Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2022., 12:04   #37501
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
E, ne znam, ali sam 99% siguran da rade.
Hvala ti najljepša za preporuku za ovu mesnicu. Nisam uspio dogovoriti platu (tj. nisam ni pitao jer dok sam bio tamo im je bila užasna gužva) ali sam uzeo nekoliko različitih narezaka i doma sve narezao i to što sam uzeo je stvarno odlično!
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 21:17   #37502
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
A eto kod nas se ta mesoreznica jako puno koristi. Najvise za prsut i pecenicu, ali sam otkrio i da jako dobro reze kupus za salatu. Imamo ovu i za sada smo dosta zadovoljni. Cijela je metalna (osim ovog kliznog mehanizma i kotacica za podesavanje) i nema preklapanje.
Nego, posto sam vec jednu mikrovalnu unistio kuhanjem rize u njoj, danas sam uz novu mikrovalnu kupio i kuhalo za rizu. Ubacis unutra rizu, naspes vodu i kuhalo napravi sve ostalo pa se prebaci na "keep warm" mod. Odlicna stvar, posebno ako netko (kao ja) jede cesto rizu radi lakseg reguliranja UH u prehrani
Kobaje, kulenje i seke ...
Kod nas u slavoniji su mesoreznice "must have" ... Necu valjda rukom 45° šecovati.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 14:41   #37503
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Žderonje bez mesine su ko riba bez vode.

Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 11:00   #37504
Incre_Dible
Premium
Moj komp
 
Incre_Dible's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 149
Može preporuka tanjura za kotlovinu sa ložištem. Trenutno imam tanjur koji je star preko 30g ali je ložište propalo od starosti pa su borbe prilikom loženja vatre. Gledam i opciju sa plinom da ga mogu staviti bilo gdje a nema zezanja sa drvima/pepelom. Prednost mi je Zagreb i okolica ali za kvalitetu mogu potegnuti i dalje
Incre_Dible je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 11:47   #37505
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja imam već nekih 4 godine kotlovinu iz Bauhausa - Limarija Sebastijan, imaš više različitih veličina. Prvih nekoliko loženja je bilo na vatri a dalje "plinska tambura" i zadovoljan sam. S tamburom za razliku od loženja vatre ti se rub tanjura baš i ne grije tak da nemaš brige s zagorijevanjem umaka i sušenjem mesa i meni osobno je plin bolja opcija. U ložište sam stavio jednu pečenu ciglu, na tome je tambura i optimalno mi grije tanjur.

Zadnje izmijenjeno od: mamikulcic. 26.12.2022. u 12:27.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 11:53   #37506
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Hvala ti najljepša za preporuku za ovu mesnicu. Nisam uspio dogovoriti platu (tj. nisam ni pitao jer dok sam bio tamo im je bila užasna gužva) ali sam uzeo nekoliko različitih narezaka i doma sve narezao i to što sam uzeo je stvarno odlično!
Je, i ja bio neki dan, uzeo nešto suhog, sve fino.

Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2022., 16:46   #37507
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ja imam već nekih 4 godine kotlovinu iz Bauhausa - Limarija Sebastijan, imaš više različitih veličina. Prvih nekoliko loženja je bilo na vatri a dalje "plinska tambura" i zadovoljan sam. S tamburom za razliku od loženja vatre ti se rub tanjura baš i ne grije tak da nemaš brige s zagorijevanjem umaka i sušenjem mesa i meni osobno je plin bolja opcija. U ložište sam stavio jednu pečenu ciglu, na tome je tambura i optimalno mi grije tanjur.
Da da. Preporuka za sebastian kotlovine. Dobre su.

Ja ju imam jaaaako dugo. Jedno 15-ak godina i ta se napekla poprilicno.
Pec se raspala totalno i moze se reci da slaba tocka posto je od obicnog lima; al tanjur je inox
i dan danas je ko novi. 70cm ako se ne varam.

Isto ispocetka ložio na drva, dok se nisu pojavile tambure. S time da sam tamburu kompletirao s visokotlafnim regulatorom s regulacijom protoka pa imam dosta jaci plamen.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 01:27   #37508
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Preporuka u Rustici (bio na branimirovoj, al ima i u Dubravi) - plata Kuhara za 2 osobe, best buy, 26.50e (200kn)

Dobije se količina mesa dostatna za troje, mišljenja sam koliko sam isprobao, da u konkurentskim lancima ala Magazinska k. ili Batak, plate sličnog cjenovnog ranga su siromašnije, s manjim normativom mase mesa u artiklima, a istodobno ne i ukusnije.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 13:28   #37509
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Prije dva tjedna sam bio u Magazinskoj, pa da razbijemo ovu iluziju gore

Pet muških koji mogu pojesti, a najveća plata (Leskovački voz) je u opisu za 4 osobe.
Malo gunđanja u bradu uz dogovor da ćemo lako pojačati porcijom čega već bude falilo.

Plata košta 70 eura. Osim mesine, u platu je uključen sav potreban prilog (lepinje, kajmak, luk, zapečeni grah, šopska, zelje i miješana salata, pečeni krumpir, pomfrit i šampinjoni)

Na kraju je još i ostalo toga, tako da smo ostali jako ugodno iznenađeni.
Jedini nisam probao kobase, jer još nikad nisam naletio na dobru kobasu u sklopu plate, ali je ostatak ekipe rekao da su možda i najbolje koje su dosad probali. Naravno, u tom trenutku više nije bilo ni komadića kobase da probam
Ostatak mesa je bio odličan, dvojica su gunđala da su ćevapi tek prosječni. Na ništa drugo se nitko nije žalio, dapače.

Jedini minus je što su imali samo dvoje konobara za dupkom puni restoran, pa se čekalo i čekalo i čekalooooo da uopće uhvatiš nekog za naručiti nešto.



Prvotni plan je bio Urban Grill na Španskom, ali ne primaju rezervacije, nit primaju kartice. Ono, razumijem ako si pečenjara na trešnjevačkom placu, ali restoran u Novoj Galeriji...
Zvao Brenner, bili bukirani skoro cijeli zadnji tjedan u 12. mj za domjenke.
Odem na stranicu Paulaner Grilla, nađem kontakt - broj koji ste birali se ne koristi...
Kod Dede - bili na godišnjem

Na kraju je Magazinska ispala i bolje od očekivanog, s obzirom da je bio tek 5. izbor.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 07.01.2023. u 13:40.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2023., 13:40   #37510
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Plata košta 70 eura.
Usporedi s gore koliko sam ja napisao cijenu a za koga.

I da, bato, 70 eura za 4 (5) osoba je 530 kuna, to i nije mala cifra! (al po infacijskim standardima uskoro će i bit)