Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2014., 17:09   #1
FilipS
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Poštovanje!

Radi se o Intel Pearl Creek DG31PR matičnoj ploči, koja na sebi ima Procesor QuadCore Intel Core 2 Q9400 i Kingmax 2 GB DDR2-800.
Također na ploči je i novougrađena grafička kartica NVIDIA GeForce GT 640. Hard disk je SATA Seagate 500GB. Optički uređaj Optiarc DVD RW AD-5200A .
Napajanje Frontier LC-8400 BTX.
Na ploči je i upiknuta firewire PCI kartica FireWire kontroler VIA VT6306 Fire II IEEE1394 Host Controller (PHY: VIA VT6307) na koju trenutno ništa nije spojeno

Problem je kao što piše u naslovu u tome što tu i tamo s vremena na vrijeme (znači ne svaki put) prilikom paljenja ili restarta komp zapne na početnoj slici tj. intelovom plavo-crnom logu aka. boot screen. Ako ne zapne, Windows se normalno zboota i dalje sve radi normalno.

Provjeravao sam RAM i jedna od dvije pločice koje su bile unutra je u memtestu javljala error. Tu memoriju sam izvadio, ali svejedno i dalje zajebava.

Napravio sam update BIOSa na zadnju verziju koju sam skinuo sa službene intelove stranice, svejeno dalje zajebava. DMI verzija BIOSa PRG3110H.86A.0071.2010.0318.1704

Kao što sam napisao grafička je naknadno ugrađena tj. isto je radio i sa drugom grafičkom a ploča ima i integriranu grafiku. Zajebava u svakom slučaju.

Neznam više što bi dalje probao. Možda da probam izvadit taj firewire kontroler. U svakom slučaju ću probat i vidjet. Ako uspijem riješiti ovaj problem javit ću ovdje.
Dodatni problem ovdje je to što ne zapne svaki put. Možda jednom od pet puta. Ako netko ima kakavu ideju savjet slobodno nek napiše.

Pozdrav!

Provjerio sam:bez firewire kontrolera i dalje zajebava bez promjene.

Sljedeće što mogu probati je paljenje bez ukopčanog diska i pržilice, al eto ne gajim prevelike nade u to.

Svi savjeti osim baci ploču i kupi novu su dobro došli

Bez ukopčanog diska i pržilice sve isto...

Zadnje izmijenjeno od: nino. 21.02.2014. u 22:43.
FilipS je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2014., 21:01   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Stanje kondenzatora na ploči, napuhnuti? Isto vrijedi i za napajanje, koje vrlo vjerojatno ima Jun Fu ili neke slične nekvalitetne kondenzatore.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2014., 00:28   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Ako nije ovo šta kolega govori, probaj u Bios - u ugasit onu slikovnicu (splash screen) pa tako vidiš šta piše / prijavljuje prilikom posta,
vidi jeli ispisuje post code i na kojem "zapne" > http://downloadmirror.intel.com/1506...chProdSpec.pdf
također pogledaj jeli imaš pod Advanced - Event Log (Logging) > to upali pa kasnije možeš pročitati šta je / koji je error zabilježio.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2014., 13:05   #4
FilipS
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Kondenzatori na ploči su kolko sam vidio u redu , za ove u napajanju nemam pojma. Palo mi je na pamet maknuti "splash screen", ali stvarno nisam našao opciju gdje bi to u biosu isključio, a gledao sam više puta. Mislim da to na ovoj ploči tj. u ovom biosu nije moguće. Taj komp mi nije pri ruci baš svaki dan tako da nemogu ni provjeriti neke stvari koje mi dodatno padnu na pamet. Možda bi drugo napajanje rješilo ovaj problem... ko zna!
Hvala na odgovorima. Ako uspijem rješiti taj problem javit ću .
FilipS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na