Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.01.2015., 12:37   #3601
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Kakav se pokaza thl t6pro?
brisani je offline  
Staro 05.01.2015., 14:26   #3602
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Koji telefon? Nokia 3310?
Samo ako je Li-Ion baterija. NiMH nije mogla toliko potegnut
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 14:32   #3603
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Ne fakat ljudi na ovom threadu imaju autonomije baterije koje bi i same proizvođače istih bacile u knock down i natjerale da premisla marketinške strategije...

Uglanvom u ovom threadu od njegovog osnutka sam čuo više lovačkih priča od 3. razreda i osnovnjaka kada su vladale lovačke: moj tata je ubil 200 čejena,moj tata je skinuo 200 migova,moj tata je pojeo 200 tenkova,tata mi vozi nosač aviona u jadranu,moj tata i 200 marinaca iz Alabame oslobađaju Nuštar...
trouble je offline  
Staro 05.01.2015., 16:58   #3604
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Miezu m1 note slike
http://www.phonearena.com/news/Meizu...urface_id64186

Mislim da bi ovaj telefon mogao biti dobra kupnja ?
Slike su petsto puta bolje od mojih na Moto G 1stgen.

Izaći će i manja verzija od 5 incha, a za koju kažu da će biti manja od 4.7 incha Redmija 2s.

Još tjedan dva i mogli bi vidjeti i to čudo

http://www.gizmochina.com/2015/01/04...-better-specs/
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 05.01.2015., 17:18   #3605
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor L31 Pregled postova
U vezi flashanja romova, nikad nisam radio s kinezima kao ni frend koji ima neo n003
Jel dovoljno pratiti ovaj link? Sto je s rootom u ovom slucaju?
http://touch.boards.ie/thread/2057117822
Je, na linku u principu sve piše dobro. Bitno je na početku (na tvorničkom stanju) napraviti root kako bi se instalirao "Recovery" (putem MobileUnclea) te kasnije mogli stavljati razni ROMovi. Kasnije ni ne treba ponovno raditi root jer većina custom ROMova već dolazi roota-ana...
frulex je offline  
Staro 05.01.2015., 17:28   #3606
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Citiraj:
Autor frulex Pregled postova
Je, na linku u principu sve piše dobro. Bitno je na početku (na tvorničkom stanju) napraviti root kako bi se instalirao "Recovery" (putem MobileUnclea) te kasnije mogli stavljati razni ROMovi. Kasnije ni ne treba ponovno raditi root jer većina custom ROMova već dolazi roota-ana...
E bas to me zanimalo,puno hvala kolega
L31 je offline  
Staro 05.01.2015., 18:52   #3607
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ne znam iz kojeg razloga je potrebno gurati coolpad zbog tog cm a, a sve je jos glasina, ispred drugih brendova po dostupnim romovima, jer svaki popularni kinez obično dođe sa romom koji radi dobro out od the box.
Ako ce romovi biti kao za f1 , koji niti jedan nije u svim segmentima radio kako treba, onda Coolpad mozete slobodno zaobići osim ako niste mazohist pa vise volite traziti i flesahti romove nego ga koristiti kao smartphone.
Nhf
Evo samo da ispravim kolegu coolpad hejtera, da ne bi dovodio ostale u zabludu
Problem s coolpadom f1 je što se nije lako odlučiti koji rom staviti jer ih ima bar oko 300 za sada. Ima ih toliko jer ga je kupilo dosta ljudi koji se bave modifikacijom, kuhanjem, bildanjem ili kako već, romova.
Između ostalog, desetak kineza, tri rusa, dva-tri španjolca, jedan talijan, itd.
Osnova za navedene romove su stok izdanja koja idu otprilike jednom tjedno
već 10 mjeseci, 4-5 neovisnih AOSP izdanja, stok coolpad klonova i razna neovisna ili portana kineska izdanja
(miui, lewa, baidu, yunos, emui, coloros, funtouchos, hiveUI, MyOS, jasonos, touchos...)

Zašto tražiti novi softver na mobitelu?
Kad smo već na coolpadu F1, evo i par primjera koji mi padaju na pamet:

Znatno bolja kamera (kvalitet slike i brzina pohrane) na novijim stock izdanjima
Bolji GPS na novim izdanjima
Kompatibilnost s novim verzijama Google Mapa
Bolje baratanje memorijom i potrošnjom baterije

Ako volite brojna podešavanja na mobitelu koja ne možete naći na originalnom
softveru, na raspolaganju je AOSP u bar 4 odlična izdanja (osobno provjerio)
gdje uz Xposed možete promijeniti i uštimati gotovo sve što vam padne na pamet.

Po fangovoj premisi, svaki popularni kinez dolazi sa savršenim softverom a ako
slučajno dobijete napadaj mazohizma i poželite promijeniti nešto na mobitelu
ne trudite se nego nabavite novi mobitel (ni slučajno coolpad )

Svima je poznat prizor upregnutog konja ili magarca koji, da mu ne bi palo na pamet pogledati
lijevo i desno, ima pločice bočno od očiju. Ljudi su se razlikuju od kopitara (uglavnom) pa im nije teško
dokučiti da su odlični, u Kini dobro prodavani uređaji, namijenjeni isključivo kineskom tržištu i da gazdu
coolpada ili npr. viva boli nježnik hoće li neki Ivica imati problema ako umjesto Beidou navigacije koristi Maps
ili mu je Youtube draži od Youkua. 3K komada na EU tržištu je tek mali djelić
onoga što se proda u Kini i/ili Indiji a zahtijeva ozbiljnu infrastrukturu i certificiranje.

Dakle, to što možemo kupiti kineske mobitele i koristiti ih u Hrvatskoj je više sreća nego namjera
Odroni, odnosno mobiteli namijenjeni pretežno EU tržištu su već druga priča. Iza njih stoje
tvrtke bez R&D odjela i bez ozbiljne kontrole kvalitete. Zato i jesu drastično jeftiniji u proizvodnji a kvalitet
pokušavaju kompenzirati privlačnim dizajnom i zato ih obožavaju poznati dileri mobitelima.
Ova simbioza je naročito uhvatila maha posljednjih godinu dana.
Obožavaju ih i domaći preprodavači (jasno zbog čega) te pojedini članovi foruma o kineskim mobitelima (ovo mi je misterij).


Coolpad F1 se, trenutno može kupiti za samo 148.99 USD na to2c i najbolje je što možete kupiti za budžet od oko 180USD.
Tko ne vjeruje, neka pročešlja (ako uhvati desetak sati slobodnog vremena ) forume

HTCmania
Movilesdualsim
Forocoches
4PDA
4PDA zajedno oko 480 stranica
PCekspert
Benchmark
Myphone - 645 stranica!
Modaco - preko 300 stranica
Androidiani
Telchina

Na navedenim forumima je boravio i boravi ogroman broj vlasnika navedenog mobitela
Nakon 9 mjeseci u prodaji, ako netko otkrije više od petorice s tvorničkim hardverskim problemom, kupujem jedan krasni doogee ili elephone za nagradu.

A kao što već rekoh, fang je samo hejter i preporučio bi da ga ne uzimate
previše ozbiljno.
Reći za najprodavaniji mobitel 8. svjetskog odnosno 3. kineskog proizvođača da je problematičan može samo netko neupućen u temu.
I ono da niti jedan od romova nije radio u svakom segmentu kako treba...
Ccc i

Kao zaključak, osnovni problem s kulpadovim softverom je bio u prilagodbi trgovaca koji su slali ad hoc sklepan softver u vlastitoj režiji e da bi zadovoljili
EU kupce. Nisu imali podršku proizvođača jer ovoga to ne zanima.
Tko se zna služiti računalom, engleskim jezikom i ima osnovno informatičko znanje vrlo će se lako snaći za softverska pitanja oko najboljih kineskih mobitela.
Drugima preostaje cubot, doogee i ostala prekrasna bratija.
I žuganje po forumima

P.S. makni tu dezinformaciju više iz potpisa
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 05.01.2015., 20:28   #3608
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,117
Ovaj ZenFone 2 je baš mrcina od telefona.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline  
Staro 05.01.2015., 21:47   #3609
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
@trouble
A da ti prestanes izazivati flameove u ovoj temi?
Meni je proslo punjenje mi3 drzalo 6 dana.
Ne vjeruješ?
I mislim da je mi3 bolji od lgg2. I kaj sad?
Mislim ako ti se ne sviđaju kinezi slobodno produzis na druge teme.
Moderatori isprike ali nisam mogao trpiti..
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline  
Staro 05.01.2015., 22:12   #3610
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
A kao što već rekoh, fang je samo hejter i preporučio bi da ga ne uzimate
previše ozbiljno.
Ja toliki tekst kao tvoj nebi pisao osim da me netko plati, a evo jednog usera, forumasa i njegovog objektivnog misljenja, valjda je i on hejter..
http://forum.pcekspert.com/showpost....5&postcount=69

Pa sami procjenite koliko romova i vremena treba za naci onaj koji radi. Da si objektivan, to bi negdje i naveo u recenziji, ovako samo mantraš... Eod&ot&ignore.

EDIT:
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Pa mene coolpad plaća da im podignem prodaju tako da mi nije problem napisati dulji tekst.
Drago mi je da si izašao iz ormara

Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
User, forumaš i objektivni Tuoni je napisao s kojim se problemima susreo a problemi su nastali jer.
Jer nije ekspert za flesanje romova i poznavatelj alata za coolpad, čovjek se namučio a ti se sprdaš...ccc

Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Da nije jednostavno za početnika - nije. Da je komplicirano - nije, samo zahtijeva malo više vremena i truda..
I rest my case, nemaju svi vremena za takve gluposti, mob je dobar za hakere, entuzijaste, samo je red da se to i napomene.

Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Zato sam ti i stavio linkove na desetak foruma i pogledaš kakvi su dojmovi vlasnika a ne da donosiš brzinski zaključak na osnovu dojmova JEDNOG vlasnika mobitela.
I savjetuješ ljude da ne kupuju mobitel.
Ja im savjetujem da ga kupe ako vise vremena vole flesati razne romove i traziti onaj koji im radi nego ga koristiti kao smartphone.. Jel ti zbilja ne kuzis da si coolpad fanboy, zato te malo...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 06.01.2015. u 09:50.
de.fang je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 22:58   #3611
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Pa mene coolpad plaća da im podignem prodaju tako da mi nije problem napisati dulji tekst.
User, forumaš i objektivni Tuoni je napisao s kojim se problemima susreo a problemi su nastali jer
1. Nije dobro instalirao driver (Nije mi se htio spojiti kao USB ili Media device)
2. Nije znao staviti root i obrisati kinesko smeće (Problem je bio što nije nimalo bio očišćen od kineskih aplikacija)
3. Custom AOSP rom, ni prvi ni zadnji s mušicama, a problem se rješava, kao u sličnim situacijama na drugim mobitelima, gravityboxom (full screen caller) (Meni se ekran zacrni tijekom poziva i to je to)

itd...

Sam Tuoni na kraju daje najbolji zaključak:
Nije mi loš taj CoolUI, još sa svojom kombinacijom na Nova launcheru to sve izgleda super, a ne šteka. Pa tek onda nakon par dana korištenja, ako ti se ne sviđa razmišljaj malo o romovima. Sve ovisi odakle si naručio mobitel i kako će ti prodavač srediti rom.

Nastojim biti objektivan pa u recenziji i nisam naveo tonijeve peripetije koje je opisao mjesec dana nakon recenzije.
Da nije jednostavno za početnika - nije. Da je komplicirano - nije, samo zahtijeva malo više vremena i truda.

Zato sam ti i stavio linkove na desetak foruma i pogledaš kakvi su dojmovi vlasnika a ne da donosiš brzinski zaključak na osnovu dojmova JEDNOG vlasnika mobitela.
I savjetuješ ljude da ne kupuju mobitel.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 06.01.2015., 06:32   #3612
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor red_bull Pregled postova
@trouble
A da ti prestanes izazivati flameove u ovoj temi?
Meni je proslo punjenje mi3 drzalo 6 dana.
Ne vjeruješ?
I mislim da je mi3 bolji od lgg2. I kaj sad?
Mislim ako ti se ne sviđaju kinezi slobodno produzis na druge teme.
Moderatori isprike ali nisam mogao trpiti..

6 dana? Vjerujem,airplane mod,wifi off,32 sekunde SOTa i hibenacija uz držanje u dubokom smrzavanju pored krmića i knedli. Ne koristimo svi na isti način telefon. Meni možda i najbolja baterija na tržištu jedva izgura dan i po sa 10 sati SOTa. Bi li mi držao Mi3 tolko?

E sad,to kaj TEBI drži 6 dana i kaj je TEBI bolji ne znači i da je NAMA i OSTALIMA bolji i da bu nam držao isto. Hebi ga mene frend uvjerava da njegova Dacia Sandero radi isti posao ko moj Lexus ktome i manje troši. Svakako da je istina,al smatram da sam uspio u životu malo bolje od Dacie. Jednostavno nije za mene. Sloboda izbora u demokracijskom društvu je da mogu odabrat digitalnu automatsku klimu bez da mi neko iz zajednice soli pamet kak je bolji krug na štekanje i level 1,2,3,pingvin(doduše imam baku,da je po njoj vozio bi Daciu al bi uplačivao životnu štednju...fuck that). Kak je manualac bolji od automatika,za ganjanje u zavojima...iako ima DCI mašinu iz Clia sa 32 konja itd,oni pametni skužiće poantu.

Drugo ljudi tu bezobzirno lažu. Pričaju o mammouth trajanjima baterija i zbrišu bez dokaza te u kojem režimu rada postižu rezultat. Moderacija bi tu trebala reagirat al ne reagira.

Vratimo se malo na postove kolega forumaša koji je posjedovao oba mobitela:

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Baterija debelo na strani Lg-a, znam da oba imaju dobru bateriju, slican kapacitet, no svejedno G2 je definitivno pobjednik u ovoj kategoriji.
te neki od mora reviewa

Link sa direktnom usporedbom baterija imaš prije 2 stranice.

Zanima me samo jel bi tebi LG G2 izdržao 9 dana korištenja,jerbo točno tolko je baterija na LGu efikasnija od Mi3. Pazite ljudi,pričamo tu o trajanjima baterija dužem od šampiona Nokie 6210 koja je izdurala 7 dana i ak nisi textao puno. Cijeli svijet brine brigu baterija i kak će ga produljit,sam Xiaomi izbacije powerbankove za svoje Mi2s i Mi3 modele,ljudi hodaju i na WC s punjačima,na putove ponekad i sa dva...a vama sa PC-E baterije traju po tjedan dana bez da se uznoje! Izgleda da je bila Golden Sample akcija za sve članove PC-E osim mene. Meni flejmeru i kretenu jedinom jedna od najačih baterija na tržištu izdrži jedva dva dana....ljut sam zbog toga i stoga buš razumil moj "flejm".



I nismo na bug forumu,zapamtite,ISTINA NIJE FLAME!

PEACE

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 06.01.2015. u 07:14.
trouble je offline  
Staro 06.01.2015., 07:04   #3613
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Evo jedan kinez sa dobrom baterijom od 4500 mAh
http://www.myefox.es/leagoo-l7-mtk65...&siteid=160367
RAUL je offline  
Staro 06.01.2015., 09:03   #3614
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
A da ti nisi onaj Danyel saBug foruma koji je upravo zbog flejmanja izletio sa tog foruma?
Ovdje uopce nije stvar baterije vec osobne preferencije.
Tu spadaju,dizajn kvaliteta izrade, ekran a na kraju i cijena. Mi3 je godinu dana bilo moguce kupiti po cijeni od ispod 2000 kn i to debelo, dok lg kosta najmanje 2600 kn od švercera sa njuške.
I ako budemo govorili o uspješnosti u životu, osobno si mogu priuštiti i duplo skuplji telefon ali nisam od onih koji kupuju telefone da se k....
Xiaomi radi powerbankove zato kaj im na telefonima ne valjaju baterije? O cemu ti pricas? A vlasnici g2 ne smiju-trebaju kupiti powerbank jer lg nema isti? Omg...

Eod za mene, modovi hvala na strpljenju. Prihvacam i sankcije ali širenje dezinformacija budem istaknuo.
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline  
Staro 06.01.2015., 10:53   #3615
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
NIje Danijel ovdje Hrvoje,a tamo sam pod istim nadimkom mada se nisam loggao jer je mjesto puno balavurdije koja laže i glavni elaborirani komentar im je: UZIMAM ČIM IZAĐE

Mada vidim da si upoznat sa nickovima i događanjima u threadovima tamo,mora da pripadaš.

I dalje,molim da elaboriraš 6 dana trajanja baterije na Mi3..kako,zašto,da vidimo jel iz LG G2(o tome je krenulo) mogu izvuć barem isto,jer je baterija bolja i tu dileme nema...fascinantno je kod svih tih likova kojima baterija traje ko glavni turnir Wimbledona je njihov EOD i iščezavanje iz teme čim ih se prozove na elaborirano objašnjenje u kakvim uvijetima im traje baterija koliko navode.

A i nije samo to razlog mog questa za istinom. Ne želimo lagat članove foruma i potencijalne kupce uređaja. Ovaj forum to ne radi. Ovdje govorimo istinu.

Čekam elaboraciju režima korištenja telefona u odnosu na trajanje od 6 dana baterije. Mislim daće ti i moderacija dozvoliti još jedan odgovor na flame.

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 06.01.2015. u 11:02.
trouble je offline  
Staro 06.01.2015., 11:16   #3616
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Ja kad vucem produžni od 100 metara sa sobom, baterija mi traje mjesecima, godinama,desetljecima.
Možda i ovi vuku produzni sa sobom?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 06.01.2015., 11:35   #3617
red_bull
Premium
Moj komp
 
red_bull's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Potraga za istinom elaborati iščezivanje, pripadnost, čovječe ko sa čitam kolindinu promociju.
Savjetujem ti da se okaniš hejta i doprineseš temi na konstruktivan način, buš dobio čir na želucu.
Jesam li ja negdje naveo kako koristim mob za tih 6 dana? Nisam. Ta izjava je bedasta ali nije nemoguća. Prosječni SOT mi je 5 do 5 i pol sati. 90 posto flagshipova koji koštaju duplo imaju manji SOT. A ti,borac za istinu, napišeš da xiaomi radi powerbankove jer su im baterije šrot?
Što se tiče balavurdije, pročitaj si malo sam svoje postove.

Ontopic
Još dvije loše stvari kod ženinog doogee dg 900. Telefon se bar jednom restarta dnevno a ima dana da kamera uopće ne radi. Svakako bi preporucio izbjegavati taj telefon.
__________________
fly me to the moon
red_bull je offline  
Staro 06.01.2015., 11:39   #3618
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
5 i po sati SOTa u 6 dana sa uključenim ili isključenim 3G prometom? Koliko sati razgovora? Može li slika toga? Imaš pod settingsima.

Nebum dobil čir,ne brini. Možeš li mi navest kojih to 9/10 flagshipova nemre 3 sata SOTa izdržat? HINT: u temi Xperia imaš moju sliku SOTa pa vidi kaj je flagship
trouble je offline  
Staro 06.01.2015., 12:23   #3619
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,306
Na Mi3 nije nemoguce postici i 7h sot uz 24h ukupno koristenja.realno i normalno je 5,5-6h sot i oko 35h koristenja,sto je po meni iznad prosjeka.meni je uvijek wifi ukljucen,osvjetljenje na 70%,a 3 g ukljucujem po potrebi.sinkr.ukljucena...
Lazov nisam jer bi time lagao i sebe,a lako je malo prozujat po forumima koji ce potvrditi ono sto ja navodim...
G2 je lakse postizao 7h sot uz 30-35 h ukupnog koristenja i vec sam naveo i prije da ima bolju bateriju od Mi3,ali ne drasticno bolju....
Vec stoti put ponavljam imao sam oba i smatram se power userom i detaljno su testirani sa hrpama custom romova i modova i upoznao sam ih maksimalno tako da znam sta pricam...
Za Mi3 postoji sluzbeni AOSP koji radi fantasticno,cak je i baterija dobra,a custom kernela nema jer nema kernel sourcea,zasad...
Powerbank uopce necu komentirat,besmisleno je...
Samo da navedem da trenutno imam i OnePlus One(rom Cyan Hacker 2.1) s kojeg pisem ovaj post i Mi3 je i od njega brzi u svakoj situaciji.toliko od mene....

edit;pronašao sam jedan screenshot kad sam tek kupio Mi3 na MIUI V5.sad ga žena koristi pa mi ga se teže dočepat...



Zadnje izmijenjeno od: locks. 06.01.2015. u 12:43.
locks je online  
Staro 06.01.2015., 12:40   #3620
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
To da, logično i solidna baterija. 6 dana uz 5.5h sati sota je po meni nemoguće.
trouble je offline  
Staro 06.01.2015., 13:29   #3621
boldrik33
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
evo da i ja nešto napišem....ja imam mi3 cura g2....baterije više nego dobre nešparamo niti jedno mobitel,ne gasimo wi-fi,3g,4g ona....baterija kod oboje traje oko 1,5 dan normalnog korištenja ne zanima me ovaj SOT i slična sranja.uglavnom oboje punimo mobitele navečer svaki dan jednostavno sutra nebi izdržali cjeli dan na poslu.ovako odoka rekao bih da je G2 nešto bolji mob,nekoliko sitnica preteže na njegovu stranu kamera,otkljucavanje sa duplim klikom(to je ovoj mojoj bila glavna fora),manji gabariti ,veći ekran,4g....i neznam gdje je problem na mi3 mi ne igraju dosta ovih flash sadržaja niti na chromu ni na orginal pretraživaču.na g2 dosta bolje.
uglavnom za baterriju ...dobra je ali nam ne drže 2 dana ni meni ni njoj.za razliku od bivših mobitela(xperia s,mx-28) ove mobitele se nemora šparat.
boldrik33 je offline  
Staro 06.01.2015., 13:47   #3622
schjor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 75
Moram reagirati na onoga što sere po MI3 bateriji...neka se poklopi ušima kad ne zna o čemu priča! Ne branim mi3 niti blatim lg g2 (po meni su oba vrhunska), nego prilažem dokaze!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-12-26-23-35-51.png‎
Views:	273
Size:	83.6 kB
ID:	14322   Click image for larger version

Name:	Screenshot_2014-12-26-23-35-44.png‎
Views:	253
Size:	65.6 kB
ID:	14323  
schjor je offline  
Staro 06.01.2015., 13:47   #3623
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Samo da razjasnimo OPET neke stvari.

Istina potkrijepljena dokazom/činjenicom nije flejm. To zapamtite. Flejm je popratni sadržaj, često nekakve usporedbe sa vrlo slikopisnim opisivanjem činjenica ili direktno vrijeđanje člana.

Tako da, baratajte činjenicama. Hvale je vrijedno da stvari budu jasne glede nekih specifikacija. Protiv laži i neistina se borimo i donekle smo se izborili jer želimo da svi znaju prave, točne i istinite informacije, a ne da netko pametan toru, syssi, meni, ili bilo kome od admina/modova psuje mamu i pljuje po PCE forumu po internetovima jer se na tamo reklo da neki mobitel valja, a u biti je OVO.

U staroj temi smo upozoravali na one fore "dobra je kamera majke mi, ali nemam vremena slike okačit". Jasno, nemate vremena odma, ali uvijek nemat vremena, a visit po forumu je malo bezveze Nadam se da ne moramo ispočetka to prolaziti.

Stoga, ako mislite pričati priče o baterijama, ekranima, kamerama, etc, potkrepljujte činjenicama, dakle, fotke, screen shotovi, YT video... Svi imate ADSL/VDSL internet i flat. Ne vjerujem da je netko na 56k još uvijek.

Svi ste pozvani na diskusiju, na iznošenje zapažanja. Ali nije sramota reći "zahebo sam se kupnjom ovog uređaja", a ne "dobro je to, nek se isto neko zahebe"...

Eto toliko za sada.
Brko je offline  
Staro 06.01.2015., 14:32   #3624
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Druže Brko, ako može komentar komentara, ja bi doda: puno se nauči i sazna iz ovih rasprava i prepirki, a fali malo tolerancije i konstruktivnosti.
brisani je offline  
Staro 06.01.2015., 14:40   #3625
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,888
Fali pravih SS ova gdje se mobitel koristi normalno a ne ove komedije sa 3,4,5 pa i 6 dana na bateriji. To malo kome sta znaci. Ja sam sa G2 mogao komotno napravit SS sa 5,6 sati SoT i tjedan dana na bateriji ali bi ga obicno ubio za jedan dan jer sam ga koristio.

Jbt samo da snikronizaciju upalis, nebi dobio tolko. Pogotovo ak bi ga kojim slucajem uzeo van sa sobom, ipak je mobitel.

Da ovo netko gleda sa strane ovu raspravu, mislio bi da te baterije traju po nekoliko dana bez problema.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 06.01.2015. u 14:45.
MAGARAC je offline  
Staro 06.01.2015., 14:41   #3626
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
OT: Imam osjećaj da bi DB mogao opet zaključati temu i napraviti čistku postova jer ove prepirke oko baterija ne vode nikamo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.01.2015., 14:48   #3627
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Ma sve 5,nema razloga.

Velim,imamo slučajeve 5 dana baterije,9 dana baterije(taj je svjetski šampion mobitela u povijesti) te 6 dana trajanje baterije,potkrepljene nikakvim dokazima.

To je po meni flejm...a ništa drugo. Kolega iznad je stavio 3 dana sa 5h SOTa,solidno rekao bi,daleko od najboljega,pogotovo jer je mob bio zgašen pola dana ovako odokativno. NIje zgorega ni pokazati koje aplikacije su instalirane,WA,Viber,Face,Mesenger,Instagram,Snap?

U 6 dana,sa uključenim makar i signalom(ne i datom),ne pušim priče.

Dapače,voljan sam se mjenjat na tj dana...MI3 za moju Z3C compact,pa da vidimo kak to drži u rukama average usera. Garantiram vam da nebu dulje od 30 sati zdržala.

Do pojave dokaza odjavljujem se sa ove teme

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 06.01.2015. u 14:55.
trouble je offline  
Staro 06.01.2015., 14:49   #3628
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Druže Brko, ako može komentar komentara, ja bi doda: puno se nauči i sazna iz ovih rasprava i prepirki, a fali malo tolerancije i konstruktivnosti.
Slažem se u potpunosti.

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Fali pravih SS ova gdje se mobitel koristi normalno a ne ove komedije sa 3,4,5 pa i 6 dana na bateriji. To malo kome sta znaci. Ja sam sa G2 mogao komotno napravit SS sa 5,6 sati SoT i tjedan dana na bateriji ali bi ga obicno ubio za jedan dan jer sam ga koristio.

Jbt samo da snikronizaciju upalis, nebi dobio tolko. Pogotovo ak bi ga kojim slucajem uzeo van sa sobom, ipak je mobitel.
Zato kad se okači SS, lijepo se vidi, a ni kratak opis kako se mobitel koristio nije na odmet.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OT: Imam osjećaj da bi DB mogao opet zaključati temu i napraviti čistku postova jer ove prepirke oko baterija ne vode nikamo.
Više nema lockanja teme (eventualno na par sati da se počisti spamara ako krene žestoko). Zašto da svi budu uskraćeni za temu zbog pojedinaca za koje imamo spremne nagrade

A što se baterija tiče, osobno mislim da su i kamera i baterja vrlo važe stavke kod smartphonea, jer iovako ionako svi rade jednako što se tiče poziva, poruka, WiFija i mobilnog interneta, a skoro svi imaju micro SD utor. Dizajn je subjektivna stvar kao i dijagonala ekrana te prikaz slike. ROM-ovi kako za koji, isto dosta subjektivnosti.

Složiti ćemo se - razliku rade baterija i kamera. Tako da su te informacije bitne.

@Trouble - ti si se više puta umirovio od ove teme od Cro Copa iz borilačkih sportova

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 06.01.2015. u 14:59.
Brko je offline  
Staro 06.01.2015., 15:05   #3629
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,349
Kapacitet baterije jest važan faktor kod kupnje mobitela, ali zaboravljate da razliku čini korisnik. Ako ima nonstop uključen 3G, BT, GPS i brdo aplikacija koje rade u pozadini, nema te baterije koja će izdržati cijeli dan.
Npr. meni baterija na S5 traje danima. Zašto? Ne zovem puno, wifi i 3G ne uključujem često, GPS skoro nikada, a BT samo dok sam u autu. Po noći ga gasim.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.01.2015., 15:09   #3630
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Pa zato sam i rekao - uz trajanje baterije i SS, priložiti i kratku pričicu kako se trošila baterija. i to je to.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na