Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2018., 11:34   #1
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
GSM centar (informacije i iskustva)

Pozdrav

Planiram uzeti mobitel pa naletio na ovu trgovinu na njuškalu (trgovina smješten u Rijeci): LINK - GSM CENTAR

Da li je netko kupovao od njih? Kakva su iskustva?


Od njih planiram uzeti S7 - prodaju ga za 2099 (nov, 2 godine jamstva).

Koji god ostali S7 da pogledam (a da je nov) cijene su oko 3000 kn.

U oglasu stoji da je "bulk" pakiranje.

Da li je normalno da je takva cijena? Koja je fora uopće, tj. da li ima nešto što bih trebao znati (a ne znam) vezano za to?
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:43   #2
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Koliko znam, zabranjeno je na forumu reklamirati njuškalo i preprodavače.
Kad taj tip otvori firmu onda ti otvori temu vezano za njega, ja na tom sajtu (koji je kao u izradi) nigdje ne vidim podatke o firmi.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2018., 11:43   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ne znam je li dućan ok, ali 3000kn novi S7? Watafak?

Pa taj mobitel se trži po 1200kn rabljeni.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 11:56   #4
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Koliko znam, zabranjeno je na forumu reklamirati njuškalo i preprodavače.
Kad taj tip otvori firmu onda ti otvori temu vezano za njega, ja na tom sajtu (koji je kao u izradi) nigdje ne vidim podatke o firmi.
Ne reklamiram niti njuškalo niti preprodavača, jer koliko vidim, firma je registrirana: LINK

Pitam samo da li netko ima iskustva sa njima, da se ne bih zaletavao...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne znam je li dućan ok, ali 3000kn novi S7? Watafak? Pa taj mobitel se trži po 1200kn rabljeni.
Oky, malo sam pretjerao, nije 3000 nego 2800: nabava.net
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 12:36   #5
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nekoć su imali ugovor s Tele2 i prodavali njihove mob, ugovore. Sada samostalno prodaju
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 13:39   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Bulk pakiranje = vrecica bez popratnog sadzaja

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 13:25   #7
Anghx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Pozdrav, i jesi li kupio, je li sve štima? Zanima me mobitel s garancijom tamo, isto bulk... Prerizično?
Anghx je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2018., 17:48   #8
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Anghx Pregled postova
Pozdrav, i jesi li kupio, je li sve štima? Zanima me mobitel s garancijom tamo, isto bulk... Prerizično?
Pozdrav

Nisam uzeo od njih, jer sam ih još jednom zvao da ih pitam točan model pa sam doznao da je riječ o modelu G930U - tj. otključana američka.

To što je "američka" verzija mi ne smeta jer koliko sam skužio ta varijanta ima više podržanih frekvencija rada, što je bolje.

Ono što me odbilo je to što ta američka verziji ne dolazi sa Exynos 8890 nego sa Snapdragon 820 - razlika je nešto sporiji rad Snapdragona, veće zagrijavanje i 20% veća potrošnja baterije.

Tako da, odustao sam od tog dućana na kraju. Ali kasnije sam doznao od jednog prijatelja da je uzimao od njih i da je sve legitimo
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2018., 23:16   #9
Anghx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 72
Tnx, otišao sam do trgovine, sve djeluje legitimno i na kraju sam uzeo telefon, isto je Galaxy S7 i baš sam provjerio, gore je Exynos
Anghx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2018., 03:15   #10
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor Anghx Pregled postova
Tnx, otišao sam do trgovine, sve djeluje legitimno i na kraju sam uzeo telefon, isto je Galaxy S7 i baš sam provjerio, gore je Exynos
Ja kad sam uzimao tražio sam isključivo bijele boje, i lik je rekao da je taj bijeli US verzija.
Ali ajde, eto drago mi je da si ti prošao dobro
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2019., 16:33   #11
Shoki007
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Ljudi, ja ne znam što se događa sa ovim dućanom, ali kupim online artikl i ljudi iz dućana me uopće ne doživljavaju. Niti su poslali kupljeni proizvod, niti se javljaju na e mail, telefon....ništa.

Moj savjet je da ga zaobilazite u širokom luku. Ukoliko se išta pozitivno riješi ja ću to svakako objaviti.


Šta da kažem, angažirao sam i odvjetnika kako bi stupio barem u kontakt i da mi vrate moj novac.


Toliko...moja iskustva sa GSM centrom Rijeka
Shoki007 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 09:12   #12
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Shoki007 Pregled postova
Ljudi, ja ne znam što se događa sa ovim dućanom, ali kupim online artikl i ljudi iz dućana me uopće ne doživljavaju. Niti su poslali kupljeni proizvod, niti se javljaju na e mail, telefon....ništa.

Moj savjet je da ga zaobilazite u širokom luku. Ukoliko se išta pozitivno riješi ja ću to svakako objaviti.


Šta da kažem, angažirao sam i odvjetnika kako bi stupio barem u kontakt i da mi vrate moj novac.


Toliko...moja iskustva sa GSM centrom Rijeka
Lijepo ih prijaviš po novom državnom inspektoratu, ali još uvijek preko stranice ministarstva gospodarstva i to je to. Zakonski rokovoi za isporuku su poznati i inspekcija će to vrlo lako rješiti. A ako ti na email nisu odgovorili u roku to isto napomeni jer je to još jedan prekršaj.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 12:59   #13
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Ljudi dosad nisu imali primjedbi, a ja baš mislio ovih dana kod njih uzeti jedan mob.
Koliko je prošlo od narudžbe ?
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 17:33   #14
Damir69
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Zanzibar
Postovi: 2
GSM centar

Pozdrav svima na forumu
Evo potaknut temom "GSM Centar" odlučio sam se registrirati na forum.
Naime kao je napisao Shoki007 čini se da je u pitanju prijevara.
Naručio sam od istih sat Samsung S3 frontier 11.04.2019.godine kada je bio na akciji po cijeni 1299kn i besplatna dostava.Budući da nisam dobio povratni mail,sutra sam ih nazvao i gospodin koji se javio odgovara da nešto "šteka" s internetom pa nije automatski odgovoreno na narudžbu,ali da će on to srediti.Nakon toga mi šalje da je narudžba kompletna i da da očekujem dostavu.Budući da ništa ne dolazi narednih dana niti primam obavijest o pošiljci,ponovno zovem GSM Centar 18.04.2019. i dobivam odgovor da je pošiljka poslana poštom 17.04..Dolazi Uskrs i mislim kako je gužva na pošti,pa pričekam još koji dan.Danas 24.04. ih ponovno zovem i pitam što je s pošiljkom a gospodin odgovara da će mi poslati povratni mail,koji naravno nije poslao te sam ga ponovno nazvao.Nakon toga stiže mail u kojem piše,pazite:
"moramo stornirati vašu narudžbu jer smo predmetni artikl prodali."

Napominjem,par dana ranije mi je rečeno da je pošiljka poslana poštom.
Ponovno ih zovem i pitam kako je moguće prodati nešto što je već poslano,a gospodin odgovara da je pogriješio.Sreća moja u cijeloj priči je što nisam uplatio odmah nego pouzećem,ali poklon koji sam planirao pokloniti kumčetu je propao.Očito da sam poslao novce,teško da bi ih više vidio.Toliko o GSM Centru i njihovom poslovanju.
Isprika za malo poduži post,ali ljut sam.
Damir69 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 18:17   #15
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nije da ih branim ali ako su imali ograničenu količinu, prije će prodati nekome tko im odmah da ili unaprijed novce nego nekome pri preuzimanju gdje može i odbiti ili se predomisliti. A prije su bili velika ozbiljna firma, partner Tele2 za cijelu riječku regiju
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 18:47   #16
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Nije da ih braniš ali lupetaš gluposti po običaju.
Čovjek je naručio nešto prije 2 tjedna, trgovac mu je u tom periodu 4 puta slagao status narudžbe, čak mu je i rekao da je poslano.
Teško da se takav smećar može nazvati trgovcem.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 19:16   #17
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ili su stvarno poslali
negdje se skompliciralo, i da ne hebu stranku dalje, kazali kako če stornirat i ča


A mogli su i to na lijepši način napravit, jelte ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2019., 21:45   #18
Damir69
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Zanzibar
Postovi: 2
dadoremix
nisu ništa poslali.Zaboravio sam napisati da u telefonskom razgovoru s gospodinom,nakon što je rekao da je poslano,a potvrdu slanja nisam dobio mailom,zatražio sam tracking broj pošiljke koji naravno nisam dobio.
Ag008
ako se posao vodi na način da se samo plaća unaprijed,onda se ne nudi opcija plaćanja pozećem.Nisam siguran,ali nije li na neki način uspostavljen nekakav odnos kupac-prodavač ako se ispune i pošalju svi potrebni podaci o narudžbi i dobije povratna informacija da je ista obrađena.Ako to nije slučaj,kakva je onda zaštita kupca?Na kraju krajeva,u postu #11 koji je napisao Shoki007,robu je i platio a nije ju dobio
Damir69 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2019., 09:47   #19
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nije da ih branim ali ako su imali ograničenu količinu, prije će prodati nekome tko im odmah da ili unaprijed novce nego nekome pri preuzimanju gdje može i odbiti ili se predomisliti. A prije su bili velika ozbiljna firma, partner Tele2 za cijelu riječku regiju
I to partnerstvo sa Tele 2 izgubili...
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 12:59   #20
Tenzija
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor maksimirac Pregled postova
Lijepo ih prijaviš po novom državnom inspektoratu, ali još uvijek preko stranice ministarstva gospodarstva i to je to. Zakonski rokovoi za isporuku su poznati i inspekcija će to vrlo lako rješiti. A ako ti na email nisu odgovorili u roku to isto napomeni jer je to još jedan prekršaj.
Pozdrav!
Zakonski rok za isporuku je 30 dana ili?
Koliki je rok za neodgovaranje na mail?
Imam i ja situaciju s njima gdje je navodno mob koji je placen poslan prije cca 9 dana, a moba nigdje...(nar.od prije cca 2 tj.)Na mailove ne odgovaraju, ali su dali telefonsku informaciju. Sad ih cekam "povratno da se jave" ali imam neki feeling da nece zvati...Svakako cu napisati kako je na kraju sve zavrsilo da ljudi znaju...

Hvala!
Tenzija je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 16:15   #21
maksimirac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: ZG
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Tenzija Pregled postova
Pozdrav!
Zakonski rok za isporuku je 30 dana ili?
Koliki je rok za neodgovaranje na mail?
Imam i ja situaciju s njima gdje je navodno mob koji je placen poslan prije cca 9 dana, a moba nigdje...(nar.od prije cca 2 tj.)Na mailove ne odgovaraju, ali su dali telefonsku informaciju. Sad ih cekam "povratno da se jave" ali imam neki feeling da nece zvati...Svakako cu napisati kako je na kraju sve zavrsilo da ljudi znaju...

Hvala!
Po zakonom o obveznim odnosima rok za isporuku je 30 dana ako nije drugačije dogovoreno. A za prigovor imaju rok od 15 dana od zaprimanja prigovora to je po zakonu o zaštiti potrošača.
maksimirac je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 13:55   #22
Tenzija
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Evo da javim da kupljeni mob.nije stigao jer se posiljka zagubila....
Ponudili su mi drugu opciju ili povrat novaca. S obzirom da mi druga opcija mob-a nije odgovarala, trazila sam povrat novaca i slij.dan su mi novci vraceni na racun...
Lp
Tenzija je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:59   #23
GoranF
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Gunja
Postovi: 3
Samsung Galaxy A50

Mi smo za našu firmu kod njih naručili jedan Samsung Galaxy A50, naveli da želimo R1 račun a plaćanje odabrali pouzećem. Mobitel je stigao nakon 15 dana a priloženi račun nije bio R1 niti je bio uračunat PDV, mislim da izgledaju povoljniji iz tog razloga što porez nije uračunat ali kad se na taj iznos doda i porez onda su u biti skuplji nego konkurencija.
GoranF je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 22:06   #24
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Evo i ja se mislim naručiti mobitel kod njih...na pozive ne odgovaraju, na mail su se javili ...zanima me samo kakav su račun poslali vama koji ste dobili telefon ... Mislio sam naručiti pouzećem, strah me je samo da mobitel nije neki švercani Kinez koji nelegalno prodaju na našem tržištu...

Na mailu kažu da je hrvatski telefon i da garanciju vrši Tech Doctor....
Imam li ja kakvog načina pregledati pošiljku prije nego platim dostavnoj službi?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 22:30   #25
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Imaš pravo vratiti mobitel u roku 14 dana ako ti ne paše, prouči zakone.
Ali me zanima zašto uopće forsiraš kupnju od njih ako si toliko skeptičan?
Jel nije jednostavnije kupiti od nekog normalnog trgovca, a ne se s ovima navlačit?
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 23:34   #26
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Razlika je 260 kn ...toliko su jeftiniji od prvog slijedeceg .. nije malo a nije ni puno ... Kako se uzme .. za te novce mogu kupit stakla i maskice ...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2019., 23:40   #27
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Koji mobitel kupuješ?
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 01:32   #28
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Ma neki Xiaomi ...mislim da ću uzeti na drugom mjestu.. ne da mi se uopće zaebavati

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 20:52   #29
BoTiA
Registered User
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 214
Par puta sam još okrenuo broj telefona ali se nitko nije javljao i to mi je neprihvatljivo jer je broj na webu. Na kraju naručio u Protisa danas, Xiaomi Mi 9T je u pitanju.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
BoTiA je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 14:09   #30
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Nitko ništa nije kupio od 2019?
tomycrosound je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na