Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2016., 19:53   #4531
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
[QUOTE=bokinho;2912459][QUOTE=Stipest;2912452]
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
I koji ruter daju sada?jer jos imam zicni pa na njega svoj.

Thx.

Vidim da ima dosta negativnih iskustava sa tim ruterom, mozda cu morat nabavit mikrotik neki.
Jedini prigovor je slab wi-fi signal(nema antenu),ali i to je kako kome.Probaj prije nego šta kupuješ neki AP,jer možda kod tebe bude sve i radilo ok.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 18:59   #4532
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
-->
Obećao sam napisati recenziju Kaona, pa evo. Uspoređivat ću ga sa Albisom 9300. Uređaj je manji od Albisa, ali se zato i puno više grije. Čak i kad je ugašen. Pogotovo donja strana, iako ima četri gumena čepa koji ga podiži od pologe. Daljinski je strašno osjetljiv. Ono, ideš pritisnit broj 1 izađe 1111. S druge strane to znači da je ukupni OS jako brz. Stvar navike i nije neki problem. Inaće sučelje (OSD) je isto kao i kod Albisa, tako da su meni ostali svi favoriti od starog Albisa. Zgodna stvar je da podržava aktivni HDMI-CEC, što znači da možete samo sa njegovim daljinskim paliti i gasiti tv. Ovako izbjegavate korištenje dva daljinska. Svaki TV ima svoj način aktivacije toga. Kod LG se zove SIMPLINK i radi sve. Nema strujni prekidač na sebi , kao ni prednji display (sat i prokaz programa koji se gleda). Kvaliteta signala je na Albisu meni uvijek bila oko 80%,a ovdje je sve na 100%. HD kanale sam dosta testirao i ćini se da osim SK HD ostali radi ok. Problem sa SK je ton. U jednom trenutku se slika malo pikselizira i nakon toga ton nestane. Brzo se vrati,ali sa prekidima i pucanjem. Nakon nekog vremena se stabilizira. Pojavljuje se isto često kao i zastajkivanje na Albisu.
Sve skupa mislim da je Albis 9300 bolji uređaj.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 10.04.2016. u 21:50.
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2016., 19:05   #4533
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ovo sa SK HD liči na problem sa re-kodiranjem signala, obično bude jedan "takav" kanal.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 11.04.2016. u 15:51.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 16:06   #4534
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Problem je šta ima 5 SK HD kanala(1, 2, 3, HD, Golf) i na svima se dešava. Mislim da je problem u frekvencije, jer su svi u istoj. Na 450 000 kHz.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2016., 16:18   #4535
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Lako moguće, CATV Hyper band, 62. kanal.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 12:35   #4536
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Slažem se sa svime. Još bih dodao da očito Kaon ima slabiji CPU od Albisa 9300. Premotavanje programa nazad/naprijed je uz osjetni lag, tak da je teško pogoditi gdje si točno, preskakanje reklama je postao žešći problem. Nakon 3 dana igranja sa Kaonom, zatražio sam da mi vrate Albisa, kažu nema problema.
-->
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Obećao sam napisati recenziju Kaona, pa evo. Uspoređivat ću ga sa Albisom 9300. Uređaj je manji od Albisa, ali se zato i puno više grije. Čak i kad je ugašen. Pogotovo donja strana, iako ima četri gumena čepa koji ga podiži od pologe. Daljinski je strašno osjetljiv. Ono, ideš pritisnit broj 1 izađe 1111. S druge strane to znači da je ukupni OS jako brz. Stvar navike i nije neki problem. Inaće sučelje (OSD) je isto kao i kod Albisa, tako da su meni ostali svi favoriti od starog Albisa. Zgodna stvar je da podržava aktivni HDMI-CEC, što znači da možete samo sa njegovim daljinskim paliti i gasiti tv. Ovako izbjegavate korištenje dva daljinska. Svaki TV ima svoj način aktivacije toga. Kod LG se zove SIMPLINK i radi sve. Nema strujni prekidač na sebi , kao ni prednji display (sat i prokaz programa koji se gleda). Kvaliteta signala je na Albisu meni uvijek bila oko 80%,a ovdje je sve na 100%. HD kanale sam dosta testirao i ćini se da osim SK HD ostali radi ok. Problem sa SK je ton. U jednom trenutku se slika malo pikselizira i nakon toga ton nestane. Brzo se vrati,ali sa prekidima i pucanjem. Nakon nekog vremena se stabilizira. Pojavljuje se isto često kao i zastajkivanje na Albisu.
Sve skupa mislim da je Albis 9300 bolji uređaj.
Slažem se sa svime. Još bih dodao da očito Kaon ima slabiji CPU od Albisa 9300. Premotavanje programa nazad/naprijed je uz osjetni lag, tak da je teško pogoditi gdje si točno, preskakanje reklama je postao žešći problem. Nakon 3 dana igranja sa Kaonom, zatražio sam da mi vrate Albisa, kažu nema problema.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 13:59   #4537
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Slažem se sa svime. Još bih dodao da očito Kaon ima slabiji CPU od Albisa 9300. Premotavanje programa nazad/naprijed je uz osjetni lag, tak da je teško pogoditi gdje si točno, preskakanje reklama je postao žešći problem. Nakon 3 dana igranja sa Kaonom, zatražio sam da mi vrate Albisa, kažu nema problema.
Jeli imaš HD paket i jeli ti se pojavljuju problemi sa zvukom na SK HD kanalima? Kako točno si uspio vratiti Albisa? Meni su rekli da sada samo idu Kaoni.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 14:06   #4538
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jeli imaš HD paket i jeli ti se pojavljuju problemi sa zvukom na SK HD kanalima? Kako točno si uspio vratiti Albisa? Meni su rekli da sada samo idu Kaoni.
Problemi su na svim HD kanalima. Zastajkivanje i pikselizacija. Imam samo osnovni paket, gledam HD kanale što puštaju besplatno na kanalima 209-220 (pa i SK između ostalog).
Imam drugih problema (snimalica mi žešće šteka) pa sad isprobavaju sve moguće, pa sam tako dobio i Kaon-a tek tolko da vidimo dali snimalica i dalje šteka. Bome šteka, tak da sam zatražio Albisa nazad jer očito nije u tome problem.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 14:21   #4539
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Meni je taj Kaon zaštekao valjda tri puta u šest mjeseci. I radi mi brže od onog Albisa koji sam imao , mislim da nije bio ovaj 9300 nego slabiji. Ali da me nervira što nema nikakav displej , nervira. Još je prije upgradea fw radila samo crvena lampica i to dok je kao upaljen.
schetz je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 15:27   #4540
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Lako moguće, CATV Hyper band, 62. kanal.
Što misliš gdje je problem? U Sport Klubu, B-netu ili u samom Kaonu?
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2016., 15:42   #4541
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Problemi su na svim HD kanalima. Zastajkivanje i pikselizacija. Imam samo osnovni paket, gledam HD kanale što puštaju besplatno na kanalima 209-220 (pa i SK između ostalog).
Imam drugih problema (snimalica mi žešće šteka) pa sad isprobavaju sve moguće, pa sam tako dobio i Kaon-a tek tolko da vidimo dali snimalica i dalje šteka. Bome šteka, tak da sam zatražio Albisa nazad jer očito nije u tome problem.
Kod mene osnovni HD paket radi ok. History HD koji je najviše zezao i zastajkivao kod Albisa 9300 ( https://www.youtube.com/watch?v=tAGh...ature=youtu.be ) na Kaonu radi u redu,ali zato mi je problema na SK HD sa zvukom. I kod Albisa nikad nije dolazilo do pikselizacije, a kod Kaona se to dešava. I meni je sada sve otvoreno, ali problem je šta imam pretplatu na 2 g za sportski HD paket.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 15:57   #4542
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Rekao bih "nesretna" frekvencija / kanal i/ili parametri prilikom rekodiranja tih kanala.
Malo je nezgodno za objasniti ali ako si imao priliku gledati razne kanale na satelitu pa "vidiš" razlike od kanala do kanala,
nekad je slika "ne može nego takva, pogledaš teh. detalje ono nešto "jednostavno",
a drugi ekstrem slika isprana / nikakva, pusta kompresija ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 17:37   #4543
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Nakon 3 dana igranja sa Kaonom, zatražio sam da mi vrate Albisa, kažu nema problema.
Jesu li ti na kraju vratili Albisa?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 17:55   #4544
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jesu li ti na kraju vratili Albisa?
Sad su mi dali albisa 8100 da isprobam. Radi puno bolje od kaona. Nema nikakvog zastajkivanja/pikselizacije ni na jednom HD kanalu, a snimalica je responzivnija, laga gotovo da ni nema. Preksutra ce mi vratiti mog albisa 9300 da jos i njega isprobam. Mada izgleda da problem oko trzanja nije do STB-a nego do rutera. Sad usporedo sa mojim starim cisco ruterom sam dobio i thompsona kojeg koristim samo za tv (sinkronizacija i snimalica) a cisco sluzi za internet. S obzirom da imam 1 u 3 spliter, nije bio problem slozit sve.
Jos cu probat thompson i albis 9300 samo za tv. Ako bude radilo dobro ostavit cu si tu kombinaciju.
Naravno sad imam otkljucane sve tv kanale jer sam na njihovoj servisnoj opremi.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 19:34   #4545
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Kod mene je bila ta kombinacija (Thomson i Albis 9300) kad je nastala ova snimka koju sam stavio na youtube. Ne znam, više nisam pametan. Sve kombinacije sam probao i
nikako da prorade ti HD kanali !!!
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 22:52   #4546
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Jedino jos da uspijes iskamciti starog TT-ejca sa karticom.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 11:31   #4547
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jedino jos da uspijes iskamciti starog TT-ejca sa karticom.
Ma nema šanse. Sad sam ih zvao i ne daju mi ni Albisa nazad,a ne TT-ejca. Samo Kaon.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 14:52   #4548
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Je li imate ton na Eurosportu 1 HD?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 09:27   #4549
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sta se desava sa TV programima, neki su nestali a neki su se pojavili na drugim mjestima.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 14:47   #4550
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Ovo mi je problem, tv je Panasonic TX-P42G30E, mislim da sam probao sve kombinacije ali:
STB i TV se pale na daljinski od STB, ali svaki puta mi se pojavi NO SIGNAL, tada moram na daljinskom od TV na input-AV-HDMI (u koji je uštekan STB i koji je označen kao izabrani)- OK i onda sve radi.Procedura je uvijek ista.
Probao sam i drugi HDMI kabel i opet isto.
Zna li netko šta neradim dobro. Ništa posebno u uputstvu TV ne piše.
-->
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
....... Zgodna stvar je da podržava aktivni HDMI-CEC, što znači da možete samo sa njegovim daljinskim paliti i gasiti tv. Ovako izbjegavate korištenje dva daljinska. Svaki TV ima svoj način aktivacije toga.
Ovo mi je problem, tv je Panasonic TX-P42G30E, mislim da sam probao sve kombinacije ali:
STB i TV se pale na daljinski od STB, ali svaki puta mi se pojavi NO SIGNAL, tada moram na daljinskom od TV na input-AV-HDMI (u koji je uštekan STB i koji je označen kao izabrani)- OK i onda sve radi.Procedura je uvijek ista.
Probao sam i drugi HDMI kabel i opet isto.
Zna li netko šta neradim dobro. Ništa posebno u uputstvu TV ne piše.
Limeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 14:49   #4551
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Imam isti problem sa VT60, moram ručno odabrati input.

Ako netko ima rješenje, bio bi zahvalan.

Moje rješenje je da sam isprogramiram input gumb na daljinskom STB-a da prebacuje inpute na telki. Ali me zanima elegantno rješenje da telka odmah prebaci na ispravan input.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 15:54   #4552
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor Limeni Pregled postova
Ovo mi je problem, tv je Panasonic TX-P42G30E, mislim da sam probao sve kombinacije ali:
STB i TV se pale na daljinski od STB, ali svaki puta mi se pojavi NO SIGNAL, tada moram na daljinskom od TV na input-AV-HDMI (u koji je uštekan STB i koji je označen kao izabrani)- OK i onda sve radi.Procedura je uvijek ista.
Probao sam i drugi HDMI kabel i opet isto.
Zna li netko šta neradim dobro. Ništa posebno u uputstvu TV ne piše.
Jedino šta mi pada napamet je da probaš različite portove na TV-u. Nemaju svi sve funkcije. Ili to ili neke postavke u samom tv-u da ne prebacuje svaki put prilikom paljenja na TV,nego da ostane na inputu koji je bio kad je tv ugašen.Trečeg nema. Meni LG i Samsung pamte zadnji input koji je bio kad je ugašen tv.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 16:40   #4553
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Limeni Pregled postova
Ovo mi je problem, tv je Panasonic TX-P42G30E, mislim da sam probao sve kombinacije ali:
STB i TV se pale na daljinski od STB, ali svaki puta mi se pojavi NO SIGNAL, tada moram na daljinskom od TV na input-AV-HDMI (u koji je uštekan STB i koji je označen kao izabrani)- OK i onda sve radi.Procedura je uvijek ista.
Probao sam i drugi HDMI kabel i opet isto.
Zna li netko šta neradim dobro. Ništa posebno u uputstvu TV ne piše.
Ja imam G20 i MaxTV i palim/gasim telku dok mi je MaxTV uključen. JEDINO na HDMI1 portu telka automatski registrira signal i automatski prebaci na HDMI kod paljenja TVa. Ako je na drugom HDMI portu onda automatski otvori TV-tuner na telki pa se treba ručno prebacivati.
Nije Bnet ali je situacija pretpostavljam ista.......
denied je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 16:44   #4554
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Baš lijepo kada su ljudi doma preko vikenda i odmaraju se, beneti idu spajati i bušiti po zgradi, ideala
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 30.04.2016. u 19:12.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 18:52   #4555
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jedino šta mi pada napamet je da probaš različite portove na TV-u. Nemaju svi sve funkcije. Ili to ili neke postavke u samom tv-u da ne prebacuje svaki put prilikom paljenja na TV,nego da ostane na inputu koji je bio kad je tv ugašen.Trečeg nema. Meni LG i Samsung pamte zadnji input koji je bio kad je ugašen tv.
Probao sam sva 4 porta, TV zapamti odabir i kad stisnem input označen mi je HDMI1 ali jednostavno nema signal dok ja ručno na daljinskom od TV ne kliknem na input i odmah OK bez odabiranja ulaza.Znači ne prebacuje me na TV nego samo nema signal.
Limeni je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 19:30   #4556
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sta se desava sa TV programima, neki su nestali a neki su se pojavili na drugim mjestima.
Bilo je pod "Obavijesti administratora"... dodali su još neke programe pa su napravili čušpajz i morao sam potrošiti 45 minuta za ponovno podešavanje TV-a
bertone je online   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 21:50   #4557
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Bilo je pod "Obavijesti administratora"... dodali su još neke programe pa su napravili čušpajz i morao sam potrošiti 45 minuta za ponovno podešavanje TV-a
Koje programe, meni sve izgleda isto, ja sam sredio-slozio prvih petnajstak programa, a ostalih pedesetak koje sam prije imao podeseno za gledanje budem si podesio preko vikenda.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 10:50   #4558
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Nemam pojma... sad ih ima 227, prije je bilo 200 i nešt sitno... koje točno su dodali nemam pojma jer sam namjestio onih 40-ak koje gledaju žena i djeca... što se mene tiče mogli su ih i maknuti 50-100
bertone je online   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 12:08   #4559
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Nemam pojma... sad ih ima 227, prije je bilo 200 i nešt sitno... koje točno su dodali nemam pojma jer sam namjestio onih 40-ak koje gledaju žena i djeca... što se mene tiče mogli su ih i maknuti 50-100
Prije ih je bilo i još uvijek je 232 u ST,a u ZG 235 (to je razlika samo radi lokalnih TV).

http://www.bnet.hr/podrska/rasporedi_programa
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:21   #4560
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Meni je TV našao 227... nemam pojma koliko ih ima službeno "na papiru"
bertone je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na