTP-om i razmisljam u koju banku da predem. Otvorio si mi oci, hvala ti
__________________
jinxed je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 22:23   #1777
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Prekrasno :

Zagrebačka banka ukida fizičke tokene. Zagrepčanka: Ovo je prisila da se kupi mobitel

nadam se da ce komentatori iz clanka, odrazavati i konkretniju ljutnju, te odljev u druge banke. Jedino, bojim se da ce "racionalizacija" biti ideja i drugih imena.

I tako banka, koja tri godine nije bila u stanju sanirati nekoliko poslovnica po gradu, post zemljotresa, jer eto, nemaju novaca, sad se bavi elimanacijom fizickih tokena.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2023., 22:30   #1778
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
Samo ne znam u koje banke? Erste nema uopće fizički token, one display kartice su povukli. Pbz i dalje ima ali ne izdaje nove koliko znam.
Ne znam jel potrebna sim kartica za to sranje od aplikacije, možda je dovoljno imati nekakav smartphone spojen na wlan.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 15:29   #1779
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Sad su svi samo posrednici informacije. Trebao bi netko od medija/servisa, poslati jasan upit svim bankama, koji je njihov tocan stav u sljedecih nekoliko godina. Kad bi puklo glasnije, revidirali bi oni, samo, dvojim u solidarnost ljudi u malo sto danas.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 18:05   #1780
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Mislim da erste ima fizički token na izričiti zahtjev. Ja imam soft token, taj fizički mi nikad nije u blizini kad mi treba, ali kako se tko navikne.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2023., 12:43   #1781
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
Unazad zadnjih par mjeseci primijećujem da neke online trgovine više ne podržavaju kupnju na rate putem pbz visa kartice tekućeg računa? Prije mi je to uredno prolazilo na 24-36 rata. Je li se to nešto dogodilo ili oni samo guraju Visu Premium?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2023., 15:30   #1782
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Tri banke su za sada sluzbeno odgovorile na temu ukidanja fizickog tokena : RBA, Erste, PBZ i Addiko

prvi dio odgovora, cekaju i ostale da se objave na isto pitanje:

Izrezano - tonski prilog
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 13:13   #1783
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
dali ima ikakve logike sljedeća stvar, odnosno dali postoji mogućnost da sam u pravu... na naplatu mi je dospjela rata kredita 150 eur, na tekućem imam u tom momentu 0 eur jer izbjegavam tekući račun za bilo kakva plaćanja... sjedne mi na tekući račun uplata od 250 eur i pokušavam za kredit ostaviti 70 eur na tekućem, a ostatak prvo prebaciti na keksicu/revolut pa zatim isplatiti na bankomatu - ali nigdje mi ne dozvoljava i suvgdje izbacuje "grešku" -nedovoljan saldo- jesu li moguće nekakve internet blokade tekućeg računa od strane banke, u smislu, dok se ne podmiri cijela mjesečna rata u cijelosti, ne daju mi baratati novcem koji je dostupan u tom trenutku na mom tekućem računu?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 14:18   #1784
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Pa vrlo lako moguće da ti se odmah naplatila ta rata pa ti ostaje samo 100 eura .
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 21:05   #1785
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
zaba u 2024. mijenja visu za mastercard (tekući rn)
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 21:15   #1786
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
zaba u 2024. mijenja visu za mastercard (tekući rn)
hmm, Jel to stiglo kao neka obavijest ili ?

Brijem bit ce problem u startu sa accountima na koje linkoam karticu koji nece primati MC. Visa radi stvarno svugdje.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 21:29   #1787
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
da, poštom sam dobio

meni isto muka, taman mi i revolut i sve radi kak spada, grozim se promjene
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 21:30   #1788
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Sa MC nećeš imati problema. Ako stave Maestro onda bi mogao.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2023., 23:40   #1789
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
zaba u 2024. mijenja visu za mastercard (tekući rn)
Dobio i ja poštom masu papira. Nisu normalni, pa skoro svake godine mijenjaju kartice, jedne godine su dva puta.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Sa MC nećeš imati problema. Ako stave Maestro onda bi mogao.
MC Go mi na jako puno mjesta izvan EU nije radila, VISA svuda radi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2023., 14:36   #1790
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Eh, da, sjetili ste me da nisam komentirao drugi dio medijskog upita za token pricu. Zvao urednika, jer dva propustih podcast koji su prebrisala druga postavljanja.

Znaci prakticno sve banke su se odazvale, na tragu prijasnjeg odgovora, ili za sada ne razmisljaju o ukidanju, ili postojece odrzavaju ali ne izdaju nove.

No, biser je ZABA! Zaba na kojoj pociva kompletno pitanje (nacionalne HRT kuce) smatra da uopce ne treba odgovarati, komentirati, doslovno ignoriranje.

Na tri ponovna upita - muk i tisina.

Pa ti Domy_os vidi, jesu li ti i dalje simpaticni

Ali zbilja, arogantno, kao da vele - Ma ionako ce sve biti kako mi zadamo kmetovima!

Ali sudeci po EU planu i realizaciji centralne kartice za humanoide, pitanje je samo vremena, kad ce sve banke preci na istu pricu.

Uzeti jedan dedicirani musavi ekran, drzati ga u ladici, samo za token i druge pametnije solucije, za sada nemam.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 15:43   #1791
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Jučer sam išao u PBZ po novu karticu, 7. na redu. Ljudi k'o u priči, rade 2 šaltera. Onda se jedan zatvori jer je teta otišla na marendu (podne je, a poslovnica radi do 15h!). Pa dođe kombi FINA GS-a, te zatvore i drugi šalter. Kad sam konačno došao na red prošlo je 50 min. Jednom u 100g. odem u poslovnicu i onda izgubim brdo vremena bezveze.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 18:29   #1792
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Meni je prije koju godinu RBA zamijenila Maestro za Mastercard debit. Poslali su mi ju doma poštom kao i kad šalju nove kartice kada stare isteknu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 19:13   #1793
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
RBA
Meni je neka ženskica iz RBA, pred nekoliko godina, par mjeseci prije nego je GDPR stupio na snagu poslala promotivni mail gdje je uz mene u "To" polje maila ubacila još par desetaka ljudi (ime prezime i email vidljivi svima),... Dobro da sam davno prije toga u poslovnici potpisao obrazac za ne-kontaktiranje u bilo kakve promotivne svrhe
Pa su dobili natrag mail s citatom par stavaka tadašnjeg zakona o zaštiti osobnih podataka. Onda je bila panika pa me zvao njezin direktor da se ispričava i pita jel ću ih prijaviti azopu Slična situacija ponovila se koju godinu kasnije, opet smo imali razgovore i ispričavanja.
Slao sam im više puta preko poruka na internet bankarstvu pritužbe na realne probleme, nikad se nisu udostojili niti odgovoriti
Softverski su interno bili koma. Za razliku od drugih banaka koje imaju svoj razvoj, RBA su većinom kupovali softver s raznih strana, kako koji modul bi kupovali od drugih firmi.
Menagere su povlačili propalu ekipu iz da sad ne imenujem kojih banaka koji bi onda kod njih uvodili neke svoje projekte i tako...
Nadam se da su se popravili u međuvremenu, ali ne bi se baš reklo sudeći po odronu od internet bankarstva
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 19:57   #1794
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,952
Preporuka Banke

Mda. Staro RBA internet bankarstvo mi je bilo ajmo reći okay, malo outdated. Novo izgleda kao PBZ-ov app obojan u žuto s puno manje funkcija
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2023., 21:07   #1795
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,542
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Mda. Staro RBA internet bankarstvo mi je bilo ajmo reći okay, malo outdated. Novo izgleda kao PBZ-ov app obojan u žuto s puno manje funkcija
Zapravo Infinum je radio mbanking od Erste (dok nisu presli na George), a sad jos radi za RBA i HPB. Po meni, najbolji mbanking koji postoji. Jedino sta od RBA izgleda neozbiljnije jer je sve zuto i djecje...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 20:02   #1796
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Kod podizanja na bankomatima u inozemstvu, neke druge valute, ne eura. Postoje dvije opcije na bankomatima DCC i jos nesto ( ostalo mi u sjecanju dok su još kune bile). Koja opcija je povoljnija za nas korisnike?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 21:49   #1797
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Da pustis da tvoja banka konvertira (nepoznato) a ne njihov tecaj.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:12   #1798
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Danas sam vidio mjesečni izvod ZABA-e od jednog frenda. Liku su naplatili 14,50 € izvod firme na papiru! Fakin' 100 kn za list papira. Da je 14,50 kn, bilo bi previše, a kamoli €. Užas.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 14:18   #1799
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Meni su to u PBZ radili, trebao izvod i neke potvrde za kredit. 200hrk.

Prebacia san se u HPB, vadia isto jednom, 0 hrk.
A da ne pricam o dobivanju kredita. PBZ 0 bodova, HPB nudi i 200k eura na 30 godina.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 17:22   #1800
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Danas sam vidio mjesečni izvod ZABA-e od jednog frenda. Liku su naplatili 14,50 € izvod firme na papiru! Fakin' 100 kn za list papira. Da je 14,50 kn, bilo bi previše, a kamoli €. Užas.
Ha, vec dugo velim, da ne mozes preci prag ZABA-e, a da te automatski nece kostati koju lipu, kunu ili jureka. Samo, oni su mu morali navesti da ce "troskovi" izvoda kostati toliko i toliko.

Meni je bankarica listala deset minuta i printala papire, jer mi je Holding ispostavio racun, za koji sam imao dokaz da je placen. Vele u Holdingu, vidimo da imate dokaz (!) ali morate u banku, da banka dokaze da je proslo kroz njih. Toliko glupo zvuci, da mi se cini da ni referent nije bio siguran, ima li smisla sto je rekao.

Lista zena u ZABA-i, pa mi printa, dobio deset papira, te na kraju pokaze rukom i veli - Pa Vi Ste Pretplatili za dvostruku cifru (oko 1200 kn).

Pitam u Holdingu, kako sad objasnjavaju? Gleda covjek, veli taj novac nam stoji "u zraku" nikad nije evidentiran! Pouka, cuvati racune u kojem god obliku, papirnatom nabolje, jer kad ti preko godinu dana mogu takve gluposti raditi....
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na