Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2021., 23:10   #57691
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Postoji FR prije redizajna, da, ima naprijed branik mrvu drugaciji od onog ružnog prije redizajna, a otraga obični. Ne znam jel dolazila sa 17"

To je, razlika je samo malo u dijelu oko maglenki i kaj prednja maska nije imala okomite letvice nego saće.




Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Ne brini, učinio si dobar odabir sa PD
To da, PD je puno bolje složen motor od 1.8T.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 07:51   #57692
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Da one koje uvoznik/proizvođač nije odobrio.




Seat Leon - riknuo LED far, a na autu su bile felge s malo većim offestom (ostali parametri isti kao tvorničke felge i tvornicka dimenzija guma). Garancija odbijena jer je kao far popucao zbog povećanih vibracija.
PUG 308 - stavljene felge s GT modela, garancija na opruge odbijena.
Pa nisi valjda došao u ovlašteni na reklamaciju sa stvarima na autu koje nisu tvornički predviđene?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 09:29   #57693
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Ne, nisam ja u pitanju
Neki su mi rekli da zažmire na dimenziju guma ako je prošla atest, ali nehomologirana felga nikako ne prolazi.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 09:35   #57694
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Meni je na mojoj bovsoj Ibizi (1.4 TDI iz 2007 sa 3 cilindra "mrcina") bila upisana kriva dimenzija za ljetni setup (mislim da je bilo 195/55 umjesto 195/50). To je upisao prijasnji vlasnik i dosao je s tim gumama. Samo sam nastavio korisititi taj set dok je bila kod mene ali ono sto sam primjetio je da je na 90km/h vec lagala 10km/h (imam jedan onaj mjerac brzine uz cestu kojim se prolazilo skoro svaki dan) a na 150 je lagala 15km/h tj. isla je 135 a pokazivala 150.

Tako da ako zelite "besplatni" tuning samo stavite "krive" gume i eto auto ide brze
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 09:54   #57695
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Seat Leon - riknuo LED far, a na autu su bile felge s malo većim offestom (ostali parametri isti kao tvorničke felge i tvornicka dimenzija guma). Garancija odbijena jer je kao far popucao zbog povećanih vibracija.
APP, zato se ne želim uopće bavit s ovlaštenim servisima.
Isto tako se i ti možeš pravit grbav pa tražit da se pismeno očituju o razlogu odbijanja. Da navedu koje su izmjerene vibracije na vozilu, čime su mjerili i u kojim uvjetima te koje su tvorničke tolerance za ''količinu'' vibracija temeljem kojih je jamstvo odbijeno.

Ali da, ljudima se ne da time zajebavat jer te košta više živaca nego je vrijedno.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 10:26   #57696
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
APP, zato se ne želim uopće bavit s ovlaštenim servisima.

Isto tako se i ti možeš pravit grbav pa tražit da se pismeno očituju o razlogu odbijanja. Da navedu koje su izmjerene vibracije na vozilu, čime su mjerili i u kojim uvjetima te koje su tvorničke tolerance za ''količinu'' vibracija temeljem kojih je jamstvo odbijeno.



Ali da, ljudima se ne da time zajebavat jer te košta više živaca nego je vrijedno.
Ne znam baš, mislim da je za led far "paprena" cifra. 😁

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 10:59   #57697
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
APP, zato se ne želim uopće bavit s ovlaštenim servisima.
Isto tako se i ti možeš pravit grbav pa tražit da se pismeno očituju o razlogu odbijanja. Da navedu koje su izmjerene vibracije na vozilu, čime su mjerili i u kojim uvjetima te koje su tvorničke tolerance za ''količinu'' vibracija temeljem kojih je jamstvo odbijeno.

Ali da, ljudima se ne da time zajebavat jer te košta više živaca nego je vrijedno.

Auto je bio star 2 godine tako da je išao u ovlašteni. Nakon što su ga odbili, išao je i u druge salone te je kasnije kontaktirao uvoznika i Seat direktno. Laganu odbijenica svuda budući da je koristio nehomologiranu opremu na autu.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:06   #57698
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
APP, zato se ne želim uopće bavit s ovlaštenim servisima.
Isto tako se i ti možeš pravit grbav pa tražit da se pismeno očituju o razlogu odbijanja. Da navedu koje su izmjerene vibracije na vozilu, čime su mjerili i u kojim uvjetima te koje su tvorničke tolerance za ''količinu'' vibracija temeljem kojih je jamstvo odbijeno.

Ali da, ljudima se ne da time zajebavat jer te košta više živaca nego je vrijedno.
Upravo to, sve to sam htio napisati. To se desava kad se sa nogu odbije garancija. Ono tipa, e to vam nejde u garanciju. Ljudi, sve takve stvari trazite da vam daju napismeno....Vidjet cete da u velikom broju slucajeva odmah sve moze.
Primjer iz vlastitog iskustva sa servisom. Znaci na zadnjoj desnoj lampi, plastika je pocela pucati, bolje receno onako kao da se rastezala, dobila je one nabore. I naravno auto pod garancijom. Jedino sto sam zeznuo je da sam zenu poslao da im to prijavi jer sam ja bio na poslu. Priznajem, moja greska. I veli lik njoj da da nejde u garanciju da smo mi sa miniwashem to uzrokovali. Veli zena, ok kako smo mi to uzrokovali kad je to pucanje sa unutarnje strane plastike a ne vanjske. Zove ona mene, ja joj velim da se uopce vise s nikim od njih ne razgovara nego da trazi odbijanje garanciju napismeno. Naravno da su nakon toga uvažili garanciju, a mi vise nikad nakon toga nismo otisli u Jurkovića. Win-win
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:25   #57699
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Vjerojatno već prožvakano pitanje, ali ne mogu naći sa 100% sigurnošću.

Po zakonu od danas 15.11. KAD nastupe zimski uvjeti treba imati zimske gume ili ljetne min. 4mm gripa + lanci na pogonskim kotačima. Pod zimskim uvjetima piše da se smatra: kad nastupi poledica na cesti ili padne snijeg.

To znači da ja sad sa novim ljetnim gumama BEZ lanaca u gepeku kad NISU zimski uvjeti na cesti sam u prekršaju ili ne? Ne stignem ovaj tjedan promijeniti gume, a imam nove ljetne koje mi imaju ok grip. Pitam da znam da li da kupujem lance danas ili ne.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:28   #57700
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Vjerojatno već prožvakano pitanje, ali ne mogu naći sa 100% sigurnošću.

Po zakonu od danas 15.11. KAD nastupe zimski uvjeti treba imati zimske gume ili ljetne min. 4mm gripa + lanci na pogonskim kotačima. Pod zimskim uvjetima piše da se smatra: kad nastupi poledica na cesti ili padne snijeg.

To znači da ja sad sa novim ljetnim gumama BEZ lanaca u gepeku kad NISU zimski uvjeti na cesti sam u prekršaju ili ne? Ne stignem ovaj tjedan promijeniti gume, a imam nove ljetne koje mi imaju ok grip. Pitam da znam da li da kupujem lance danas ili ne.
Koliko ja znam dobro si napisao OSIM za ceste koje su obilježene da je obavezna zimska oprema, to su uglavnom međugradske ceste, mislim da je npr zagorska magistrala jedna od njih. Nisam siguran za autoput?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:44   #57701
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
...To znači da ja sad sa novim ljetnim gumama BEZ lanaca u gepeku kad NISU zimski uvjeti na cesti sam u prekršaju ili ne...
Zato sam ja kupio u Intersparu nekakve lance za 60kn da budu u gepeku. Imam uvijek zimske gume, ali ti lanci su samo za proljece kada stavim ljetne gume prije 15.04 (jer su vec od 01.04. temperatue povisoke za zimsku gumu, a i tesko da ce snjega biti), pa neka fino u gepeku budu.
S obzirom na cijenu vjerovatno je neki poprilican bofl i nebi se u njih pouzdao da mi lanci zatrebaju, ali kao sto sam napisao - njihova jedina svrha je da budu u gepeku

P.S.
Ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali mislim da je pred gomile međugradskih prometnica na autocestama obavezna zimska oprema. Nisam 100% siguran.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:48   #57702
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Vjerojatno već prožvakano pitanje, ali ne mogu naći sa 100% sigurnošću.



Po zakonu od danas 15.11. KAD nastupe zimski uvjeti treba imati zimske gume ili ljetne min. 4mm gripa + lanci na pogonskim kotačima. Pod zimskim uvjetima piše da se smatra: kad nastupi poledica na cesti ili padne snijeg.



To znači da ja sad sa novim ljetnim gumama BEZ lanaca u gepeku kad NISU zimski uvjeti na cesti sam u prekršaju ili ne? Ne stignem ovaj tjedan promijeniti gume, a imam nove ljetne koje mi imaju ok grip. Pitam da znam da li da kupujem lance danas ili ne.
U prekršaju si. Ako nemaš lance i imaš ljetne gume, onda ne bi imao smisla zakon o obaveznoj opremi od 15.11 jer se kod tebe nije nista promijenilo u odnosu na ljeto.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 11:58   #57703
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Auto je bio star 2 godine tako da je išao u ovlašteni. Nakon što su ga odbili, išao je i u druge salone te je kasnije kontaktirao uvoznika i Seat direktno. Laganu odbijenica svuda budući da je koristio nehomologiranu opremu na autu.
Sve to kužim i to stoji, no ono što meni digne tlak je pristup kad te prave budalom.

Reci jednostavno da je odbijena zamjena u jamstvenom roku uslijed kršenja članka tog i tog ugovora o jamstvu i bok. Kratko, jasno, pozoveš se na ono što drži vodut. A fala kifli u svakom tom ugovoru ti stoji da se gubi jamstvo na bilo kakve izmjene na vozilu koje nisu tvorničke.

A nemoj mi izmišljat razloge tipa puko vam je far jer su vam ugradili preveliku gefufnu na cincilatoru.


To je ko da liku koji dofura komp na reklamaciju veliš da je matična izgorila jer je imao krive drivere za napajanje.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2021., 12:17   #