Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2008., 00:25   #181
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Selim se uskoro u sobicu od 25 kvadrata na tavan

Tak da Jamo S606 ostaje definitivno jer su za te pare perverzija. To svira da ne vjeruješ.

Samo se jako teško dokopati E-MU 0404 USB jer se prodaje ko luda a dolazi na kapaljku. Makar je 1212M jeftinija i možda čak neznatno bolja po kvaliteti zvuka (al zaista neprimjetno), 0404 USB je praktičnija i ima neke odlične opcije, npr. može se koristiti kao standalone predpojačalo, ima zasebni jako dobar amp za sluške i može raditi neovisno o kompu...da ne nabrajam, više detalja o ovoj igrački pogledajte OVDJE

Inače ak netko traži bolesne bookshelfe, morate čuti Cambridge Audio S30.

Jučer sam ih slušal spojene ne Nad C315BEE. E ljudi moji ja sam doslovo ostal sleđen na mjestu. Čuo sam dosta bookshelfa al ovo svira da ne vjeruješ. Doista ne vjeruješ dok ih sam ne čuješ. A koštaju mizernih 1400kn. Preporučil bi ih tebi Fleks da sam prije doznal za njih jer jednostavno su nevjerojatni. Ali bez pretjerivanja nevjerojatni. Cambridge audio je napravio odličan posao. Tak su mali, a sviraju bolje od dosta velikih. U ovom slučaju doista otrov dolazi u malim pakiranjima.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Ph03n1x. 20.03.2008. u 00:39.
Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 00:49   #182
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
koliko se krecu cijene tih kartica?

@Ph03n1x moze neke slike?
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2008., 00:59   #183
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
koliko se krecu cijene tih kartica?
E-MU 1212M - 980 kn
E-MU 0404 USB - 1490 kn

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@Ph03n1x moze neke slike?
Na slike čega ciljaš točno?
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:03   #184
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ciljam na slike tvog sistema..

i sretno sa setupom na tavanu

A kooiko kosta ova kao Fleksova?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:15   #185
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Selim se uskoro u sobicu od 25 kvadrata na tavan

Tak da Jamo S606 ostaje definitivno jer su za te pare perverzija. To svira da ne vjeruješ.

Samo se jako teško dokopati E-MU 0404 USB jer se prodaje ko luda a dolazi na kapaljku. Makar je 1212M jeftinija i možda čak neznatno bolja po kvaliteti zvuka (al zaista neprimjetno), 0404 USB je praktičnija i ima neke odlične opcije, npr. može se koristiti kao standalone predpojačalo, ima zasebni jako dobar amp za sluške i može raditi neovisno o kompu...da ne nabrajam, više detalja o ovoj igrački pogledajte OVDJE

Inače ak netko traži bolesne bookshelfe, morate čuti Cambridge Audio S30.

Jučer sam ih slušal spojene ne Nad C315BEE. E ljudi moji ja sam doslovo ostal sleđen na mjestu. Čuo sam dosta bookshelfa al ovo svira da ne vjeruješ. Doista ne vjeruješ dok ih sam ne čuješ. A koštaju mizernih 1400kn. Preporučil bi ih tebi Fleks da sam prije doznal za njih jer jednostavno su nevjerojatni. Ali bez pretjerivanja nevjerojatni. Cambridge audio je napravio odličan posao. Tak su mali, a sviraju bolje od dosta velikih. U ovom slučaju doista otrov dolazi u malim pakiranjima.
Pricas meni kak s606 lupa?

Pa sam fisher ih ima. znam dobro kaka lupaju. Al on to drzi na yamaha receiveru najjeftinijem, spojene zubnim koncem na integrusu analogno.

Cuo sam ih inace usput budi receno i na onom entry level nadu. 320mislim. Mracno svira taj jamo.

a za ove CA ti vjerujem, nisam ih cuo, al ti vjerujem. Ja bi si cak radje to uzel mozda nego jamo. 95 vremena slusas muziku ne preglasno. A face ljudi kad pokazes sto rade bookshefli po potrebi su neprocjenjive

Tak mi bas doso frend vidjet sto sam kupio koj doma ima neke kineze iz kvarka sve skupa 150 kvadrata plastike i tako to spojene na neko holywood pojacalo.

I uglavnom dodje on kod mene i citiram: ''je Fleks pa kaj si to kupil?? Pa kakvi su ti to malo zvučniki, pa kak to zgleda malo, pa kaj ti pojacalo ima samo dva kanala? itd itd...'' Onda sam mu pustio Akona sa bassom na 100%. Trebo sam mu jos ponudit da stavi prst na woofer. Mozda bi mu ga strgalo .

Inace vidim da ovi CA 30 idu na istu frekvu (55hz) kolko i moji sa 7cm vecim driverima. Sve mi jasno . Iskreno da velim po potrebi mi jamoti imaju ISTU dubinu (al naravno puno bolje) ko i z2300... Tak da teroija o nekim wooferima, nizkotoncima od 30cm i slicno mi malo pada u vodu

Al opet s606 piano black. Mmmmm
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:16   #186
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
ciljam na slike tvog sistema..

i sretno sa setupom na tavanu
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Evo ja se recimo mislim počastiti kombinacijom E-MU 0404 USB + Nad C325BEE + Jamo S606
Kad bude složen, detaljno ću vas izvjestiti.
Hvala

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A koliko kosta ova kao Fleksova?
Cijena Fleksove kartice je otrpilike ekvivalentna X-Fi Extreme Gamer 7.1 kartici, dakle oko 600kn.

Veoma dobra alternativa gore navedenim E-MU karticama je M-Audio Audiophile 192 (nasljenik 2496 modela koju ima crn). DAC na toj kartici (AK4358) je tehnički inferioran onima na E-MU 1212M i 0404 USB, ali opet razlike su vrlo male i Audiophile 192 je odlična kartica. Inače isti DAC koristi i dosta popularna ESI Juli@.

Koju god od gore navedenih odabrao, ne možeš puno pogriješiti.

Ali trenutačno je apsolutno najpovoljnija i najbolja kupnja E-MU 1212M jer za te novce teško da se može naći išta što joj može konkurirati u pogledu kvalitete zvuka i mogućnosti.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:20   #187
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ne znam jel set imali priliku cuti B&W CM1 sa odgovarajucom elektronikom u adekvatnom prostoru? e to Izaziva mark. jed a to bas nije budget klasa, ali zvuk, preciznost, bas, ja se jednostavno nisam mogao nacudit..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:30   #188
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Pricas meni kak s606 lupa?
Pa sam fisher ih ima. znam dobro kaka lupaju. Al on to drzi na yamaha receiveru najjeftinijem, spojene zubnim koncem na integrusu analogno.
Daj reci fisheru da to kaj radi bi se moglo deklarirati kao 8. smrtni grijeh

Inače, da kažem i par riječi o Nad C315BEE i jačem bratu C325BEE. U biti jedina im je razlika to što je 325 deklariran na 50W po kanalu (315 je 40W). Oba "sviraju" da padaš u nesvjest. Ta pojačala NEMAJU konkurencije u svom cjenovnom rangu, a uredno pometu i puno skuplja pojačala. Brutalan zvuk.

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Inace vidim da ovi CA 30 idu na istu frekvu (55hz) kolko i moji sa 7cm vecim driverima. Sve mi jasno . Iskreno da velim po potrebi mi jamoti imaju ISTU dubinu (al naravno puno bolje) ko i z2300... Tak da teroija o nekim wooferima, nizkotoncima od 30cm i slicno mi malo pada u vodu
Gle taj zvučnik ima "smiješni" 4.5" niskotonac. Kužiš ja uletim u dućan i smijem se tim mališanima. Pogleda mene trgovac (poznati varaždinski audiofil) i nasmije mi se. Spoji ih na Nad C315BEE i pusti muziku. Prvo nevjerojatno kvalitetan zvuk u srednjem i visokom području, a tek bas . Dovoljno je reći da sam tražio po sobi di je skriven subwoofer jer nisam mogel vjerovati da mališani tak reproduciraju niske tonove. Pustim ja kasnije It's No Good od Depeche Modea i Smack That od Akona i ostal sam sjediti pred tim zvučnicima dok se nije 3 put pjesma ponovila. Nisam mogel ustat iz stolca. Gle kad pomislim da koštaju ko jedni Logiji Z2300 suze mi krenu na oči. Ali stvarno...ja ne znam kak su za te novce ponudili takve zvučnike.

A priče o "ja imam 1800W sony liniju" ekipi ne moraš pričati. Ima ih puno

Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Al opet s606 piano black. Mmmmm
Ma bila je ljubav na prvi pogled kad ih vidjeh. Još dok sam ih čuo...rekoh moji ste
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:40   #189
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
I znaci opcenito preporuka za zvucnu do 600 kn bi isla Auzentech X-plosion 7.1 DTS..
Recimo u tom rangu je jos recimo
CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Music.. ali imam jako losa iskustva sa Creative kartica(odnosno njezinim driverima)..Pa tako mislim da cu si uskoro uzet tu Auzentech..


EDIT: sad malo gledam, i smijem se..sta je ta stavar od akona referentna za bas podrucje

Iskreno ne bi ni neku Sony, Disco-Holywood liniju mucio s tim trashom od glazbe..a ne neki hifi..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:47   #190
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I znaci opcenito preporuka za zvucnu do 600 kn bi isla Auzentech X-plosion 7.1 DTS..
Recimo u tom rangu je jos recimo
CREATIVE LABS X-Fi Xtreme Music.. ali imam jako losa iskustva sa Creative kartica(odnosno njezinim driverima)..Pa tako mislim da cu si uskoro uzet tu Auzentech..
Dograbi možda radje E-MU 0404 PCI za 740 kn ak bude primarna namjena muzika. Al opet nije ni ova Fleksova loša...makar smatram 0404 ozbiljnijim rješenjem za tu namjenu. Ak pa se i igraš i treba ti EAX i slične pizdarije onda ideš na Auzen. Ili koristiš 2 zvučne

X-Fi bi i ja zaobišel ipak

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
ne znam jel set imali priliku cuti B&W CM1 sa odgovarajucom elektronikom u adekvatnom prostoru? e to Izaziva mark. jed a to bas nije budget klasa, ali zvuk, preciznost, bas, ja se jednostavno nisam mogao nacudit..
To je zvjer od zvučnika. Svira odlično. Al i košta.

Al ovi CA S30 su jeftiniji od 200€ a bacaju u nesvjest i očaj ljude sa znatno skupljim zvučnicima.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2008., 01:52   #191
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
da, ja sam se zaljubio u te Bowerse..naravno cijena ima je adekvatna+stalci. Onak fino to izadje..
Cini mi se da se sve vise proizvodjaca djelomicno okrece proizvodnji upravi takvih malih boohshelfa koji sviraju kao veliki..i iskreno meni je to stvarno ok..pogotovo za skucene prostore..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 01:58   #192
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
da, ja sam se zaljubio u te Bowerse..naravno cijena ima je adekvatna+stalci. Onak fino to izadje..
Koštaju 5 somova
Odlični jesu, al možda bi se za te novce dalo iskemijati i nešto bolje
Opet, ovisi kako kome zvuk odgovara po subjektivnom dojmu.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:07   #193
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
naravno, i mogu reci da meni odgovara.. a cjena, takva je kakva je. i oni su zamisljeni da se uklopa u sisteme od oko 15 k kuna.. Ali i za tih 5k kuna se daju naravno cuda napravit..Malo maste i znanja+iskustvo+tih 5k kuna=odličan jeftini system..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:10   #194
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
naravno, i mogu reci da meni odgovara.. a cjena, takva je kakva je. i oni su zamisljeni da se uklopa u sisteme od oko 15 k kuna.. Ali i za tih 5k kuna se daju naravno cuda napravit..Malo maste i znanja+iskustvo+tih 5k kuna=odličan jeftini system..
Za 5 somova imaš gore navedeni sistem Nad C325BEE + Jamo S606 koji tjera suze na oči
A to ne možeš deklarirat kao jeftini sistem
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:14   #195
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Daj reci fisheru da to kaj radi bi se moglo deklarirati kao 8. smrtni grijeh
Mislis da nisam? . Al njega to ne dira. Bitno da svira. Al da vidis sto mu rade od sobe kad odfrlji i to na toj srotnoj yamahi... Zbog osjetljivosti samog zvucnika koje je mnogo dobra, to svira prebrutalno glasno. On pojacalo uredno frlji na 100%. Inace na desnom mu zvucniku vec neko vrijeme ne radi visokotonac, al to njeg ne smeta . Bitno da lupa

Citiraj:
Inače, da kažem i par riječi o Nad C315BEE i jačem bratu C325BEE. U biti jedina im je razlika to što je 325 deklariran na 50W po kanalu (315 je 40W). Oba "sviraju" da padaš u nesvjest. Ta pojačala NEMAJU konkurencije u svom cjenovnom rangu, a uredno pometu i puno skuplja pojačala. Brutalan zvuk.
Nad uvjek u nekoj klasi novaca svira dve klase vise

G
Citiraj:
le taj zvučnik ima "smiješni" 4.5" niskotonac. Kužiš ja uletim u dućan i smijem se tim mališanima. Pogleda mene trgovac (poznati varaždinski audiofil) i nasmije mi se. Spoji ih na Nad C315BEE i pusti muziku. Prvo nevjerojatno kvalitetan zvuk u srednjem i visokom području, a tek bas . Dovoljno je reći da sam tražio po sobi di je skriven subwoofer jer nisam mogel vjerovati da mališani tak reproduciraju niske tonove. Pustim ja kasnije It's No Good od Depeche Modea i Smack That od Akona i ostal sam sjediti pred tim zvučnicima dok se nije 3 put pjesma ponovila. Nisam mogel ustat iz stolca. Gle kad pomislim da koštaju ko jedni Logiji Z2300 suze mi krenu na oči. Ali stvarno...ja ne znam kak su za te novce ponudili takve zvučnike.
U tom jeftinijem segmentu koji je budimo realni najprodavaniji se svi trude ponuditi najbolje sto mogu, pa eto zalomilo im se

Citiraj:
A priče o "ja imam 1800W sony liniju" ekipi ne moraš pričati. Ima ih puno
I ko za vraga ja imam posla uvjek sa njima
Citiraj:
X-Fi bi i ja zaobišel ipak
PODPIS !!!


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
da, ja sam se zaljubio u te Bowerse..naravno cijena ima je adekvatna+stalci. Onak fino to izadje..
Cini mi se da se sve vise proizvodjaca djelomicno okrece proizvodnji upravi takvih malih boohshelfa koji sviraju kao veliki..i iskreno meni je to stvarno ok..pogotovo za skucene prostore..
Bookshelfi su jeftiniji za proizvodnju, najprodavaniji su segment i kolko sam skuzio bas najvise njih razvijaju. Sto je i ok.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:15   #196
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Za 5 somova imaš gore navedeni sistem Nad C325BEE + Jamo S606 koji tjera suze na oči
A to ne možeš deklarirat kao jeftini sistem
ali ipak si napravio mali previd..zaboravio si izvor zvuka, CDP..

Meni se Jamo nekak nikak nije bas dopao zvukom..Dobro, nisam ga mozda ni slusao u idealnim setupima..Bas bi volio poslusati taj tvoj..pa ili da se razuvjerim ili da potvrdim
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:31   #197
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Mislis da nisam? . Al njega to ne dira. Bitno da svira. Al da vidis sto mu rade od sobe kad odfrlji i to na toj srotnoj yamahi... Zbog osjetljivosti samog zvucnika koje je mnogo dobra, to svira prebrutalno glasno. On pojacalo uredno frlji na 100%. Inace na desnom mu zvucniku vec neko vrijeme ne radi visokotonac, al to njeg ne smeta . Bitno da lupa
Hahaha. Blagi Bože

Zločin

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Meni se Jamo nekak nikak nije bas dopao zvukom..Dobro, nisam ga mozda ni slusao u idealnim setupima..Bas bi volio poslusati taj tvoj..pa ili da se razuvjerim ili da potvrdim
Kad složim sistem pozvani ste viddjeti i čuti

Vjeruj mi predomislit ćeš se dok čuješ S 606.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:35   #198
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Upravo to.Zlocin i treba ga adekvatno kaznit

jadni ti zvucnici..
Nikad nisak kuzio tu ekipu kojoj je "bitno da svira". Kuzim jos nekoga tko kupi Sony liniju za 1500 kn i onda se to cuje..
Ali kupit HIFI i onda tako s njim..sta ćeš, ima nas svakakvih


Edit: Nadam se da hocu
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 02:57   #199
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
šp čemu vam bookshelfi zauzimaju manje prostora nago neki samostojeći zvučnik?

ako oćeš da pošteno svira, mora imati svoj stalak, a znači s time i jednako prostora kao i floorstander...

svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče, a što bi onda rekli za zvučnike od 15-20000kn, a da ne govorim o ciframa od 500 000 kn za par zvučnika... (imao sam prilike jednom takve i poslušati, Wilson Puppy, 500 000kn )
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 03:03   #200
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
šp čemu vam bookshelfi zauzimaju manje prostora nago neki samostojeći zvučnik?
ne, ne. Nije stvar u tome. Nego je stvar u tome da je floorstander ipak napravljen da svira malo glasnije od njegovog ekvivalenta u bookshelf izadnju. Naravno potonji je jeftiniji, a cesto sviraju slicnim karakteristikama.

Citiraj:
ako oćeš da pošteno svira, mora imati svoj stalak, a znači s time i jednako prostora kao i floorstander...
apsostrumfno istina

Citiraj:
svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče, a što bi onda rekli za zvučnike od 15-20000kn, a da ne govorim o ciframa od 500 000 kn za par zvučnika... (imao sam prilike jednom takve i poslušati, Wilson Puppy, 500 000kn )
Tko se cudi? Kazemo samo da lijepo sviraju za velicinu i tako to .

Imao sam i ja prilika cuti svakvih reference serija proizvodjaca i sve je to divno krasno, al, realno, cemu? To je ko luster u dvorcu. Puno dijamanata, smaragda a svijetli mi neonka bolje

peseka bi imao da zivim u dvorcu i vozim se u rojsu na zadnjem sicu, ovako i nema neke svrhe, jelda?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 08:33   #201
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
šp čemu vam bookshelfi zauzimaju manje prostora nago neki samostojeći zvučnik?

ako oćeš da pošteno svira, mora imati svoj stalak, a znači s time i jednako prostora kao i floorstander...

svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče, a što bi onda rekli za zvučnike od 15-20000kn, a da ne govorim o ciframa od 500 000 kn za par zvučnika... (imao sam prilike jednom takve i poslušati, Wilson Puppy, 500 000kn )

Fleks ti je objasnio odnos bookshelf/floorstand..

Ne cudimo se mi ko pura dreku, nego je stvar jednim dijelom psiholoske prirode. Od takvih malih zvucnikane ocekujes nista, odnosno podsvjesno ih podcjenis. I kad te u potpunosti razuvjere onda slijedi efekt WOW.

Kod većih i skupljih ocekujes da dobro odradjuju svoj posao i kad ih cujes, i kad je to ok, wow efekt je manje izrazen nego kod ovih prvih.

Kod high end (>100k kn) ocekujete brda i doline i kad to ne dobijete( jer ocekujete previse) onda se pomalo razocarani..

Naravno ovo je moje vidjenje pojedinih situacija, naravno to ne mora uvijek biti tako.
napominjem da ne govorim napamet, cuo sam dosta sistema..i jeftinih i high end.
Nadam se da razumijete da proporcijonalno povecanjem cijene sistema, povećanje kvalitete ne ide tim korakom. znaci sistem od 40k kn nije duplo bolji od onog od 20 k kn..Ali tako je i u većini stvari..zar ne?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 09:17   #202
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče
O da. Nisam imal prilike čuti 100+ k kuna zvučnike, al sam čuo dosta mrcina prek 20 somova. I iskreno čudil sam se i više nego pura dreku kad sam čuo kako zvuče CA S30 jer jednostavno zaslužuju to. Od nekog sistema za 20 somova ne bi očekivao ništa manje od odličnog zvuka. Al kad te "kekeci" od 100€ po zvučniku tak iznenade....kao što veli srale Wow efekt je velik
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 11:44   #203
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
iskreno najveći wow efekt malih zvučnika i velikog stage-a, basa i svega su mi bili minijaturni sonusi concertino sa unison research elektronikom ako se dobro sjećam... totalno su me iznenadili.

@gabre... nije problem u malom ili velikom zvučniku, problem je u sobi gdje ga smještaš. no unatoč tome bookshelf ima svoje prednosti, a floorstander svoje
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 12:50   #204
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ne znam jel ima tko priliku poslusat Sonus faber Cremona Audition M?

meni je to bilo jedno od najboljih susreta sa hifijem..
I sad kad malo razmislik, moja najbolja iskustva sa vrhunskim hifi-je su se upravo dogodila sa Bookshelf zvucnicima..(B&W CM1, 805 S, Ovi Sonusi..)sad zasto?? nemam pojma, a cuo sam i "velike" high end sisteme.. nekako mi ovi manji bolje sjednu..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:47   #205
AuX
Premium
 
AuX's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 367
ajde mi recite u kojim ducanima vise manje vi gledate za cijene komponenata tu kod nas.
mislim da budem ovu gadnu linijicu mjenjao kada bude para za neku dobru zvucnu pojacalo i zvucnike. mozda uzmem bas ovo sto ce pheonix uzeti. samo gdje?
AuX je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:51   #206
Ph03n1x
Premium
Moj komp
 
Ph03n1x's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Varaždin/Zagreb
Postovi: 1,846
Citiraj:
Autor AuX Pregled postova
ajde mi recite u kojim ducanima vise manje vi gledate za cijene komponenata tu kod nas.
mislim da budem ovu gadnu linijicu mjenjao kada bude para za neku dobru zvucnu pojacalo i zvucnike. mozda uzmem bas ovo sto ce pheonix uzeti. samo gdje?
E-MU 0404 USB je jako teško naći...al inače bilo ih je u Ve-milu. Valjda dođu ponovo. Ima ih i u par music shopova, treba se raspitati.
A zvučnike i pojačalo si mislim uzeti u Audio Cinema Art-u.
__________________

Ph03n1x je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:56   #207
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Ph03n1x Pregled postova
Kad bude složen, detaljno ću vas izvjestiti.
Hvala



Cijena Fleksove kartice je otrpilike ekvivalentna X-Fi Extreme Gamer 7.1 kartici, dakle oko 600kn.

Veoma dobra alternativa gore navedenim E-MU karticama je M-Audio Audiophile 192 (nasljenik 2496 modela koju ima crn). DAC na toj kartici (AK4358) je tehnički inferioran onima na E-MU 1212M i 0404 USB, ali opet razlike su vrlo male i Audiophile 192 je odlična kartica. Inače isti DAC koristi i dosta popularna ESI Juli@.

Koju god od gore navedenih odabrao, ne možeš puno pogriješiti.

Ali trenutačno je apsolutno najpovoljnija i najbolja kupnja E-MU 1212M jer za te novce teško da se može naći išta što joj može konkurirati u pogledu kvalitete zvuka i mogućnosti.

A jel zna neko od vas kak stoje stvari sa Auzentech Prelude, pratio sam njen razvoj prije, uglavnom fora je bila da Meridian i X-Fi budu u jendoj kartici, odnosno da se C-Media čip zamjeni sa X-Fi, a ostalo bude isto, DAC AK-4396...Onda znam da je kartica izašla al neko vrijeme nije bilo potpunih drivera pa sad neznam kak to na kraju izgleda.
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 15:57   #208
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Samo Second hand
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:33   #209
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
svi se tu čudite zvučnicima od 1500kn ko pura dreku kako dobro zvuče, a što bi onda rekli za zvučnike od 15-20000kn, a da ne govorim o ciframa od 500 000 kn za par zvučnika... (imao sam prilike jednom takve i poslušati, Wilson Puppy, 500 000kn )
nije wilson puppy tako skup...pretjero si way over
http://www.soundstage.com/revequip/w...att_puppy7.htm

poslikat ću vam sad preko vikenda zvučnike koje sam ostavio iza sebe kad sam se odselio. Kod oca su u dnevnom boravku.
radi se o Bose 802 series
imate OVDJE tehničke podatke. Imam 3 para tih zvučnika spojenih u seriju, sa njihovim pripadajučim equalizerom bez kojeg jednostavno nerade (rade ali totalno loše...poput logitecha ), pogonjenih sa 2 cijevna DYNACORD-a A 1000 (4xEL34,ECC83-4,8,16 ohm i 100V) iz 1970-e godine.

Otac mi je inače elektrotehničar (generacija 59-a) pa se malo bavi i proizvodnjom razglasnih pojačala. poslikat ću i neke njegove uratke.
Da, htjeo sam reči da su iste Bose bile pogonjene i sa 2 home-made pojačala 2000W surove snage svaki i da su ih Bose doslovno gutale. Zvuči smješno, ali jedanputa sam ih pojačao do te granice da je glava u trenu nenormalno zabolila ali kad začepim uši, može se čuti da je zvuk i dalje kristalno čist bez ikakvih izobličenja.

U biti, imam tamo svega i svačega i bit će najbolje da ja to vama sve poslikam pošto je to previše, ali baš previše za pisati. Onak ugrubo, imam još jedno 13-15 pari zvučnika (što starih iskrinih iz 70-e godine, 18" subwoofera pa do malih bookshelfa...) a vjerujem da ima i isto toliko pojačala, mikseta...o dekovima i ostalim "periferijama" da nepričam...

ma vidjet će te
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 19:39   #210
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Molim te sve to sto imas doma poslikaj uz naravno mali opis uz sliku i tak..

Pogotovo ta pojacala..ma u biti sve
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na