Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2010., 21:49   #1
zlatko59
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
HP Pavilion dv7-2250em

Kupio sam prije nekoliko dana HP Pavilion dv7-2250em ali želio bi na njega staviti XP ali nema mogućnosti u biosu podešavanje sata opcija ,dali neko ima kakvih iskutava sa dotičnim laptopom:
Pozdrav
zlatko59 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 07:36   #2
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
a zasto bi stavljao xp na njega? mislim da niti nema podrsku xp drivera za njega
V.I.P je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2010., 16:05   #3
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,463
Driveri se uvjek nadu ;-) Nemoraju bit sa HPovih stranica, valjda oce da mu laptop lakse dise sa XP-om. Bila je neka caka sa satom u BIOSU u starijim hp-ima, mislim da treba diseablat, al se nemogu sjetit vise...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 16:07   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,632
S lapom si vjerojatno dobio W7 x64 kojeg si u cijeni i platio + da se možeš "vratit" na postojeće stanje prvo napravi backup 1. hdd (lap dolazi sa 2 hdd po 320 Gb, dakle mjesta ima). Bitno je da obuhvatiš cijeli 1. hdd (boot sektor, particije) kako bi sačuvao "ulaz" u install os - a sa recovery particije. Pametan program će i tako preskočit prazan prostor, primjer Acronis TrueImage boot verzija.

Ako se ima znanje željeno se može napravit, ovako napamet 98% da će sve radit kako treba. Prvo pod aktivnim W7 moraš izvadit detaljan info o ugrađenom hw s naglaskom na ime i DeviceId komponenti, chipseta.

Mada se radi o dv6 seriji kao vodić pogledaj HP Pavilion dv9620us & XP (x32)
Također pogledaj General XP Downgrade Guide for HP Laptops

Po netu vidim komentare kako je BIOS namjerno osiromašen do boli, drugim rječima izbačen je mod rada SATA kontrolera. Pitam se gdje su granice sluganstvu Mirkosheetu.
Ovo pak znači da morate odgovarajući SATA drajver integrirat na install cd sa nLite, inaće će te dobit čuveni 7b error, proceduru imate opisanu tu na forumu u Sticky - ju.
Zato je bitno, sada dok je još "gore" W7, utvrdit o kojoj verziji ICH7, 8, 9, 10 (ovaj model je sa Intel chipsetom) se radi.
Još jedan važan detalj, i sa ovako pripremljenim cd može biti errora tj. da particija "nevalja" / nije prepoznata. Razlog je novija verzija NTFS - a podržana od Viste / W7. Rješenje je jednostavno ali i radikalno (zato je bitan prvi korak - backup), brisanje svih particija i kreiranje novih. Najbolje da ovo radite sa nekim boot alatom, primjer Paragon Partition manager ili Disc Drector. Jasno, ovdje govorim o 1. hdd a 2. nije bitan i nedirate organizaciju / podatke na njemu.

Za kraj, prije nego krenete u ovu avanturu prvo pribavite sve ili barem većinu xp drajvera pa se tek onda upustite u to. U nekim slućajevima morate dl. drajver za Vistu i/ili W7 samo kako bi izvadili potreban info potreban za pronalaženje tako brižno skrivanih XP drajvera.

Good luck
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 22:31   #5
zlatko59
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Zahvaljujem puno na savjetima,sve sam ja to napravio backup dvd,cijelog sistema komp radi savršeno ali meni treba xp za neke moje poslove ali u biosu nema onih opcija za sata mod pa jednostavno neće krenuti instalacija,dođe do točke kad se windowsi trebaju početi instalirati i tada se ekran zaplavi i dalje nema,ma koja je to poslovna polika da si oni tako nešto dopuštaju da mi određuju OS.koji ću ja koristiti,stvarno svašta:Pozdrav
zlatko59 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2010., 23:52   #6
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,463
Pa fino ti je reko covjek, ugradi drivere u same windoze preko nlitea! A kolko sam ja vidio dv6 podrzava USB floppy pa mozes i na floppy stavit drivere i stisnut F6 kod instalacije pa birat drivere!
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 11:26   #7
zlatko59
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Pozdrav svima na forumu koji su mi puno pomogli i onima koji su pokušali:
Uspješno stavljen xp na dv7 bilo je malo problema sa drajverima ali i to sam riješio,i sve radi super,
Još jednom hvala
zlatko59 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na