Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2013., 20:26   #2971
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Samo da dojavim pušten je update za albis 8100, pušta se jedan po jedan kvart pa ako netko nije dobio još dobit će kroz koji dan, ja također nisam, ali očekujem i jako zanima šta su sve popravili jer ovo je užas trenutno kako ovaj softver funkcionira.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2013., 21:33   #2972
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
jel itko zna B.netove planove za DOCSIS 3.0? Kad bi mogli ocekivati implementaciju istog u mrezi? Pise na stranicama da je vec ima, ali ako se ne varam samo testiraju na nekim mjestima, vecina mreze je i dalje DOCSIS 2.0.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.05.2013., 22:22   #2973
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Ja imam docsis 3 i radi super, padova skoro niti nema, a i kad jesu to je tolko malo par svega par kb, nije više ono ko prije po 8-10Mbps i ping je uvijek odličan.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 16:40   #2974
Finderst
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Molim odgovor na jedno pitanje. Ako na BNET-u uzmem samo internet i telefon (2d) da li kroz signal puste hrvatske programe i koje?Može i info što od hr programa ide u analognom a što u digitalnom obliku. Hvala!
Finderst je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 16:49   #2975
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Masa ljudi im ima DOCSIS 2 modeme… Tak da mislim da se ne zure bas.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 17:12   #2976
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Finderst Pregled postova
Molim odgovor na jedno pitanje. Ako na BNET-u uzmem samo internet i telefon (2d) da li kroz signal puste hrvatske programe i koje?Može i info što od hr programa ide u analognom a što u digitalnom obliku. Hvala!
u principu ništa ako imaš u zgradi neki drugi antenski dovod za tv. Jedino ukoliko je to jedina infrastruktura preko koje možeš gledat tv onda ti omoguće lokalne programe koje možeš inače gledat preko DVB-ta, analogno naravno.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 20:29   #2977
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
u principu ništa ako imaš u zgradi neki drugi antenski dovod za tv. Jedino ukoliko je to jedina infrastruktura preko koje možeš gledat tv onda ti omoguće lokalne programe koje možeš inače gledat preko DVB-ta, analogno naravno.
Možeš li to malo pojasniti. Kako spojiti koaksijalni kabel na tv, kad je sad već spojen u njihov modem ( imam samo internet i telefon tj 2d).
Može li neki razdjelnik tu pomoći?
Treba li posebno zahtijevati nešto od Bneta?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 20:48   #2978
Finderst
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
u principu ništa ako imaš u zgradi neki drugi antenski dovod za tv. Jedino ukoliko je to jedina infrastruktura preko koje možeš gledat tv onda ti omoguće lokalne programe koje možeš inače gledat preko DVB-ta, analogno naravno.
Neko je ovdje napisao da ima pretplatu na internet, a gleda oko 20 tak programa i neki su analogni a neki digitalni. Mislim da puste bar nacionalne programe u DVB T ili (C) formatu a ostalo u analogiji. Hr programi prema rasporedu frekvencija i stoje nisko, sad pitanje je kako uopće filtriraju signal interneta od tv a ako ne plaćaš tv paket.
Finderst je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 00:40   #2979
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Možeš li to malo pojasniti. Kako spojiti koaksijalni kabel na tv, kad je sad već spojen u njihov modem ( imam samo internet i telefon tj 2d).
Može li neki razdjelnik tu pomoći?
Treba li posebno zahtijevati nešto od Bneta?
Ne znam kako je kod tebe al kod mene postoji utičnica koja u sebi ima priključak za koaksijalni kabel i antenski ... znači antenski u tv a koaksijalni u modem.
Citiraj:
Autor Finderst Pregled postova
Neko je ovdje napisao da ima pretplatu na internet, a gleda oko 20 tak programa i neki su analogni a neki digitalni. Mislim da puste bar nacionalne programe u DVB T ili (C) formatu a ostalo u analogiji. Hr programi prema rasporedu frekvencija i stoje nisko, sad pitanje je kako uopće filtriraju signal interneta od tv a ako ne plaćaš tv paket.
Imaju filtere koje stavljaju ... a sve ovisno o situaciji nekom stave nekom ne ovisi kako je dogovoreno odnosno instalaciji ako je provedena kroz infrastrukturu zgrade onda moraju omogućit osnovne tv programe bez obzira plaćao tv ili ne ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 07:21   #2980
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ne znam kako je kod tebe al kod mene postoji utičnica koja u sebi ima priključak za koaksijalni kabel i antenski ... znači antenski u tv a koaksijalni u modem.

Imaju filtere koje stavljaju ... a sve ovisno o situaciji nekom stave nekom ne ovisi kako je dogovoreno odnosno instalaciji ako je provedena kroz infrastrukturu zgrade onda moraju omogućit osnovne tv programe bez obzira plaćao tv ili ne ...
Nismo se očito razumijeli : meni u stan dolazi samo običan koaksijalni kabel koji završava spojen u predviđeno mjesto na modemu.
Modem ima samo dva izlaza, jedan za telefon i jedan za spajanje računala.
Kako ti misliš da bi se tu još mogao spojiti TV ?
Jel' utičnica Bnetova ? Zato te pitah treba li kakav razdjelnik jer je očito da se signal fizički mora razdijeliti na dva "smjera" tj. za dva uređaja.
Možeš li staviti fotku te utičnice?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.05.2013., 07:51   #2981
Finderst
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Imaju filtere koje stavljaju ... a sve ovisno o situaciji nekom stave nekom ne ovisi kako je dogovoreno odnosno instalaciji ako je provedena kroz infrastrukturu zgrade onda moraju omogućit osnovne tv programe bez obzira plaćao tv ili ne ...
To me i zanima, ako stave filter prema položaju frekvencija u analognom osnovnom paketu npr HTV je na cca 170 MHZ a Doma na 450 (da sad ne tražim točne frekvencije ali tu su negdje). Pošto sad imam 3d, vidim da HRT1,2,3,4, RTL1i2, NOVU I DOMATV puste u digitali jer ga takvog gledam na drugom TV-u. Zanima me kad stave filter mogu li navedene programe gledat digitalno ili ne? I da koriste infrastrukturu zgrade.
Finderst je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 10:45   #2982
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Nismo se očito razumijeli : meni u stan dolazi samo običan koaksijalni kabel koji završava spojen u predviđeno mjesto na modemu.
Modem ima samo dva izlaza, jedan za telefon i jedan za spajanje računala.
Kako ti misliš da bi se tu još mogao spojiti TV ?
Jel' utičnica Bnetova ? Zato te pitah treba li kakav razdjelnik jer je očito da se signal fizički mora razdijeliti na dva "smjera" tj. za dva uređaja.
Možeš li staviti fotku te utičnice?
Da treba ti razdjelnik ili utičnica TV/FM/DATA ... utičnica je od bneta a imaš je i ovak za kupit košta 120 kn



Citiraj:
Autor Finderst Pregled postova
To me i zanima, ako stave filter prema položaju frekvencija u analognom osnovnom paketu npr HTV je na cca 170 MHZ a Doma na 450 (da sad ne tražim točne frekvencije ali tu su negdje). Pošto sad imam 3d, vidim da HRT1,2,3,4, RTL1i2, NOVU I DOMATV puste u digitali jer ga takvog gledam na drugom TV-u. Zanima me kad stave filter mogu li navedene programe gledat digitalno ili ne? I da koriste infrastrukturu zgrade.
Možeš samo nisam siguran dal je analogno ili digitalno ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:47   #2983
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Jel netko zamrzavao njihove usluge na par mjeseci?

Na stranicama piše da se može na najviše 3 mjeseca, al nigdje nema nekih uputa, gdje poslati zahtjev itd.

Zvao sam sžk i rekli su samo da treba poslati neki dopis (ni gdje, ni kako, ni kome).

Poslao sam im tamo u onom obrascu za kontaktiranje, na stranici, ukratko nešto napisano, ostavio broj i mail, ali čisto sumnjam da oni to provjeravaju pošto su dosta neprofesionalni.

Nisam račun dobio već 3 mjeseca, jednog dana am ih zvao i rekli su kao da ne znaju zašto računi nisu dostavljeni, te da požurim s plaćanjem (bez ikakve isprike)...
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:57   #2984
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Jel netko zamrzavao njihove usluge na par mjeseci?

Na stranicama piše da se može na najviše 3 mjeseca, al nigdje nema nekih uputa, gdje poslati zahtjev itd.

Zvao sam sžk i rekli su samo da treba poslati neki dopis (ni gdje, ni kako, ni kome).

Poslao sam im tamo u onom obrascu za kontaktiranje, na stranici, ukratko nešto napisano, ostavio broj i mail, ali čisto sumnjam da oni to provjeravaju pošto su dosta neprofesionalni.

Nisam račun dobio već 3 mjeseca, jednog dana am ih zvao i rekli su kao da ne znaju zašto računi nisu dostavljeni, te da požurim s plaćanjem (bez ikakve isprike)...
moraš im poslat dopis faksom ili mailom ... dostava računa nije ništa novo od kad ih hp više ne nosi ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 15:10   #2985
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 15:12   #2986
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
da a dopis ti mora sadržavat tvoj potpis!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 15:19   #2987
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
E jebiga sad, malo previše traže
U svakom slučaju, hvala
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:15   #2988
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Nismo se očito razumijeli : meni u stan dolazi samo običan koaksijalni kabel koji završava spojen u predviđeno mjesto na modemu.
Modem ima samo dva izlaza, jedan za telefon i jedan za spajanje računala.
Kako ti misliš da bi se tu još mogao spojiti TV ?
Jel' utičnica Bnetova ? Zato te pitah treba li kakav razdjelnik jer je očito da se signal fizički mora razdijeliti na dva "smjera" tj. za dva uređaja.
Možeš li staviti fotku te utičnice?
Treba ti ovo:

iggi je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 16:56   #2989
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Jel' može ovaj ?


Pohrani.com
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:10   #2990
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Stavio sam sliku što ja imam. Bitna ti je frekvencija 85-1000MHz tv i 5-1000MHz telefon i internet.
Koliko vidim ovo tvoje nije to...
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:20   #2991
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Ok, probati ću sa svojom napravom jer frekv. raspon bi trebao odgovarati. Prvo ću probati spojiti direkt u TV da vidim ima li uopće ikakvog TV signala.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 17:27   #2992
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja mislim da bi trebalo šljakati. Probaj anyway.
  Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 18:03   #2993
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Treba ti "data splitter" kao ovaj iggijev a ti imaš obični razdjeljnik za telku. Raditi će u dolazu (downstream, dolazni signal od NODE-a) ali u odlazu će ti modem trokirati radi (nepoželjnog) povrata od telke (i ostalih smetnji) i postoji mogućnost da se modem ne će uopće spojiti na mrežu. Ako imaš kvalitetnu telku, dobro izvedenu instalaciju po stanu, dobro zakrimpane konektore na kablovima, mali gubitak signala na trasi... onda će ti raditi i sa tim.

EDIT: Nisam čitao sve i možda je netko već spomenuo, filter za programe ti se nalazi na osmici, odnosno u ormaru na stubištu zgrade (ima ih vjerojatno više, najbliži je tvoj). Premjesti svoj kabel na osmicu koja nema filter (ako ima korisnika koji imaju TV onda ima barem jedna osmica bez filtera) i imaš analogiju ali ti treba još utičnica ili data splitter. Ovo je kažnjivo djelo i nemoj to raditi, ovo što sam napisao gore je laž i obmana i to tako zapravo ne ide!

Evo i slika kako to ne funkcionira:

__________________
The Truth

Zadnje izmijenjeno od: gnjepar. 29.05.2013. u 18:18.
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 18:20   #2994
MarkoKorenic
Registered User
 
MarkoKorenic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk 21369844292.414431.jpg
Views:	3686
Size:	156.4 kB
ID:	12086

Gore na slici jedan koaksijalac na router , drugi na razdjelnik gdje mozes spojiti u mom slucaju 3 tv.
MarkoKorenic je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2013., 17:23   #2995
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Spojih navedeni razdjelnik. Net i telefon rade ok međutim, signala za TV očito nema.
Morat ću poraditi na "naprednim" postavkama...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 08:37   #2996
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Spojih navedeni razdjelnik. Net i telefon rade ok međutim, signala za TV očito nema.
Morat ću poraditi na "naprednim" postavkama...
kako si tražio kanale? Analogno ili digitalno?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2013., 17:22   #2997
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
kako si tražio kanale? Analogno ili digitalno?
Ha, dobro pitanje. Imam Grundig Tv pa sam pogledao po softveru jačinu signala. Pokazalo je 0 i bio je plavi ekran. Očito sam trebao pokrenuti pretragu...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 18:52   #2998
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Ja imam docsis 3 i radi super, padova skoro niti nema, a i kad jesu to je tolko malo par svega par kb, nije više ono ko prije po 8-10Mbps i ping je uvijek odličan.
Jesi provjeravao ping dali je bolji na 3.0?
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 19:13   #2999
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor vedran031 Pregled postova
Jesi provjeravao ping dali je bolji na 3.0?
Je bolje je dosta i prema unutra i prema van.

Jel ima netko ko ludi skupa samnom sa albisom 8100 e risiver je srednja žalost tj. ne sam risiver već softver od njih šta je na njemu ko da ga je neki neobrazovni idiot radio, brejka svako malo pa se smrzne oda ga moram ugasit pa upalit pa se nekad niti ne želi upalit on odvrti sve ono da provjeravam nadogradnju balbla i onda samo ostane crn pa moram opet palit i gasit i tako jedno 3-4 puta dok se ne normalizira, užas. Za nadogradnju govore već mjesecima da će uskoro za koji tjedan LOL mislim preloše, produžim ugovor samo radi tog risivera da mogu spojit HDMIom i sami problemi s tim njegovim softverom poludovršenim. Ko god će uzimat b.net ili nešto pazite na taj albis slobodno im recite to u facu tehničarima sve ovo šta sam napiso i ostalima tamo koji "snimaju" razgovor.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 02.06.2013. u 19:20.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 19:27   #3000
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Thermaltake, a kako si dobio euroDOCSIS3.0? Samo prištekao drugi router koji ga podržava, ili?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na